Heming hunting
dnes je nedeľa,  5. máj 2024,  meniny má Lesana/Lesia,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:23,  dnes západ slnka: 19:03
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Poistenie pri predlžení poľ. lístka. - diskusia

autor: off Hekler
pridané: 19.9.2012 10:22

Prosím o informáciu, v ktorej OPK v SR sa môžem poistiť pred predlžením poľ. lístka ... nechcem byť členom SPZ ani Pribiny, len PO a SPK. Ďakujem

počet zobrazení: 23 663
počet hlasov: 0

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 109 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off apple, 24.9.2012 o 12:07

goret, nemám nič spoločné s o.z. Hubertom. nie je to iniciatíva pribiny. ban si si vyslúžil sám, ako by som ti ho mal ja vybaviť? hekler chce byť členom spk, alebo len musí? nepodsúvaj hlúposti, prosím. stále si nepovedal, ako naprávaš činnosť komory. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 24.9.2012 o 11:38

Páni, mohli by ste už konečne komunikovať normálne? Rešpektovať aj iný názor, aj keď s ním nesúhlasím? Riešme to čo treba, staré veci sú za nami, chcel by som zdôrazniť, že Hubert nemá nič s Pribinou, často sa to tu spomína, ale sme radi, že táto organizácia existuje. Myšlienka založiť ZPO Hubert, vznikla medzi členmi PO, ktorí sú individuálne členmi SPZ a chcú spraviť, to čo má v programe Hubert.A preto kto má záujem, nech sa pridá,každý dobrý nápad a myšlienka je na prospech..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 24.9.2012 o 11:30

Kua, ty náš chudák ukrivdený. Kto iný ako ty a tvoji kompáni môže za to, ako to dopadlo na PIDe? Mne si tam predsa vybavil viac než ročný bann (za vulgárnosť). Inak vďaka, bez toho bannu by som sem netrafil :) Apropó vitajte, že ste prišli sem s vašou "záchrannárskou" ideou ZPO. Snáď to tu podobne nezničíte. A pozri sa na záhlavie témy: nie som sám kto chce byť v komore. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 24.9.2012 o 10:55

a je to tu zas... ja som ten, ktorý je všetkému príčina. asi som, lebo som proti tomu, aby ma niekto strihal ako ovcu. aby ma niekto zahnal do košiara, a tĺkol po hlave propagandou, kým úplne neosprostiem. prekáža ti to? diskusia s tebou je takáto: dostaneš otázku, vyplývajúcu z tvojho príspevku a odpoveď je napádanie. odpovedz, že sa mýlim, a prečo! lenže u teba je to tak: ak sa nevieš vymotať, tak budeš rozvíjať tému iným smerom. zatiaľ tu produkuješ len nejaké sci-fi a nič konkrétne. odpovedz, čo si spravil pre nápravu veci!!! len napádaš každého, kto chce spravodlivej veci pomôcť, nič ti nie je sväté okrem komory ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 24.9.2012 o 10:32

Bez urážky, ale akú diskusiu s tebou by si prial? Takú ako si predvádzal na PIDe a predvádzaš tu? Apropó, kam sa podela diskusia na PIDe? Má tam ísť aj táto tu? R.I.P. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 24.9.2012 o 10:15

hovoríš akosi od veci. kto ti dal právo hovoriť za všetkých, že sme si to stvorili sami???????? na rozdiel od teba mnohí proti takémuto zákonu verejne vystupovali!!! kde si bol, keď sa verejne pripomienkoval zákon? asi tam, kde lebocký - mimo... a ku komore nepripustená žiadna diskusia!!! prezentuj, ukáž, ako naprávaš veci!!! aké huckanie, štvanie??? si taký istý, ako timurovci. snažíš sa, možno len z nevedomosti, zakrývať podstatu: podvod! a že si sami bez účasti štátu financujeme poľovníctvo? takú somarinu som dávno nepočul! veď komora ťahá peniaze zo štátnych podnikov, či nie? spočítaj si, koľko súdruhovia minú na seba, snáď ti dôjde, a čo spravili pre poľovníctvo? platia si revír z tvojich peňazí a behajú po svete. kde je fond na rozvoj poľovníctva??? poviem ti: prežratý!!! tak prv než čosi napíšeš, porozmýšľaj. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 24.9.2012 o 6:03

Vážený pán hovorca, ak zas nutne potrebujete nejakého nepriateľa a nevystačíte si s vedením SPK, kľudne si poslúžte hoci aj mnou. Vaše štvanie a huckanie sú ako tie vami spomínané prdy: nikomu nie sú príjemné, ale dlhú trvácnosť a extra účinok nemajú. Ja ostanem pri riešení problémov slušným spôsobom s využitím princípov pluralitnej demokracie. Síce to dlhšie trvá, ale efekt býva účinný a nezvratný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 23.9.2012 o 20:01

goret: hovor za seba, nie za iných! "Veď tie "molochy" nám nenanútil nikto zvonka, stvorili sme si ich my sami sú našim zrkadlom." kto ti dal právo hovoriť za iných? len preto, že tebe sa komora ľúbi, tak to nehádž na iných! čo chceš zfunkčňovať, červeného mafiánskeho molocha? to ti naozaj ešte nedošlo??? len vtákoviny vypisuješ, ako to treba demokratizovať, ako si máme sami robiť kontrolu... napíš za seba, čo si spravil pre dobro veci!!! nič, ani len fazuľový prd, len to tu podporuješ, tak nepoučuj somarinami. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 23.9.2012 o 14:01

edu určite nie, veď v parlamente sedí sám najvyšší čo sa vopchal do ri... a podľa mňa bude robiť všetko preto, aby sa zákon neotváral. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 23.9.2012 o 13:48

hubert2012 mna tu školil syn súdruha puškáča ,že ako si ja chlapec z dediny dovolujem kritizovat komoru .Škoda si drat klavesnicu .Chobotnica funguje nadalej zmena možna asi nebude ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 23.9.2012 o 12:49

Pekné poludnie páni, blomby - zaujímavá téma, nevedel som o nej, mám ďaľšiu zaujímavosť...viete kto dodá záujemcom o poľovníctvo mnateriály na prípravu a štúdium? p.Daniel Puškáč...Určite je jediný dodávateľ.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 23.9.2012 o 11:51

Mojim zrkadlom nie je stav dnešného polovníctva nezapríčinil som dnešný stav .Ano isté veci som pripomienkoval a dokonca sa niektoré veci podarilo zmenit napríklad zrušit komické povinne jarne sčítanie zveri ktoré je už 3 roky zrušené a napriek tomu ho lesný úrad stale nariaduje .Menit niečo v spz a spk je ako pred rokom 1989 kritizovat stranu . Nič sa nedosiahne iba si človek privodí na seba nenávist tých ktorí tažia z tohoto neuveritelneho chobotnicového byrokratického aparátu obrovské výhody a finančné prostriedky . Už ma unavuje písat o tom že kupujeme plomby z viac ako 1000% prirážkou ,že poistné či tlačivá sú na tom podobne .Poistné by si mal mat možnost kupit polovník ako produkt v poistovni ktorú si vyberie prípadne pz . Samozrejme iba ak má o tento produkt záujem . Tak ako je to u všetkých iných držiteloch strelných zbraní . Velmi zaujimavý by bol udaj ak poistovna skásne 500 000 € na polovníckom poistnom kolko vynaloží na likviditu škody ? Je tento údaj verejný ? Či ako všetko je tajný ? Podobne ako je to pri poistnom za autá kde sa od toho odvíja cena poistky . Cena tejto poistky je iba vymyslený blud a dohoda niekoho za chrbtom podobne ako to bolo pri plombách . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 23.9.2012 o 11:27

Mne sa súčasný stav v našom poľovníctve nepáči. Kto sú spomínaní "komunisti", ktorí za to môžu? Veď tie "molochy" nám nenanútil nikto zvonka, stvorili sme si ich my sami sú našim zrkadlom. A rovnako sú našim zrkadlom rôzne snahy o ich zrušenie a nie snahy o ich zfunkčnenie. Čakáme snáď, že nám niekto zvonka prinesie na podnose niečo lepšie? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 23.9.2012 o 9:04

Mne osobne sa stav kam sa polovnictvo dostalo cez spk a spz páči . Dufam že už všetkým došlo ako to fachá. SPK a SPZ sú naozaj komické predražene molochy komunistickeho typu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 20.9.2012 o 11:10

Hekler, ak na ruju, tak lovu zdar!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 20.9.2012 o 11:07

ja len nechápem ako je možné že tak obrovské členské základne SPZ/SPK tolerujú nimi volenému vedeniu konanie proti záujmom vlastných členských zakladní, to sme fakt stádo ... Hubert, súhlasím so zmenou zákona a som ochotný aj pomôcť, keď budete potrebovať pomoc prídem, keď budete poriadať napr. večeru pre poslancov NR SR (bez nich to nejde) za vatikánsku menu prídem tiež, nič nevypijem ani neziem, práve naopak prinesiem flaštičku aj tácku chlebíčkov grítis, koľkokrát bude treba, a teraz už odchádzam ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 20.9.2012 o 10:57

Páni, Hubert nie je o poistení, ide o zmenu zákona a nastolenie normálneho stavu v poľovnictve a súčasťou toho je aj zmena poistenia mimo SPZ, pre tích, čo sú členmi aj ďalšej PO. 50 EUR pre SPK, čo akože platí za členov SPZ je len oblbovák, pretože skôr či neskôr to o 50 EUR zvýšia.V SPZ v okresoch nie je jednotná sume, v každom inak.Poznám okres kde je členské a poistné 70 ako v Pribine. Ak zaplatia poistné cca 30 zostane im 40, kde zoberú 50 do SPK a ešte na seba? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 20.9.2012 o 10:54

strašné, a toto sme si sami zvolili ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off samo7227, 20.9.2012 o 10:52

z tých čísiel som už zmätený ako major Terazky, v Žiline členské + poistné / nový člen / = 205 eur na 5 rokov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 20.9.2012 o 10:24

20 eur pre SPK je za predĺženie, za vydanie je 40. Ak nestihneš požiadať o predĺženie do 30.11. , platíš SPK ako za prvý PL t.j. 40 eur. A ak nestihneš požiadať ani do 31.12. a chceš ostať v SPZ, platíš ďalších 20 ako nový člen SPZ. Predĺženie PL cez Turčiansku RgO funguje tak, že nový PL (kartičku) ti vydajú až po Novom roku, keď vrátiš starý. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 20.9.2012 o 10:11

V NR presne toľko ako napísal goret. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 20.9.2012 o 10:10

Hekler, takto je to v Turčianskej RgO. V inej OkO-RgO to môže byť iné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 20.9.2012 o 10:10

goret, tých 20E je poplatkom SPK za vydanie ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namor676, 20.9.2012 o 9:59

Hubert2012 nie som celkom istý z tou kontrolou poistnej zmluvy zo strany SPK, v zákone je jasne uvedené na aké minimálne čiastky musí byť poistné uzavreté a na základe kontroly týchto čiastok si myslím má právo ku kontrole poistných zmlúv. Hekler vlani som si predlžoval PL, ale tá moja hlava deravá neuložila túto informáciu, skúsim ešte nájsť doklad o zaplatení. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 20.9.2012 o 9:57

Nie je žiadnym tajomstvom predĺženie PL cez SPZ stojí 170 eur, ak oň požiadaš v riadnom termíne t.j. do 30.11. U SLOS je to 70+20 = 90 eur, ale nie je v tom príspevok do komory 5x10 = 50 eur, suma sumárum predĺženie PL cez SLOS na 5 rokov by mohlo byť za 140 eur. Je to síce o 30 eur lacnejšie ako SPZ, ale členstvo v SPZ má stále zmysel pre tých, ktorí nie sú len členmi PZ, ale aj záujmových klubov pod SPZ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kaso79, 20.9.2012 o 9:54

Ja som vcera predlzoval PL na 5 rokov. Platil som 120eur. 20 clenske SPK, a 100 poplatok zahrnujuci poistne. Vybavene na pockanie, zaliata karticka s fotkou a par udajmi... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 20.9.2012 o 9:53

"komorník" to musí akceptovať lebo poľovník je členom SPK ... čím ďalej čítam mám ale silnejší a silnejší dojem, že vznik HUBERTA je riadený Pribinou a táto ho skôr alebo neskôr "pohltí", vsadil by som na to "dobrú" flašku ...ale je mi to jedno. ak som to dobre zrátal zo stránky Pribiny pri PL na 5 rokov : poistné 22,50, členské 44,18, preukaz 3,32, teda SPOLU 70E, to ešte neviem či mi nebude SPK chcieť vydať nový PL tiež za poplatok, (tu ma ale zaráža humánny prístup SLOPS pri výške členského, ktoré je takmer dvojnásobkom poistného), čiže výšku celkovej platby zásadne navyšuje zbytočné a vysoké členské, môže tu niekto napísať koľko stojí predlženie PL na 5 rokov cez SPZ, prečo to vôbec niekto utajuje ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 20.9.2012 o 9:42

Hubert, uvedomujete si, že temer všetci sú poistení na 5 rokov a v danom roku sa poisťovať potrebuje len 1/5 z nich a poľovnícki panici. Kľudne sa môže stať, že v nejakom združení so 20 členmi to bude tohto roku len 1, ktorý bude potrebovať predĺžiť PL a teda sa znova poistiť a ak to urobí, tak na 5 rokov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 20.9.2012 o 9:33

Ústredie SPK nemá právo kontrolovať zmluvy s poisťovňou, nemá a ani nemá kompetencie.A ani tomu nerozumejú....prípad Pribina. Pokiaľ donesie poľovník zmluvu medzi poisťovňou a ním, musí ju akceptovať. Možno by bolo zaujímavé, keby členovia SPZ chceli vidieť zmluvu medzi nimi a poisťovňou a žiadali by to od SPZ alebo SPK, majú na to právo.Možno by boli aj prekvapení... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 20.9.2012 o 9:29

Goret prepáč, odpovedal som aj na Tvoju otázku, ktorú si dal na inej stránke. bajkal - 1.- Obchodný zástupca poisťovne ti dá kópiu zmluvy o poistení na Tvoje meno. 2.-PO ktorej si členom Ti dá potvrdenie, že si ich členom. To je všetko, komorník musí toto akceptovať a predĺžiť Ti PL. Je to odskúšané... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Baikal, 20.9.2012 o 9:22

Zdravim, dalsia vec, ktoru bude treba doriesit je aj to, aku prilohu je potrebne prilozit k ziadosti o vydanie/predlzenie PL. Hlavne ako doklad o poisteni. Momentalne je tam uvedene, ze sa predklada poistna zmluva jednotlivca alebo potvrdenie o clenstve v PO, ktora takuto zmluvu ma a zaslala ju na ustredie SPK, takze ak Hubert nebude PO ale iba OZ, budu zbytocne hadky o zdokladovani poistenia... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 20.9.2012 o 8:57

Bola tu otázka od goreta, ktorá sa stratila... Združenie Hubert poistí len členov PO, ktorí sú členmi združenia.To znamená, že na členskej schôdzi sa musia dohodnúť či vstúpia, je to dobrovoľné.Nebudeme poisťovať jednotlivých poľovníkov, to poisťovňa neakceptuje.Ak si prídete poistiť jedno auto, dostanete inú poistku, ako keď si poistíte viac aut, bude to tzv. balík a tam sú iné sumy. Je to v súlade so zákonom. Združenie Hubert nevzniká pre to aby poisťovalo, vznikáme preto, aby sme zmenili situáciu v poľovníctve na Slovensku.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 20.9.2012 o 8:51

Dobré ráno, neviem odkiaľ máš tu informáciu, pretože SPZ to nezverejňuje, možno si pri zdroji, kľudne sa poisti v SPZ, naše združenie poistí členov PO, ktorí sú registrovaní samostatne na LÚ a sú aj členmi SPZ, pretože sa nemôžu inak poistiť. Ak sa poistia cez naše združenie Hubert, nemusia byť členmi dvoch PO a ušetria na členskom do SPZ, ktoré je dosť vysoké. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 20.9.2012 o 8:51

Discover, nebudem jediný komu by sa páčilo, ak by som prišiel na našu OPK so žiadosťou o predĺženie PL a zaplatil by som len 20 + 28 = 48 eur. Pravdou však je, že odo mňa ako člena SPZ pýtajú 170 eur. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Discover5, 20.9.2012 o 8:41

Poistné cez SPZ vyjde na 5 rokov 28€. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 19.9.2012 o 20:17

Chceme to stihnúť do konca septembra, nie je to jednoduché, pokiaľ nebudú schválené stanovy na MV, nechceme s tým isť von, zatiaľ je ešte možno pripomienkovať, čo by tam poľovníci chceli, aby sa riešilo. Chceme ,aby to bolo seriózne a zodpovedné. Zatiaľ návrh: -prihlášku podáva poľovnícka organizácia, -členské na jedného člena 1 EUR, ročne, poistné na 5 rokov na osobu cca 35 EUR, bude upresnené po podpise zmluvy s poisťovňou. - každá PO bude mať jedného zástupcu. - všetko musí byť transparentné a kontrolované členskou základňou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 19.9.2012 o 20:06

Hlavnou úlohou združenia Hubert bude zmena zákona o poľovníctve a zrušenie povinnej SPK !!!!!!!!!!!! Ale to sa dá iba ak pre to niečo spravíme a spojíme sa.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 19.9.2012 o 20:05

hubert2012 odkedy to bude fungovať? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 19.9.2012 o 20:03

Poistenie v Huberte bude na úrovni SPZ alebo Pribiny, pre členov PO v združení Hubert. Aby každý pochopil - člen PO /registrovanej na LÚ/, nemusí byť členom ďalšej organizácie napr. SPZ, pretože už je členom PO, Hubert mu umožní poistenie na 5 rokov, bohužiaľ musí zaplatiť v SPK 20 EUR a má pokoj... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 19.9.2012 o 19:59

Hekler o čo ti ide? Však v príspevku o združení Hubert si všetko vysvetlil a myslím, že v tom máš jasno... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 109 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov