Heming hunting
dnes je sobota,  27. apríl 2024,  meniny má Jaroslav,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:36,  dnes západ slnka: 18:51
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Ticha a kôprová dolina - diskusia

autor: off Pakôň
pridané: 3.4.2008 14:49
co myslite?nechat tak alebo vyťažiť?
počet zobrazení: 7 073
počet hlasov: 0
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 171 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off bodo1948, 6.6.2009 o 20:26

Matusko22 si jeden obyčajný hulvát,pán Lukáč je osobnosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off matusko22, 6.6.2009 o 20:19

ING. Lukac je ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.6.2009 o 10:16

Dzlubo niekedy sa debata uberie smerom ,že sa príde po cenu mlieka. Debatovať o ochrane prírode ,politike ktorá sa nás nepochybne týka ,terennych autách ,ľudoch a veciach každodenných je normálne podľa mňa . Pán Lukáč však nie len debatuje on i prakticky mení a snaží sa silou mocou svoju neprofesionalitu uplatniť na našej prírode v praxi. To že ja vyslovím názor ohladne toho ,že dotácie v poľnohospodárstve nie sú správne je iba môj názor nejdem tým nič meniť . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dzlubo, 6.6.2009 o 9:00

KriKa nepochoil si ma správne, ja som iba náhodou citoval ing. Lukáča, lebo to prirovnanie sa mi zdalo vtipné. Ma ho uverejnené v blogu Sme. Osobne si naozaj myslím, že odborným veciam, by sa mali venovať odborníci. Ale ako v iných témach si môžeš všimnúť, tak sa tu prejednáva naozaj všetko aj cena mlieka... a naozaj tu amatéri sú samozvaní profesionáli ako napr. .... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 5.6.2009 o 18:22

dzlubo ano pan lukač tym vystihol viac ako si sám vedel predstaviť. Čože by chuďa priroda bez pana lukáča robila.Ešte že na tej arche boli predkovia pana lukáča . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off KriKa, 5.6.2009 o 18:08

Dzlubo. Ked so spravne pochopil, les by mal pestovat ochranar-amater a jadrovu elektraren stavat lesnik so vztahom k radiomodelom? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dzlubo, 5.6.2009 o 17:59

Edo bol to citát z blogu od pána inžiniera Lukáča, a myslím, že ten citát je vystižný, nič viac ani menej ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 5.6.2009 o 17:36

Osobne si myslím že žiadna archa neexistovala ale komu sa to že existovala+rozpravka normalne to samozrejme neberiem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dzlubo, 5.6.2009 o 16:12

Profesionáli stavali Titanic, Noe bol iba amatér... (citát) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.4.2009 o 10:05

Ja tiež ďakujem všetkým čo sa o les starajú .Najmä profesionálom . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MAX2, 6.4.2009 o 6:18

Vďaka chlapci. Ale duša a srdce mi kážu tak. Možno preto, že som chcel byť horárom. Nestalo sa. Tak som právnik. Nuž čo... . Ale láska k lesu prírode mi zostala. Ďakujem horárom a všetkým, ktorí milujú prírodu za ich lásku... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.4.2009 o 9:23

MAX 2 pripájam sa k tvojmu názoru. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on horarstevo, 3.4.2009 o 19:45

MAX 2: V mene vsetkych horarov Ti DAKUJEM. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MAX2, 3.4.2009 o 9:30

Netreba byť lesník, netreba byť zoológ, treba sa len reálne dívať na les. Nemožno vidieť len prirodzenú obnovu lesa a nevidieť lykožrúta. Príroda nie je už tou panenskou prírodou súčasťou ktorej bol človek. Pokiaľ človek začal pretvárať prírodu k svojim potrebám a predstavám, nemožno spoliehať, že si sama poradí. Myslím, že Solirov a ďalší z horárskeho fachu vedia o čom hovoria a píšu. Majú okrem toho, že s prírodou cítia aj reálny pohľad na prírodu a les ako určitý ekosystém, ktorý má svoje zákonitosti a ktoré treba rešpektovať. Snažia sa chápať prírodu komplexne. Horár nie je somár. V prírode žil, žije a pokiaľ bude horárom aj žiť bude. Pokiaľ horárovi kafre do roboty elektrotechnik, ktorý sa pozerá na prírodu len z jedného, toho svojho ( jedine správneho ) uhla, tak to má asi takú logiku, ako keby elektrotechnikovi zaslepený horár tvrdil, že na to, aby bolo možné zapnúť motor treba vedro ampérov. Dajme pokoj a kľud horárovi nech robí svoju robotu. Ak mu nemáme pomôcť, tak mu nerobme zbytočné problémy. Skúsme sa pozrieť mimo Tichú a Kôprovú a uvidíme skutočne umierajúce limby, ktoré ničí lykožrút a to len vďaka pseudo, kvázi, super ... ochranárom, pretože horár by si s tým poradil. To, čo bolo v Tichej a Kôprovej bolo veľakrát v obyčajnom lese mimo ochrany a horár to zvládol aj bez ochranárov o ktorých nebolo ani chyrovať v časoch, keď horár sadil les. Horár dokázal, že čosi vie a to, že môžeme čosi môžeme v Tichej a Kôprovej chrániť je zásluha horára. Vážim si skutočnú, úprimnú ochranu prírody a skutočných ochranárov, ale nemôžem nevidieť, keď na úkor jedného živočícha, jednej rastliny, ktoré chráni “ochranár“, trpia iné časti prírodného spoločenstva, trpia iné živočíchy, rastliny, les, celá príroda. A toto si ľudia konečne uvedomme, nevnímajme len Tichú a Kôprovú a ďalšie doliny oddelenie od ostatného lesa a prírody, ale vnímajme aj to, čo je okolo nich, vnímajme prírodu narušenú človekom, vnímajme ju ako celok a ako narušenému celku jej aj pomáhajme. Nie jednostranne, vytrhnuto z kontextu, ale komplexne. Asi tak nejako to vnímam ja. Nikomu nevnucujem svoje myšlienky, rešpektujem názory iných, ale toto nie je otázka mojej, alebo iných právd. Kto má v tejto veci pravdu, to ukáže príroda sama. Len aby to nebolo pre prírodu neskoro... . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 30.3.2009 o 23:26

Silentwalley chápem tvoj smútok ! A vážim si tvoj vzťah nie len k stromu ale prírode . Som rád ,že sú ľudia ako Ty !!!
Osobne som zasadil tisice stromov !!! Ako deco v ZŠ alebo klube atd . Teší ma keď vidím moje stromy ake su krasne aky je tu les . Ďakujem že som sa mohol zúčastniť ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Silentwalley, 30.3.2009 o 20:40

Dnes som pridal par fotiek k tejto teme do kategorie Ludia,zajtra tam este dam suche limby v Tichej.Foto limby uz ale nie je aktualna nakolko som ju robil v case ked to bola jedna z prvych limb.Zial dnes je situacia uplne ina.Suche limby sa rataju v desiatkach az stovkach kusov.Velmi smutne!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Forestman, 20.3.2009 o 22:16

presne tak!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 19.3.2009 o 21:21

Samosamo prečo si mylíš ,že nie som vyštudovaný zoolog a prírodovedec :)) ?
Prečo by som mal tvrdo odpovedať ?
Moja odpoveď bola :
Tichú a kôprovú dolinu by som zveril odborníkom tj Ekológovia , Lesníci tiež by mala prehovoriť ochrana prírody SR. Budem sa opakovať ,ale ano na samozvanom ochranarstve od GREENPEACE až po našu trapnú organizáciu LOZ VLK ktorí vodu kážu a víno pijú . Porušujú zakony Slovenskej republiky a škodia prírode a to všetko za veľmi ale veľmi slušné peniaze ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnyk, 19.3.2009 o 14:40

a este tolko ze sakramentsky zavadzaju ludi a klamu im do oci a zial media ich v tom podporuju ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnyk, 19.3.2009 o 14:38

ale ked sa stale objavi nekto novy a tvrdi ze ochranari maju pravdu tak im to treba vyvratit a na margo ochranarov len tolko ze, podla mna sa delia do dvoch zakladnych skupin: taky co ziju mimo reality a potreby terajsieho sveta nevedia pochopit a taky co su sakramentsky pokrytci ktory vodu kazu a vino piju (a sa dobre nabalia pritom). A k p. Lukacovi by som povedal tolko ze staci si vsimat jeho vyjadrenia a kazdemu rozumnejsiemu jedincovy je hned jasne ze je to minimalne clovek nevedomy problemov o ktorych rozprava, alebo sa len snazi hovorit to co ludia chcu pocut (myslim tym tych co im nadrziavaju a zial nie je ich malo) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Samosamo, 19.3.2009 o 14:24

Nie som žiadným zastancov "tiežochranárov" z rôzných združeniach, ale veľakrát zdôrazňovanie, že LOZ VLK vedie elektroinžinier je mi už na tejto stránke smiešne. Ako už tu bolo napísané, za tie roky čo sa živí ochranárstvom a náčelníctvom nazbieral dostatok pozbatkov a vedomostí a využíva ich ako ich využíva.
Viem, že nazlostím Eda, ale ani on nie je vyštidovaný zoológ, prírodovededec, lesník či nemá SUPŠ a pri tom má vedomostí o zvieratách, poľovníctve, prírode, fotografovaní, čo v diskusií neraz dokázal. No dookola omieľať, že niekto je elektrotechnik a že sa dá na tom nabaliť, je už podľa mňa choré. stačí už viac o tom nepísať. čo chodíme na túto stránku už tieto názory poznáme a nepotrebujeme to stále dookola opakovať.
Som duševne pripravený na tvrdú odpoveď Edo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 16.3.2009 o 9:27

thomas3789 - to je sice fajn... problemom vsak stale ostava lykozrut... a ten uz sa podla tych info co su pustil aj do lokalit s povodnymi drevinami - limbami, do lokalit, ktore neboli vysadzane umelo a kde sa nezasahovalo.. nejak sa nam lykozrut smrekovy transformoval aj na lykozruta limboveho.. :) a pritom toho smreka tam ma este stale viac ako dost.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.3.2009 o 21:34

thomas maš pravdu LOK VLK vidi v tom velký balik penazi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off thomas3789, 15.3.2009 o 21:22

ocami polovnika len tolko ,na kalamitiskach bujnie vegetacia 2 krat rychlejsie ako na rubaniskach (viac zivin a vlahy) . Uzivnost stupla neskutocne , zver ma vacsi klud od ludi a velky vyber potravy . Prejavuje sa to zvysovanim vahy zveri a parozia . Na druhej strane vyrastie len to co ma a nie co zasadi clovek . Kazdy vidi v kalamite velky balik penazi ja vidim nieco viac ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 13.3.2009 o 11:01

Nech sa rôznia ale určite nájdu riešenie . Zasahovanie LOZ VLK pod vedením elektrotechnika sa mne osobne vidí ako keby prišli murári a krmiči kráv do nemocnice a chceli by rozhodovať o liečbe pacientov miesto lekárov .Alebo opačne keby lekári chceli rozhodovať ako sa čo bude stavať alebo koľko krmiva treba dať kravám . Proste to je zvrátené . Aj keď je ochranárstvo rozprávkovo výnosný biznis to je fakt . Takže sa im nečudujem za také prachy sa hadzať pod traktor a iné hrdinské činy :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 13.3.2009 o 9:04

Edu - suhlas... aj medzi odbornikmi su nazory rozne. a miesto vzajomneho osocovania by si mali ti co na to maju odborne vzdelanie a prakticke skusenosti sadnut, dat hlavy dokopy a vymysliet najlepsie riesenie. mozno by ich napadlo nieco uplne nove co sa este nevyskusalo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 12.3.2009 o 18:35

Ja si myslím ,že by to mali rozhodúť odborníci ktorí lesu rozumejú . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 10.3.2009 o 16:32

robos - netusim.. skusim vygooglit.. uvidime.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off robos, 9.3.2009 o 12:01

je nezmysel tvrdiť, že skorý zásah by zabránil šíreniu lykožrútov. ohnísk je totiž požehnane a s každým rokom sú i inde. nedá sa poslať 200 ľudí, aby to kontrolovali a dajme tomu rúbali a odpratávali stromy. viete si predstaviť, žeby behali niekde za jedným stromom?
oni navyše veselo lietajú aj z poľskej strany, kde im nekladú prekážky. inak, neviete, jak to vyzerá tam? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 3.3.2009 o 14:12

robos - stretol som sa aj s nazorom ze ak by sa to chytilo na zaciatku - aj ked vyrubom ale v zarodku a v ohniskach - ktore vtedy boli relativne male tak by sa ta kalamita tak nerozsirila.. ale tym ze sa ochranari priviazali k stromom a vdaka ich "ochranarskym" aktivitam sa tazit nemohlo tak kalamita sa rozsirila aj tam kde ju nikto necakal.. co povies na takyto nazor? nevravim ze s nim suhlasim, ale nevravim ani to ze s nim nesuhlasim. ide len o diskusiu. ako som napisal uz skor - zniesol by som lahsie pohlad na mensi holorub s vysadenymi stromcekmi ako na to co je tam teraz.. co bude dalej ukaze len cas.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off robos, 2.3.2009 o 15:12

treba si uvedomiť, že lesnici nedokažu zabraniť šíreniu lykožrútkov ani tam, kde môžu robiť skoro všetko, čo im dovolia peneži a teren. prečo potom furt pindať do tatier, že to zlí ochranári sú na vine, že to tam schne? je to NP. ak nemá byť TanaPrd, treba sa zmieriť aj s tým, čo ho čaká a nerúbať tam zbytočne, aby to - nehyzdilo - dakomu zrak. sam som sadil stromky a viem, ako sa ujímajú na holinách s trávami. načo potom tráve otvárať cestu viac, než treba? lebo predáme pár 10 000-síc kubíkov dreva naviac?
inak je ozaj zaujimave sledovať, aka sa podaktorí lesníci furt snažia presadzovať výsadbu smreka i v polohách dajme tomu pod 1000 m. načo? aby dakto dakde predal semenáčky, čo rastú v škôlkach? sám som zažil podobný úkaz, ked lesník ponúkol stromčeky lacnejšie, len aby mu nezaberali v škôlke pľac. bolo to práve pred rokom či dvomi, čo boli suchá. nijaky nerastie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Forestman, 26.2.2009 o 22:07

nič sa bezhlavo nerúbe na to sú určené plány ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 23.2.2009 o 11:43

Vladimir - musim len suhlasit.. kazdy si musi spravit nazor sam.. kedze to bolo dost medializovane navstivil som blog p. Lukaca a hladal som si aj vsetky argumenty a nazory jeho oponentov.. Snazil som sa spravit si nazor sam. Nemozem povedat ze by som sa jednoznacne priklonil k jednej, alebo druhej strane - ale aspon som si ziskal ake take info. Inak by sa mi hodnotilo ak by som mal moznost ist pozriet priamo do tychto lokalit, ale tym ze som z BA nie je to take jednoduche. Co sa rtyka tych semenacikov - Lukac, resp. ini prispievatelia na jeho blogu- tvrdi prave to ze ak aj stromy odumru tak pod nimi sa vytvoria lepsie podmienky na prirodzene zmladenia v porovnani s holorubmi a umelou vysadbou. Cital som tam jeden celkom slusny prispevok - konecne napisany len z hladiska faktov bez zbytocnych emocii a kalerabov pre masy podlozeny aj slusnou fotodokumentciou, ktoreho autor sice preferoval prirodzeny pristup bez vyrubania, ale nezatratil ani holoruby a porovnal plusy a minusy oboch sposobov riesenia kalamity.. osobne si nedovolim hovorit ktory sposob je lepsi, kedze mi na to chyba potrebne vzdelanie.. Vnutorny pocit - nejakym sposobom oba pristupy rozumne kombinovat. Nezda sa mi zdrave vsetko nechat na prirodu ked do nej clovek uz tak silno zasiahol. rovnako sa mi nezda zdrave vsetko bezhlavo vyrubat.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vladimir, 17.2.2009 o 16:23

Moja vlastna skusenost.
Sadil som leto 2008 stromky v blizkosti danej lokality.Okrem toho ze to bola v danej lokalite neskutocna drina,teren bol bud sami kamen,alebo depy a vlastnici lesa za tak mizernu mzdu tam pracovat nebudu videl som tam aj iny ukaz.
Tam kde sa nechali stat stromy vyzrate od likozrutou a nebol to pekny pohlad rastla doslova mala dzungla malych semenacikov,to co sme tak krvopotne vysadily mi tak tomu davam tak 50% cancu na prezitie.Ona sa najlepsie manipuluje s myslenim ludi vtedy ked ludia len pocuju,ale nejdu namiesto cinu a nepresvedciasa na vlastne oci.
Prajem kazdemu aby vzyvote dospel do toho stadia ze nebude davat na reci tipu JPP ale presvedcisa na mieste o kazdom problem v celej jeho sirke a realnosti SAM
Neni to tak davno ked som skole cital Zo sovietskym zvazom na väcsne casi a nikdy inak a bolo niemalo ludi ktory by za to dalo zivot a dalsich ludi by za opacne myslienky poslali na prevevichovu do Ilavy ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ZET857, 16.2.2009 o 19:31

robos-neviem čo by si povedal ako lesník,čo robí celý život na jednom úseku a teraz pozerá ako mu hynú lesy,lebo okolo neho ostatný serú na ochranu lesa,alebo pliaga priletí z rezervácie,np.ale tomu tiež napomáha hospodárenie št.lesov a kopa mudrcov čo les videli len z rýchlika ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 16.2.2009 o 9:19

robos - k tej tichej a koprovej - cital som vyjdrenia jednej aj druhej strany - uvidime ako to dopadne dalej. momentalne sa lykozrut vrta aj do starych limb, ktore by mal aj podla svojho mna nechat na pokoji. a bolo to prave v tej nedotknutej oblasti.. osobne si myslim ze v niecom maju pravdu aj jedni aj druhi. fakt je ze ten najsravnejsi pristup ukaze len caa.. ale ak sa da aspon trocha eliminovat hrozba lykozruta - ked aj chemicky - v oblastiach kde je to pripustne tak som za.. mozno som trocha egoista ale lepsie znasam pohlad na mensi ci vacsi holorub (ohraniceny) ako na kopce a kopce mrtvych lesov. fotografie zo sumavy a bavorska m boli teda ozaj smutne.. Co sa tej vrtule tyka - osobnu skusenost vyslovene nemm, ale bol som na jednej spolocnej kde mali takuto vrtulu na kopci a diviaky boli v podstate pod nou v mladine a nevyzerali ze by ich nejak zvlast rusila. rovnako to bolo aj so srncou a liskou.. myslim ze zver si na takuto vrtulu rychlo zvykne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off robos, 1.2.2009 o 10:37

no panove a damy, asi to tu nebude pasovať, ale vmietnem tu jednu otazku, abo dve.
najprv k veci, aby ste sa tu neťahali o dačom, o čo sa ťahať netreba, bo to je jasne jak facka...
- vyštudoval som ekologiu. ako tak je jasne, že som bol proti tomu, aby nam tatry vypratali. na druhej strane sa dobre vie, že to nie je možne, bo naše NP su na smiech, prepačte, hlavne pre ľudi(je otazne pre akých). ale par tisic hektarikov nadivoko nechať mohli(a slávlostne vyhlasujú, že vraj aj nechali). inak, je aj dosť zaujimave vidieť tam takzvanú step, vypadá to trochu jak v kanade.
čo sa mi ohromne nepači, je tvrdenie, že pre námietky ochranárov sa lykožrútovy viac darí a žerie nám tatry, ba je to priam ich vina. mimochodom, v kanade rok čo rok lykožrúty zožeru lesy o rozlohe pätiny slovenska, s každým teplejším letom je to horšie. práve v tom je úspech lykožrúta. teplo a oslabené stromy. Ak má niekto námietky, nech sa pozrie na Levočské vrchy a Kysuce - ich smrekové lesy. Nie sú tam žadne zdržovania zo strany ochranárov, strieka sa to chemicky, rúbe urputne, lapače sa kladú... a lykožrúty si vegetujú a víťazia.
Pokiaľ nie je vlhké a chladnejšie leto - aby neboli fit a lepšie ich kosili choroby - net pomoci. ale v tatrach je drevo a to sa da tiež speňažiť, čiže je jasne, že každy znalejší veci vie, že ide o eura a nie o pokus zachraniť les, bo ten sa može len prerodiť, alebo vyrubať, jak ukazujú okolné príklady. tak jest.
---- A teraz tá druha otazka. v našom PZ plánujú postaviť veterné elektrárne, kurde. samozrejme, že aj v lese. a pekné ohavy, tubus 105 m, list vrtule 45m, základňa priemer 20 m. Vie dakto z vás z praxe o tom, jak to poruša zver?
okrem toho, že to poruša aj naše nervy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Cilan, 10.1.2009 o 1:53

toto je podla mna trochu scestne s tymi teoretickymi vedomostami, kolko ludi aj z opacnej strany nemaju da sa povedat ziadnu prax o tom co vedia a stoja si za svojim, zakladom toho vsetkeho su prave tie teoreticke vedomosti , kazdy si utvori svoj nazor na vec a ci je ovplyvneny vlastnou praxou alebo ho dokaze ovplyvnit niekto s inym pohladom na svet a dokaze si to vsetko podlozit prave tymi teoretickymi vedomostami ( a v neposlednom rade aj osobnou praxou co je v takomto pripade individualne kedze zivot je kratky) , zalezi len na nom a ked sa nad tym clovek zamysli tak je to znova len o ludoch ci dokazu diskutovat a akceptovat nazory ostatnych alebo si len tvrdohlavo "hutorit" tu svoju pravdu nad ktoru nema nikto a verte ze takych ludi je naozaj dost

a za to ze nemaju diplom z ekologie... neznamena ze su blbi, jednoducho prirodu beru ako konicek, jediny problem je ze prave ti tvrdohlavi maju velky dar reci ktory dokazu spajat so psychologiou a ukazovat na vztahy ktore su bezne , ale inymi slovami vyjadrene su velmo zaujmave ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off leviesrdce, 9.1.2009 o 20:04

Nemám rád ochranárov, no vlastne ich neznášam, podnetom mi je už len to VYMYSLENÉ "LO VLK".......a podobné org. ,... ľudia bez praxe sa idú starať do vecí, o ktorých nemajú ani šajnu....Myslím, že len TEORETICKÉ vedomosti nestačia!!!!!!!!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 171 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
© 2006 - 2024 LovuZdar.sk Všetky práva vyhradené.