Heming hunting
dnes je piatok,  29. marec 2024,  meniny má Miroslav,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:31,  dnes západ slnka: 18:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Poľovná stráž - diskusia

autor: off rana
pridané: 15.3.2008 20:19
Je člen poľovnéj straže povinný zapisať sa do knihy navštev poľovného revíru, keť ide do revíru s poľovnov zbraňov? Keť ide s poľovnov zbraňov,to znamená, že ide za výkonom prava poľovníctva a nie ju luftovať.
počet zobrazení: 32 730
počet hlasov: 0

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Stagstalker, 24.7.2018 o 23:46

Uz viac krat som tu vyzyval k zodpovednosti pri pisani prispevkov ako aj “zarucenych” pravd a “vykladov” zakonov. Pokial v danej oblasti, ku ktorej sa vyjadrujem, nemam vzdelanie a v praxi v nej aspon troska neplavam, odporucam radsej pouzivat slova ako “myslim si”, “podla mojho nazoru”, “nie som si isty, ale podla mna” a ine v snahe vyvolat diskusiu ci polemiku a nenapisem svoj nazor a vlastny vyklad nejakeho ustanovenia ako dogmu cim svojou sebaistotou len zneistim okolie, v horsom pripade niekomu sposobim problemy ci stratu ZP a pod. Je to nieco obdobne ako ked som upozornoval v inej teme, ze podla mna nejake nariadenie veterinara zakon o zbraniach a strelive neobide a nenahradi a sermovanie nejakym usmernenim o tom, ze je mozne vyuzivat pri love diviacej zakazane sposoby lovu navyse v kombinacii so zakazanymi zbranami resp. zakazanymi doplnkami zbrane na zaklade ineho zakona s rovnakou pravnou silou ako zakon o ZaS, ktoreho uplatnenie v urcitych situaciach naviac zakon o zbraniach a strelive pokial viem ani nespomina resp. ako niektori presviedcali okolie tieto sposoby lovu uplatnovat dokonca na zaklade nejakeho nariadenia ako predpisu s nizsou pravnou silou je akurat tak dobra cesta k problemom ak nie do kriminalu. Motaq ma samozrejme pravdu, pokial clen polovnej straze ide do reviru za ucelom kontroly a svoju navstevu vopred ohlasi hospodarovi, nemusi sa do knihy navstev zapisat hoc ide so zbranou. Takze ano, zakony treba vediet citat, ale najma im aj porozumiet. Obcas vsak staci menej spekulovat a viac pouzivat sedliacky rozum, preco sa asi polovna straz do knihy nezapise, ked ide kontrolovat...Apropo polovna straz so sucasnymi narokmi na vzdelanie jej clenov, malymi opravneniami a nominaciami z vnutra zdruzeni ci spolocnosti vo vacsine pripadov skutocne ucel neplni. Skor mam pocit, ze vlastnych nechyta a cudzich sa boji. Casto aj preto, ze svoje pravomoci casto ani detailne nepozna alebo ich nevie spravne aplikovat a preto radsej ani nekona. Cest vynimkam...naviac, vzhladom na sucasnu dobu(neregulovane vjazdy aut do revirov, zhodari,nedisciplinovani turisti, odpadky)by skutocne bodlo pravomoci polovnej straze najma co sa tyka moznosti zastavovania vozidiel a kontroly osob rozsirit s moznostou ukladat blokove pokuty. Nic nenauci lepsie ako okamzita represia, 50 eur zato, ze som lenivy na huby troska slapat namiesto vozenia sa autom po luke zvykne vyliecit...Samozrejme, museli by sa zvysit aj naroky na odbornost, vzdelanie a vyber clenov polovnej straze...

dať hlas príspevku | počet hlasov: 12

komentáre

zoradiť
zobrazené 121-160 z 195 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off orol, 1.3.2012 o 18:50

KrokodílGenya ( 16:07 ) – si si to vyložil síce po „svojom“ a paušalizoval si to, ale z tohto uhla pohľadu ako to myslíš, máš pravdu a súhlasím, že každý právnik háji záujem mandanta a za všetkým sú následne prachy a výhody. Pri mojom názore a hodnotení právnika išlo ale výlučne najmä o to, ako a akým spôsobom sa prezentuje na stránke Pid a akého potencionálneho klienta pri poskytovaní právnej pomoci a jeho prípadnom zastupovaní si vyberá. Z uvedeného vyplýva, že pokiaľ si pozorne prečítaš právnu poradňu poľ. inf. databázy, nenahráva ani poľovníkom so špekulatívnymi otázkami, ani buzerantom so špekulatívnymi otázkami a popritom je sám poľovník – čiže podľa môjho názoru je nestranný a charakterný. Čo sa týka druhej veci, t.j. výberu klienta mám za to, že vždy si vyberá klienta, ktorého práva sú podľa jeho úsudku porušované. S týmto tvrdením som mal možnosť sa stretnúť niekoľkokrát – preto taký názor. P.s- ako bývalý vysokopostavený človek pracujúci na prezídiu policajného zboru si zlodejov za mandantov určite nevyberá a to ani prachatých zlodejov :-o) v tom je ten rozdiel :-o) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.3.2012 o 17:37

Samozrejme ,že to nie je to isté každá stráž má svoje . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 1.3.2012 o 17:29

Edu, ja som ti pisal, ze to je len poznamka k tomu ako je mozne zastavit auto....inic viac....inak neviem ako straz prirody ale to nie je to iste ako polovna straz a ani ako olesna straz...ale to len tak na margo aby rec nestala, myslim ze to ovladas a ze to bol len preklap. a co sa tyka zavor, no u nas su na kazdej asfaltovej ceste ktora ide do lesa, to vies statne lesy sa postarali :-) ale ako som pisal, len som odpovedal na jednu cast prispevku a to ako zastavit auto.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.3.2012 o 16:44

motaq pri závore auto zastaví . To však neznamená ,že PS ho vyzve aby ukázal kufor auta len tak pre kontrolu .Na to nemá právo. Stráž prírody má právo pýtať sa prečo bol auom v lese napríklad i uložiť pokutu. V našom pz je závora iba na jedej ceste z tých desiatok ktoré tu máme . Streliť zver z asfaltovej cesty sa celkom určite dá i vo vašom revíri a určite tam nie je v celom vašom revíri závora. Ano s tými knihami je to tak ako píšeš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 1.3.2012 o 16:34

Edu, s tym zastavovanim aut to nie je az taky problem, teda aspon tam kde polujem ja. na ceste kde je zakaz vjazdu je zavora, ktora sa zatvara staci pockat pokial auto pri nej nezastane....ale to len na margo otazky ako zastavit auto v reviri :-). je to reakcia len na tuto cast tvojho prispevku nie na cely....to len aby sme to zbytocne nerozmazavali. a este k tym kniham, vy asi mate 4 knihy navstev reviru ale to co pisal 650525 to asi myslel knizku kam si hospodar znaci len cinnost PS. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.3.2012 o 16:26

aha sorry . Povrchne som čítal . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 650525, 1.3.2012 o 16:24

Edu- Kniha kontrol PS je jedna u poľovného hospodára!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.3.2012 o 16:21

V našom pz máme knihy 4 . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 650525, 1.3.2012 o 16:20

V našom PZ je zavedená kniha u poľovného hospodára a tam pred kontrolou nahlási PS,že ide na kontrolu a poľ. hospodár si tom zapíše(dátum,čas,lokalita a či má zbraň).Po ukončení kontroly nahlási čo zistil.Takto je vykázaná činnosť PS v našom PZ.Pri odstrele škodnej zapíše do povolenky,ale aj do knihy návštev poľ.revíru ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off KrokodilGenya, 1.3.2012 o 16:10

Preco by mal z teba niekto robyyyyyyyyyyyyyyyyyyyt hlupaka, ked nim na 90% asi budes. PS ma najvacsi problem rozumne vykazat svoju cinnost. O jej zostave skoda reci (-: ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 650525, 1.3.2012 o 16:09

Doporučujem prečítať Zákon 274/2009 §27,28,29 hlavne bod e,požadovať súčinnosť Polície a týmto sa nedostanete do problémov.Každý člen poľovnej stráže musí mať povolenku,keď ide zo zbraňou do revíru + ostatné doklady.LOVU ZDAR! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off KrokodilGenya, 1.3.2012 o 16:07

Strkat paprcky do vrecak inym ludom sa nemusi vyplatit. "Osobne sa domnievam, že je to čestný , nestranný a objektívny človek, ktorý vždy hájil pravdu." Krasny citat. Taky pravnik neexistuje kazdy haji vzdy len zaujem mandanta. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.3.2012 o 15:57

sporko1234 nemám dôvod robiť z teba hlupáka . Kto sa pýta aj sa dozvie . Nikto učený z neba nespadol . Ak uvidíš pytliaka ktorý hodí do kufra auta ulovenú srnu bude to dôvodné podozrenie . Ak však budeš sám môže byť i toto málo ! To však neznamená ,že keď bude tento pytliak utekať Ty budeš po ňom strielať . Všetko musí byť adekvátne !!! Je to oveľa zložitejšie ako sa to zdá . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.3.2012 o 15:50

motaq ja by som bol za to i zopakovať si skúšky z poľovníctva . Mnohým by to prospelo . Odhliadnuc od toho ,že poľovnícky poriadok ovláda možno 1 % poľovníkov . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sporko1234, 1.3.2012 o 15:47

edu ty si zle vysvetlujes moje vety vykreslujes ich "tak aby si z niekoho urobyl hlupaka..aj nohladne zastavovania aut som sa pytal pana Dr.a nie len jehoi sam mi napisal ze ma zato aby sa pouzil zakon o policii to myslim to co sa tyka len zastavovania kedze to zakon o PS neupravuje...nikto tu nespomina prehliadadku ,ale je rozdiel kontrola dop.prostriedku a jeho casti..co je podla teba dovodne podozrenie? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.3.2012 o 15:36

sporko1234 citujem dr.Kovacza "Tú otázku ste snáď ani nemysleli vážne, že chcete kontrolovať batožinu....???" Sporko1234 a kde chceš zastavovať tie autá čo im chceš kufre a batohy prezerať ??? Tiež mi napíš ako také auto zastavíš ? Akým spôsobom ? Neviem čo Ti dr.povedal . Ale určite nie ,že budeš autá zastavovať a robiť nejaké prehliadky či do vaku niekomu nazerať . Opakujem veľmi ale veľmi zle a nešťastne si vysvetluješ zákon !!!Cením si ,že sa aspoň pýtaš ako na to . Veľa členov PS iba tápa v bludnom vysvetlovaní si zákona . Ja ti nechcem zle poradiť . Naopak chcem ťa uchrániť od zneužívania právomoci verejného činiteľa . Neznalosť zákona totiž neospravedlňuje. Môžeš všetko čo napísal lowec to je fakt .Len tebe unikajú tie podmienky za akých to môžeš uskutočniť !!! Môžeš i zastreliť človeka a nepotrebuješ na to ani PS odznak ! Za akých podmienok môžeš zastreliť človeka tiež upravuje zákon v krajnej núdzi či nevyhnutnej obrane ! To všetko sú extrémne situacie ! Žiadne autá nezastavuj ,lebo sa ti to vypomstí a niekto ťa zažaluje !!! Ak nedokážeš svoje dôvodné podozrenie pred súdom bude sa ti ťažko dýchať . Nikdy sa nepúšťaj do žiadnej kontroli sám !!! Nemáš šancu uspieť ! Zbav sa toho odznaku a máš po problémoch ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 1.3.2012 o 15:34

orol, nechcel som riesit odbornost p. doktora, tu by som si spochybnit na zaklade nizsieho prispevku nedovoli a ani som ju nespochybnil. osobne ma trosku vsak zarazil sposob akym odpovedal, a hlavne ak tak odpovedal verejne, a reagoval som len na tuto konkretnu odpoved...myslim si, ze ak je niekto cinny vo verejne pristupnej poradni tak by mal odpovedat adekvatne k tomu, ale v zasade je to nepodstatne pre tuto temu....urcite mal pravdu a suhlasim aj s EDU, ze co sa tyka znalosti zakona, povinnosti a prav tak nie len PS by mala byt preskolovana ale nebolo by zle aby aj radovy polovnik z casu na cas oprasil svoje vedomosti a pravne povedomie. potom by nevznikali irelevantne otazky, nespravne odpovede a ani p. doktor by nemusel tak reagovat ako reagoval. ale to uz je ina tema...:-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sporko1234, 1.3.2012 o 15:18

vidim ze o nas bez nas:)klebetne baby :) Takze tako chlapi s doktorom Kovacsom som volal aj osobne a vobec mi netvrdil veci take ako tu tvrdi vela vazeny EDU ..nik netvrdi ze PS chce vykonavat scoju cinnost na verejnych komunikaciach ako tvrdil p.velavazeny pre jeho informaciu PS moze vykonavat kontrolu iba na polovnych plochach...osobne uznavam p Kovacsa ale uz mi viacero pravnikov ci dokonca prokuratorov vysvetlilo zakon o PS inak ako p.Kovacs..PS ma svoje pravomoci ktore netreba zlahcovat v zakone je jasne uvedene kontrola vozidiel...cize aj obsahu vozidla cize napr kufra... :)a zevraj terorizmus :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.3.2012 o 14:30

orol ano súhlasím ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 1.3.2012 o 14:29

Motag, nechcem sa nikoho dotknúť, ale môj názor je, že právnik vychádzal zrejme aj z otázok, ktoré sporko zadal mimo iného aj 23.01.2012, prípadne ďaľších dátumov... z takto položených otázok je možné sa domnievať, že sporko je člen PS a z toho vychádzal zrejme pri konštatovaní a odpovede aj právnik... Inak osobne si myslím, že JUDr Kovacs je trošku svojský človek, čo však ale neznamená, že nie je odborník. Osobne mi poradil bezplatne radu, ktorá sa ukázala ako jedinečná a v istom súdnom spore som bol v plnom rozsahu úspešný. Osobne sa domnievam, že je to čestný , nestranný a objektívny človek, ktorý vždy hájil pravdu. P.s- aj mňa „sprdol“ zo dva razy, ale bolo to aj pre moju hlúposť :-o) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.3.2012 o 13:15

motaq niekedy právnik odpovedá možno z pohladu autora arogantne . Žial niekedy sa musí dokola opakovať :-( Arogantne odpovedá keď sa ho pýtajú ľudia na uplne základné veci . To čo sa pýta sporko1234 hraničí s teroristickým činom . Treba poriadne doškolovať PS !!! Potom nebudú takéto otázky ani arogantné odpovede . PS by mala byť preškolovaná aspoň 1 x do roka . Uplne chápem ,že si nezaškolený jedinec nevie vysvetliť zákon ! To je fakt ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 1.3.2012 o 13:05

EDU k tomu pravnikovi...moj nazor je to arogantny clovek, ktory namiesto toho aby odpovedal na otazku arogantnym sposobom cloveka odpalil...sporko vo svojej otazke nikde neuviedol, ze je clenom polovnej straze dokonca ani to ze je polovnik. takze odpoved pana doktora bola neprimerana.....vobec netusil kto sa ho na to pyta a kludne to mohol byt nepolovnik, ktory nema s PS nic docinenia....ale v jednom mal pravdu a mas ju aj ty, so zaskolenim a znalostou samotnych clenou PS o ich pravach a povinnostiach je to biedne... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 1.3.2012 o 13:00

sporko, nechcel som sa ta dotknut ale napisal si: "Osobne si myslim ze lovit sa da aj s kratkou zbranou"....s tohto nbolo celkom jasne co si tym myslel...podla tvojho posledneho vysvetlenia, sa da lovit aj kamenom a na ten tiez nepotrebujes dokonca ani zbrojak:-). O noseni kratkej zbrane to mas pravdu tak ako som aj ja uz pisal predtym...otazka bola ci musi mat PS povolenku aj ked ide so zbranou do PR za ucelom jeho ochrany a kontroly...odpoved je jasna musi ak ide so zbranou urcenou na lov...mysli sa povoleny sposob lovu takze dlhou zbranou. ak ide do PR s kratkou zbranou na nosenie takejto sa vztahuje iny zakon....pri takejto zbrani povolenku mat nemusi.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.3.2012 o 12:52

Správna poznámka Orol . Žial ľudia si často uplne svojsky vysvetlujú zákon .Následne tropia výkonom svojej funkcie protiprávnu činnosť . Všetko je to spôsobené tým ,že PS dostávala túto funkciu bez akéhokoľvek zaškolenia . Dnes sa síce nejaké robí ale vo veľmi malom rozsahu . Myslieť si ,že budem ako PS nasádzať ľudom putá ohrozovať ich strelnou zbraňou hrabať sa im v batohoch a kufroch a zisťovať čo v prírode robia je zvrátená myšlienka . Absolútne nevedia ako majú svoju funkciu vykonávať v praxi .Potom to i tak vypadá ! Neviem si predstaviť že ma zastaví nejaká poľovnícka stráž na verejnej komunikácii a ide ma čekovať :-D to by som sa zasmial :-D Respektíve si neviem ani predstaviť ako by ma zastavoval či by sa postavil do stredu cesty prípadne ako klasický stopár ? Či ako ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 1.3.2012 o 12:48

Sporko ( 6.02,2012- Pid ) Právnik uvádza: Čo týka Vašej otázky, takúto osobu samozrejme vyzvať môžete, po Vašom riadnom preukázaní sa. Dokonca môžete použiť aj ustanovenie § 85 ods. 2 Tr. por. P.s- Trestný poriadok v § 85 odst.2 uvádza: Osobnú slobodu osoby, ktorá bola pristihnutá pri trestnom čine alebo bezprostredne po ňom, môže obmedziť KTOKOĽVEK, ak je to potrebné na zistenie jej totožnosti, zabránenie úteku, zabezpečenie dôkazov alebo na zabránenie ďalšiemu páchaniu trestnej činnosti. Je však povinný takú osobu bezodkladne odovzdať útvaru Policajného zboru, útvaru Vojenskej polície alebo útvaru Colnej správy. Poznámka: pristihnutá při trestnom čine alebo bezprostredne po ňom môže obmedziť ktokoľvek!!! S tým jednoznačne súhlasím!!! Ale nesúhlasím s tým, že možno hocijakú osobu kdekoľvek a kedykoľvek len tak zastaviť a pýtať sa jej, resp. ju kontrolovať, čo má v batohu !!! To by potom KTOKOĽVEK - hocijaký občan "mohol kontrolovať" kedykoľvek a kdekoľvek aj poľovnú stráž, či inú stráž, či policajta, či poľovníka, čo má v batohu, vo vreckách atď atď... resp. ju aspoň nasrať :-o)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.3.2012 o 11:32

poslal: sporko1234 6. Februára 2012., 13:45 dobry den pan doktor.poprosim o radu.Ak pol.straz zastavi na polovnej ploche vozidlo ktoreho vodic nema povolenie na vjazd na polne a lesne cesty ani ziadne ine opravnenie ktore by mu to povolovalo.moja otazka znie ako dalej ma postupovat PS. okamzite redviest policajtovi?zavolat na miesto policiu? Co ak to je v nepristupnom terene pre policajne vozidlo?dalej ako ma PS postupovat pri kontrole vozidla v PR?co vsetko moze kontrolovat?aj osobnu batozinu v aute?a hlavne ako?tak aby nebol poruseny zakon.dakujem za vasu odpoved. Právnik odpovedá: Dobrý deň "sporko1234"! Nehrajte sa na policajtov,ale radšej riadne preštudujte zákon o poľovníctve.Nechápem ako môžete vykonávať funkciu poľovníckej stráže keď neviete ako máte postupovať?Tú otázku ste snáď ani nemysleli vážne, že chcete kontrolovať batožinu....???Mali by ste (poľovná stráž)minimálne iniciovať školenie na SPK, lebo podľa Vašej otázky Vy zrejme nemáte jasno ani v tých najzákladnejších otázkach týkajúce sa práv a povinností poľovníckej stráže! S pozdravom: JUDr. Peter Kovács! 6. Februára 2012., 17:08 JUDr. Peter Kovács odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sporko1234, 1.3.2012 o 11:05

ten kto je drzitelom zbrojneho preukazu skupiny A (nosenie)moze s touto zbranou chodit po revire samozrejme za dodrziavania dalsich predpisov ..nesmie byt na viditelnom mieste a pod! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavian, 1.3.2012 o 11:00

To je práve rozdiel medzi držaním a nosením zbrane... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sporko1234, 1.3.2012 o 10:53

motaq a ty hlavne riadne citaj!!! ja som nenapsisal ze sa moze lovit kratkou zbranou!!! ale ze prakticky aj s kratkou zbranou je mozne vykonat lov (samozrejme nezakonne) a pri tom ju majitel moze nosit po PR bez povolenia na lov!!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 1.3.2012 o 10:13

Oprávnenia a povinnosti poľovníckej stráže (1) Poľovnícka stráž je pri plnení úloh podľa tohto zákona oprávnená a.vyžadovať od osôb, ktoré sú v revíri so strelnou zbraňou alebo s inou poľovníckou výzbrojou predloženie poľovného lístku, zbrojného preukazu, preukazu zbrane a povolenia na poľovačku alebo iného dokladu, ktorým môže preukázať svoju totožnosť, B...zastaviť v poľovnom revíri dopravné prostriedky za účelom kontroly osôb a priestorov dopravného prostriedku, ak je dôvodné podozrenie, že sa zver lovila bez povolenia alebo sa preváža neoprávnene ulovená zver alebo neoprávnene privlastnená zver; za tým účelom môže požadovať od osôb predloženie dokladov o osobnej totožnosti, dokladov k vozidlu, dokladov umožňujúcich výkon práva poľovníctva, doklady o pôvode zveri alebo doklady oprávňujúce na jazdu mimo verejných komunikácií, C...zadržať osobu, ktorú pristihne v revíri pri neoprávnenom výkone práva poľovníctva alebo inej činnosti zakázanej týmto zákonom a ihneď privolať orgán Policajného zboru, D....odobrať osobám uvedeným v písmenách b) a c) strelnú zbraň alebo zakázanú poľovnícku výzbroj, ulovenú alebo prepravovanú zver a vyzvať ich, aby opustili poľovný revír; o odňatí veci spísať úradný záznam a vystaviť potvrdenie o odňatých veciach osobe, ktorej bola vec odňatá; odňatú strelnú zbraň alebo zakázanú poľovnícku výzbroj ihneď odovzdá orgánu Policajného zboru; osoby uvedené v písmenách a) až c) sú povinné výzvam a úkonom v nich uvedených vyhovieť alebo ich poslúchnuť, E...použiť donucovacie prostriedky ako sú hmaty, chvaty, údery a kopy sebeobrany, slzotovorné prostriedky, obušok a putá, ak osoba, voči ktorej zákrok smeruje, dobrovoľne nerešpektuje pokyny poľovníckej stráže; pri použití donucovacích prostriedkov musí v maximálnej miere šetriť život a zdravie osoby, voči ktorej zákrok smeruje, F...požadovať pomoc Policajného zboru alebo obecnej polície, ak nemôže splnenie úloh podľa písmen a) až d) zabezpečiť vlastnými silami a prostriedkami, (3) Člen poľovníckej stráže je povinný a.pri výkone služby nosiť na viditeľnom mieste služobný odznak a na vyžiadanie preukázať sa preukazom poľovníckej stráže, b.kontrolovať výkon práva poľovníctva podľa tohto zákona a všeobecne záväzných právnych predpisov vydaných na jeho vykonanie, c. vykonať neodkladné opatrenia na odvrátenie vzniku ďalších hroziacich škôd v poľovnom revíri na zveri a na poľovníckych zariadeniach, d.odovzdať orgánom Policajného zboru odňatú poľovnícku výzbroj, e.bezodkladne oznamovať orgánom činným v trestnom konaní podľa povahy veci porušovanie predpisov v poľovnom revíri, obvodnému lesnému úradu a užívateľovi poľovného revíru, f.viesť záznam o vykonanej službe, g.zapísať sa do knihy kontrol, ak ide len o kontrolu v poľovnom revíri. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 1.3.2012 o 10:05

ferko31 suhlas, znalost zakona medzi polovnikmi je chaba...co je vsak este horsie, miesto toho aby sa niekto v pripade nejasnosti radsej pozrel do zakona a nastudoval si to bude radsej klast otazky a davat ako vyjadrenia domnienky a nazory bez toho aby mali podporu v zakone. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 1.3.2012 o 10:03

sporko1234: skus si to dostudovat odporucam precitat § 65 Zakázané spôsoby lovu a iné zákazy, bod (2) Zakázaným spôsobom lovu34) zveri je: pismeno h) loviť zver predovkami, plynovými zbraňami, zbraňami s tlmičmi hluku výstrelu, krátkou zbraňou a loviť zver samostrelmi, - myslim, ze s tohto je jasne ci mozes na lov pouzit kratku zbran. to ci sa da alebo neda lovit s kratkou zbranou je nepodstatne nakolko sa jedna o zakazany sposob lovu a teda sa nou lovit nesmie resp. je to protizakonne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.3.2012 o 9:59

motaq ja som odpovedal na otázku :" Je člen poľovnéj straže povinný zapisať sa do knihy navštev poľovného revíru, keť ide do revíru s poľovnov zbraňov? " od rana . Odpoveď bola nemusí . Povolenku pri sebe mať musí . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 1.3.2012 o 9:52

Edu len pre info, posledna otazka bola od Milan23 29.2.2012 a bola na to ci musi mat polovna straz povolenku aj ak ide do reviru za ucelom kontroly a ochrany.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.3.2012 o 9:19

Naozaj ako spomenul feko31 hrubá neznalosť zákona a príslušnej vyhlášky !!! Žial často uplná neznalosť pravomocí PS ktorá sa ide niekomu hrabať do kufra auta a iné hrubé nezmyselnosti . Zodpoviem však stručne na otázku : PS sa nemusí zapisovať do knihy návštev revíru a to i v prípade ,že má pri sebe dlhú alebo krátku zbraň ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sporko1234, 1.3.2012 o 8:54

ak clen PS.najde v reviri osobu ktora ma pri sebe zbran umoznujuca lov je opravneny si vyzadovat doklady od zbrane + povolenie na lov zvery.Osobne si myslim ze lovit sa da aj s kratkou zbranou...na druhej strane drzitelovi zbrojneho listka typu A zakon nezakazuje nosit zbran do reviru.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off feko31, 1.3.2012 o 8:15

Ako vyplýva z obsahu jednotlivých príspevkov, je celkom jasné, čo najviac trápi slovenské poľovníctvo. Neznalosť zákona o poľovníctve, vykonávacej vyhlášky k nemu a ďalších všeobecne záväzných a interných právnych noriem a riadiacich aktov! Tieto príspevky by mali čítať predovšetkým členovia výborov PZ, z nich najmä podpredsedovia PZ / alebo referenti pre osvetu/- viď úlohy členov výboru z Organizačného a rokovacieho poriadku SPZ. Pretože práve tí zodpovedajú za osvetu a práve tí by mali dbať na priebežné odborné školenia členov PZ. Teda, na schôdzach by sa mali predovšetkým prejednávať a doškoľovať aspoň tie najpodstatnejšie skutočnosti , ale nie spôsobom, že niektorý z výboru prednesie "vlastnú právnu úpravu". Je treba jednoducho zobrať do rúk zákon a vyhlášku a čítať /... a čítať /. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 29.2.2012 o 22:58

Orol trosku ta doplnim §ťč (2) Člen poľovníckej stráže, ktorý v poľovnom revíri vykonáva ochranu a kontrolu, sa do knihy návštev nezapisuje, ak vstup do revíru vopred oznámi poľovníckemu hospodárovi. Takze polovna straz ma dve moznosti bud sa zapise do knihy navstev a vtedy moze vykonavat ochranu a kontrolu reviru alebo ak sa nahlasi hospodarovi tak sa do knihy zapisat nemusi....ale povolenku na lov pri vstupe do reviru so zbranou mat musi... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 29.2.2012 o 22:41

K otázke: si myslím, že PS, ktorá ide do revíru len za účelom kontroly, sa nemusí zapisovať do knihy návštev revíru, ale len upovedomiť hospodára. So zbraňou ide zrejme aj z dôvodov, že zákon o poľ. umožňuje PS pri výkone kontroly revíru usmrcovať zvieratá škodiace poľovníctvu ( najmä pytľ. psy a mačky ). Je len jasné, že musí mať takisto povolenie na lov "škodnej". Pri vykonávaní kontroly revíru a nezapísaný v knihe návštev revíru ostatnú zver najmä raticovú, aj keby mal na ňu povolenku, by loviť nemal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 29.2.2012 o 22:15

a este odporucam pokracovat bodom "(2) Povolenie na lov zveri je verejnou listinou oprávňujúcou jeho držiteľa spolu s ďalšími dokladmi na lov zveri alebo inú činnosť v poľovnom revíri podľa tohto zákona." tu najdes na co ta opravnuje povolenka na lov. teba a aj ostatnych teda aj polovnu straz. a kedze sa tu uvadza "inu cinnost podla tohto zakona" treba si uvedomit , ze aj kontroola vykonavana polovnou strazou je "ina cinnost podla tohto zakona" ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 121-160 z 195 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM