podnalov.sk
dnes je sobota,  1. október 2022,  meniny má Arnold,  spln: 9. október 2022,  dnes východ slnka: 06:49,  dnes západ slnka: 18:22
Kniha návštev revíru - online manažér revíru

Prikrmovanie a lov zveri v blizkosti posedov - diskusia

autor: off jano1
pridané: 6.10.2012 15:23

Dobry deň,vedel by mi niekto povedat či prikrmovanie a lov zveri v blizkosti posedu je dovolené?????

počet zobrazení: 13 743
počet hlasov: 0

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 53 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Solirov, 21.1.2013 o 7:42

a to je skoda.. aky to bol pocit ked som dokazal prekabatit diviaka, alebo si spravne sadnut, davat bacha na vietor a mat aj kus stastia. u nas sme zatepleny posed nemali, tie co boli boli otvorene a sluzili na prekonanie terennych nerovnosti a zlepsenie vyhladu. Osobne mam so zateplenym posedom problem, lebo z neho nepocujem ani hovno. Ale najradsej som si sadol ku stromu a potom ak sa nic nedialo a viac sa rozvidnelo tak pusku na plece a hajde sa tulat.. z nohy na nohu, potichu. A vtedy to bol zazitok, ak sa mi zadarilo. Lebo som na to musel aj rozmyslat, aj sledovat, aj ukazat nejake schopnosti a byt lepsi ako ten diviak.. Pre mna je polovacka na diviaka top, pretoze je to u mna ta najinteligentnejsia zver v lese.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lubenko, 19.1.2013 o 18:19

Michal,kludne ma môžeš oslovovat menom,ja som nereagoval na tvoj prispevok s ktorym však plne suhlasim vo všetkom maš pravdu,mojim prispevkom som chcel poukazat na to že vetšina polovnikou už pomalu ani inak ako s posedu a na vnadiskach nepoluje ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miso111, 19.1.2013 o 18:10

Myslím pán Krátky, že aj priemerne inteligentnému človeku je jasné, že v mojich komentároch nejde o zateplené posedy ale o tie "pochutiny" vysypané v ich bezprostrednej blízkosti :))) ...a okrajovo i o diletantov, ktorí bez problémov aplikujú takýto lov i na ostatné druhy zveri zakázanými spôsobmi. Howgh! :))) ◄ reagovať

off Hekler, 19.1.2013 o 18:07

aj vlk ((:, ale najlepšie by bolo keby pracovníci lesných úradov v teréne viac pracovali ako poľovali ◄ reagovať

off lubenko, 19.1.2013 o 17:57

no najlepšie by asi bolo zrušit zateplene a lebo kryte posedy:):):):):),aby aj mladi polovnici vedeli čo je to reuma :):):):) ◄ reagovať

off Hekler, 19.1.2013 o 15:55

lubenko, podstatnejšie v tomto prípade sú písmená a), d) a f) odstavca 3 § 65 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off miso111, 19.1.2013 o 14:06

...no celkom tak to nie je. Najmä keď vidím ten hnoj, ktorý na "vnadisku" ostáva po daždivom období. Jednak "vnadič" ohrozuje zdravie zveri, a na druhej strane kŕmiť vo vegetačnom období, keď je dostatok prirodzenej potravy je minimálne na zamyslenie :) Toto leto a jeseň boli žiarivím príkladom. Pri enormnej úrode ovocia som mal v starých sadoch oveľa viac možností "selektovať" diviačiu zver ako na ktoromkoľvek vnadisku a za plného denného svetla, keď "vnadiči" ešte len sedeli doma a prikrúcali baterky na pušky :))) Ale to je len motanie sa stále dookola a k ničomu to nevedie. Mám na celú vec svoj názor, ustálené spôsoby lovu a som s nimi patrične spokojný. Na to aby som niečo ulovil žiadne vnadisko nepotrebujem. Vystačím si s tým, čo ma naučili starí jágri, ktorí mnohí diviaka ani poriadne nevideli :)))