Heming hunting
dnes je utorok,  7. máj 2024,  meniny má Monika/Róbert,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:19,  dnes západ slnka: 19:05
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Ticha a kôprová dolina - diskusia

autor: off Pakôň
pridané: 3.4.2008 14:49
co myslite?nechat tak alebo vyťažiť?
počet zobrazení: 7 082
počet hlasov: 0
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 171 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Solirov, 21.10.2008 o 14:48

nezbednicka - sledujem tento blog.. a opat a dokola sa tocime okolo tichej a koprovej a lykozruta... je to presne to iste ako x prispevkov pred tym.. ale styl akym je tento napisany ma teda neoslovil vobec.. ale ako sloh je to dobre. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nezbednicka, 21.10.2008 o 13:04

Názor Lukáča:
odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maybe, 21.5.2008 o 22:56

a tie limbove pralesy si videl kde? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maybe, 21.5.2008 o 22:56

ohranicili postihnute uzemia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pakôň, 21.5.2008 o 22:51

Nie tak celkom. Prechodne zony neboli vyznačené podĺa pohybov lykožrúta ale podľa zonácie. Totiž 60% je bezzásahová zóna. Okolo centier sa spravil imaginárny pás že stade sa bude odťahovať a tak. Nič podľa lykožrúta ale podľa zonácie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maybe, 21.5.2008 o 22:48

som nepovedala ze to robili na celom uzemi ale prechodne zony boli vyznacene umelo okolo postihnutych oblasti a tak vedeli kontrolovat pohyb lykozruta a urobili to hned ako lykozrut objavil a nie az po piatich rokoch ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maybe, 21.5.2008 o 22:41

pakon a kde si to v tatrach videl tie limbove pralesy? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pakôň, 21.5.2008 o 22:36

Musím ťa opraviť. V Bavorsku je väčšina lesa ponechana na samovývoj. Absolútne, teda bez zásahu. To odťahovanie kmeňov funguje iba v prechodnej zone. Kde park prechadza so sukromnych lesov aby sa vyhli obvineniam zo strany vlastníkov. Takže sa nepratalo všade to určite nie. Pôvodne bol tento koncept aj v TaK tie boli ponechane tak pre snahu bývaleho vedenia a taktiež vedcov a niektorých organizácií. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maybe, 21.5.2008 o 22:02

prave pre toto su studie z bavorska asi tazko aplikovatelne na slovenske tatry ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maybe, 21.5.2008 o 21:58

ja nie som striktne za tazbu ani netvrdim ze by sa tam tazit ....co sa tyka bavorskeho lesa nemci spravili to ze po kalamite ohradili uzema oznacili stromy napadnute lykozrutom a ked takyto strom vyschol abo padol ho odpratali aby zabranili dalsiem mnozeniu lykozruta a tak isto dbali na to aby sa ten lykozrut nedostal do inych oblasti a spravili to hned a nie az par rokov po kalaite a co u nas spravil VLK? to co oni rozpravaju su teple prdy do studenej vody
a este na tom rubanisku narastie znovu smrekovy porast pre tatry neprirodzeny ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pakôň, 21.5.2008 o 21:48

budiž. Aj keby som ti veril že komplet vyhoreli. Chceš mi povedať že plom nieje pre prales prirodzenejší ako rúbanisko?? Polom je prirodzenejší ako rúbaň. Aspon pre mňa určite. A tu ide o zachovanie prirodzenosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maybe, 21.5.2008 o 21:33

okolo roku 1900 tatry komplet vyhoreli a az po tomto poziary tam nasadili smrekove porasty bo najrychlejsie rastu povodny porast bol bukovo jedlovy....toto akosi greenpeace aj s vlkom opmenuli ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pakôň, 21.5.2008 o 21:28

Táto rozloha určite nieje správna. Totižto v TaK sú pralesy na vačšine plochy či už smrekové alebo limbové. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maybe, 21.5.2008 o 21:27

ale uplne povodny porast v tatrach bol bukovo jedlovy smreky nasadili az po pozari bo najrychlejsie rastu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maybe, 21.5.2008 o 21:22

prirodzenych je tam len 7% smrekoveho porast ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pakôň, 21.5.2008 o 21:15

bavme sa o TaK. Je tam časť porastu vysadená, ále veľká časť je prirodzená. Ináč šéf bavorského parku bol povolaný na konzultácie ohľadom novej zonácie za šéfovanie pána ing. Vančuru. TaK boli odporúčané ako jadro kompletne do zóny A (najprísnejšia). Lebo ten les bol ohodnotený ako prales. Iba malá časť pri sídla bola v menších zónach. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maybe, 21.5.2008 o 21:11

ale tym nechcem povedat ze som striktne za tazbu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maybe, 21.5.2008 o 21:09

lebo sumava a bavorsky les su povodne porasty v tatrach je kanadsky smrek dovleceny ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pakôň, 21.5.2008 o 21:04

Aká polemika. Ako príklady sa používajú bavorsko a šumava a štúdie z týchto parkov. Prečo sú tieto príklady irelevantné? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pakôň, 21.5.2008 o 21:01

Aká strana lesníkov. Ja si ich prácu vážim. Môžme ich ale rozdeliť na Eko-lesníkov a Eko-lesnikov (ekonomických a ekologických). Trestné oznámenia ako 15 ročný podávať nemôžem, ale ty rád vyťahuješ právo to iste vieš. Viem, že ohľadom TaK sa na súdoch veci riešia možno sa budú aj na európskych súdoch (natura2000). Máš štatistiky. Rád by som vedel čo považuješ za realitu. Existenciu lykožrúta? Je to môj evolučný brat a ja ho mám rád. Realita je taká, že lykožrút ohrozuje Tatry. Veľká ich časť je hospodársky využívaná. O tú časť sa starať treba a preto ta paranoja. To je fakt. Kalamitisko v TaK málo 100 alebo pár 100 ha, celková plocha kalamity bola cez 12000ha. Tých 12000 sa vyčistilo. To je realita. Príroda je krutá, ale je aj spravodlivá. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off L0VEC, 21.5.2008 o 20:39

Smejem sa hlasno....aké ponižovanie? ved ta upozornujem na tvoje vyjadrenia k strane lesníkov a ich práci a ak chceš nadalej rozširovať drizdy sem to nepatrí ,ak mas podozrenie či nebodaj nejaké poznatky žiadam ta aby si si konal svoju občiansku povinnost a podal trestne oznamenie...a nie tuna zavadzal ludí...
Nemam zaujem sa dalej vyjadrovat k tvojej teme nakolko nemas úroven v rámci debaty prosím , opakuješ opakované.. Mam rád ak mladí ludia sa zaujímaju o prírodu ale prosím s citom a hlavne triezvym nadhladom a realitou...a nie polemizovaním.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pakôň, 21.5.2008 o 20:19

lesniciarka lesnici su na Slovensku okolo 2 a pol storočia. Les funguje aj bez ľudí. Ty sa znižuješ k môjmu ponižovaniu a kde máš svoje argumenty pre ťažbu. Výskyt lykožrúta a tak. Neziskovky podliehajú finančným kontrolám furt. Narozdiel od iných záujmových skupín. Ja viem, že lovec je starší (o pol storočia) a rozumnejší. Pravdepodobne ma okamžite potopí argumentami. Ale zatiaľ žiadny neuviedol iba ma straší. Čakám na fakty nie ponižovanie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesniciarka21, 21.5.2008 o 20:01

hejj Pakon no uz dost Lovec je od teba o peknych par rokov starsi a ty tak mozes popri nom akurat len suchat nohami a ticho pocuvat dobre.. chlapec to uz sa neda pocuvat ako tych vlkarov vyzdvihujes do nebies ... lesnici su tu nato aby sa starali o lesy ako to bolo po stovky rokov dozadu a fungovalo to bez problemov..ako som uz spominala predtym svetom dnes hybu peniaze a za peniaze sa da hrat muzika na kazdu stranu. Pakon a uz tu radsej nic neries lebo si myslim ze tvoje argumenty su coraz trapnejsie... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pakôň, 21.5.2008 o 19:09

LOVEC k tvojmu príspevku sa mám aj vyjadriť?? Je tam 54 slov a 33 bodiek (približne, a rátal som aj spojky), dosť nezvyklý pomer. K tej diskusii. Zorganizuj ju zavolaj proponentov a oponentov a prídem aj sám do BB. Alebo čakáš, že prídem sám aby mi o 50 rokov starší ľudia poskákali po hlave? A k tomu šíreniu poplašnej správy už radšej nepoviem nič. Myslíš si, že sa ako zľaknem? Furt ma tu riešite. Kde máte fakty (ohľadom TaK, totižto o nich má byť táto diskusia)? Hlavne LOVEC, od teba by fakty bodli keďže si zo ŠL. A prečo by som podával trestné oznámenia na lesníkov, tí sú malé ryby. V moci to má niekto iný a pokiaľ viem príslušné ministerstvá majú čo vysvetľovať na všetky strany. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off srrnka, 21.5.2008 o 18:10

viete ja si myslim, že pakôň je taký žiadaný, že tam k vám nemôže prísť.viete je borec i u nich v ich dedine a teda využívajú ho a teda i jeho vedecké schoptinos .ad informandentum podľa toho môže byť normostenia kazuálna aj nekazuálna. a teda... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off L0VEC, 21.5.2008 o 15:58

Pakôn ..pakôn .... pridi na Štatne lesy prosím a vysvetlíš nám niektoré veci okolo lesníkou prosím... ak máš iné poznatky ..poprosím podaj trestné oznámenie na lesníkou a pod... ...inak to spravia oni naopak nakolko šírenie poplašnej správy sa aj trestá....
Ak nemáš cestu do BB ... posleme aj auto... s pozdravom ...prírode a lesu zdar ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pakôň, 21.5.2008 o 14:19

iboo kuknie sa na prospekty o tej kalamite. Prirodzené druhy sa prispôsobujú podmienkam. V Tichej a Kôprovej veľká časť kalamity boli práve umelé sadby. Nejaká plocha prirodzeného lesa sa zachovala - materiál pre nové generácie = lepší a odolnejší les. Ak z lesa prežije 20% je to práve základ pre nový les, ktorý bude silnejší. O to ide. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 21.5.2008 o 14:13

Pakôň - alé máš páky na to, aby si s tým niečo robil ? máš za sebou bohatéh otecka v politike, alebo koho? povedz, neviem...hádam prídem tejto záhade na koreň. NA margo "nekvalitnej roboty" umelého zalesňovania. Povedz mi keď máš 10 stromkov, čo vyrástli úplne bez zásahu človeka a pustíš na ne takú podobnú veternú smršť alebo kalamitu, kolko z nich zostane neporušene stáť ? Preboha veď si uvedom že každý strom má iné korene, iného tvaru aj v inej hĺbke...ty si myslíš že prirodzený strom má kmeň z vysokoťažnej ocele preplátovanej bohvie čím ? a korene okolo celej zeme? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off KriKa, 21.5.2008 o 14:04

Nepochopil si. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pakôň, 21.5.2008 o 13:53

KriKa v lese som videl hoci čo. Maliny, chrobáky dokonca i mravenisko. Chceš mi do hlavy tlačiť kaleráby?? Že na Slovensku všetky tie krásne lesy vypestovali generácie pred nami?? Pestovanie lesa funguje tak 2,5 storočia (za účelom hospodárenia) pri porovnaní s vekom stromu je to dosť malá doba na akékoľvek závery ohľadom toho či to je zvládnuteľné. Bavíme sa tu o divočine, pralese v Tatrách. Tam neboli lesníci, pardón boli. Po 2.sv vojne po kalamite zalesnovali vo veľkom. A práve tá časť teraz (po kalamite 2004)spadla. Smola. A k tým krádežiam. To ako mam kukať ako niekto kradne a držať pri tom hubu. Typicky slovenské: Nehas, čo ťa nepáli. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off KriKa, 21.5.2008 o 13:38

Nehnevaj sa ale nic si v lese nevidel. Totizto, vysledok toho, co nasa generacia v lese teraz urobi, posudia az nase deti a povedia, ci sme to urobili dobre, alebo nie. Kedze teraz mame (ci donedavna sme mali) krasne a pomerne zdrave lesy (oproti Sumave, Krkonosiam,.....), zrejme to predosle generacie lesnikov (nie VLK-ov, ...) nerobili az tak zle, nemyslis? Co sa tyka kradezi, nepoctivosti,... kradne aj niektory masiar, pumpar, automechanik, elektrikar,...sme takí... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pakôň, 21.5.2008 o 13:26

KriKa zjavne si pochopila. Veľa ľudí v komisii, ktorá schválila vraj sanačnú ťažbu v tichej a kôprovej je z TU Zvolen (z minulého režimu). A tým príspevkom si mi chcela povedať, že som v lese nič nevidel? Ináč je to diskusia o tichej a kôprovej. Bol by som rád, keby sa ľudia neznižovali na tupé zosmiešňovanie môjho veku z profilu a používali vecné argumenty a fakty. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off KriKa, 21.5.2008 o 13:17

Ahojte. Musim uznat, ze sa perfektne zabavam :-))). Vraj 15-rocny zrejme student neviemcoho privadza do sialenstva desiatku skusenych a vzdelanych lesnikov, polovnikov (ludi, ktori uz v lese nieco videli alebo sa o tom aspon ucili). Len tak dalej. Pakon: Zazila som aj lesnikov s ,,majstrovkou bez maturity" , ale v praxi boli a su lepsi, ako hociktory absolvent TU Zvolen. :-))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 21.5.2008 o 12:20

Pakôň - je jednou vecou s tebou súhlasím a to s tvojou vetou : "Musím tvrdo konštatovať, že väčšina tých ktorí o lesníkoch a ich práci rozhodujú robia hanbu lesom aj lesníckemu povolaniu vôbec." Ale ja tiež silno pochybujem, že máš 15 a že používač čisto vlastnú hlavu.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pakôň, 21.5.2008 o 11:01

jediný kto medializuje sú ŠL a MŽP. stále počúvam jaké strašné kalamity lykožrútové nás čakajú. stále v novinách vyjadrenia , na ich stránkach. Izák si dokanca zaplatil vlastnú reláciu na stv aby tam kecal blbosti. Ticha a kôprová sú v 5. stupnmi. Po priodelení novej zonácie s nástupom nových ľudí sa tam pridelil aj 4. stupeň (chybne). Na to, že sa tam rozšíri podkôrnik sa upozorňovalo už dávno. Pred kalamitou. Pre zlé hospodárenie. Udelovanie výnimiek nezdržali ochranári, to je blbosť jak traky. Kompetencie sa sťahovali z Prešova do Žiliny a menila sa správa TANAPu. To je problém. Pán Ing. Vančura to chcel nechať na sasmovývoj. Stresovať a panikáriť sa začalo až za novej správy. Veď uvidíme, či bola ťažba oprávnená, keďže SR čelí stažnosti pre nedodržanie potrebných krokov a štúdií EÚ. Ja si myslím, že nemajú čím obhajovať (presne jak nemajú čím obhajovať výnimky odstrelu medveďa a prehrávajú súdne spory s VLKom)a budeme potrestaní. Ja chcem chodiť do ochranných lesov a pralesov. Človek patrí do biotopu. Som proti akémukoľvek obmedzovaniu vstupov (pravdaže nemyslím kemping, a ťažký turizmus a tak). Nechcem ti brať tvoju ilúziu o lese. Som rád, že sa oháňaš tými stromčekmi sama si ich určite vysadila na tisícky (nemyslím to ironicky) , a som rád že za pár desiatok rokov pôjdu plody tvojej práce, ktorou tak pracne usmerňuješ podľa teba neschopnú prírodu, na zahraničné chatky. Les je podľa mňa lesný ekosystém. A ako prirodzený ekosystém sa dokáže udržiavať bez akýchkoľvek zásahov (ľudských). Ak do ekosystému musíš dodávať energiu (prácu,pesticídy, a iné lahôdky) nieje prirodzený. Tichá a Kôprová sú a majú byť prirodzené. Lesníci to nechcú pochopiť. Ani vtedy keď sa časť územia zalesnila umelo semenáčmi z Nemecka, Rakúska a tak, ani teraz, keď znova cítia nutkanie usmerňovať vývoj (skôr by som povedal usmerňovať finančný tok). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesniciarka21, 21.5.2008 o 10:29

Pakon teraz nieco na obranu co napisal iboo: pocuvas sa ty vobec co to tu trepes ze Ticha a Koprova je cela v 4, a 5 stupni ochrany a ze tam niesu hospodarske lesy?? Pokial ja viem cast uzemia je dokonca 3 stupen ochrany a tam tazba moze prebiehat bezproblemovo ale bohuzial sa ani taketo uzemia postihnute kalamitou nespracovali, pretoze tomu zabranili zelení aktivisti. A este nieco tazba v 5 stupni ochrany bola v sulade zo zakonom, pretoze islo o odstranenie nasledkov sposobenych abiotickym cinitelom a malo sa tym predist posobeniu biotickho cinitela teda podkornika. Takze si myslim, ze ludia ktorí sa tam vtedy viazali o mosty a o stromy by mali brat zodpovednost zato ako pomohli lykozrutovi sa rozsirit z ochrannych lesov a vsade naokolo. A na margo hospodarskych lesov, ty pises ze to nieje les?? a co to potom je ved nebud smiesny to co chces aby vsade naokolo boli ochranne lesy a pomali aby tam clovek ani nevkrocil?? musim sa nad tvojimi vyrokmi pousmiat :D hahaha ... a sa tu ohanas z tym SCI ja tym vedcom neupieram ich vedomosti ale keby robili aj nieco preto aby sa to zlepsilo a nielen brali peniaze, medializovali sa a ked treba riesit rychlo zavazny problem tak si nedokazu vyhrnut rukavy a nezasadia ani len jeden stromcek... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Cilan, 21.5.2008 o 10:08

tak toto bol zase Pakonov bracho, vsimate tu zmenu prejavu? a ziadne vykricniky :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pakôň, 21.5.2008 o 9:29

iboo. Prečo furt a stále trepete do diskusii o tichej a kôprovej (ochrana stupňa 5 a 4) hospodársky les. Hospodársky les je niečo iné. Vlastne to ani les nieje, je to plantáž na stromy. O hospodársky les sa starať treba, lebo ani zďaleka nedosahuje kvalít lesa prirodzeného. Ja to neupieram. A viem, že lesník patrí do lesa. Nie som to ja čo zakázal istým skupinám obyvateľstva vstup do niektorých lesov. Boli to lesníci. Z ministerstva, ŠOP atď. . Lesniciarka, hádam nechceš povedať, tí čo majú tituly ich majú zadarmo. Museli chodiť po teréne a robiť pozorovanie (často dlhoročné) ak sú pozorovania dobré majú vysoké SCI ak dobré niesú majú nizke SCI (skús si porovnať sci tých ľudí čo ťažbu odsúhlasili a tých ktorí ju zamietli). Inak ohľadom tichej a kôprovej nie sú lesníci zajedno. Musím tvrdo konštatovať, že väčšina tých ktorí o lesníkoch a ich práci rozhodujú robia hanbu lesom aj lesníckemu povolaniu vôbec. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 20.5.2008 o 22:57

Pakôň - neviem ako bol stredoskolsky lesnik vychovavany, ale les bez tazby moze rast. Ale odtoho je lesnik lesnik lesnikom, aby ten les "vychoval", potom zuzitkoval. Ved som to pisal - je to forma obhospodarovania. Mam z teba pocit, ze ty chces toto odvetvie celkom zrusit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesniciarka21, 20.5.2008 o 18:51

Pakon taky lesnik ma na rozdiel od tich tvojich vedcov prakticke skusenosti a vie najlepsie co lesom treba a tuto narocnu pracu robi za naozaj smiesne financne ohodnotenie a nikdy som sa nestretla a tym, zeby takito ludia svoju pracu nebrali svedomite. Iboo ma pravdu, ze ludia ktorí niesu v praxi mozu iba tazko riesit taketo situacie...a ty Pakon na svoj vek newem ci to vies tak odborne posudit ked mas ruku na srdce len minimum vedomosti z nasho fachu.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 171 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM