Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Poistenie pri predlžení poľ. lístka. - diskusia

autor: off Hekler
pridané: 19.9.2012 10:22

Prosím o informáciu, v ktorej OPK v SR sa môžem poistiť pred predlžením poľ. lístka ... nechcem byť členom SPZ ani Pribiny, len PO a SPK. Ďakujem

počet zobrazení: 23 615
počet hlasov: 0

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 109 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off apple, 13.5.2013 o 12:28

áno, máš pravdu, len treba pre úplnosť dodať, že to postavenie, ani úlohy nemôžu ísť nad rámec zákona. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 13.5.2013 o 12:25

§ 41 ods. 5 zákona znie "Postavenie a úlohy OBVODNEJ komory upravia stanovy komory". V zmysle § 41 ods. 1 a 2 je toto znenie nutné vykladať: Postavenie a úlohy Obvodnej poľ. komory upravia stanovy Slovenskej poľ. komory) čo sa ale nestalo a platí všetko čo sme k tomu uviedli ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 13.5.2013 o 12:22

a vrátim sa ešte k môjmu príspevku: apple, dnes o 9:12 rozryt, dám ti zákernú otázku... ste členmi spk? lebo mne ukazuje, že nie... ----------- opk SL nie je org zložkou spk, ale riadne zaregistrovanou PO a teda žiadna organizačná zložka komory v SL neexistuje! alebo je iný pohľad na vec???? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 13.5.2013 o 12:15

možno som mimo obraz, ale o aké stanovy OPK sa jedná? nevidím že v zákone niečo také je možné... a žiadne stanovy nesmú ísť nad rámec zákona. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 13.5.2013 o 12:03

veď práááve, ale to sa nestalo, upravili to stanovy OPK pre OPK !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 13.5.2013 o 11:58

ustanovenie "Postavenie a úlohy obvodnej komory upravia stanovy komory" si vysvetľujem ako "Postavenie a úlohy OPK upravia stanovy SPK" ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 13.5.2013 o 11:57

predpokladám že goret má na mysli § 41 ods. 5, ten ale znie "Postavenie a úlohy obvodnej komory upravia stanovy komory". (ale pozor treba si všimnúť že Slovenská poľ. komora, SPK sa v zákone uvádza následne ako komora (pozri § 41 ods. 1 a 2 a násl.), teda mali si to upraviť v stanovách SPK, nie OPK lebo tam je to už nad rámec zákona) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 13.5.2013 o 11:41

ani PO, ani SPK nemôže konať nad to, čo umožňuje zákon. a tým pádom ak je to v stanoách PO, tak sú mimo zákon! to nie je vec názoru, ako sa niektorí mylne domnievajú. a čo sa týka OPK Stará Ľubovňa, je právnickou osobou mimo štruktúry SPK a má IČO 42237734! teda ani nesmie vykonávať funkciu org zložky SPK! ... žiadne pobočky nikde neexistujú, sú to organizačné zložky. a niekto si pletie dve úplne odlišné právnické osoby a ich štruktúru. takže goret, ak poviem, že si máš niečo doštudovať, tak sa najprv zamysli, prečo ti to vravím. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 13.5.2013 o 11:12

ja netvrdím, že to SPK má v stanovách, ale že to mať môže a je vecou názoru, či je niečo nad rámec zákona, ak je v samotnom zákone uvedené, že stačí, ak to bude v stanovách, hoci to v zákone nie je taxatívne vymenované. Inak ja osobne za základné organizačné jednotky SPK v zmysle zákona považujem PO a nie OPK a ak je OPK aj PO, potom je to OK. OPK sú vo všeobecnosti pobočky SPK, prostredníctvom ktorých sú PO začlenené do SPK. Fasa vysvetlenie, však :) Preto som poistený cez SPZ a asi ešte dlho budem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 13.5.2013 o 10:48

tu sa úplne nezhodneme (právnické osoby nemôžu konať nad rámec zákona,držme sa tohto zákonného pojmu) napíš mi paragraf a odstavec stanov SPK kde to majú uvedené aby to buď SPK alebo ich organizačné jednotky mohli podľa teba vykonávať (pozor aj OPK sú právnické osoby a SPK nielen že vznikla zo zákona ale aj jej vznik, činnosť a úlohy sú v tomto zákone upravené) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 13.5.2013 o 10:31

nemusí to byť v zákone, stačí, aby to bolo v stanovách komory, tj. stanovy komory môžu ísť nad rámec zákona, nemôžu mu však odporovať ..... zákon to nezakazuje ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 13.5.2013 o 10:15

skúste pridať k horúcim srdciam aj chladné hlavy ... od PO sme sa dostali k SPK resp. OPK, rozryt-predpokladám že vaša OPK vykonáva túto činnosť na základe svojich stanov (nie ste už jediný v SR ale pokiaľ viem tak tretí, to ale nie je rozhodujúce) rozhodujúce je že ste v zmysle § 41 ods. 4 základnou organizačnou jednotkou SPK a SPK "nemá" v úlohách komory v § 42 uvedenú činnosť, zabezpečovanie - sprostredkovanie poistenia spôsobenej škody pri výkone práva poľovníctva a nemajú to ani v stanovách SPK (ak by to tam aj dali išli by nad rámec zákona a úloh ktoré si do neho dali)(prečo si to nedali do zákona tak to nechápem, ako nechápem prečo si to nedali ani do jednej z dvoch noviel), to že si túto činnosť dala do stanov OPK v Starej Ľubovní je irelevantné lebo stanovy v takom prípade máte v rozpore so stanovami OPK a aj zákonom o poľovníctve, predpolkadám že bude z toho skôr alebo neskôr problém ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 13.5.2013 o 10:11

§ 41 Slovenská poľovnícka komora (4) Komora sa člení na obvodné komory, ktoré pôsobia spravidla v územnom obvode obvodného lesného úradu a ktoré združujú poľovnícke organizácie, základné organizačné jednotky komory a držiteľov platných poľovných lístkov s miestom trvalého bydliska v tomto územnom obvode, ktorí nie sú členmi základných organizačných jednotiek. .......... táto téma bola o poistnom :( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 13.5.2013 o 10:07

ak myslíš, že to nie j e k téme, prosím. ja vidím, čo je napísané v otázke. a len k tomu sa vyjadrujem, na rozdiel od teba. nemám problém diskutovať k veci, ale k úplnej neznalosti sa iné povedať nedá. len rýpeš, bez znalosti veci, a nazývaš sa diskutérom. čo píšeš, nedokážeš ani vysvetliť. tak ťa prosím, píš k veci a nevnášaj tu nejaké tvoje city. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 13.5.2013 o 9:52

Ty ma môžeš tak akurát žiadať, aby som ti založil nejakú extra tému, v ktorej by asi sa mohol náležite od veci odbavovať. Ale najpr požiadaj správcov diskusie, aby ju nerušili. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 13.5.2013 o 9:48

diskutér, tak mi vysvetli čo to je pobočka spk, ja nič také nepoznám. a opk stará ľubovňa nie je žiadna pobočka, ale PO. znovu ťa žiadam, aby si nevypisoval nezmysly. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 13.5.2013 o 9:43

radšej ty skús prísať k veci = k téme a neobťažovať tvojimi výmyslami diskutérov tohto fóra, medzi ktorých patrím aj ja ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 13.5.2013 o 9:36

goret, žiadam ťa, aby si nepísal nezmysly, a neobťažoval ma nimi. najprv si veci doštuduj. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 13.5.2013 o 9:22

tak to ti dobre ukazuje, lebo OPK nie je členom, ale pobočkou SPK ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 13.5.2013 o 9:12

rozryt, dám ti zákernú otázku... ste členmi spk? lebo mne ukazuje, že nie... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 13.5.2013 o 9:02

Niečo na pekný deň: môj pes pri sliedení za zverou poškodil kvetinový záhon (skalku). Vzťahuje sa moje poľovnícke poistenie aj na takúto škodu? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rozryt, 13.5.2013 o 8:57

Naša OPK v Starej Ľubovni uzatvorila zmluvu s poisťovňou ALLIANZ SP, a.s., kde je poistné 15€/rok, tak že poľovníci ktorý z akéhokoľvek dôvodu nechcú byť členmi SPZ môžu s neho vystúpiť a vedia sa poistiť priamo cez OPK. Touto zmluvou vieme poisťovať aj hostí (držiteľov poľ. lístka z EU). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 13.5.2013 o 8:57

hekler, - k príspevku 12.5.2013 o 10:44 - obsahom totožné sú i podmienky allianzu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 13.5.2013 o 7:25

na základe čoho by nemohli? nič im to nezakazuje ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 13.5.2013 o 7:15

"asi na základe svojich stanov", poznám jednu ktorá ma vo svojich stanovách v čl. 1 ods. 1 uvedené že je: "je neziskovou poľovníckou organizáciou (ďalej len „PO“) podľa zákona č. 274/2009 Z.z. o poľovníctve a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Táto PO združuje občanov Slovenskej republiky, ktorí sú držiteľmi poľovných lístkov – fyzické osoby na účel výkonu práva poľovníctva, ochrany a presadzovania oprávnených záujmov na úseku poľovníctva". "Jej stanovy boli dané do súladu so zákonom č. 274 /2009 Zz. a boli zaevidované OLÚ a je zapísaná v centrálnom registri poľovníckych organizácií".(teda je PO), v čl. 3 ods. 9 má uvedené že: "Dojednáva a zabezpečuje pre svojich členov poistenie v súvislosti s rizikami, ku ktorým môže prísť pri výkone práva poľovníctva a činnosťou s tým súvisiacou." (teda keď to môže táto prečo by nemohli takto postupovať aj ostatné PO ?, máme rovnosť pred zákonom ) .....((((: ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 12.5.2013 o 14:00

hekler, dám otázku: na základe čoho môžu PO uzatvárať zmluvy pre svojich členov ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 12.5.2013 o 10:44

motaq, veľmi podstatná otázka na ktorú sa ale odpovede nedočkáš, Edu dobre to myslíš ale má to niekoľko skrytých nášlapných mín, všimni si rozdiel medzi tým čo požaduje zákon, citujem : "Osoba, ktorej má byť v Slovenskej republike vydaný poľovný lístok vrátane cudzinca, musí byť poistená proti škodám spôsobeným pri výkone práva poľovníctva ublížením na zdraví alebo usmrtením iných osôb s limitom poistného plnenia najmenej vo výške 150 000 euro a za škodu na veciach najmenej na sumu 3 000 euro za jednu poistnú udalosť. Poistné podmienky, ktoré bližšie upravia rozsah tohto poistenia nesmú obsahovať výhradu, že poistná ochrana sa neposkytuje pri nedbanlivosti poisteného". a tým čo uvádza Kooperatíva, citujem : "poistenie zodpovednosti za škodu z výkonu práva poľovníctva" ( je rozdiel medzi pojmami "pri výkone práva poľovníctva" a "z výkonu práva poľovníctva" ???) a platí vobec takéto poistenie keď v poistných podmienkach je klauzula že "Poistenie sa vzťahuje na zodpovednosť poisteného za škodu vzniknutú inému pri výkone "profesnej činnosti" vykonávanej podľa príslušných právnych predpisov a z tohto poistenia má poistený právo, aby mu poisťovňa za neho nahradila škodu vzniknutú inému na "ušlom zisku" ??? a posledná otázka, vykonávaš pri výkone práva poľovníctva profesnú činnosť ??? a mala by v takomto prípade poisťovňa plniť podmienky zmluvy ??? ako ušlý zisk ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 30.11.2012 o 18:08

motaq kto tie peniaze dostal neviem. O tom že by spz podnikala v poisťovníctve nemám informáciu . Tiež nemám informáciu z čoho je určená cena približne 6 milionov € . Takže vôbec netuším či tých 100€ je strela od pása ,ale sa táto suma od niečoho odvíja napríklad od vyplácania poistných udalostí ako sa to bežne robí v poisťovníctve . Netuším kam prúdia naše miliony euro . Ak máš lepšie info budem rád ak sa to dozviem .Kooperatíva tento produkt ponúka . odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 30.11.2012 o 17:58

Edu a si si isty ze tie peniaze dostala poistovna, myslim ako firma? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 30.11.2012 o 14:20

Hekler uplne vážne 180 milionov korún alias 6 milionov € je naozaj strašidelná suma . Ak je s takouto sumou narábané netransparentne je otázkou čo sa deje na zletoch ,zjazdoch, snemoch chobotnice SPZ ? To naozaj nikoho nezaujíma ? To že nakupujeme plomby s 1000 % prirážkou a viac je malá ryba oproti poisteniu . Každopádne ak siahajú chapadlá chobotnice spz a spk až do parlamentu ešte k tomu za stranu smer asi naozaj nie je čo riešiť a zostáva sa iba prizerať . Myslím ,že treba napriek tomu poukazovať na tieto skutočnosti a klásť stále otázky . Nie pre to aby sa slovenské poľovníctvo zrútilo ,ale naopak ,aby fungovalo efektívnejšie . Žial všetko je tak dokonal zabetónované ,že to asi nebude možné . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vladenko, 30.11.2012 o 14:16

Edu, Hekler, plný súhlas s vašimi poslednými príspevkami. Palec hore ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 30.11.2012 o 11:10

dobre uvažuješ,ale nemôžeš chcieť z reštaurácie III. cenovej spraviť ráno I. cenovú a pritom si nechať kuchyňu v pôvodnom stave ako aj pôvodného kuchára a personál. .... jediné riešenie, mimoriadny snem a rozohnať na všetky svetové strany, končím ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 30.11.2012 o 10:55

Mňa by zaujímalo ak vyberie poisťovňa 6 milionov € čiže 180 milionov bývalých sk za poistenie cez SPZ akú čiastku vynaloží na likviditu škody ? Potom sa môžeme baviť či je poistenie nastavené v správnej výške . Druhý aspekt by ma zaujímal podľa akých kriterií bola poisťovňa cez spz vybraná ? Ono keby sa poľovníci nepoisťovali a peniaze o výške 180 milionov korún by zostali na hromade určite by spz mala z čoho vyplatiť škody . Nemyslím si že poisťovňa nejaku poistnú udalosť vypláca . Veď 180 milionov korún je neuveriteľný obnos penazí ktoré platíme za nič . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 30.11.2012 o 10:11

od 19.9. doteraz som nenašiel v tomto štáte jednu jedinú OPK cez ktorú by som mohol uzatvoriť poistenie ktoré zákon vyžaduje. Samostatne som sa poistiť odmietol pre právdepodobne podchladenú šedú hmotu pracovníka poisťovne. SPZ mi navrhol 100E. Pribina 70E. Hubert jednotlivcov nepoisťuje tak som bol mimo. Výsledkom je to, že moje členstvo v SPZ zanikne dňom 31.12.2012, poistil som sa z núdze cez Pribinu a okrem členstva v SPK som teda aj členom Pribiny aj keď zbytočne ale z núdze. SPK nepoisťuje a unikajú im peniaze, je to však len na 5. rokov, čo bude potom nevie ani veverička. Stále ale mám názor, že namiesto zakladania nových org. by bolo najlepšie zvolať mimoriadny snem a vedenie SPK rozohnať na všetky svetové strany a zvoliť nové s podmienkou že ani jeden by nesmel byť v orgánoch SPZ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off apple, 24.9.2012 o 15:05

neotravuj ako ovad dookola. venuj sa téme, prosím ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 24.9.2012 o 14:38

Ja neviem čo má SLOS spoločné so ZPO, ja som SLOS do témy neprimiešal :) A viem, že ty v SLOS nerozhoduješ. Ja len, že keď si to ten hovorca, tak by si nás mohol informovať. Alebo už nie si, keď to považuješ za invektívu?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 24.9.2012 o 14:26

čo má s témou spoločné pribina? len tvoj a tvoj výmysel! pribina má svoju poistnú zmluvu, na rozdiel od spz - nespochybniteľnú. a či sa po pribina stane členom o.z.? to rozhodnú iní, nie ja. máš aj niečo k téme? lebo sa akosi uchyľuješ k osobným invektívam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 24.9.2012 o 14:05

OK, a ak by som sa dopočul, že ZPO hľadá hovorcu, dám ti vedieť, kedže ty s nimi nemáš nič spoločné :) Asi sa nepotrebuješ urgentne poisťovať, ale ako hovorca SLOS, by si nám mohol prezradiť, či sa SLOS chystá byť členom ZPO a ak áno, či bude naďalej sprostredkovávať poistenie? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 24.9.2012 o 13:33

goret, 23.9.2012 o 11:27 ... písal som to ja , či ty? goret, dnes o 6:03 ... Ja ostanem pri riešení problémov slušným spôsobom s využitím princípov pluralitnej demokracie. Síce to dlhšie trvá, ale efekt býva účinný a nezvratný. ... písal som to ja či ty? ja sa ťa len pýtam, čo si v zmysle svojich príspevkov spravil. tak si invektívy nechaj. nič, čo neospevuje spz a komoru ti nie je dobré, nik ti názor neberie, len akosi ho nedokážeš zdôvodniť - na rozdiel od iných. a že si začal mimo tému? s tým sa vysporiadaj sám, nehádž to na iných. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 24.9.2012 o 13:14

S Huberom mám spoločné iba to, že som vyjadril svoj názor na ZPO, len som akosi pozabudol, že to musí byť názor chválospevný tzv. antikomornícky. Poistený som cez SPZ, ale radšej by som bol priamo cez SPK, podobne ako autor témy :) A ako naprávam činnosť komory? Po ruji začnem lúštiť fazuľu t.j. k tvojich direktívne-agresívne "dojebávacím" otázkam (tu mimo témy) sa snažím pristupovať "mámvpičisticky", len nie vždy sa mi to darí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 109 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM