Heming hunting
dnes je štvrtok,  28. marec 2024,  meniny má Sona,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:34,  dnes západ slnka: 18:08
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Združenie poľovníckych organizácií HUBERT - diskusia

autor: off hubert2012
pridané: 15.9.2012 21:57

Priatelia poľovníci!

Otvárame novú tému, po anylýze situácie v poľovníctve na Slovensku, sme sa rozhodli založiť novú organizáciu - Združenie poľovníckych organizácií HUBERT.

Ide o občianské združenie, ktoré nie je poľovníckou organizáciou, ale chceme združovať na báze DOBROVOĽNOSTI poľovnícke organizácie na Slovensku, ktorých je v registri Min. pôdohospodárstva cca 950. Ide o veľké množstvo poľovníckych organizácií so samostatnou právnou subjektivitou, zaregistrovaných na LÚ, ktoré vykonávajú výkon práva poľovníctva, alebo sú poľovnícke organizácie bez revíru.

Členovia tíchto organizácií sú však aj z dôvodu poistného aj členmi SPZ, pretože sa nemôžu výhodne poistiť, iba v SPZ alebo v SLOS Pribina. Takže sú členmi dvoch poľovníckych organizácií.

Hlavnou úlohou Združenia poľovníckych organizácií HUBERT, ďalej len HUBERT, bude združiť na báze dobrovoľnosti tieto poľovnícke organizácie a vytvoriť organizáciu, ktorá ich bude zastupovať v súčasnej dobe hlavne vo vzťahu k legislatíve a to zmeniť súčasný zákon o poľovníctve, ktorý bol vytvorený skupinou funkcionárov SPZ podľa ich predstáv.

Chceme hlavne:

- zrušiť povinné členstvo v SPK, túto organizáciu pokladáme za nepotrebnú pre poľovníkov a myslíme si, že jej existencia je aj v rozpore s ústavou SR.

- zrušiť predlžovanie poľovných lístkov, ako je to aj v okolitých štátoch.

- zmeniť niektoré paragrafy v zákone - uzatváranie nových zmlúv na prenájom reviru a pod.

Vyzývame všetkých poľovníkov na diskusiu na túto tému a pripomienkovanie Vašich návrhov a názorov, aby sme spoločne zmenili túto katastrofálnu situáciu v slovenskom poľovníctve a pokúsili sa o zmeny v zákone o poľovníctve tak, aby bol tento jasným pravidlom, ako ďalej v slovenskom poľovníctve existovať.

ZPO Hubert má pripravenú dohodu s poisťovňou, cez ktorú môžme pre členov tejto organizácie zabezpečiť výhodné individuálne poistenie, pre výkov práva poľovníctva na obdobie 5 rokov. To znamená, že členovia poľovníckch organizácií, ktoré sú členmi združenia Hubert, nemusia byť členmi aj inej organizácie napr. SPZ, ale budú členmi iba svojej a budú mať uzatvorené poistenie na svoje meno a tým spĺňajú podmienku na predlženie alebo vydanie PL.

Očakávame Vaše pripomienky a návrhy...

počet zobrazení: 52 189
počet hlasov: 8
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off hubert2012, 7.3.2018 o 19:17

Priatelia poľovníci, v diskusií sú rôzne témy, zaujímavé, aj dôležité. Chcem sa spýtať, evidujete, že MPaRR pripravuje novelu zákona o poľovníctve? Zaujímate sa, čo sa má zmeniť, zrušiť, aké sú zámery novely?? Nevadí Vám, že zase sa tu rieši niečo o nás, bez nás. Je pravda, že v komisií je p.Lebocký, ale vieme aké zmeny napr. chce SPk, SPZ alebo iné PO ? Máte dôveru voči tomuto zástupcovi poľovníkov? JA NIE !! Prečo napr. SPK nezverejní témy na diskusiu o novele, zámery, čo chce zmeniť, zlepšiť a pod.Samotná SPK vznikla bez akejkoľvek diskusie, chceme aby to pokračovalo??Ja nie, preto Vás vyzývam, vyjadrite svoj názor na túto novelu, mala by byť na základe širokej diskusie medzi poľovníkmi. Alebo máme iba posielať členské príspevky a nezaujímať sa ako ďalej. Tento mesiac sú znovu chovateľské prehliadky, spojené so zasadnutiami OPK - okresné konferencie. Jeden krát za rok je takáto konferencia, prečítajú sa všeobecné informácie a dosť. Zástupcovia PZ a PO poslušne zdvihnú ruky a zase rok pokoj. Takto to funguje..Tak Vás vyzývam, vyjadrite sa, ste spokojní, vyhovuje Vám tento stav?? Myslím, že by sme sa mali spoločne vyjadriť k situácií a prípadným zmenám v zákone o poľovníctve. Navrhujeme zrušenie povinného členstva v SPK, zrušenie predlžovania PL, vydávanie nových a evidenciu držiteľov PL vrátiť na okresné úrady. Ostatné odborné veci riešiť v diskusií so skutočnými odborníkmi na poľovníctvo.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 13

komentáre

zoradiť
zobrazené 361-396 z 396 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off apple, 21.9.2012 o 9:28

hekler, pozri do pošty ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 21.9.2012 o 9:20

stanovy ma netrápia, ja sa chcem riadiť zákonom a ten mi ukladá povinnosť byť poistený, neuvádza taxatívne že ma musím poistiť OPK/SPZ v mieste bydliska, tak ako neuvádza pri individuálnom poistení že sa musím poistiť len v poisťovni v mieste bydliska, som občanom SR a SPK má celoštátnu pôsobnosť, alebo sa mýlim ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 21.9.2012 o 9:19

nechápem, ako môže byť niečo komornícke príkladom... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 21.9.2012 o 9:14

aj by to robila aspoň jedna, mohla by byť príkladom ostatným :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 21.9.2012 o 9:11

hekler, pokiaľ ovládam stanovy, tak dosah so všetkým možným má na teba len tvoja opk podľa bydliska..... o.i. a platí to teda i naopak ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 21.9.2012 o 9:10

Navyše, ak by bolo poistné realizované cez komoru, komora by posilnila svoje postavenie a zároveň oslabila postavenie spomínaných medzičlánkov, z ktorých sa 1 vôbec netají, že komora mu vadí. Apple, pri všetkej úcte, za čo nás máš?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 21.9.2012 o 9:07

páni, ďakujem za pochopenie, ale pokiaľ nenájdem tú OPK bude mi to málo platné ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Baikal, 21.9.2012 o 8:55

prevdepodobne preto, ze si chce zdednodusit vztahy, ak si poistenie za vyhodnejsiu sumu zaplati cez OPK, tak bude mat iba vztah s OPK a vlastnou PO, vynecha medziclanok SPZ pripadne SLOSP alebo ineho Huberta. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 21.9.2012 o 8:54

Čo také ťažké pochopiť na tom, že individuálne poistenie poľovníkov by mohlo byť jednou z úloh komory realizovanou cez OPK, podobne ako je to u predlžovania a vydávania PL. Tieto dve veci predsa dosť úzko súvisia. Platný PL a individuálne poistenie sú 2 nutné podmienky na výkon práva poľovníctva a vôbec by nemuseli byť viazané na členstvo v niektorej poľovníckej organizácii a ani v komore samotnej. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 21.9.2012 o 8:36

hekler, vo všetkej úcte, prečo chceš nejakú opk? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off slovhunter, 21.9.2012 o 7:51

OPK Vranov 15€/rok ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 20.9.2012 o 11:19

skús levickú ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 20.9.2012 o 11:19

veď už sa stalo ... preto som taký zdesený, (pre 5. rokmi bol poplatok 2400-Sk) a hľadám čo len jedinú OPK ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 20.9.2012 o 10:59

V danej veci, by si sa mal ozvať ty tej vašej. Máš na to cca 80 dní :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 20.9.2012 o 10:53

ja len stále čakám kedy sa mi ozve čo len jedna OPK cez ktorú by som sa mohol postiť, nič viac ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 20.9.2012 o 10:50

Zdá sa mi, že tu padajú príliš populistické slová ako "rafinovaná likvidácia" alebo "oslobodenie sa". SPZ má predsa vo svojich stanovach definovaný spôsob zániku a nikto z vonka ho zlikvidovať nemôže, ani SPK. Podobne nikto sa spod SPZ oslobodzovať nemusí, keďže členstvo v SPZ nie je povinné a SPZ si pomocou poistenia môže na 5 rokov zaviazať individuálneho poľovníka, ale nie ich združenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 20.9.2012 o 10:20

Hekler určite nie, budeme radi keď členom Hubertu bude aj Pribina - cca 1000 členov...V jednote je sila a nemáme záujem ani likvidovať SPZ, ich vedenie to úspešné robí, ale to je ich problém.My ich rešpektujeme, len chceme poukázať na to že, je tu obrovské množstvo ďalších PO ktoré SPZ ovláda cez poistné a preto im chceme pomôcť oslobodiť sa a existovať samostatne, pretože predpokladám, že preto sa samostatne zaregistrovali. Zmeňme zákon.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 20.9.2012 o 10:01

dobré pripomienky, nemôžem si pomôcť, ale čím ďalej čítam túto diskusiu, mám pocit, že vznik a činnosť Huberta je len ďalším ("rafinovaným-to treba uznať") pokusom likvidácie SPZ Pribinou, vsadil by som "dobru flaštičku" že Hubert bude skôr alebo neskôr "pohltený" Pribinou (len píšem čo ma napadlo, nie som proti tomu) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MAX2, 20.9.2012 o 9:22

K tomu, čo píšu goret a Hekler bez výhrad. Hubert, aj mne vadí SPK, jej zbytočnosť, jej poplatky, zdôvodňovanie existencie SPK pánom Lebockým. Podarilo sa „zalobovať“, využiť situáciu a oklamať poľovníkov tak, že taký nezmysel ako je SPK sa dostal do zákona. Zmena zákona za danej situácie? Kto je Lebocký? V ako drese hrá? Všetci to predsa vieme. Ako chceš zmeniť zákon za daného pomeru síl v parlamente? Myslíš si že Lebockého súkmeňovci nepodržia? Ale Hubert, zase nová organizácia namiesto toho, aby sme povymetali, poupratovali alebo zlikvidovali tie staré. Iniciatíva ( defenestrácia ) musí prísť zvnútra, zdola. Nová organizácia nič nerieši. Na otázky nofiho a goreta som akosi nepostrehol dostatočnú odpoveď. Chápem. Tiež keď hrám karty nevykladám ich na stôl. Ale ten základ postupu, tézy, predsa nie sú predsa žiadne tajomstvo. Deklarovanie snahy o zmenu zákona nie je ale predsa žiadna téza ani postup. Spôsob ako to dosiahnuť je stratégia a tá môže byť verejná. Taktiku si môžete ponechať pre seba. S novou organizáciou príde ďalšie členské, zase nové orgány, snem, výbory... Ako to bude fungovať? Za čo? Alebo bude všetko grátis za vatikánsku menu, na báze dobrovoľnosti a bezplatného fungovania príslušných orgánov? Kto zaručí naplnenie peknej idey, ktorá sa mi páči a ktorú propagujete? Ako chcete zmeniť zákon, keď legislatívny proces nepustí? Tieto veci som akosi nikde nepostrehol a toto tejto peknej myšlienke chýba.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 20.9.2012 o 6:21

Hubert, píšete o dobrovolnosti, ale predpokladáte, že vstupom PO do ZPO budú chcieť všetci členovia danej PO byť vašimi členmi, kedže chcete vyberať členské od PO podľa počtu všetkých jej členov, a nie iba počtu tých, ktorí by boli cez vás poistení. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 17.9.2012 o 10:30

Kolega Hekler, myslíš si , že sa dá v súčasnej situácií niečo poriešiť nejakou výmenou vedenia SPK ? Ja nie, je to nereálne, v hre sú obrovské peniaze, ktoré si nepustia, už som dostal aj otázku či viem do čoho sa púšťam, či sa nebojím?? Nikde v okolitých štátoch nie je povinná komora!!! Iba na Slovensku. Je to obyčajný biznis, dobre premyslený, cez zákon. My komoru nechceme!! Naša predstava je, povinné členstvo v poľovníckej organizácií, povinné poistenie na 5 rokov spojené s predlžovaním členstva, normálny zákon o poľovníctve - desatoro poľovníka, jasné pravidlá hry, prípadná DOBROVOĽNÁ organizácia, ktorá za jasných pravidiel, so zastúpením každého člena PO, bude zastupovať poľovníkov vo vzťahu k legislatíve, zahraničiu a pod. Pripadne môže mať nejaké kompetencie, napr.vzdelávanie poľovníkov, skúšky a výučba nových poľovníkov a pod. Žiadna povinná komora!!!!! Otázka tzv. preneseného výkonu štátnej správy na SPK, o ktorej rád hovorí p.Lebocký, je iba predlžovanie a vydávanie PL o 100% drahšie ako to robil štát cez LÚ.Všetko ostatné prenášajú na SPZ, strelectvo, kynológia a pod. Je z toho dobrý biznis. Aký zákon prikazuje tzv. povinné streľby? Myslím si , že v záujme každého poľovníka je, raz za čas si zastrieľať na strelnici, ktorú si prenajme PZ a zabezpečí pre svojich členov tzv. kontrolné streľby.Viem si to predstaviť aj v zákone, ale s tým že to bude povinnosťou PZ pre svojich členov a nie cez komoru, ktorá si z toho zabezpečuje príjmy. Ak máš na mňa kontakt, rád sa stretnem... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 17.9.2012 o 10:14

hubert, ak ste si istí, že ste za správnu vec a nezbavite sa strachu, tak veľa toho nedosiahnete. Nechcite od druhých, aby boli tvrdí, ak vy sami ste mäkkí, schvávate sa a chcete si z druhých urobiť štít. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 17.9.2012 o 9:44

Dobré ,pokúsim sa odpovedať, prieskum máme hotový, je záujem o takúto organizáciu.Zverejnili sme informáciu o združení, je jasné, že pokiaľ nie je všetko dohodnuté, nebudeme zverejňovať podrobnosti. Toto sa určite nebude páčiť zástupcom súčasného poľovníctva.Majú to pevne v rukách a hlavne naše peniaze. Táto organizácie musí byť jednoduchá a hlavne na báze dobrovoľnosti. Kto nesúhlasí nemusí vstúpiť. Štruktúra- riadiaci orgán tým, že každá organizácia po podaní prihlášky bude delegovať zástupcu, musí byť valné zhromaždenie zástupcov, ktoré sa bude pravidelne schádzať podľa potreby ale aj podľa stanov.A samozrejme kontrolný orgán. ZPO Hubert nebude riediť poľovníctvo v poľovníckych organizáciach, ktoré budú členmi združenia!!!! Na to by tu mal byť zákon a LÚ. Združenie Hubert, bude riešiť zásadný problém - ZMENU ZÁKONA O POĽOVNÍCTVE. Nastoliť normálny stav !!!!! V nasledujúcich príspevkoch budem informovať a poľovníckych organizáciach a poľovníckych združeniach, tzv. organizačných jednotkách SPZ. Tieto ovládajú sami seba prostredníctvom SPK !!!! Ako majú zabezpečený systém účasti na riadení poľovníctva cez SPK ostatné poľovnícke organizácie? Žiadny !!! O všetkom rozhodujú členovia SPZ, aj o iných poľovníckych organizáciach.A p.prezident to tu prezentuje ako moderný európsky zákon. Je to obyčajný diktát a monopol. Je tu otázka o štruktúre, SPZ cca 56000, presné údaje na stránke SPZ, SLOS Pribina cca 1000. Akú majú šancu členovia Pribiny na zastúpenie v SPK ? Žiadnu...Nedávno bol zástupca Pribiny pozvaný ako hosť na zasadnutie OKP Nitra, potom zástupcovia Pribiny na prezídium komory "na koberec" a dozvedeli sa že je schválené uznesenie o vylúčení Pribiny z SPK !!!Pritom so zástupcami Pribiny nikto nejednal ani ich neinformoval. Nepripomína Vám to roky 50 ???? Podľa súčasných pravidiel v SPK, ktorý člen SPZ bude hlasovať za to aby mala aj iná poľovnícka organizácia zastupenie v SPK ? Viete si to predstaviť? A pritom v registri poľovníckych organizácií je ich viac ako 950. Ako som už spomenul, je tu problém poistenia, preto sú aj členmi SPZ, aby mohli byť poistení. Ale prečo sa osamostatnili? Asi preto lebo nechcú byť riadení SPZ. A ZPO Hubert im umožní samostatne existovať, ako poľovnícka organizácia, bez SPZ tým, že im zabezpečí poistné z výkonu práva poľovníctva. Hlavnou úlohou Hubertu bude zmena zákona, nastolenie normálneho stavu v poľovníctve a zastupovanie poľovníckych organizácií vo vzťahu k štátnej správe, legislatíve a prípadne zastupovanie poľovníkov na Slovensku voči zahraničiu.Takto tu funguje aj v okolitých štátoch, žiadna povinná komora, seriózne vzťahy na báze dobrovoľnosti!!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 17.9.2012 o 9:20

1. členstvo v SPK je pre každého poľovníka zo zákona povinné, preto že SPK má na rozdiel od SPZ aj zákonom delegované niektoré úlohy orgánu štátnej správy, je to na základe zákona a teda to treba dodržiavať,v prvom rade ale vedením SPK, toto sa nedeje a poľovníci to tolerujú, tak ako musí byť každý lekár členom SLK a advokát členom SAK (a platiť členské lebo má okrem iného zabezpečené poistenie jeho komorou) tak aj každý poľovník musí byť členom SPK a platiť členské (s týmto úplne súhlasím), 2. tvrdenie Petra, že SPZ je identickou a duplicitnou organizáciou SPK je hlboko zakoreneným omylom drvivej väčšiny poľovníkov, nie je to pravda, nakoľko SPZ je vo vzťahu k SPK takou istou poľ. organizáciou ako každá iná z 950., žiaľ, len tejto jedinej sa však podarilo jej vedením ovládnuť SPK a jej činnosť spomalovať v prospech SPZ a niekedy až sabotovať, 3. nechápeme to preto, lebo skoro všetci sme aj členmi SPZ a členmi SPK sme sa museli stať, ale žiaden zákon nám neprikazuje byť členmi SPZ, Pribiny, HUBERTA ani žiadnej inej organizácie (práve tu sme dobrovoľne a platíme duplicitne členské), stačí byť členom vlastnej poľ. organizácie (PZ) a SPK, 4. ako sa to dá dosiahnuť, jednoducho lebo zákonodarca to dokonca predpokladal, stačí aby si každý poľovník pri predlžovaní svojho PL zrušil svoje členstvo v SPZ a predlžil si PL v SPK (aké jednoduché) ale sme u koreňa problému (poistku má dlhodobo dojednanú vedenie SPZ a to isté je aj vedením SPK, a boli by sprostí aby sa vzdali tejto výhody, ktorá núti poľovníkov byť ich členom a platiť im členské) lebo bez dokladu o poistení nám SPK nepredlži PL a to vedia, 5. preto je pre mňa vznik HUBERTA úplne zbytočný, tak ako je zbytočná aj Pribina, nakoľko požadujú také isté členstvo a členské ako SPZ teda duplicitné členstvo, 5. nápad s nepredlžovaním PL je správny, PL sa nemá čo predlžovať za poplatok ale na základe porušenia stanovených podmienok odobrať na určitú dobu, alebo doživotne zrušiť, ... preto netreba zakladať ďalšie org. suplujúce SPZ (aj SPZ už podľa mňa zo zákona neexistuje) ale vymeniť celé vedenie SPK, (nové vedenie musí okamžite zabezpečiť poistenie pre svojich členov aby každý poľovník bol len členom vlastnej PO alebo PZ a svojej stavovskej organizácie ktorou je SPK), začať fungovať a plniť zákonom uložené povinnosti, len vedenie ktoré nebude prepojené na SPZ a brať dva platy prinesie do poľovníctva novú krv, vietor a toľko požadovanú zmenu (problemom volieb, intrig, sedenia pri hlasovaní a kontroli hlasovania pri volbách vedenia SPK sa teraz nebudem zaoberať ... už je pozde plakať nad rozliatym mliekom, treba to poutierať a poriadne vyzametať) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 17.9.2012 o 6:50

ja by som uvítal aj info, aké bude vami sprostredkované poistné a či už je dohodnuté?? a tiež aké bude členské, aby bol nárok na toto poistné, príp. iné poplatky?? ---------------------------------------------------------------------- "Minimálne v súčasnej situácií budeme žiadať aby každá poľovnícka organizácia mala zastúpenie v SPK." - netreba, vyplýva to zo zákona. "Ak zrušíme povinnú SPK tak sa žiadne povinné príspevky do nej nebudú platiť, kto chce nejakú komoru nech ju má ale nech si ju aj platí." - povinné členstvo PO, príslušnosť k SPK môže by zrušné len úpravou zákona v NR SR, ale výšku príspevkov určuje Snem SPK. Inak nechápem, prečo chcete vybavovať, to prvé, ak chcete aj to druhé. Čo vlastne chcete? Mne sa zdá, že sa chcete na súčasnej nelichotivej situácii v našom poľovníctve priživiť. Možno ste začuli, že SPZ a SLOS sa snažia nájsť nejaký kompromis a zbytočne si neškodiť. Ja síce o tom neviem, ale nedivil by som sa. Apropo, poznáte súčasný pomer členských základní SPZ a SLOS? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off luBOSSco, 16.9.2012 o 23:26

Suhlasim s nofim. Zverejnite pozadovane dokumenty :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nofi, 16.9.2012 o 23:13

1. Kto bude prezident združenia? 2. Kto bude v dozornej rade? 3. Kto je najvyšší orgán združenia?-Valné zhromaždenie, ktoré bude meniť a pripravovať stanovy ...? 4. Možno by ste mohli zmeniť taktiku: zverejniť Vaše pripravené stanovy aj s členmi + wwwstránka a potom diskutovať. Idete do diskusie z opačného konca. Ak by ste tu stanovy pripravili/uverejnili v predstihu, potom by ste tu mali diskusiu. Prieskum, ktorý tu prevádzate ste mali mať už hotový ešte predtým, než ste toto zverejnili na Lovu Zdar.Toť môj názor. Nezatracujem Vašu ideu, pozerám sa na to očami pragmatického človeka, ktorý pracuje v biznise a má za sebou pár OZ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 16.9.2012 o 22:09

Stanovy tejto organizácie sú pripravené aj registrácia. Preto sme tu otvorili diskusiu, lebo chceme počuť názory poľovníkov čo si o tejto aktivite myslia, čo by chceli, aby riešila, chceme počuť všetky dobré názory a pripomienky.Po registrácií zverejníme všetky informácie a adresu stránky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nofi, 16.9.2012 o 22:00

Píšete, že hlavnou úlohou ZPO Hubert bude .... . Tak ZPO Hubert už je, alebo len bude? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 16.9.2012 o 21:41

Členovia poľovníckych organizácií, ktoré budú členmi ZPO Hubert, nemusia pri predlžovaní PL obnovovať členstvo napr. v SPZ, pretože sú už členmi svojej poľovníckej organizácie, a uzatvoria iba poistné na 5 rokov, ušetria na členskom v ďalšej poľovníckej organizácií. Chceme slovenské poľovníctvo zmeniť, zachovať všetko dobré a zastaviť vytváranie nezmyselného obchodu, ktorí nám tu prezentujú štruktúry a funkcionári SPZ = SPK. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 16.9.2012 o 21:28

Momentálne sa tu prezentuje SPZ ako monopolná poľovnícka organizácia, aj ňou je pretože SPZ = SPK. Načo nám to je??? Myslím SPK, je to totálne choré...Preto sa chceme spojiť, aby sme ukázali, že sú to aj iné poľovnícke organizácie, aj keď malé,ale sú. A keď sa spojíme budeme mať silu na zmenu súčasnej situácie, ktorá sa nikomu nepáči.Je tu veľká organizácia SLOS Pribina a cca 945 poľovníckych organizácií, ktoré vykazuje SPZ ako svoje organizačné jednotky, ale to nie je pravda, pretože sú to samostatné právnické osoby. A iba keď vytvoríme protiváhu SPZ môžme niečo zmeniť, zdôrazňujem na báze dobrovoľnosti. Minimálne v súčasnej situácií budeme žiadať aby každá poľovnícka organizácia mala zastúpenie v SPK. Doteraz nemá... Čo sa týka poistenia, aj SPZ iba sprostredkováva poistenie. Ktorý poľovník má v ruke zmluvu na zákonné poistenie z výkonu práva poľovníctva. Ako vieme, že sme skutočne poistený?? ZPO Hubert dá svojím členom, každému zmluvu o poistení aj s podmienkami poistenia na konkrétne meno do ruky. Naša organizácia je dobrovoľná a chce byť na prospech všetkých svojich členov. Každá poľovnícka organizácia bude mať zastúpenie v štruktúrach ZPO Hubert. Ak zrušíme povinnú SPK tak sa žiadne povinné príspevky do nej nebudú platiť, kto chce nejakú komoru nech ju má ale nech si ju aj platí. Každý poľovník by mal byť členom poľovníckej organizácie, ktorú si vyberie a v tejto organizácií by mal každých 5 rokov obnoviť členstvo a zákonné poistné. V prípade ukončenia členstva, táto organizácia bude informovať oddelenie polície, že skončila platnosť držania zbraní na poľovné účely. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 16.9.2012 o 18:25

Prečo chcete združovať poľovnícke organizácie, keď chcete len sprostredkovať individuálne poistenie? Ak chcete sprostredkovávať poisťovací servis individuálnym poľovníkom na to predsa nepotrebujete ani aby sa individuálny poistenec stal vaším členom. Zdá sa mi však, že ste ešte ani nevznikli, keďže tu nič konkrétne ohľadom poistného a a ani o sebe neuvádzate a len tak opačujete, či by to vôbec malo zmysel. Zrušenie povinného členstva v SPK je pekná vec, ale príspevky do nej druhá. Tie nemusia byť práve len členské, ale aj tzv. účelové. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 16.9.2012 o 11:18

viem, no ja som napísal aj druhý a pozeral som sa naň, keď sa zrazu oba stratili ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 16.9.2012 o 10:59

Zdravím kolega ja som čítal jeden Tvoj príspevok, aj som reagoval, druhý som nevidel a ako sa to vymazalo neviem.Možno niečo alebo niekto pracuje, uvidíme.. Je teraz obdobie, keď každý poľovník sa realizuje v lese a v revíry. Aj ja by som rád, ale nedá mi iba tak nečinne sa prizerať na to čo sa tu deje.Kto sa pýtal poľovníkov či chceme komoru.Bolo to velmi dobre premyslené, priznám sa zatiaľ si môžem dovoliť byť poľovníkom, dá sa to zvládnuť, ale ide o princíp. Je tu drvivá skupina poľovníkov, ktorí určite majú problémy túto situáciu finančne zvládnuť. A skupina funkcionárov SPZ a zároveň SPK si užíva naše peniaze a premýšľa ako ich minúť.Dokedy im to dovolíme? Keď budeme na našich stretnutiach iba nadávať a nič ďalej nespravíme, nič sa nezmení. Musíme zmeniť zákon, je tam veľa dobrých ale aj zlých vecí, to by bolo v poriadku, treba pripomienkovať a možno sa to podarí zmeniť. Ale treba zrušiť povinnú SPK, tú nechceme, kto ju chce nech si ju platí, ale za svoje. 99% poľovníkov ju nechce a ani nechcelo. Táto firma je výhodná iba pre funkcionárov SPZ a SPK. Myslím si , že keď sa spojíme máme šancu na zmenu, inak nie Lebocký a spol. chcú zmeny v zákone, ale určite chcú SPK ponechať, nedovoľme im to. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 15.9.2012 o 22:16

čo má toto znamenať, kto vymazal moje dva príspevky a prečo ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 15.9.2012 o 21:58

V poriadku máš názor, rešpektujem, zrušenie SPZ je nereálne, aj ked nie som členom, nevadí mi že existuje, keby nešlo o identickú organizáciu SPK. Mne vadia nehorázne poplatky do SPK a komunistický systém riadenia tejto organizácie a povinné členstvo v nej. Myslím, že každý poľovník by si mal možnosť vybrať poľovnícku organizáciu v ktorej chce byť. Hubert chce zmeniť zákon a na to sa musíme spojiť... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 361-396 z 396 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM