Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
Kniha návštev revíru - online manažér revíru

Výber bino/monokuláru - Prosím o radu skúseného človeka alebo odborníka - diskusia

pridané: 9.10.2012 17:11

Dobrý deň.


Som vo fáze výberu ďalekohľadu resp. monokulára a keďže viem o týchto prístrojoch len málo a takmer vôbec nič o zaznamenávaní, potrebujem rady.


Parametre by mali byť 8-10x50-70 podľa mňa s konštrukciou Roof. Niečo takéto by sa mi páčilo a cenovo od 100 - 200 €.


V tejto cene som však uvažoval o záznamoch (fotky alebo videá). Buď si kúpim len ďalekohľad alebo niečo na snímanie. Mám obavy nad kvalitou fotiek alebo videí. Zoženiem v takejto cene niečo? Ak áno, potreboval by som vidieť výstupy, pretože sa nespolieham na parametre ako 3Mpix, 5Mpix...


Nájde sa tu teda nejaký odborník alebo skúsenejší užívateľ, ktorý by mi priblížil správnejšiu predstavu o týchto prístrojoch?


Ďakujem.

počet zobrazení: 12 662
počet hlasov: 0
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Edu, 9.8.2014 o 21:26

lanus ja som zase nikde neuviedol že sa mi trepocu ruky ako si čítal v predchadzajucich príspevkoch trepocu sa asi všetkým okrem teba .Si asi iluminat . Samozrejme komu sa chce nosiť statív najlepšie s gimbal hlavou môže si naň zavesiť čokoľvek . K tomu trasenie trocha odborného náhľadu . Citujem : Aké zväčšenie zvoliť? Väčšina ľudí má problém udržať v rukách bez prijateľného trasenia a záchvevov ďalekohľad s 10 násobným zväčšením. U väčších zväčšení treba stojan - trojnožku. U malých vreckových ďalekohľadov je vhodné voliť zväčšenie približne 8x, lebo majú nižšiu svetelnosť danú menším priemerom objektívu a viac sa pri držaní trasú, lebo ich držíme prstami. U klasických ďalekohľadov, ktoré majú oproti vreckovým väčšie rozmery, môžeme voliť zväčšenie 10x až 12x, lebo ich možeme "poriadne" držať v rukách a preto sa tak netrasú. odkaz Čiže asi článok písali tiež alkoholici ako si diagnostikoval u mňa :-D

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

komentáre

zoradiť
zobrazené 321-330 z 330 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off vlastimidurcik, 1.8.2010 o 17:48

Ahoj, mladučký kolega. Ja som tu niekde písal aj o pozorovacom ďalekohľade DELTA OPTIKAL 8x56. Má ho kamoš a v celku sa mu osvedčil. Pozeral som viackrát cez neho a porovnávali sme trochu. Samozrejme za šera a horších podmienok.Na nemenovanej internetovej stránke sa dá zohnaťza 208 eur. Inde aj viacej. Nebudem ti ponúkať iné, lepšie, lebo tam sa do ceny nevmestíš.Viem, že je lepší ako všetky dole menované! Ak niečo viacej, tak do pošty. Dostal som za k nemu popri testovaní puškohľadu DELTA OPTIKAL TITANIUM 2,5-10x56. To je v inej téme. Určite sú zrovnateľné s MEOPTOU, ale za polovičnú cenu. Upozorňujem však na jednu dôležitu vec. Musí to byť s výrobným číslom a made in JAPAN !!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jelencik, 1.8.2010 o 12:24

ja si chcem kupitfomej 8x56 DCF LEADER FMC jeto najnovsi model najdi siho v googli stoji necelych 200eu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off parohac222, 1.8.2010 o 9:53

jager -stevo ma celkom prvduj .ja mam 10x50 bresser a do sera nic moc ale zevrajc7x50 je omnoho lepsi ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 1.8.2010 o 9:11

stevo 212..este toho musis vela o optike precitat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stevo212, 31.7.2010 o 23:21

znacku neviem ale co sa tyka zvecsenia tak ja by som kupil urcite 7x50 alebo 8x56 cital som ze su do sera najlepsie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Alexleo, 22.7.2010 o 23:54

Za 200 eur by som šiel do Buschnellu sklo je to na úrovni v tej cene.Na flintu si ale Buschnell nekupuj a to ani na malokalibrovku! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off HUNTER5, 22.7.2010 o 18:25

Odporúčam max. 7x50,pri dlhšom pozorovaní 10x50 taha oči ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bago, 8.7.2010 o 21:20

Skus sa pozrieť na Nikon Action,cena od 120E-180E(za verziu plnenú plynom),v kombinácií 7x50(10x50) by ti to malo vyhovovať:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferio, 8.7.2010 o 21:07

Skus niektory z tych minoxoch,vyzeraju celkom slusne za dobry peniaz a pocul som na ne celkom dobre ohlasy :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dzidzi10, 8.7.2010 o 20:19

Dalekohlad!!! -

Nazdar...Potreboval by som poradit pri vybere dalekohladu...Mal by byt do 200 euro...Chcel by som nieco co pekne priblizuje a nieco do sera...Vdaka za rady...Lovu a Lesu Zdar!!!

◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 321-330 z 330 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov