Heming hunting
dnes je utorok,  23. apríl 2024,  meniny má Vojtech,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:43,  dnes západ slnka: 18:46
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Canon EOS 60D vs. Nikon D7000? - diskusia

autor: off steyr
pridané: 12.11.2012 11:58

Zravím všetkých, chcem Vás poprosiť o radu, ktorý foťák by ste uprednostili a prečo(čip, funkcie, ovládanie, +a -), prípadne, ak máte skúsenosti s iným modelom Canon či Nikon, ktorý by ste mi odporučili, cenový limit je 1000 Eur. Viem, že fotenie v lese je hlavne o svetelných podmienkach teda o objektívoch, fotil som aktívne, no už to je pár rokov a stratil som prehľad v dnešnej technike...



Vopred veľmi pekne ďakujem za všetky názory k téme!

počet zobrazení: 16 281
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 193 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off XAXAP, 3.11.2013 o 13:41

Ta původní debata byla zbytečná. Nikon D7000 je výrazně zajímavější a lepší než starší Canon 60D. Ale u výběru těla zas až tak nejde o značku, protože všechny dneska slušně fungující značky mají použitelná těla pro každého. Důležité jsou skla. Objektiv přežije jedno tělo a sada objektivů je dražší než zmiňovaná APSCčka. A taky se hodí vybírat podle objektivů, které mají tvoji kamarádi :-) Hlavně podle těch dražších :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 21.12.2012 o 13:12

Viem ferio rýchlosť zápisu je pre mňa dosť nepodstatná lebo fotím do jpg. Kto vali v sekvenciach do raw a súčasne jpg mal by sa nad tým zamýšlať . Neviem či nestačí za 10 sekúnd zapísať na kartu giga a potrebuje na to 5 sekund . všetko je o tom aký chce formát . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferio, 20.12.2012 o 19:53

Edu , on myslel rychlost zapisu nie velkost karty :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 20.12.2012 o 17:47

steyr ja mám 4gigovu a za den ju nevyfotím ani na žakovic opene ani v Bavorskkom lese a to je naozaj čo fotit . Ak však chceš valit oooobrovite RAW tak to je aj málo . Ono je to asi tak že ideš na jeden den s fotákom na film na výlet a opýtaš sa či ti bude stačiť za kýbel filmov . Možno ano a možno ich aj vyfotíš . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 20.12.2012 o 17:43

ako napísal ferio ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferio, 20.12.2012 o 12:21

Vola sa to ,,zbytočne vyhodené peniaze " :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 20.12.2012 o 12:03

nechcem byť za blbca, no nedá sa mi neopýtať, čo je toto? odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesny muz, 20.12.2012 o 10:58

Pri 7D som rád že mám 60mb/s a aj to ma niekedy brzdí ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferio, 20.12.2012 o 8:52

Karta staci v pohode aj 30mb/s ale zober tu 45-tku, vyssie rychlosti su uz zbytocny luxus, rovnako zbytocny luxus su aj filtre na taketo objektivy... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 20.12.2012 o 8:06

60D + 18-55 + 55-250 set je objednaný aj filtre na ochranu objektívov, 75-300 bola už nad rozpočet, kým sa zoznámim s foťákom tak budú objektívy musieť stačiť a začínam šetriť na 100-400 L-kový. Chcel by som sa spýtať či mi stačí karta 16GB 45MB/s alebo radšej ísť do 95MB/s? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 17.12.2012 o 14:30

vďaka za rady, ak som tomu dobre porozumel základný objektív je jedno aký, keď sa pozviecham po sviatkoch začnem sa kukať po väčších a lepších sklách... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.12.2012 o 14:12

sigma 18 - 200 o clone 6,3 je uplne nepoužitelný objektív ako i Canon 18+135. ver mi že viem o čom píšem ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.12.2012 o 14:10

Ja si nerobím srandu ale píšem ti to naozaj ako radu . Kup si foťák za 360€ odkaz bude robiť kvalitne fotky nemusíš sa toho báť i videá . Ktomu dostateš i setový objkektív . K tomu si kup použitý prifi objektív canon 100 - 400 ktorý sa da kupiť za 750€ odkaz Ked chceš nový kup si sigmu 120 - 400 ta sa dá nova okolo 700 € nájsť a si vybavený .odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 17.12.2012 o 12:14

tak ja by som sa potom podľa tvojho príspevku o 11:48 rozhodol pre odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 17.12.2012 o 12:08

nejaký objektív k tomu chcem mať svoj, nie som si istý ako rýchlo nudem mať našetrené na lepšie sklo...požičať si sklo na pár dní mi je na nič, jedine ak na vyskúšanie pred kúpou... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 17.12.2012 o 12:00

pane, kúpte si to bez objektívu a objektív požičať, napr v Aqt ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 17.12.2012 o 11:48

neviem prečo rýpete, asi nečítate moje príspevky celé, priateľské rady si cením i vážim, len nerozumiem prečo nedokážete pochopiť, že nemám neobmendzený rozpočet a uťahujete si tu zo mňa. Nie som blbý a viem, že budem riešiť v budúcnosti lepší a väčší objektív pokiaľ budem chcieť fotiť zver, ak môžete, tak Vás prosím poraďte, mi či radšej set s objektívom Canon 18+135 alebo Sigmou 18-200 aj keď je tam až 6,3... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.12.2012 o 11:03

steyr to nie je domotivovanie to je priateľská rada . Goret trafil si to ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 17.12.2012 o 10:58

steyr, dá sa tým fotiť aj zver. Ulovená. Tak lovu zdar :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 17.12.2012 o 10:54

Edu veď ma tu nedemotivuj, viem, že budem musieť dokúpiť lepšie sklo, no nekradnem, tak na začiatok vyberám nejaký set do 1000, sklo bude neskôr ako som už písal nižšie, nedá sa mať všetko hneď a naraz, teda aspoô ja si to dovoliť nemôžem. len som sa pýta či mám Photoshop zohľadňovať pri kúpe základného setu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.12.2012 o 10:44

Prosím ta photosopov sa da stiahnut na nete tisíce . Od adobe cs 6 až po neviem čo do 1000 € sa zmestíš ked však myslíš že drahý fotak a lacne sklo bude ok tak ja si to nemyslím ja to viem že to nebude ok . Budeš mať drahý foták ale fotit s nim bez objektívu nebudeš . Ten objektív je totiž tragedia a sklamanie bude naozaj velke . Foták si kup canon 1100D odkaz za 350 euro aj s podobným objektívom a k tomu poriadne sklo kludne aj použite odkaz a máš profi mašinu . S tým objektívom naozaj neviem čo budeš fotit asi ani nič ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 17.12.2012 o 9:43

toto som zatiaľ vygooglil: odkaz odkaz čo hovoríte na tento objektív: odkaz ešte sa chcem spýtať či by pri kúpe mal zavážiť Photoshop, ktorý je niekde v cene, či to využívate alebo máte iný software a či je to na niečo začiatočníkovi? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 17.12.2012 o 7:59

ide len o základ momentálne chcem a môžem si dovoliť investovať len 1000E, väčšie sklo bude neskôr, ktorý objektív mi poradíš zobrať k D60 na začiatok aby som sa zmestil do rozpočtu? Na predajňu som sa pýtal, v prípade, že by som potreboval servis počas záruky, tak som ho chcel kúpiť v kamennom obchode. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 16.12.2012 o 18:41

Urobil si to najhoršie rozhodnutie budeš mať síce výborný foťak ale velmi ale velmi mizerne sklo . Je to ako mať terenne auto na hladkých gumách .Sklamanie bude preveliké . Ale ved sa dokupi nejake . Bude musieť :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 16.12.2012 o 18:39

Ja len poradím že ten objektív pre ktorý si sa rozhodol bude mať priblíženie alebo zväčšenie nazvime to ako chceš . ani nie 3 x teda aby sme vedeli ako to bude približovať . Na akcie do vnutra a s bleskom to bude ok inak ten objektív nič moc .Tak na stužkovu alebo posledné kolo poľovnícke v interieri prípadne krajinku .Na zver zabudni uplne! Ved si ho objednaj cez net . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 16.12.2012 o 18:31

Rozhodnutie je D60 + 18-135 a potom časom väčší objektív. Kto mi poradí kde v tn alebo za kraji ho kúpiť do 1000E kde by som mal v prípade potreby aj dobrý servis. Za radu vopred ďakujem! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.11.2012 o 19:08

johnturturo :-D pekný večer prajem . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off johnturturo, 15.11.2012 o 18:59

Edu - Ano je to skôr taký satirický článok, ale viac menej správny. Inak autorom je Ken Rockwel, Mirek článok len zdieľal, takže ak napíšeš Kenovi, možno ťa niekam šupne :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesniromantik, 15.11.2012 o 18:53

výborný odkaz, stačilo mi přečíst první úroveň a vím jistě, kam zařadit Eduarda -) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.11.2012 o 18:49

johnturturo každopádne ten test je celkom fajn humorný to je fakt :-D Určite sa ho spýtam :-D haha ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off johnturturo, 15.11.2012 o 18:48

Edu - ja som sa nesnažil na nikoho útočiť a ani nikoho nikam neradiť, určite nie teba. Skôr som myslel iných, ale nechcel som menovať, veď načo aj, aj tak nič nezmením. Ten článok je skôr také zrkadlo pre každého individuálne, hlavne pre ľudí, ktorí radi radia a ich portfolio stojí za veľké H. Ty vieš koho myslím :-) Každý sa zaradí sám kam patrí. Ano, Mirek rád fotí aj v ZOO aj v Bavoraku, ako mnoho iných. A kam by ťa zaradil? Neviem, napíš mu... :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.11.2012 o 18:07

johnturturo Mirka poznam z viacero fotoservrov okrem toho chodí fotit do Bavorského lesa . Skús sa ho opýtať do akej kategorie radí mňa :-D Zaujímalo by ma to :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off johnturturo, 15.11.2012 o 16:24

Ken Rockwel: "Umělci používají jakýkoliv fotoaparát, včetně pinholes a foťáků na jedno použití nebo velkoformátový 8x10. Používají cokoliv, aby mohli vytvořit to co chtějí". ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off johnturturo, 15.11.2012 o 16:18

tento super článok "7 úrovní fotografa" odporúčam každému kto je pred výberom a kúpou akejkoľvek techniky, a tiež pre toho kto si myslí, že robí perfektné fotky, má tú najlepšiu techniku a vďaka tejto peknej stránke lovuzdar.sk chce zároveň radiť druhým. Keby nebolo tejto stránky, ani pes by po nich neštekol. Mnoho "fotografov" sa v ňom nájde a zaradia sa. Väčšinou do úrovne 1 - teda blbcov. Upozornenie: autora nebudete mať radi... :-) odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 15.11.2012 o 7:35

admin, bolo na čase aby si zasiahol...nechcel som ani nečakal, že sa to uberie takým smerom... Edu objektív vyzerá super, ak nie je predaný keď inzerát je z marca, každopádne idem do novšieho tela aby bolo ešte ako tak dostačujúce kým sa s tým naučím ako tak robiť, objektív je super ale na to budú dukáty neskôr... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 14.11.2012 o 22:46

Upozorňujem všetkých, ktorí nebudú písať k téme, budú sa vulgárne vyjadrovať, osočovať a urážať druhých ... bude im udelený BANN! Ďakujem za pochopenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 14.11.2012 o 22:30

K téme poradím tento objektív odkaz s týmto foťákom odkaz Za menej ako 1000 € budeš mať výborný profi objektív slušný foták a setový univerzal objektív. Touto cestou by som sa vydal ja určite ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 14.11.2012 o 21:15

lesny muz,ešte jeden:odkaz jednoducho Canon je na tom trochu horšie v tomto smere a to mal skoro všetko L-kové sklá. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 14.11.2012 o 21:13

Bafos ešte k tej srnčej zveri . Pekne má srnčiu sfotenú môj dobrý kamarát s ktorým som čo to sfotil Juraj Macko . Fotí nikonom :-D Samozrejme má i normálny objektív pevnu 500 :-D to potom vypadá takto odkaz Sabucha medveď nie je zimný spáč :-D To si nevedel to nie je plch :-D Daj nejaku perlu napríklad že lieska nie je živá a nedýcha alebo niečo z tvojho repertoaru nezmyslov :-D Neoslovuj ma zdrobnelinkami zdá sa mi to dosť úchylné ja som čisto hetero ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 193 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM