Heming hunting
dnes je nedeľa,  5. máj 2024,  meniny má Lesana/Lesia,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:23,  dnes západ slnka: 19:03
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Poistenie pri predlžení poľ. lístka. - diskusia

autor: off Hekler
pridané: 19.9.2012 10:22

Prosím o informáciu, v ktorej OPK v SR sa môžem poistiť pred predlžením poľ. lístka ... nechcem byť členom SPZ ani Pribiny, len PO a SPK. Ďakujem

počet zobrazení: 23 662
počet hlasov: 0

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-109 z 109 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off apple, 19.9.2012 o 18:55

ver, bude! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 19.9.2012 o 18:54

lubo, preto som tam dal číslo členského preukazu a ten je len jeden,jeden člen =jedna poistka, ale tvoj nápad nie je taký zlý na zbohatnutie ... apple, viem, len pochybujem že to stihnú a žiadna OPK sa mi neozýva ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 19.9.2012 o 17:16

hekler, ešte jedna odpoveď: v inej téme sa písalo o občianskom združení, ktoré bude aj poisťovať. snáď to chlapcom vyjde a stihnú to do tvojho termínu. to naplní na 100% tvoje zadanie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 19.9.2012 o 15:28

lubo, ticho? neskutočné zdieranie a výpalníctvo komory - komu napadlo? kto z nás s tým súhlasil? miesto toho, aby sme sa snažili to zmeniť, tak ešte sa bude plašiť? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 19.9.2012 o 15:24

lubo, nešír paniku, lebo to bude podľa čísla topánok, alebo podľa veku starej mamy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Baikal, 19.9.2012 o 15:21

Hekler, len preboha nie poistenie ako PZP, o tomto radsej ticho, lebo kohosi napadne platit poistenie nie za drzitela PL (prirovnam k vodicaku pri autach), ale za kazdu zbran (tak ako je to v PZP za auto) ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 19.9.2012 o 15:13

hekler, ale čosi by podložené bolo... len z ministerstva mi akosi v rozpore so zákonom akosi nechodí rozhodnutie o zádielskej... alebo rozhodnutie dr spk v mojej veci... a je toho viac. a niektoré veci sú stále vo vývoji. tých materiálov je už pekný štôsik ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Discover5, 19.9.2012 o 15:05

Pokiaľ nechceš byť členom SPZ ani Pribiny, iba SPK, tak sa poisti individuálne, na sumy, na ktoré je potrebné sa poistiť. Ale garantujem ti, že za menej ako prostredníctvom SPZ sa ti to nepodarí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 19.9.2012 o 15:05

som za všetkými desiatimi aby poistky fungovali ako pri PZP aut, a poistné bolo zľavnené na základe počtu členov SPK a zmluva obsahovala číslo člena SPK, ostatné riadky beriem ako Tvoj názor, ale nemáš ho právne relevantne podložený (napr. protestom prokurátora alebo rozhodnutím súdu)... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 19.9.2012 o 14:58

ak áno, tak len pre tých, ktorí pod ne patria, takže najlepšie urobíš, ak sa opýtaš na tej vašej ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 19.9.2012 o 14:58

goret, DR je servilný, prikyvovací orgán, nie kontrolný. akákoľvek snaha o zmenu k lepšiemu je potláčaná. dokážem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 19.9.2012 o 14:56

hekler, prosím o odpustenie... podpichol som trochu, sám v zadaní píšeš, že chceš byť. neodolal som napriek tomu, že viem, ako si to myslel. vážnejšie: prečo by to mala robiť spk? prečo vzhľadom na počet to nerobí poisťovňa priamo? tak, ako pri autách? ministerstvo spraví tender a je to! žeby poisťovňa nechcela taký kmeň? prečo ti má stále niekto držať nôž pod krkom? navyše niekto, kto sa nominoval nasilu, bez našej vôle, len aby si pár ľudí mohlo pchať do vreciek eurá? a stále tvrdím, že ide o organizáciu, ktorá je mimo zákon, ktorá si svojim toleruje pytliactvo, nezákonné pôsobenie a pod. hovorím o spz, o zádielskej doline atd... veď je to obyčajná mafia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 19.9.2012 o 14:51

ale ja som nezakladal diskusiu, poprosil som o informáciu v ktorej OPK sa môžem poistiť, lebo som počul, že niektoré OPK zabezpečili zmluvy pre poistenie, otázne je či ich ešte majú keď sa nikto neozýva, neviem a nechcem aby sa tu o tom diskutovalo, na to je už podobná diskusia založená ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 19.9.2012 o 13:44

DR SPK predsa kontroluje, napr. či sa dodžalo predmetné uznesenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 19.9.2012 o 13:42

apple, kto Ti povedal, že chcem byť členom SPK - nechcem, ale MUSÍM, lebo mi to prikazuje zákon a pokiaľ platí musím ho rešpektovať a zaplatiť pri predlžení PL aj členské SPK, ja sa len pýtam prečo musím kôli poisteniu byť aj členom SPZ alebo Pribyny a zaplatiť im aj členské ? keď sa už vedenie SPK nehanbí prečo sa nenašla v tomto štáte jedna OPK ktorá by zabezpečila poistenie poľovníkov, ... len tak mimochodom, čo robí DR SPK ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 19.9.2012 o 13:22

odkaz mi ide, ale asi som detailista (život ma naučil) a platenie členských príspevkov a platenie poistného nepovažujem za identickú platbu, hoci sa platia naraz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 19.9.2012 o 13:16

hekler, obávam sa, že iná cesta nie je, keď už chceš byť členom spk... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 19.9.2012 o 13:14

ten odkaz ti asi nejde :-(, ale jedná sa o zápisnicu zo zasadnutia prezídia SPK zo 16.02.2012, Zochova chata, Modra ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 19.9.2012 o 13:11

len sa obávam že to je plán na 5-ročnicu a ja potrebujem poistku za dva mesiace ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 19.9.2012 o 13:11

Baikal, ja som si všimol, že je to len medzi prerokovávanými bodmi "Rôzne", ale v Uznesení k tým bodom to nie je. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Baikal, 19.9.2012 o 12:47

Ako SPK uvadza vo svojom uzneseni, pripravuje koncepciu ako poistenie členskej základne presunúť z SPZ na SPK. odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 19.9.2012 o 12:41

Pretože to SPK neprikázal jej Snem. Presnejšie delegáti Snemu SPK neprikázali kancelárii SPK urobiť výberové konanie na takéto poistenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 19.9.2012 o 11:54

jasné, to sa dá, ale ja sa nechcem poisťovať predražene sám, načo som potom členom SPK keď táto nevie uzatvoriť poistenie svojich členov s tak obrovskou členskou základňou, veď každá poisťovňa by sa pri takom počte budúcich poistencov musela pretekať v čo najlepších podmienkach ... nechápem, ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 19.9.2012 o 11:41

kedže poistený musíš byť zo zákona, tak poistku si uzavri u toho, kto je oprávnený k takej činnosti. oslov poisťovne, ktoré taký produkt ponúkajú. ja viem zatiaľ len o allianzi, kooperatíve. možno sú i iné. čiže si tam zájdi a informuj sa. rátaj však s inou sadzbou, ako je to v pribine alebo spz. alebo strhni so sebou ďalších a s počtom klesá suma. no aj tak bude mnohonásobná. no už nebudeš cez poistku viazaný inde. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 19.9.2012 o 11:21

musíš po lopate, pri mojom IQ som to nepochopil, ... ani teraz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 19.9.2012 o 11:13

čim-čarované bolo, že na 5 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 19.9.2012 o 11:11

to všetko na jeden rok ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 19.9.2012 o 11:04

OPK síce PL predlžuje, ale poistenie nesprostredkuje. Pokiaľ viem, tak poistenie pre poľovníkov zatiaľ sprostredkováva len SPZ a SLOS. Vrabce čvirikajú, že niečo ďalšie vzniká a predĺženie PL by mohlo byť za 20 + 35 = 55 eur. 20 pre SPK, 35 poistné, členské tuším 1 euro/rok. Oproti SPZ a SLOS to vyzerá zaujímavo, ale "keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú" a zatiaľ len vrabce o tom čvirikajú. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 19.9.2012 o 10:46

to by zaujímalo aj mňa ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-109 z 109 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov