Heming hunting
dnes je štvrtok,  28. marec 2024,  meniny má Sona,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:34,  dnes západ slnka: 18:08
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Poľovná stráž - diskusia

autor: off rana
pridané: 15.3.2008 20:19
Je člen poľovnéj straže povinný zapisať sa do knihy navštev poľovného revíru, keť ide do revíru s poľovnov zbraňov? Keť ide s poľovnov zbraňov,to znamená, že ide za výkonom prava poľovníctva a nie ju luftovať.
počet zobrazení: 32 723
počet hlasov: 0

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

on Stagstalker, 24.7.2018 o 23:46

Uz viac krat som tu vyzyval k zodpovednosti pri pisani prispevkov ako aj “zarucenych” pravd a “vykladov” zakonov. Pokial v danej oblasti, ku ktorej sa vyjadrujem, nemam vzdelanie a v praxi v nej aspon troska neplavam, odporucam radsej pouzivat slova ako “myslim si”, “podla mojho nazoru”, “nie som si isty, ale podla mna” a ine v snahe vyvolat diskusiu ci polemiku a nenapisem svoj nazor a vlastny vyklad nejakeho ustanovenia ako dogmu cim svojou sebaistotou len zneistim okolie, v horsom pripade niekomu sposobim problemy ci stratu ZP a pod. Je to nieco obdobne ako ked som upozornoval v inej teme, ze podla mna nejake nariadenie veterinara zakon o zbraniach a strelive neobide a nenahradi a sermovanie nejakym usmernenim o tom, ze je mozne vyuzivat pri love diviacej zakazane sposoby lovu navyse v kombinacii so zakazanymi zbranami resp. zakazanymi doplnkami zbrane na zaklade ineho zakona s rovnakou pravnou silou ako zakon o ZaS, ktoreho uplatnenie v urcitych situaciach naviac zakon o zbraniach a strelive pokial viem ani nespomina resp. ako niektori presviedcali okolie tieto sposoby lovu uplatnovat dokonca na zaklade nejakeho nariadenia ako predpisu s nizsou pravnou silou je akurat tak dobra cesta k problemom ak nie do kriminalu. Motaq ma samozrejme pravdu, pokial clen polovnej straze ide do reviru za ucelom kontroly a svoju navstevu vopred ohlasi hospodarovi, nemusi sa do knihy navstev zapisat hoc ide so zbranou. Takze ano, zakony treba vediet citat, ale najma im aj porozumiet. Obcas vsak staci menej spekulovat a viac pouzivat sedliacky rozum, preco sa asi polovna straz do knihy nezapise, ked ide kontrolovat...Apropo polovna straz so sucasnymi narokmi na vzdelanie jej clenov, malymi opravneniami a nominaciami z vnutra zdruzeni ci spolocnosti vo vacsine pripadov skutocne ucel neplni. Skor mam pocit, ze vlastnych nechyta a cudzich sa boji. Casto aj preto, ze svoje pravomoci casto ani detailne nepozna alebo ich nevie spravne aplikovat a preto radsej ani nekona. Cest vynimkam...naviac, vzhladom na sucasnu dobu(neregulovane vjazdy aut do revirov, zhodari,nedisciplinovani turisti, odpadky)by skutocne bodlo pravomoci polovnej straze najma co sa tyka moznosti zastavovania vozidiel a kontroly osob rozsirit s moznostou ukladat blokove pokuty. Nic nenauci lepsie ako okamzita represia, 50 eur zato, ze som lenivy na huby troska slapat namiesto vozenia sa autom po luke zvykne vyliecit...Samozrejme, museli by sa zvysit aj naroky na odbornost, vzdelanie a vyber clenov polovnej straze...

dať hlas príspevku | počet hlasov: 12

komentáre

zoradiť
zobrazené 161-195 z 195 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off motaq, 29.2.2012 o 22:13

Milan logisky si zvaz, aku zbran si chce brat na obranu? dlhu zbran, ktoru ma v drzani na polovne ucely, teda zbran urcenu na lov zveri? odporucam pozriet "§ 53 Povolenie na lov zveri (1) Každý, kto sa nachádza v poľovnom revíri so zbraňou určenou na lov zveri, musí mať pri sebe poľovný lístok, povolenie na lov zveri a doklady podľa osobitného predpisu." Slovo kazdy znamena kazdy teda akakolvek osoba a teda aj polovna straz. Je jedno za akym ucelom si v reviri. Mas pri sebe zbran urcenu na lov zveri. Ak sa vsak pytas na zbran kratku, ktoru ma pri seba na zaklade zbrojneho skupiny A tak vtedy povolenku mat nemusi nakolko kratka zbran nie je urcena na lov a ma ju pri sebe na zaklade inych predpisov.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 29.2.2012 o 21:49

nepochopil som... skús mi to po lopate ako ťažšie chápavému, prosím. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sporko1234, 29.2.2012 o 21:47

PS moze mat povinnost a opravnenie to treba rozlisovat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 29.2.2012 o 21:05

:-) nech je po tvojom.... a tiež keď je bojazlivý.... so zbraňou bez povolenky do revíru nesmieš. ani ja ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Milan23, 29.2.2012 o 20:53

viem, že ma povinnosti zo zákona,ale ja som stále žil s tým, že ak poľ. stráž chce isť do revíru za účelom kontroly, nemusí mat povolenku. Zbraň neberie za účelom lovu, ale na sebeobranu a varovný výstrel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 29.2.2012 o 20:23

má povinnosti zo zákona....tlmiť psy a škodnú... ochrana poľovníctva ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Milan23, 29.2.2012 o 20:19

ale neide za účelom kontroly, nie lovu a zbraň ma na sebe obranu, alebo varovný výstrel. Pýtam sa preto, lebo aj ja som počul, že musi mat povolenku, ale nikde som sa to v zákone nedočítal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 29.2.2012 o 20:06

povolenku so sebou musí mať pokiaľ ide so zbraňou ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Milan23, 29.2.2012 o 19:10

musí mať poľovná stráž povolenku, ak ide do poľovného revíru za učelom kontroly?, samozrejme, pred tým nahlási poľovnému hospodárovi, že ide tam a tam za účelom kontroly a do knihy sa nezapíše, ale ci musí mat povolenku. ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cosar, 22.12.2009 o 11:26

Poľovná stráž sa do knihy návštev revíru len v prípade, že ide loviť, v tom prípade ale potrebuje mať pre sebe aj povolenku na poľovačku a značku na označenie ulovenej raticovej zveri alebo veľkej šelmy, ak ide vykonavať ochranu poľovníctva, nezapisuje sa do knihy návštev revíru, má to ale ohlásiť poľovnému hospodárovi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnik76, 22.12.2009 o 11:01

člen poľovnej stráže ak ide za učelom lovu je povinny sa zapisat ale ak ide za učelom ochrany tak nieje povinny sa zapisat,ale musi sa hlasit polovnemu hospodarovi...samozrejme v obidvoch pripadoch moze mat pušku zo sebou,ked zo zakona mu vypliva povinnost tlmit škodnu zver(psy,mačky a tak...) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Culko, 12.4.2009 o 23:57

A ako je to v pripade, ze som clenom PZdru aaa clenom PS aaa clenom ehm pytliakom. Kam sa mam potom zapisat. Aj turisti sa zapisuju pocas ruuuuuje ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 26.8.2008 o 19:04

Veď vo všeobecnosti máš vlastne pravdu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 26.8.2008 o 18:58

Jaro 1,asi sme sa zle pochopili,u mňa poľovná stráž je nie na kontrolu vlastných ,to si treba ošetriť prijatím tvrdých pravidiel vo vnútri pz,ale preto aby kontrolovala cudzie osoby,cudzie autá a na margo toho čo máš urobiť a čo nie,robí sa to len v združeniach,kde není tvrdý domáci poriadok.Potom sú aj voľné miesta na prijatie nových členov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 26.8.2008 o 18:26

gabriel SO, jasné, že máš svoju pravdu. Aj ja by som bol jednoznačne za to, aby sa PS vždy zapisovala, ako každý iný. Hlavne z dôvodov, že keď ho uvidím zapísaného v KNR, tak už viem, ČO MÁM UROBIŤ A ČO NEMÁM UROBIŤ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 26.8.2008 o 16:49

Zapisovať ,či nezapisovať určite áno každý, kto ide do revíru zo zbraňou sa ma zapísať do knihy návštev revíru vrátane hospodára a poľovnej stráže,toto zapisovanie neslúži na chytanie pytliakov z vlastného poľ,združenia,je to na ochranu každého z nás v prípade nešťastnej udalosti,pretože ak si nezapísaný v revíri tak tam nemáš čo zo zbraňou hľadať,či je to porušenie zákona alebo nieje každý sa tým musí zamyslieť sám a podľa mňa je to ešte nad rámec zákona pre bezpečnosť každého z nás čo navštevujeme revír za učelom poľovania.U nás v pz,sa to prijalo bez reptania a každý je spokojný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 25.8.2008 o 19:34

hm.. teraz sa neporusuje kedze sme dopolovali.. :) ale v podstate sa neporusoval ani predtym - mali sme svoje pravidla, ktore vyhovovali vsetkym - a tym bolo ze kazdy kto siel do reviru so zbranou sa zapisal - bez ohladu ci je to polovna straz, hospodar, alebo clen.. a predislo sa mnohym nedorozumeniam.. bralo sa to ako samozrejmost to zapisovanie a nikomu to neprekazalo.. mozno by sme to riesili ak by sa niekto ohradil, co sa vsak u nas nestalo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 25.8.2008 o 19:16

Predpisy hovoria a nepustia. Účel- kontrola revíru, nezapisuje sa, Účel- lov zveri, zapisuje sa. S poľovnou zbraňou chodí samozrejme v obidvoch prípadoch. Medzi základné povinnosti PS pri výkone ich kontrolnej činnosti patrí aj usmrcovanie pytľ. psov a mačiek, kontrola podozr. osôb prichytených pri alebo s niečím ( pasce, zbrane a pod ). Pri zadržaní osôb ( pytliakov predsa musí byť ozbrojený). Pokiaľ sa niektorí zapodievajú myšlienkou, že PS pri výkone kontr. činnosti stačí krátka guľ. zbraň, neviem či to obstojí práve kvôli už hore uvedeným skutočnostiam. Dohodnúť sa môže síce na schôdzi kadečo, len si myslím že vyššia právna norma je nadradená nižšej právnej norme ( sile ) a naozaj neviem, či sa v tom prípade neporušuje zákon. Ale veď to tu už bolo od niektorých správne povedané. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 25.8.2008 o 17:01

shunter - popisal si to presne. zalezi ale od toho ako sa dohodnu clenovia v samotnom PZ... ja som tiez za to ze kto ide s flintou do reviru ma sa zapisat.. aj ked je clen polovnej straze, alebo hospodar a zakon ho k tomu nenuti... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sito, 24.8.2008 o 15:12

Kto mi povje nieco o 9,7g 30-06. Mam namisli balistiku dakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 26.3.2008 o 11:49

hmm.. rana ,je fajn že sa pítaš ..pítat sa treba ale niekedy si treba naštudovať čo je výkon práva poľovníctva , aký rozdiel je byt členom PZ a tam vykonávať právo poľovníctva , dalej aku úlohu ma lesná ,polovná , poľná stráž ,,, aké pravomoci ma stráž prírody... a pod... ak si držitelom ZP a polovneho lístka neznaméná to že môžeš vykonávať právo poľovníctva ... chýba ti myslím povolenka v danom polovnom revíri k tomu .... moj iba moj názor .. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rana, 25.3.2008 o 19:58

SHUNTER. Nechaj pravopis na pokoji a neodbavuj sa na ňom. Ja aspoň poznam mäkčene. Ja som len položil otasku a kto chcel tak sa ozval. Ak tlmíš tulavých psov a mačky v poľ. revíri , to znamena že sa nemusýš zapísať do knihy navštev? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off rana, 24.3.2008 o 16:55

Vďaka všetkým , ktorý sa zapojili to tejto temi. Ja ( a myslím že aj ostatný poľovníci ) keť som na polícii vybavoval zbrojný preukaz na gulovnicu a brokovnicu , tak som uviedol dôvod že ju chcem na VÝKON PRAVA POLOVNÍCTVA! To znamená , že ak idem s takovto zbraňov do poľ. revíru , idem za výkonom prava poľovníctva, to mám predsa uvedené v zbrojnom pr. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 24.3.2008 o 16:43

V zmysle ustanovenia § 1 ods. 2,Výnosu MP SR č. 46/1994-100,členovia lesnej stráže a poľovnej stráže, ktorí nenavštevujú poľovný revír za účelom lovu zveri, sa do knihy návštev nezapisujú.
V zmysle ustanovenia § 3 ods. 2, Vyhlášky MPaV, č. 59/1967 Zb., v znení neskorších noviel a predpisov,poľovníckeho hospodára lesný úrad schváli aj za člena poľovníckej stráže.
Z uvedeného dôvodu sa preto poľovná stráž a a ani poľovný hospodár, nemusia zapisovať svoju návštevu poľovného revíru do knihy návštev revíru, ale iba v tom prípade ak ho nenavštevujú za účelom lovu zveri. Ak ho však navštívia za účelom lovu, sú povinný sa aj oni zapísať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Cilan, 24.3.2008 o 13:07

gabriel, podla mna bezpredmetny prispevok :), jedine k tomu ze to nesmie byt s rozpormi s vyssimi zakonmi, neviem ako to je presne definovane v stanovach , bolo by to len chytanie za slovicka, ale ako sa tu uz pisalo vsetko je o vzajomnej dohode, u nas sa zapisovat nemusia ale sa zapisuju ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 24.3.2008 o 12:24

No a už sme tu ,Cilan vidíš kôli čomu môžu byť námietky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jano43, 24.3.2008 o 11:59

rana:člen PS chodí do revíru za účelom svojích povinností a predsa nepôjde so šlajdrom.
Zapisovanie PS do knihy návštev mimo výkonu práva poľovníctva môžu schváliť len tam ,kde členovia zdrúženia nemajú čisté zámery,ani hríbari sa nezapisujú a na ich bezpečnosti už nezáleží? Ani intrerný poriadok spoločnosti nesmie byť v rozpore s vyžšími zákonmi alebo nariadeniami...
To by mohlo byť v dom. poriadku aj ,že jeden pohárik vína sa môže. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off DIDI, 23.3.2008 o 11:53

ricardo, cilan diky, viem preco sa tam zapisuje, vsak tiez chodim na polovacky, iba to sa chcel opytat. DIK ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 23.3.2008 o 10:57

Cilan dokedy sme ktomu dospeli aby každy sa zapisoval bolo okolo toho strašne veľa debaty,teraz po určitej dobe si každy uvedomil že to slúži k dobrej veci aj z takých dôvodou ako to napísa lstryco,ak si zapísany nikto ťa neruši v tej časti revíru kde si,a kontrolujeme sa vzájomne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stryco, 22.3.2008 o 21:40

Zdravím Vás priatelia polovníci,je to tak keď ste dobrá partia tak je dobre že sa zapisujete všetci,ale horšie je tam kde polovná stáž chce silno lapať.Mne osobne sa stalo že som s hosťom sedel na posede z pravej strany nám prichádzali tri lanštiaky vravím hosťovi aby sa pripravil,ako dával pušku von cez okno posedu vraví čo je to tam na ceste asi 15m od diviakov. Hosť ustrnul už nikdy k nám neprišiel.Po ceste kráčal horlivý člen PS ktorý si dodnes neuvedomil že ako strašne riskuje a že kazí poloačku iným polovníkom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Cilan, 22.3.2008 o 19:59

DIDI, do knihy navstev reviru sa zapisuje koli bezpecnosti a hlavne koli kontrole, keby sa nieco stalo tak medzi prvymi vecami sa zabavuje kniha navsetev a sluzi ako dokazovy material , raz je to uz tak ze zo zbranami nie je sranda

gabrielISO, preco by mali byt namietky? je to vas interny poriadok a ked si neprotivi so stanovami tak sa nic nedeje ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ricardo8, 22.3.2008 o 15:21

Didi jasne ze nie iba clenovia zdruzenie tho reviru!
Zdar! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off DIDI, 22.3.2008 o 14:52

AAAAA , chcel sa nieco opytat, musi sa zapisat kazdy clovek (aj turisti a pod.) Do knihy navstev reviru, alebo NIe?

DIKY za odpoved ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 22.3.2008 o 11:04

No,neviem u nás máme interné pravidlo,že každy aj poľovný hospodár ak ide zo zbraňou do revíru musí sa zapísať do knihy návštev.Je to kôli bezpečnosti.Viem že budu námietky zákon hovorí niečo iné,ale je to náš vlastný poriadok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stryco, 21.3.2008 o 22:15

Člen polovnej stráže pri výkone kontroly v pol. revíri sa nezapisuje do KNR,ale zbrań môže použiť iba na odstrel polovníctvu škodlivých zvierat túlavé psy a mačky ak vtedy vystrelí na polovnú zver dopúšťa sa trestného činu PYTLIACTVA. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 161-195 z 195 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov