Heming hunting
dnes je piatok,  3. máj 2024,  meniny má Galina,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:26,  dnes západ slnka: 19:00
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Canon EOS 60D vs. Nikon D7000? - diskusia

autor: off steyr
pridané: 12.11.2012 11:58

Zravím všetkých, chcem Vás poprosiť o radu, ktorý foťák by ste uprednostili a prečo(čip, funkcie, ovládanie, +a -), prípadne, ak máte skúsenosti s iným modelom Canon či Nikon, ktorý by ste mi odporučili, cenový limit je 1000 Eur. Viem, že fotenie v lese je hlavne o svetelných podmienkach teda o objektívoch, fotil som aktívne, no už to je pár rokov a stratil som prehľad v dnešnej technike...



Vopred veľmi pekne ďakujem za všetky názory k téme!

počet zobrazení: 16 294
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 193 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off 357AS, 14.11.2012 o 21:04

lesny muz výhoda je v tom že na tej D7000 ak ten problém je,jednoducho sa dá presne nastavit každý nepresne zaostrujúci objektív,bez servisu a dá sa ich do pamate uložit (myslím až 12) :-)mal to myslím aj Canon 50D a ak sa nemýlim 60D to už nemá,tie lacnejšie už vôbec nie(450,500,550,600D) tie to nemajú,tam už len predaj alebo servis. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 14.11.2012 o 20:51

Viem o čom píšem,odkaz a Karol Srnec určite tiež,ked ti to zaostruje,bud rád,ale problém pri Canone to je,viem,zle sa to číta ale to nič nerieši,pre toho kto taký Canonik kúpi potomnastanú krušné chvíle a nevie čo dalej. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesny muz, 14.11.2012 o 20:42

Ako vieš že to bola závada vieš čo je hĺbka ostrosti? Vieš aké tam mal sklo? Ja som 500D mal a žiadny problém teraz mám 7D a to je slasť. Na 5Dmark 3 je AF dokonalé a na 1DX dva krát také dokonalé dokonca aj stredový bod na 5D mark 2 je rýchly a presný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesny muz, 14.11.2012 o 20:13

357 netrep tu že Canon má problém s ostrením! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 14.11.2012 o 19:36

steyr,stačí ked si pozrieš kolko tzv.L-kových Canon objektívov sa predáva,70-200 F2,8,400 F5,6,100-400f5,6. Sú len 2 dôvody prečo : 1.)bud nie sú tak dobré ako si niekto myslí. 2.)Canon má velký problém s ostrením,bud foták predostruje alebo ostrí za objekt,majitel potom mení objektívy v domienke že mu to pomôže,žial toto Canon rieši len v servise,jedine drahšie Canony majú možnost nastavit si tento problém priamo v tele,takže na toto si pri kúpe daj velký pozor a objektív dobre odskúšaj.Vezmeš vysúvací meter a zamieriš pod 25-30stupnovým uhlom na nejaké číslo a ak to zaostrí presne na to číslo,je to OK,ak nie, nekupuj.Ja som mal Canon a tiež taký problém,nebol to len môj foták,mám viac kamošov čo to tiež museli riešit v servise . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 14.11.2012 o 19:33

Chlapi mrzí má, že sa diskusia zavrhla do osobných nezhôd. Choďte na pivo a porozprávajte sa ako dospelí a aspoň ako priemerne inteligentní ľudia čo určite ste, lebo pochybujem, že sta sa vôbec niekedy stretli. O nič nejde. Chlapi sa majú aj tak hodnotiť podľa činov a nie podľa rečí. Ďakujem všetkým za prínosné komenty a rady, idem do Canona, keď bude určite sa tu predstaví. Nech sa Vám všetkým darí a lovu zdar! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 14.11.2012 o 19:08

:-DDDDDDDD Odbočil si ,lebo Eduško zas si v koncoch,trápne prázdne a zúfalé sprostosti,zver sa fotí sama,ja jej dám len Nikon,ty si už úplne v koncoch,už ani nevieš čo trepeš,ty sa mne vo fotení zvierat vo volnej prírode v živote ani len nepriblížiš,medveda si videl v Bavorskej ZOO,vieš prd ako na to a možno by si sa aj poondial,oblbuješ kde sa dá a hladáš poslucháča,tu už ta ale každý pozná a čo nevidiet sa strapníš ako si sa strapnil na fotoserveroch,moje fotky stačí ked budeš pozerat a možno sa niečo priučíš ,na tvoje trapné komentáre ja pod fotkami zvedavý nie som,tiež môžeš byt rád ze je tu nie možnost blokovat niekoho,bol by si úplne v pr,,li :-)Tvoje vedomosti sú omedzené,medved sa podla teba dá fotit bud v ZOO alebo fotopascou :-) ja nepotrebujem ani jedo ani druhé,stačí dobrý Nikon D7000 a 70-300 objektív.Ty zas musíš čakat kto ta vezme do ZOO a tam čakat kedy prídu krmit zver aby si zas nejaký cvak urobil,doma tam potom natrepeš zapadajúce slnko nad jelenie parožie,lebo to bolo prepálené,no a predat sa to nedalo a poslali ta s tím kade lahšie,lebo jelena zo ZOO nikto okrem teba nepotrebuje :-DDDDDDDDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 14.11.2012 o 17:49

Bafos výborné fotka pozdravujem Filipa . Také fotky na takej urovni technickej i kompozičnej sa dajú urobit len tam kde ich on fotil . Ono hlupaci ako 357 as nikdy nepochopia čo tvorí zaklad dobrej fotografie !!! Nie su to kecy ale výstup !!! Objednavatel,agentura ,kupujuci chce výsledok nie drísty kolko sa fotograf plazil kolko dni čakal v BL či sa zver fotila sama ako to robí sabucha atd. Chce výslednu fotku s 300dpi sfotmatovanú skalibrovanú v určených rozmeroch . Ale nechcem odbočovat tema je o fotákoch a ich technickej kvalite . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 14.11.2012 o 17:43

steyr každý fotoaparát je treba mat pri minusových teplotách v puzdre aby sa vyrovnala teplota . Neviem v čom chceš mať odolnejší foták či ho chceš prejsť autom strielat do neho či ??? Príruba kam ide pripevnit objektív je z toho isteho kovu pri najlacnejšom plastovom fotaku ako i tom najdrahšom tak isto i tesnost medzi objektívom a telom .357 as na lovu zdar si prišiel ako badi rozplakal si sa mnohokrat a mnohokrat si zmazal svoje fotky nakoniec si odišiel a čakal si, že všetci budu oplakavat neurotickeho trpaslika z vlkolínca 28.Nestalo sa! Prišiel si ako hawk 3 zase si sa rozplakal ako malý chlapec a zmazal všetky svoje fotky nakoniec si uprosil admina aby zmazal aj tie drístance čo si popísal lebo si ich nemohol po sebe čítat že končíš a nikdy sa nevratiš .Nasledne si prišiel ako anonym scenar sa opakoval a slovo že sa nevrátiš bolo zase iba klamstvo . Nasledne si prišiel ako smymona :-DDD zasa sa scenar opakoval potom si prišiel pod mnoho nickami vždy s falošnými udajmi . Teraz si tu nie ako antonín sabucha ale zase len 357AS fotky si zmazal už tretí krat nakoniec si vymyslel spasonosnu myšlienku či by admin mohol urobit tlačítko pre teba uplakaneho aby si zakázal zlemu edovi komentovat svoje nepodarene fotky z fotopasce . Admin ti vyhovel tak si to užívaj trubica rozplakaná . 52 ročný trpaslík by už mohol dostat rozum čo si tých zo 10 nikonov vymenil mohol si si aj objektív kupit ktorý by dokazal pracovat s dof nie len cvakat na statíve medvede pri žranici za humnom . Ak si naozaj dal za ten nepodarok ktorý ma na ohnisku 300 clonu 5,6 550 tak gratulujem predajcovi že našiel takeho blba :-DDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 14.11.2012 o 17:06

no určite to treba spravit, ak nechceš velmi rychlo prist o fotak, v brašni ho treba nechat aj 1,5 hodiny tam sa teploty vyrovnavaju pomaly a cez leto zas môzeš brašnu vyuzit na par vychladených pivečiek ktore vydrzia chladne aj 2-3 hodiny (: ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 14.11.2012 o 15:00

lubo125 - to som si myslel, lebo pušku keď prídem z vonku dám hneď na radiator aby sa vysušila a potom ju čistím a ošetrujem, ale foťák sa tak nedá, takže bude asi najlepšie ho nechať v brašni nech sa sa teploty vyrovnávajú plynule ako havoríš... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 14.11.2012 o 14:12

steyr zatečenia vody do tela pri dazdi alebo snezeni popripade extremne nyskych teplôt sa nemusiš bat, setko funguje jak ma, mam stym osobne skusenosti, načo si treba davat pozor je prechod zo zimi do tepla pričom sa ti vytvori na chladnom tele fotaka/objektivu rosa a ta sa môze vytvorit aj na snimači čo je ten najhorši pripad preto cez zimu treba dat fotak najprv do nejakeho vaku, najlepšie do foto tašky, popripade stači omotat nejakou latoku a dat ho do sačku aby klimaticke zmeny prebiehali plinule, v apsolutnej nudzi stači aj sačok ktory zabrani narastu vlhkosti a tym padom zaroseniu,,, tu maš dake videa aby si si spravil predstavu čo to vydrzi odkaz odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 14.11.2012 o 11:06

Eduško,ja na odfotenie medveda nepotrebujem žiadnu fotopascu,stačí mi môj NIKON D7000 a objektív NIKON AF-S 70-300 VR,nie za 100E ale za 550E . Stratil si prehlad chlapče,zakrpatel si na drístoch ktoré už nikoho nezaujímajú,skús prednášky detom v škôlkach tam možno nájdeš nejakého poslucháča,tu tažko a aj tu skončíš ako na Ephoto a iných fotoserveroch kde ti dali čo ti patrilo,ked ty pridáš 1. fotku medveda z volnej prírody potom sa môžme bavit o kvalite,zatial fotíš len v ZOO,tak nemám o čom,tam ja nechodím,tam fotia deti a niektorí čo si nakúpia techniku a nevedia čo s nou,potom hor sa do ZOO na fotolov ,poprípade pichnút chrústikovi slamku do prdele a fotit potom oblbovat ludí že si odfotil chrústa v letku :-DDDDDDDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Bafos, 14.11.2012 o 9:33

Přesně, vše ukáže praxe. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 14.11.2012 o 9:20

Bafos - perfektné foto! asi je to od kusa i o šťastí, všetko ukáže až prax... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Bafos, 14.11.2012 o 9:02

Steyr: Mého kamaráda 7D odkaz bylo na jelenech na víkend, vlhkost obrovská po cekou dobu. O měsíc později mi řekl, že je nasratý, bo šel tělo reklamovat, bo za ty peníze by mělo vydržet víc. Zkorodovalo mu pár kontaktů. Mě na výlovu spadlo D7000 s 35/2 pod vodu a bylo tam teda jen pár vteřin, bo jsem ho hned vytáhnul. Extrémní počasí už se mnou zažil hodně. Pořád stále fotím i po několika měsících. MŮŽE to být ale jen náhoda dvou kusů. Jiný kamarád má zase EOS 350D starou potvoru, ale funguje i když je mínus 20°C. Uvidíš co jak vydrží. EDU: už to ukončím, bo si mě nepochopil. Jestli si četl, tak dole jsem psal, že fotím prastarou sigmičkou, ale hodně starou. Nemám tolik peněz jako ty abych měl nějakou výbavu. A hlavně nemám potřebu se s někým srovnávat. To je fotografie která by nás měla spojovat a ne rozdělovat. Cena je jaká je a to jsem dole psal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 14.11.2012 o 8:57

pri prechode zo zimy do tepla sa ti môže zraziť (skondenzovať) vlhkosť na optike, t.j. kým sa neodparí, nebude sa dať fotiť, ale nasnímané zábery si môžeš kľudne stiahnuť a spracovať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martin9113, 14.11.2012 o 8:54

poradim ti jednu vec chod na ephoto.sk a spytaj sa tam. su tam ludia co sa fotenim zivia aj vedia poradit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 14.11.2012 o 8:53

aká je odolnosť Canonu telo(60D) i objektívov proti mínusovím teplotám a vlhkosti? treba si na to dávať pozor, nechať ho v púzdre nejaký čas keď prídem z vonku dom, teda zo zimi do tepla alebo tak? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 14.11.2012 o 8:51

Prezradím ti, že som v rybníku utopil týždeň starý EOS550D. Vylovil som ho temer hneď (z 2 m hĺbky). Telo to prežilo, objektív nie, a ani mobil vo vrecku. Odvtedy viem, na čo je dobrý servis a prečo je dobré si kúpiť foťák u toho, kto kvalitný servis zabezpečuje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesniromantik, 14.11.2012 o 8:34

Jeden ostuda na tři písmena tu pořád pomlouvá nikon a modrou barvu, ale sám neumí zkalibrovat monitor nebo možná vyvážit bílou barvu, takže napřed se zamysli nad sebou EDUarde odkaz A ty trapnosti, že jsi to fotil na 300m vynechej, nikoho to nezajímá a každý kdo fotí ví, že jsi lhář a skutečnost je vždy jiná než uvádíš. Jestli chceš steyere dobrou radu od normálních lidí, tak běž hledat na nějaký fotoservr, protože tady dobří fotografové neradí, skoro už ani nevkládají fotky. Nebaví je to, protože by se museli hádat s tou ostudou z úvodu co jsem zminoval ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 14.11.2012 o 8:23

goret - pravda! :( tak odolné teda bude, čo sa týka utesnenia, vieš o tom niečo? Prevádzkové prostredie 0 - 40 °C, 85% alebo menšia vlhkosť píšu na Canon, vyplívajú z toho nejaké problémy napr. v zime keď je preženiem to -20C? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 14.11.2012 o 8:14

ach ty "bakeliťák, EOS60D má telo z hliníka a polykarbonátovej živice so skleneným vláknom :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 14.11.2012 o 7:42

chlapi z vašich komentov podla mňa vyplýva že keď máš kvalitné sklo tak urobíš porovnateľnú fotku s Canonom i Nikonom rovnakej triedy, D7000 má horčíkové telo odolnejšie a utesnené proti prašnosti a vlhkosti, dva sloty na pamäťové karty, lepšie potlačenie šumu a zaostrovacie body vraj fungujú lepšie no myslím, že ich fakt netreba toľko, to mi chýba na 60D, canon má zase výklopný otočný displej, aj keď neviem či to využijem často. Včera som oba držal v ruke a musím priznať, že aj keď idem do Canonu (hlavne kvôli sklu do budúcna, i preto, že keď sa dostanem do Canoňáckej komunity, viem, že keď sa dobre poznajú tak si sklo vedia i požičať), spracovanie tela D7000 a celkovo prevedenie na mňa pôsobilo kvalitnejšie a biteľnejšie, 60D bol "bakeliťák", aj keď samozrejme ide to čo je vo vnútri, no či mi tá odolnosť nebude chýbať... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 14.11.2012 o 7:26

Goret - keď si ho kúpim kdekoľvek, nemôžem si potom vybrať servis aký chcem sa pokiaľ bude v záruke? dúfam, že ho nebudem potrebovať a ak hej tak chalani čo som sa s nimi rozprával vraj vážnejšie veci posielajú do Viedne...o servisoch nemám prehľad no drvivá väčšina z nich ho vraj nepotrebovala. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 14.11.2012 o 6:54

Baflos to netvrdím ja to je dobre známa vec za tie roky čo sa pohybujem vo fotgrafickej brandži ti to povie každý fotograf ktorý rozumie problematike .Samozrejme ledňáček sa dá dobre sfotit i pentaxom . Kým nefotografická verejnosť híka nad tým pestrím vtáčikom a umením fotografa skusenejší vedia ako naozaj fotka vznikla . Ak o tom pochybuješ skus tých najlepších fotografov proste spočítať a uvidíš či je kolko tých fotografov prírody fotí inou značkou ako je canon a nikon . Ja som poznal troch čo mali pentax všetci traja ho už predali a fotia canonom .Ako som uviedol fotenie canonom nie je naozaj náhoda !!! To je priatelská rada začať od canonu nie povyšovanie . Prídi s tvojim nikonom nasekame rovnake fotky srnčej zveri a porovname . Ja budem fotit mojou staručkou 40D ty tvojim moderným nikonom . Potom uvidíš aký priepastný rozdiel je v tvojom objektíve a mojom . Opakujem priepastný !!! Bavíme sa o technickej kvalite fotiek a fotákoch preto je škoda otačat temu na chlubení ,doplazenie sa k srnke a ine sprostosti .To sú nesúvisiace veci. Dokazovat že ine fotaky robia rovnake fotky ako canon je demagogický nezmysel !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 14.11.2012 o 6:08

drobná poznámka: ak si sa rozhodol pre Canon, kúp si ho cez firmu, ktorá sídli vo ZV. Skrz servis!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Bafos, 13.11.2012 o 23:19

To tvrdíš anebo jiní co se potřebují třeba povyšovat. odkaz Ale tak to už je o člověku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 13.11.2012 o 23:11

Vôbec nemám odpor k nikonu !!! Je to rovnocenná značka špičkového fotáku ako canon . Pruser je v tých objektívoch tam začína môj odpor :-DDD pre nikona Bafos u zrkadla su len dve značky jedna je Canon a druhá je Nikon potom nie je dlho ale sakra dlho nič !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 13.11.2012 o 23:08

ferio v prvom rade biela nie je o pocitoch ale o skaliborovaní monitora ktorý máš celkom určite zle skalibrovaný . Ak chceš môžem ti takú sondu zapožičať z fooklubu považie . Ano samozrejme dá sa fotit kvalitne i nikonom treba k tomu však kvalitne sklo .Napríklad takéto odkaz. 90 % fotografov prírody však používa canon . Možno náhoda podla mne nie nahodou !!! Oni totiž velmi dobre vedia prečo maju canon ! Do RAW nefotím nepotrebujem tam šolichat technicku kvalitu . Správne exponujem a správne dovažujem bielu potom nemusím ooooobrovske raw formáty riešit ani ich uchovavat v TIFF :-D mne stačí JPG. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Bafos, 13.11.2012 o 23:01

A třeba i Pentax nebo jiné značky. Souhlas Ferio. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferio, 13.11.2012 o 22:59

A ďalšia vec zrkadlovkou fotím cca 4 mesiace, ty zrejme x-rokov, už by si mohol konečne priznať že fotiť na úrovni sa dnes dá akoukoľvek značkou, nie len canonom, ja canon uznávam rovnako ako nikon, to len ty máš brutálny odpor ku nikonu, prečo , čo ti urobil? :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferio, 13.11.2012 o 22:55

Ono WB sa v takej fotografickej terminológii uvádza ako vlastná pocitová hodnota, nikde nieje napísané, že WB musí presne zodpovedať realite , fotím do RAW formátu, Wb si dolaďujem v počítači, takže o tom že si to neviem nastaviť to nebude :D A ja som stotožnený so všetkými vecami okolo fotenia dostatočne, toho sa ty neboj :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Bafos, 13.11.2012 o 22:54

Mě se líbí :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferio, 13.11.2012 o 22:48

odkaz toto sa ti už páči , či ani nie? :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 13.11.2012 o 22:47

Bafos nikon i canon sú naozaj rovnocenné značky to máš pravdu . Je tu však podstatný sekundárny následok . Čiže nikonu dochádzaju skla v strednej triede .Pre tieto dôvody vela fotografov predalo nikon napríklad uvediem Godi alias Ivan Godál druhý Petere atd. Proste došli na to že cez nikon cesta nepovedie :-DDD Ferio sa nás bude o dušu snažit presvečiť o opaku ale stačí mrknut na fotky a hned je jasne kde je tá genialna 300vka od nikonu v technickej kvalite :-D sabuchove mazanice samofotiace asi netreba komentovať . Vymenil za kýbel nikonov ale objektív ma ako chlapec zo zakladnej školy . lesniromantik ked sa chceš vydávať za čecha naštuduj si aspoň zaklady češtiny . Ta slovenskočeska komolenina je iba zrkadlo tvojho IQ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferio, 13.11.2012 o 22:31

Modrá je jediný tvoj argument? Si si istý že je to vyvážením bielej? :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 13.11.2012 o 22:25

Sa tu zišla nikonacka elita bez fotiek :-D mudrlanti teoretici . Jediný čo tu má pohybovým senzorom sfotených na statíve medvedov je 357AS Antonín Sabucha . Ten by mal račej bytostnu otazku riešit aby nemusel prat v potoku ako perie dnes. Bojí sa kritiky ako čert kríža tak zakazal tie jeho montaže komentovat hrdina . Kupi si nikona za tisíce a nasadí nan hračkarske sklo za 100€ .Ešte ide taku sprostos radit iným . Ved tu kvalitu fotiek môže každy vidiet . Su to vlastne z fotopasce fotky . Preto miesto medveda je zaostrene na liesku :-D fotosamoobsluha .Ďalší vyznavač modrej odkaz odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 193 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov