Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Prikrmovanie a lov zveri v blizkosti posedov - diskusia

autor: off jano1
pridané: 6.10.2012 15:23

Dobry deň,vedel by mi niekto povedat či prikrmovanie a lov zveri v blizkosti posedu je dovolené?????

počet zobrazení: 14 596
počet hlasov: 0

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-53 z 53 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off dede, 7.10.2012 o 16:59

Ja na vnadisku nelovím, zbytočne ma tu budeš bombardovať otázkami ako je posledná. Ak máš odpozorované správanie diviačej zvere tak vieš, kedy za potravou vychádzajú z krytu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 7.10.2012 o 16:53

a prečo by mali diviaky prísť na vnadisko len v noci? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 7.10.2012 o 16:49

Goret - ja som nepísal o selekcii na spoločnej v pohone, ale ak poľovník raz nevie posúdiť daného jedinca, nepomôže mu pre správne posúdenie ani vnadisko. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 7.10.2012 o 16:43

selekcia na najmenšiu machuľu je ľahšia na vnadisku, než v pohone ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 7.10.2012 o 15:27

Lov diviačej mimo času ,, núdze ,, na vnadisku, je mi smiešne, aká je tam vykonávaná selekcia... Keď poľovník nedokáže posúdiť jedinca vo voľnej prírode na vnadisku to dokáže? Na vnadisko chodí diviačia v čase dobrých svetelných podmienok ? Chcem tomu veriť, že sa tam diviačia loví len počas splnov bez využitia tech. pomôcok t.j. svetla a nestrieľa sa do čiernych machúľ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 7.10.2012 o 14:43

jano, to čo ťa tak nahnevalo, nie je ani prikrmovanie, ani vnadenie na vnadisku, považuješ to za neetické a nemalo by sa to robiť, ale nemusí to byť zapríčinené vyslovene nenažratosťou miestnych poľovníkov, príčiny neschopnosti odloviť zver predpísaným spôsobom môžu byť aj iné ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 7.10.2012 o 14:42

Edo určite myslel diviaču zver ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 7.10.2012 o 14:35

Vnadenie by som nezatracoval,určite sa dá dobre selektovať diviačia populácia a vždy lepšie ako na spol.polovačkách.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 7.10.2012 o 14:20

Ak už sa vyjadrujem k takýmto veciam, tak sa vyjadrujem presne a nie zavádzajúco, na vnadiskách je v klasických poľovných revíroch /mimo zverníc/ povolený len lov diviačej zveri a šeliem v dobe lovu a mimo obdobia núdze, v období núdze je zakázané loviť aj diviačiu, prikrmovanie mimo obdobia núdze sa musí vykonávať tak, aby ostatná zver mala ku krmivu sťažený prístup, napr. zakryté brvnami, zapracované do zeme a pod. Takže žiaden selektívny lov vysokej, srnčej, dančej, muflonej vo voľných revíroch sa na vnadisku vykonávať nemôže. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.10.2012 o 12:07

jano1 ked si bol pri posede kde bola 10 m od posedu nasypaná kukurica je všetko v poriadku jedná sa o vnadenie zveri za účelom selektívneho lovu . V čom vidíš problém ? Na vnadisku je zakázane strielať iba v čase nudze . Čas núdze ešte nenastal . Lov na vnadisku je výborný spôsob ako správne a selektívnym lovom zasahovať do chovu zveri . Nepoznám lepšiu metodu pre selektívny lov . Ak poznáš poraď rád sa poučím ako lepšie loviť selektívne zver . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jano1, 7.10.2012 o 8:51

Ked 10 metrov pred každým posedom je nasypana kukurica,tak to svečí o nenažranosti tych osôb ktore si hovoria,že polovnici.A to vlasne je ta nespôsobilost alebo chyba inde. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.10.2012 o 20:38

Ano je dovolené .Podrobnosti nájdeš v zákone 279 a vyhlašne 344 . Ako polovník si robil skúšky takže bud si nespôsobilý alebo je chyba niekde inde . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 6.10.2012 o 15:40

Dosť čudná otázka od poľovníka. Lov postriežkou sa deje prevážne z posedov a lov na vnadisku, kde sa lovi len určitý druh zveri, tiež. Zver sa prikrmuje v dobe núdze a nie na vnadisku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-53 z 53 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov