Heming hunting
dnes je piatok,  3. máj 2024,  meniny má Galina,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:26,  dnes západ slnka: 19:00
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Združenie poľovníckych organizácií HUBERT - diskusia

autor: off hubert2012
pridané: 15.9.2012 21:57

Priatelia poľovníci!

Otvárame novú tému, po anylýze situácie v poľovníctve na Slovensku, sme sa rozhodli založiť novú organizáciu - Združenie poľovníckych organizácií HUBERT.

Ide o občianské združenie, ktoré nie je poľovníckou organizáciou, ale chceme združovať na báze DOBROVOĽNOSTI poľovnícke organizácie na Slovensku, ktorých je v registri Min. pôdohospodárstva cca 950. Ide o veľké množstvo poľovníckych organizácií so samostatnou právnou subjektivitou, zaregistrovaných na LÚ, ktoré vykonávajú výkon práva poľovníctva, alebo sú poľovnícke organizácie bez revíru.

Členovia tíchto organizácií sú však aj z dôvodu poistného aj členmi SPZ, pretože sa nemôžu výhodne poistiť, iba v SPZ alebo v SLOS Pribina. Takže sú členmi dvoch poľovníckych organizácií.

Hlavnou úlohou Združenia poľovníckych organizácií HUBERT, ďalej len HUBERT, bude združiť na báze dobrovoľnosti tieto poľovnícke organizácie a vytvoriť organizáciu, ktorá ich bude zastupovať v súčasnej dobe hlavne vo vzťahu k legislatíve a to zmeniť súčasný zákon o poľovníctve, ktorý bol vytvorený skupinou funkcionárov SPZ podľa ich predstáv.

Chceme hlavne:

- zrušiť povinné členstvo v SPK, túto organizáciu pokladáme za nepotrebnú pre poľovníkov a myslíme si, že jej existencia je aj v rozpore s ústavou SR.

- zrušiť predlžovanie poľovných lístkov, ako je to aj v okolitých štátoch.

- zmeniť niektoré paragrafy v zákone - uzatváranie nových zmlúv na prenájom reviru a pod.

Vyzývame všetkých poľovníkov na diskusiu na túto tému a pripomienkovanie Vašich návrhov a názorov, aby sme spoločne zmenili túto katastrofálnu situáciu v slovenskom poľovníctve a pokúsili sa o zmeny v zákone o poľovníctve tak, aby bol tento jasným pravidlom, ako ďalej v slovenskom poľovníctve existovať.

ZPO Hubert má pripravenú dohodu s poisťovňou, cez ktorú môžme pre členov tejto organizácie zabezpečiť výhodné individuálne poistenie, pre výkov práva poľovníctva na obdobie 5 rokov. To znamená, že členovia poľovníckch organizácií, ktoré sú členmi združenia Hubert, nemusia byť členmi aj inej organizácie napr. SPZ, ale budú členmi iba svojej a budú mať uzatvorené poistenie na svoje meno a tým spĺňajú podmienku na predlženie alebo vydanie PL.

Očakávame Vaše pripomienky a návrhy...

počet zobrazení: 52 403
počet hlasov: 8
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off hubert2012, 7.3.2018 o 19:17

Priatelia poľovníci, v diskusií sú rôzne témy, zaujímavé, aj dôležité. Chcem sa spýtať, evidujete, že MPaRR pripravuje novelu zákona o poľovníctve? Zaujímate sa, čo sa má zmeniť, zrušiť, aké sú zámery novely?? Nevadí Vám, že zase sa tu rieši niečo o nás, bez nás. Je pravda, že v komisií je p.Lebocký, ale vieme aké zmeny napr. chce SPk, SPZ alebo iné PO ? Máte dôveru voči tomuto zástupcovi poľovníkov? JA NIE !! Prečo napr. SPK nezverejní témy na diskusiu o novele, zámery, čo chce zmeniť, zlepšiť a pod.Samotná SPK vznikla bez akejkoľvek diskusie, chceme aby to pokračovalo??Ja nie, preto Vás vyzývam, vyjadrite svoj názor na túto novelu, mala by byť na základe širokej diskusie medzi poľovníkmi. Alebo máme iba posielať členské príspevky a nezaujímať sa ako ďalej. Tento mesiac sú znovu chovateľské prehliadky, spojené so zasadnutiami OPK - okresné konferencie. Jeden krát za rok je takáto konferencia, prečítajú sa všeobecné informácie a dosť. Zástupcovia PZ a PO poslušne zdvihnú ruky a zase rok pokoj. Takto to funguje..Tak Vás vyzývam, vyjadrite sa, ste spokojní, vyhovuje Vám tento stav?? Myslím, že by sme sa mali spoločne vyjadriť k situácií a prípadným zmenám v zákone o poľovníctve. Navrhujeme zrušenie povinného členstva v SPK, zrušenie predlžovania PL, vydávanie nových a evidenciu držiteľov PL vrátiť na okresné úrady. Ostatné odborné veci riešiť v diskusií so skutočnými odborníkmi na poľovníctvo.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 13

komentáre

zoradiť
zobrazené 161-200 z 396 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off hubert2012, 25.12.2019 o 7:03

Narodil sa Kristus Pán radujme sa !!Priatelia poľovníci, želám Vám všetkým pokojné a radostné prežitie Vianočných sviatkov, zdravie, šťastie a prijemné chvíle so svojími rodinami. A tieto posledné dni tohto roku, poľovnícke šťastie na Štefanských a Silvestrovských poľovačkách.. Ing.Peter Cagala ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off goret, 30.11.2019 o 20:40

Reakcia na príspevok od hubert2012, 30.11.2019 o 18:39 :
Viceprezident SPK pre správu zdrojov - Ing. Alojz Kaššák ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 30.11.2019 o 18:39

Tak priatelia, snem SPK znovu zvolil za prezidenta Tibora Lebockého, za viceprezidenta pána Kašáka- Halali, p.Vančurová funkciu obhájila.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 29.11.2019 o 20:05

Priatelia poľovníci, určite všetci viete, že zajtra sa koná snem SPK.Budú sa konať voľby nových funkcionárov SPK. Za prezidenta kandiduje p.Tibor Lebocký,za predsedu dozornej rady kandiduje, vedúci služobného úradu MPaRR, neviem či som správne napísal jeho pracovné zaradenie, ale je to prvý muž po ministerke, Ing.Regec. Zujímavé prečo taký vysoký štátny úradník kandiduje na takúto funkciu, asi niekto vie. Myslím si, že je to jasný konflikt záujmov.Ale asi niekto vie prečo...V koncepcií rozvoja poľovníctva sa píše, že je potrebné oddeliť funkcie v SPK od funkcií v SPZ. SPK podľa zákona združuje právnické a fyzické osoby, ktoré vykonávajú výkon poľovníctva, to znamená združuje všetky poľovnícke organizácie. V registri ministerstva je ich vyše 1200. Pýtam sa, koľko zástupcov iných PO okrem SPZ bude na sneme ???? Je tento a aj snemy SPK v minulosti legitímny??? Je v súlade so zákonom??? Kto vie odpovie, ja si myslím, že nie je...iba toľko... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Jager68, 20.11.2019 o 15:55

Reakcia na príspevok od goret, 20.11.2019 o 6:15 :
ked v CZ doložis akykoklvek doklad o poisteni tak ti daju PL pre zahr.polovnikov..ci certifikat od komory..teda Allianz alebo klasicku komercnu poistku... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 20.11.2019 o 15:53

Goret...teraz som poistoval cez HUBERT otca...presne podla cert.co poistuje komora=rovnake sumy poist.plnenia. bez problemov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off goret, 20.11.2019 o 10:59

Reakcia na príspevok od hubert2012, 20.11.2019 o 8:38 :
dá sa niekde vidieť vzor vášho poistného certifikátu? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 20.11.2019 o 8:50

Reakcia na príspevok od tiborjancok, 20.11.2019 o 6:55 :
priateľ Tibor, tu vidíme o čom je SPZ, o peniazoch. Úplne hysterickú reakciu vyvolal môj príspevok, že čo robí pre členov SPZ, no nič zadarmo. Všetko čo robia, musí priniesť zisk. Ano robia rôzne akcie, veľa akcií, ale za tým sú obyčajní poľovníci, ktorí ani neregistrujú, že je nad nimi napísané..organizuje SPK a SPZ. Sú skúšky psov zadarmo? strelby..zadarmo? polovnícke akcie Antol, Levice, zadarmo? Spýtajte sa predajcov koľko platia nájom za stánok, hlava sa Vám zatočí..A predlžovanie PL je iba o peniazoch...už je najvyšší čaqs, aby to išlo do pekla..ak ma tu niekto bude zase obviňovať, že rozbíjame poľovníctvo, nech sa pozrie na tzv.OKO SPZ, SPK a do zrkadla...V reakciách na otvorený list prezídiu, viac ľudí nám volalo, že ak to má takto fungovať, treba to zrušiť a vybudovať nové, od základu..a ja si to tiež začínam myslieť, pretože mlčiaca, nespokojná väčšina nespraví nič..pokiaľ nebudú platiť aj za každú návštevu reviru a za všetko, tak sa nezobudia, alebo im nejaká skupina nezoberie revír.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 20.11.2019 o 8:38

Reakcia na príspevok od goret, 20.11.2019 o 6:15 :
Goret, nemáme skusenosť, ale vraj v Čechách akceptujú poistné.Ale vieme zabezpečiť aj samostatné do zahraničia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tiborjancok, 20.11.2019 o 6:55

Reakcia na príspevok od hubert2012, 20.11.2019 o 5:56 :
Niektoré OPK si ešte vymysleli zvlášť poplatok 10 € na rok ako členské v OPK, takže vyberajú okrem 20 € za vydanie PL aj ďalšie peniaze, lebo stále majú málo!!!! A ešte je veľmi zaujímavé ako vyzerá príjmový doklad, bez akéhokoľvek čísla.....A to ma ešte dvojjediný pracovník SPZ a OPK presviedčal, že keď nebudem vo zväze (neviem aký myslel asi zväz žien), tak mi nevydá PL!!!! Musel som mu to dosť rázne vysvetliť....... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 20.11.2019 o 6:15

Reakcia na príspevok od hubert2012, 20.11.2019 o 5:56 :
Poistné prostredníctvom SPZ platí aj v okolitých krajinách. Ako je to s vaším? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 20.11.2019 o 5:56

Dobré ráno, v súčasnej dobe poľovníci predlžujú PL. Robia to zamestnanci OPK, zároveň aj SPZ, tak hneď majú možnosť, aby poľovník aj keď nemusí, obnovil členstvo v SPZ. Priatelia, tí, ktorí ste členmi registrovaných PO nemusíte znovu obnovovať členstvo v SPZ. Ak máte záujem, pošleme Vám tlačivo na poistné a iba zaplatíte na OPK poplatok za predĺženie. Ja verím, že táto činnosť - predlžovanie PL v budúcnosti skončí, je to iba o peniazoch. Tak isto aj tzv. nezaradený, môžu byť u nás poistený a byť členom PO Polmex.Kontakt 0905623352 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 19.11.2019 o 12:03

Reakcia na príspevok od hubert2012, 19.11.2019 o 6:27 :
sv. Hubert - že by bolo založit... za slušné poľovníctvo... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off hubert2012, 19.11.2019 o 6:27

Však aj Fico povedal, že na Slovensku je výhoda, že ľudia robia za minimálnu mzdu, stačí im málo...Aj niektorí poľovníci chcú mať pokoj, občas nejaká divina, brigáda a to že niekto si tu spravil z poľovníctva firmu, ktorá je len o peniazoch, intrigách to im nevadí, však všetci kradnú... A na pekné, slušné poľovníctvo môžme iba spomínať... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off fire, 18.11.2019 o 18:47

a čo vlastne treba meniť?snáď len to ,aby sme neplatili duplicitne....SPK a SPZ v tej istej kancelárii ,ktorá bola predtým iba vo vlastníctve SPZ.... niekedy sa treba zamyslieť i sám nad sebou ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Taras, 18.11.2019 o 13:02

goret a dede plne súhlasím a zdieľam ten istý názor na súčasný stav v našom poľovníctve.V našich PZ sú vo väčšine ľudia, ktorí nechcú nič meniť a lepšími ľuďmi sa už nestanú. Zdá sa mi že v tomto prípade ryba nesmrdí od hlavy ale od chvosta ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 18.11.2019 o 9:37

Reakcia na príspevok od hubert2012, 17.11.2019 o 21:09 :
Ak chceme lepšie poľovníctvo, nespokojne kričať ani štrngať nestačí, a ani meniť zákon o poľovníctve, najprv sa väčšina z nás musí stať lepšími ľudmi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dede, 18.11.2019 o 8:12

Reakcia na príspevok od hubert2012, 18.11.2019 o 6:26 :
sv. Hubert - mám 50 rokov z čoho vyplýva, že som zažil aj režim pred týmto bordelom. Tu jednoducho neni vôľa ľudí ktorí to môžu zmeniť. Teda zaplatím si všetky poplatky a vykonávam výkon práva poľovníctva. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off hubert2012, 18.11.2019 o 6:26

Dede a čo spravíš Ty pre to, aby sme zmenili situáciu k lepšiemu?? Keď chceme zmeniť stav, musíme zmeniť zákon, ja som to už dole nepísal, konštatovať a čakať nestačí... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 17.11.2019 o 21:32

Reakcia na príspevok od hubert2012, 17.11.2019 o 21:09 :
... a čo nám pomohlo štrngať kľúčami.... máme sa fasa !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 17.11.2019 o 21:09

Dobrý večer poľovníci, dnes sme si pripomenuli na námestí SNP výročie revolúcie. V našom poľovníctve revolúcia neprišla. Tu stále vládne komunizmus a poľovnícka gorila. Drvivá väčšina poľovníkov je nespokojná, ale čo robia pre to, aby sa to zmenilo ?? Ak niekto robí niečo, aby to pomohlo aj iným a oni sa nepridajú, tak potom si to táto skupina nezaslúži... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 8.11.2019 o 19:29

Dobre ráno priatelia poĺovnici.V sekcii clanky je OTVORENÝ LIST PREZÍDIU SPK. Vyjadrite svoj názor.odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dede, 31.10.2019 o 20:56

Reakcia na príspevok od hubert2012, 31.10.2019 o 19:46 :
Hubert - ak máte podozrenie, že dochádza k trestnej činnosti podajte trestné oznámenie !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 31.10.2019 o 19:46

Priatelia, doslala sa mi odpoveď, kde APOS žiadal od ústrednej kancelária SPK odpovede na otázky, na základe zákona o informáciách. Tak sme sa dozvedeli, na otázku aká suma členských príspevkov sa vyberie za rok, že tzv. ústredie to nevie, eviduje len príjmy do svojej kancelárie. Tieto sumy su ročne cca 520 000 eur, čo je 20 % z celkovej sumy. To znamená, že celková suma je cca 2,5 mil EUR. do r.2015 to bolo 1,6 mil EUR, zaujímavý nárast.OPK sú organizačné jednotky SPK bez právnej subjektivity, to znamená, že učtovníctvo sa musí riešiť centrálne.Jasné tu vidíme aký bordel a anarchia tu vládne v tejto firme, pod vedením tzv.riaditeľa Šubu. Služobné cesty schvaluje prezídium a to je všetko, náklady na mzdy su osobné údaje, nezverejňujú sa. Podpísaný Šuba. Takže vieme koľko zarábajú prezident, ministri, poslanci z našich daní, SPK platíme všetci poľovníci z našich peňazí a nemáme právo vedieť??? To kde žijeme, títo zamestnanci keď si chcú chrániť svoje informácie nech idú predávať hračky do Dráčika. Je to absolútna nehoráznosť, ktorú treba zastaviť...Tak máme platiť a držať huby a nejaký Šuba a spol. si užíva život z našich príspevkov..jasné porušenie zákona o informáciách, nasleduje oznámenie na príslušné inštitúcie, nech sa vyjadrí aj pani ministerka. Zákon jasne hovorí aký je postup..Budeme informovať..máme toho dosť... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off lanus, 16.10.2019 o 13:59

Reakcia na príspevok od hubert2012, 16.10.2019 o 8:29 :
Ako kto hlasoval je zaznamenané tu : odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off hubert2012, 16.10.2019 o 8:29

Reakcia na príspevok od dede, 16.10.2019 o 7:51 :
Dede, ja "motám" politiku do poľovníctva už 10 rokov, dá sa inak? kto zapríčinil tento stav? Politika a jedine cez zmenu zákona sa to dá napraviť..A to sa nezmení na nejakých snemoch, konferenciách a pod. Dnes sme komunikovali aj s funkcionármi SPK, tešia sa že zákon neprešiel..majú toho dosť.A koho voliť? Toho kto zodpovedne prehlási, že zmení zákon o poľovníctve, aby to bol slušný a seriozny návrh, pre všetkých slušných poľovníkov, toho podporíme. Aj včera pravicové strany, ktoré nám to sľubili aj pred poslednými voľbami, aj nedávno, slovo dodržali. Nepodporili zákon o poľovníctve zo strany SNS a SMer.Pozrite si hlasovanie..A určite to nebude iba jedna strana, ktorá nám pomôže zmeniť zákon, budeme Vás informovať a budete si môcť vybrať.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sporko1234, 16.10.2019 o 8:08

A koho teda treba voliť aby sa situácia v poľovníctve zlepšila?? Konkrétne poprosím.. Ja mám jeden návrh Združenie poľovníckych organizácií HUBERT - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dede, 16.10.2019 o 7:51

Hubert - ja rozumiem len vy ste zacal politiku motat do svojich prispevkov, predtym nebola spominana ako potrebny nastroj k zmene. Ja som Vam uz davnejsie polozil otazku či politicku stranu alo nespokojný-í zakladat nenudete... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 16.10.2019 o 6:20

Reakcia na príspevok od dede, 16.10.2019 o 0:49 :
Dobré ráno, dede, vy si myslíte, že bez angažovania sa v politike niečo zmeníme? Len politici môžu zmeniť smerovanie poľovníctva. Súčasný stav vznikol na základe politického zneužita záujmovej skupiny. Smer mal väčšinu v parlamente, tak to využili. Z nášho poľovníctva sa stala politika a špinavý byznis. Iba to je cesta na zmenu , musíme voliť strany, ktoré zmenia zákon tak, ako to potrebujú všetci poľovníci a nie záujmová skupina bossov slovenského poľovníctva, ktorú reprezentujú funkcionári SPK =SPZ. Nemusi sa to každému páčiť, ale je to tak. A ak mlčiaca väčšina, ktorá je tu, sa nepridá, môže to dopadnúť ešte horšie, ako to je. Lahko je čakať a kritizovať, niekde na brigáde, v krčme , po schôdzi, po polovačke..Však niekto to zmení a my budeme potom spokojný..Veľká skupona poľovníkov nemá vôbec predstavu čo sa tu deje, nezaujíma ich to a preto to môže tak fungovať.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off dede, 16.10.2019 o 0:49

Sv. Hubert - už politiku sem miešate... dajte sem ešte logo aniela.., ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 15.10.2019 o 23:18

Priatelia poľovníci, dnes bol na schôdzu NR daný návrh na prerokovanie nového zákona o poľovníctve. Návrh nebol schválený, to znamená že, tento panflet, horší ako existujúci neprešiel. Bol pripravený úradníkmi Ministerstva, ktorí sú tam za SNS. Za zákon hlasovali poslanci SNS a Smeru, iba toľko, aby ste vedeli a mohli sa rozhodnúť, komu dáte hlas vo voľbách.Poslanci opozičných strán, s ktorými sme jednali, dodržali slovo a nový zákon nepodporili. Budeme Vás inforrmovať o ďaľšej situácií..Ale tešíme sa, že sme postúpili ďalej k zmene situácie v našom poľovníctve, postúpili sme o krok k zrušeniu SPK. Vyhrávame 1 -0 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off rys2, 5.10.2019 o 0:29

Je ferove, ze si zamontovala do svojho prispevku na konci aj stranku Lovu zdar? Podla mna nie. Prislovie "koho chlieb jes, toho piesen spievaj" pozname. 2012 konkretizuje a neboji sa hovorit aj o priezviskach co chapem tak, ze keby nemal pravdu, isiel by sam proti sebe, co si ale ja nemyslim. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Jager68, 3.10.2019 o 10:33

Reakcia na príspevok od MatkaLC, 3.10.2019 o 9:00 :
Urobte na ustredi zbierku a chodte sa pozriet napr. do Estonska...ako tam funguje organizacia zastresujuca polovnicto ako hospodari a hlavne aka je spätna väzba k jednotlivym pol.organizaciam.!!!! to ,že kvantum zanietenych ludi robi vela pre polovnictvo ,kynologiu,osvetu predsa nik nespochybnuje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off hubert2012, 3.10.2019 o 10:29

Reakcia na príspevok od 17LABUZNIK17, 3.10.2019 o 10:20 :
Reagujem, Goret ak tu niekto úráža, pozri si stránku SPK, v minulosti tzv. reakcie na výzvu poslancom a zmazanú reakciu Šubu na tlačovú konferenciu v NR. Kolega labužník, riaditeľ kancelária je obyčajný úradník, nie je členom prezídia..Naše poľovníctvo treba zachovať, slušné poľovníctvo ako fungovalo v minulosti, ale čo sa deje teraz nie je o poľovníctve... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off goret, 3.10.2019 o 10:25

Reakcia na príspevok od hubert2012, 3.10.2019 o 10:05 :
Hubert, prosím ťa, hamuj a neurážaj. Maťku poznáme mnohí z tohto fóra. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off 17LABUZNIK17, 3.10.2019 o 10:20

Reakcia na príspevok od goret, 3.10.2019 o 9:28 :
Dobrý deň, priatelia poľovníci. Dovolím si tu tiež krátky príspevok. Obvodné poľovnícke komory sú organizačné zložky Slovenskej poľovníckej komory. Je preto normálne, že na konferenciu pozvete niekoho z prezídia. A kto lepšie zodpovie na otázky delegovaných zástupcov PZ, PS ako samotný riaditeľ kancelárie SPK - ktorý bol na jednanie na tejto konferencii splnomocnený. Pán riaditeľ bol ochotný zodpovedať všetky otázky a poskytnúť účastníkom konferencie informácie, ktoré ich zaujímali. Čiže delegáti mali informácie z "prvej ruky". Tieto môžu potom šíriť medzi poľovníkov, ktorí im dali svoj hlas a delegovali ich na danú konferenciu. Za ďalšie - v dnešnej dobe kedy je poľovníctvo pod silným tlakom ochranárskych a iných mimovládnych organizácií, potrebujeme jednotnú organizáciu, ktorá zastrešuje poľovníctvo, ktorá chráni záujmy nás zanietených poľovníkov...Priatelia poľovníci nešpinme si preto do vlastného hniezda /je to voda na mlyn pre organizácie, ktoré by poľovníctvo najradšej zrušili/. Ak chceme zachovať poľovníctvo aj pre budúce generácie buďme jednotní, spolupodieľajme sa na fungovaní komory, buďme konštruktívni a zlepšíme spoločným úsilím dané nedostatky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 3.10.2019 o 10:05

Reakcia na príspevok od hubert2012, 3.10.2019 o 9:54 :
Tak mi volajú poľovníci, že vraj kde beriete tú drzosť písať takéto nehoráznosti. Ale asi ste to dostala príkazom od svojho šéfa...Sedíte na tzv. ústredí a asi dostanete aj mimoriadnu odmenu..A jedna otázka dnes pracujete pre SPK alebo pre SPZ ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off hubert2012, 3.10.2019 o 9:54

Reakcia na príspevok od MatkaLC, 3.10.2019 o 9:00 :
Pán Matka, nebudem tu riešiť nejakú dlhú odpoveď, v prvom rade sa neschovávajte za nejaký tajný nick..AK máte odvahu a stojíte si za svojím tak sa ukážte kto ste..také reči čo všetko robíte pre poľovníctvo môžte rozprávať tomu, čo žerie seno.Každý normálny poľovník vidí čo je SPK. Výpalnícka organizácia čo vznikla na objednávku záujmovej skupiny...V minulosti sme písali v mene 99 % nespokojných poľovníkov..Jednoduchý návod, nech je komora nepovinná a skončí presne tak, ako povedal na konferencií v Nitre profesor Točka..Z večera do rána sa to rozpadne a to hovorí o potrebe tejto organizácie a jej význame pre poľovníctvo.. A ešte k žiadosti o informácie, v poslednej dobe som žiadne nepýtal a ani nedostal, ale určite pošlem.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off goret, 3.10.2019 o 9:28

Reakcia na príspevok od MatkaLC, 3.10.2019 o 9:00 :
Maťka, a vieš prečo sa darí šíriť takéto reči? Lebo k nám dole sa temer žiadne informácie o fungovaní komory nedostávajú. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off MatkaLC, 3.10.2019 o 9:00

Vážený pán Cagala, vystúpim na malú chvíľu z tieňa, lebo už sa mi nedá pozerať na vašu závisť a zášť voči komore a jej pracovníkom. Je zaujímavé, že do vášho nasrdeného komentára ste nenapísali odpovede z K SPK, o ktoré ste žiadali pred nejakým časom. Na všetko, čo ste mali právo a pýtali ste sa, a opäť tu vyťahujete a štvete ľudí voči komore, ste dostali odpoveď. To, že vyťahujete na riaditeľa kancelárie jeho osobnú šikovnosť (že je SHR alebo či vlastní penzión) nesvedčí opäť o ničom inom len o vašej závisti. Viete, kto riadi daný penzión? Viete koľko ha pôdy obhospodaruje? Nie... Vyťahovať na riaditeľa súkromné záležitosti a to, že to podľa vás robí v pracovnej dobe je absolútne trúfalé a tak špinavé, ako hry určitých politických strán. Ale veď sa blížia voľby tak sa niet čo čudovať, že ste do diskusie napísali príspevok po ročnej odmlke. Vo vašom prípade je jedno či si to, čo sem napíšete bude niekto preverovať, pretože viete, že nie, podstatné je že ste opäť niekoho pošpinili, samozrejme ako vždy konkrétne osoby. A je jedno či je to riaditeľ kancelárie alebo to budem po tomto komentári ja alebo ďalší jeho kolegovia. Všetko z Vašej strany je len účelové. Inak auto a nie len terénne ale aj osobné (so spotrebou cca 5,5 l), ktoré má k dispozícii, a majú ho k dispozícii rovnako aj jeho ďalší kolegovia (počet si veľmi ľahko viete preveriť), je od partnerov ZADARMO. Zadarmo preto, aby sa ušetrili peniaze poľovníkov minimálne na nákup a servis áut tak, ako to bolo kedysi! Ale to asi nie je vhodné spomínať, lebo je to opäť o šikovnosti. Keď je niekto riaditeľ spoločnosti, firmy, či organizácie, je normálne, že má k dispozícii aj služobné vozidlo! Ukážte mi organizácie, kde riaditelia nemajú k dispozícii auto na súkromné účely a teda prepravu z domova do práce! Nie na plnenie svojich záujmov, rodinné výlety a pod. (lebo takých organizácií zase napočítame omnoho viac), ale na prepravu do práce. Keby záujem o poľovnícke, osvetové, strelecké, či kynologické podujatia boli vo vašom hľadáčiku, zistili by ste koľko ich ročne SPK či SPZ organizuje. Odporúčam si to preštudovať, s hrôzou zistíte koľko kilometrov musia pracovníci kancelárie najazdiť aby prišli do regiónov za ľuďmi! (Uff, a tí ľudia jazdia len odvtedy, odkedy funguje SPK, za SPZ sa tie podujatia asi nerobili a nezabezpečovali!) Ak sa ale ešte môžem vrátiť k tej vašej otázke rozdelenia pracovnej doby. Pracovná doba na Slovensku trvá normálne 8 hodín, alebo 7,5 h ? Za takýto pracovný čas sú platení aj zamestnanci K SPK, ale to tiež viete. Dozorná rada a Prezídium na to veľmi dobre dohliada, vo zverejnených zápisniciach zo Snemov sa to dá dohľadať. Normálne sa za víkendy priplácajú určité percentá, tiež za nadčasy a vraj by sa malo platiť aj tým pracovníkom, ktorí zdvihnú po pracovnej dobe telefón. Juj to by bolo, to by ste si zgustli keby to fungovalo! Keď pracujete pre poľovníctvo, samosprávu a v jej prospech, keď pracujete pre to, čo milujete, môžete byť v práci od rána od siedmej do noci do desiatej, alebo pracovať po večeroch a nociach z domu, môžete byť na služobnej ceste 16 či 20 hodín, môžete v jeden deň odšoférovať 400 či 1200 km lebo potrebujete ísť z Bratislavy do Trebišova a rozdať užívateľom poľovných revírov chladiarenské zariadenia z poverenia MPRV. Potom o pár dní znovu do Michaloviec, Sobraniec, či Košíc. Lebo ľudia všade čakajú a dúfajú, že dostanú zadarmo boxy aj vďaka lobbingu SPK od roku 2017! Vôbec nečakám, že sa niekto niekomu za toto poďakuje alebo to ohodnotí finančne, to už vôbec nie! Presvedčenie ľudí reálne pracujúcich pre poľovníctvo je niekde úplne inde. Ale teraz som už asi trošku osobná. Vám pán Cagala je absolútne jedno, že riaditeľ kancelárie alebo jeho kolegovia z kancelárie trávia v práci práve kvôli poľovníkom a poľovníctvu a tomu aby veci fungovali a boli v pohybe nesmierne množstvo času! Že sa snažia byť keď je to potrebné v jeden deň aj na desiatich miestach a to sa nejedná len o kanceláriu ale aj o ostatných ľudí a pracovníkov na 60 obvodných poľovníckych komorách. Vy nevidíte to, čo jeden pracovník kancelárie na okrese musí urobiť, otvoriť poľovnícky kurz – cez víkend, musí ísť na skúšky psov keďže ich organizuje a kedy? – cez víkendy, že musí ísť na praktické skúšky – cez víkend, na kontrolné streľby – cez víkend, že musia prichystať niekoľko týždňov dopredu CHPT, ples, či iné poľovnícke podujatia. Že rodiny týchto ľudí doma ani len nevidia, vo veľa prípadoch manželky či manželov, deti...??? Že sa takýto ľudia dostanú do revíru pár krát do roka??? Vidíte len to, čo je zlé a čo by ste vy urobili inak. Opakujem, Vám je absolútne jedno, čo sa v poľovníckej samospráve deje, je vám jedno koľko ľudí na tom pracuje, o čo sa snažia a že to robia zo svojho presvedčenia a lásky k poľovníctvu. Tak ako ste ukázali to, že ste na konferenciu do Topoľčian neprišli, tak ukazujete že práve vám na poľovníctve nezáleží a hľadíte si len na svoj osobný prospech. Naložte si pán Cagala s týmito informáciami ako chcete. Teraz začnete chŕliť ako sopka, ale odpoveď už odo mňa nečakajte. V povahe mám napísané, že musím mať stále posledné slovo, ale dnes ho nemusím, ale chcem mať. Tento portál si už zažil časy svojej slávy, teraz je už zneužívaný len pre váš osobný prospech a pošpiňovanie mien iných. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

zobrazené 161-200 z 396 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov