Heming hunting
dnes je piatok,  26. apríl 2024,  meniny má Jaroslava,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:37,  dnes západ slnka: 18:50
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Združenie poľovníckych organizácií HUBERT - diskusia

autor: off hubert2012
pridané: 15.9.2012 21:57

Priatelia poľovníci!

Otvárame novú tému, po anylýze situácie v poľovníctve na Slovensku, sme sa rozhodli založiť novú organizáciu - Združenie poľovníckych organizácií HUBERT.

Ide o občianské združenie, ktoré nie je poľovníckou organizáciou, ale chceme združovať na báze DOBROVOĽNOSTI poľovnícke organizácie na Slovensku, ktorých je v registri Min. pôdohospodárstva cca 950. Ide o veľké množstvo poľovníckych organizácií so samostatnou právnou subjektivitou, zaregistrovaných na LÚ, ktoré vykonávajú výkon práva poľovníctva, alebo sú poľovnícke organizácie bez revíru.

Členovia tíchto organizácií sú však aj z dôvodu poistného aj členmi SPZ, pretože sa nemôžu výhodne poistiť, iba v SPZ alebo v SLOS Pribina. Takže sú členmi dvoch poľovníckych organizácií.

Hlavnou úlohou Združenia poľovníckych organizácií HUBERT, ďalej len HUBERT, bude združiť na báze dobrovoľnosti tieto poľovnícke organizácie a vytvoriť organizáciu, ktorá ich bude zastupovať v súčasnej dobe hlavne vo vzťahu k legislatíve a to zmeniť súčasný zákon o poľovníctve, ktorý bol vytvorený skupinou funkcionárov SPZ podľa ich predstáv.

Chceme hlavne:

- zrušiť povinné členstvo v SPK, túto organizáciu pokladáme za nepotrebnú pre poľovníkov a myslíme si, že jej existencia je aj v rozpore s ústavou SR.

- zrušiť predlžovanie poľovných lístkov, ako je to aj v okolitých štátoch.

- zmeniť niektoré paragrafy v zákone - uzatváranie nových zmlúv na prenájom reviru a pod.

Vyzývame všetkých poľovníkov na diskusiu na túto tému a pripomienkovanie Vašich návrhov a názorov, aby sme spoločne zmenili túto katastrofálnu situáciu v slovenskom poľovníctve a pokúsili sa o zmeny v zákone o poľovníctve tak, aby bol tento jasným pravidlom, ako ďalej v slovenskom poľovníctve existovať.

ZPO Hubert má pripravenú dohodu s poisťovňou, cez ktorú môžme pre členov tejto organizácie zabezpečiť výhodné individuálne poistenie, pre výkov práva poľovníctva na obdobie 5 rokov. To znamená, že členovia poľovníckch organizácií, ktoré sú členmi združenia Hubert, nemusia byť členmi aj inej organizácie napr. SPZ, ale budú členmi iba svojej a budú mať uzatvorené poistenie na svoje meno a tým spĺňajú podmienku na predlženie alebo vydanie PL.

Očakávame Vaše pripomienky a návrhy...

počet zobrazení: 52 360
počet hlasov: 8
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off hubert2012, 7.3.2018 o 19:17

Priatelia poľovníci, v diskusií sú rôzne témy, zaujímavé, aj dôležité. Chcem sa spýtať, evidujete, že MPaRR pripravuje novelu zákona o poľovníctve? Zaujímate sa, čo sa má zmeniť, zrušiť, aké sú zámery novely?? Nevadí Vám, že zase sa tu rieši niečo o nás, bez nás. Je pravda, že v komisií je p.Lebocký, ale vieme aké zmeny napr. chce SPk, SPZ alebo iné PO ? Máte dôveru voči tomuto zástupcovi poľovníkov? JA NIE !! Prečo napr. SPK nezverejní témy na diskusiu o novele, zámery, čo chce zmeniť, zlepšiť a pod.Samotná SPK vznikla bez akejkoľvek diskusie, chceme aby to pokračovalo??Ja nie, preto Vás vyzývam, vyjadrite svoj názor na túto novelu, mala by byť na základe širokej diskusie medzi poľovníkmi. Alebo máme iba posielať členské príspevky a nezaujímať sa ako ďalej. Tento mesiac sú znovu chovateľské prehliadky, spojené so zasadnutiami OPK - okresné konferencie. Jeden krát za rok je takáto konferencia, prečítajú sa všeobecné informácie a dosť. Zástupcovia PZ a PO poslušne zdvihnú ruky a zase rok pokoj. Takto to funguje..Tak Vás vyzývam, vyjadrite sa, ste spokojní, vyhovuje Vám tento stav?? Myslím, že by sme sa mali spoločne vyjadriť k situácií a prípadným zmenám v zákone o poľovníctve. Navrhujeme zrušenie povinného členstva v SPK, zrušenie predlžovania PL, vydávanie nových a evidenciu držiteľov PL vrátiť na okresné úrady. Ostatné odborné veci riešiť v diskusií so skutočnými odborníkmi na poľovníctvo.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 13

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 396 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off hubert2012, 26.10.2020 o 7:27

Reakcia na príspevok od pesel, 25.10.2020 o 12:24 :
Dobré ráno, poľovníci. Členské príspevky do SPK zruší iba zmena zákona, nepovinné členstvo . Táto zmena sa pripravuje a z toho majú komorníci neskutočný strach. Preto aj prišli s petíciou ktorú prezentujú na stránkach komory. Nie je tam otázka o nepovinnej komore, pretože vedia, že 95 % poľovníkov, by ju nepodpísalo. Odvolávajú sa na petíciu z r.2003, ktorá bola hlavne o zastavení licitácie poľovných revírov, čo by znamenalo koniec poľovníctva. Preto bola aj taká úspešná. Bola tam aj veta o jednotnej poľovníckej organizácií. To je sen funkcionárov SPK a SPZ. Vážení, je r.2020, revolúcia ktorá zrušila monopol KSS bola v r.1989. Takže komunizmus tu už dávno skončil, aj keď v hlavách funkcionárov SPK, SPZ stále pretrváva. Jasný dôkaz, že poľovníci nechcú a nepotrebujú nejakú povinnú organizáciu, ktorú by ste chceli mať SPZ alebo SPK je, že v registri poľovníckych organizácií na ministerstve, je zaregistrovaných viac ako 1 300 samostatných poľovníckych organizácií, ktoré majú právnu subjektivitu, na rozdiel od organizačných jednotiek SPZ PZ. Sú to PZ, ktoré si dali zaregistrovať svoje stanovy na OU a majú na nich guľatú pečiatku. Takže výpalníctvo do SPK zastaví iba zrušenie povinného členstva v tejto súkromnej firme.. Preto sa nedajte nachytať nejakou petíciou a nepodpisujte. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pesel, 25.10.2020 o 12:24

Kľudne nech SPK zostane aj v každej dedine ale BEZODKLADNE nech zruší POPLATOK za bonitu a kvalitu poľovného revíru, prečo komora takýmto spôsobom okráda súkromných vlastníkov pôdy.? Kto mi vysvetlí čo má SPK z vlastníctvom pôdy na slovensku.? Prečo okradajú súkromných vlastníkov ktorý na tej pôde hospodária alebo ju prenajímajú. Poprosím Váš názor ktorý budeme zdieľať aj na FB .Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off lubenko, 19.10.2020 o 21:33

nechápem prečo by to nemohlo byť po starom, každý okres mal svoju kanceláriu s tajomníkom a sekretárkou a všetko fungovalo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 19.10.2020 o 16:53

Reakcia na príspevok od hubert2012, 19.10.2020 o 9:14 :
Keby som ťa chcel provokovať, napísal by som ti "Pozdrav Riša." Ja som si tu dovolil len pripomenúť, že "každá palica má 2 konce" a dobrovoľné členstvo v SPK môže mať aj negatívne stránky, napr. čo sa týka úrovne našich pomocníkov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 19.10.2020 o 9:14

Goret, zareagujem,ale na Teba už posledný krát. Tvoje pripomienky voči mne sú často provokačné,ale ok.Poľovníctvo riadi podľa zákona ministerstvo a okresné úrady, to hovorí zákon. Nie SPK, tá zneužitím politickej moci si zobrala tzv.prenesený výkon štátnej správy, v rozpore z ústavou a vykonáva iba činnosti, ktoré jej prinášajú zisk, má monopol na všetko, čo nie je zaujímavé finančne napr. aj kynológia, tým poverí SPZ.Tým, že SPK =SPZ má táto PO v rukách celé poľovníctvo. Nový zákon, by mal dať možnosť všetkým PO, ktoré splňajú určité podmienky, vykonávať všetko, čo s poľovníctvom súvisí. A nejaká dobrovoľná, prospešná a zastrešujúca organizácia môže existovať voči ministerstvu, legislatíve, reprezentácií poľovníctva na Slovensku a voči zahraničiu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 18.10.2020 o 22:44

Reakcia na príspevok od hubert2012, 18.10.2020 o 20:38 :
Hubert, a tie poriadky má na starosti kto? Ak nechceme chaos, ale udržať poriadok, potom čo? Asi je vhodné, aby to niekto zjednocoval. Nie rozkazovať, ale zjednocovať. Čo je na tom nenormálne? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 18.10.2020 o 20:38

Reakcia na príspevok od goret, 18.10.2020 o 18:28 :
Goret si kynológ, kto robí kynológiu? skúšky, stretnutia klubov a pod. ja nie som v tomto odborník, ale viem ,že kynológia, pokiaľ sa robí zodpovedne nie je nejaká zárobková činnosť. Asi okrem chovateľov, ktorí majú z toho dobré peniaze, ale neviem, poznám aj takých. Napr. u nás v TO, obežník, kynologické akcie, skúšky, OPK poveruje OKO SPZ, takže kto to robí? ZPZ. Chceme, aby v novom zákone mali právomoc hlavne poľovnícke organizácie, tie to aj robia. PO, ktoré spĺňajú podmienky, môžu túto činnosť vykonávať. Chceš mi povedať, že hrozí zvýšenie cien za kynologické akcie? Však ich organizujete Vy, kynológovia, poľovníci, ktorí v tom máte záľubu a venujete sa tomu roky. Iba doteraz nad všetkými akciami je tabuľa organizuje OPK v spolupráci s OKO SPZ. Tak to bude bez tej tabule a malo by to byť aj lacnejšie. Vy potrebujete na túto činnosť ďalšiu zbytočnú organizáciu, však si to viete zorganizovať sami, aj to robíte. Prispieva SPK na kynologické akcie? neviem o tom, tu stále poľovníci potrebujú niekoho, kto im má rozkazovať čo a ako majú robiť? Potrebujeme normálny zákon čo máme robiť a ako to máme robiť a hotovo. Existujú skúšobné poriadky a pod. ktoré jasne hovoria ako sa má táto činnosť vykonávať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off goret, 18.10.2020 o 18:28

Hubert, vie niekto od vás, ako to bude pri dobrovoľnej SPK s poľovne upotrebiteľnými psami? V súčasnosti je za ich úroveň prostredníctvom skúšobných poriadkov zodpovedná SPK. Pri dobrovoľnej SPK by ma neprekvapilo, ak by nečlenovia SPK platili za skúšky 3-násobok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 18.10.2020 o 18:20

Reakcia na príspevok od dede, 17.10.2020 o 12:19 :
Dede nestačí čakať, väčšina polovníkov iba čaká, čo bude ďalej, ale nič pre zmenu nerobia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 17.10.2020 o 12:19

Reakcia na príspevok od hubert2012, 17.10.2020 o 11:30 :
Hubert - čakam na milé prekvapenie... Uvidime ..,, prečo sa to nepodarilo ...,, ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 17.10.2020 o 11:30

Moj príspevok sa opakuje večer to nepreslo a ráno som dal novy a je to dva krát. Pani nelamentujte nad škodámi budu sa riesit a nebudu ich riesit ochranari. Budeme mat mož nost do procesu nového zákona vstupovat. Pripravujeme sa na to dostanete info. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 17.10.2020 o 11:03

Reakcia na príspevok od dede, 17.10.2020 o 10:23 :
Miro mas 100% pravdu. škody sa idu podla noveho zakona tvrdo platit. My polovnici budeme musiet vsetko aj nechat do seba kopat zo vsetkych stran ale moznosti ako sa branit alebo bozechran mat nejake pravomoci to nie. Ochranari nas idu pekne dodrbkat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dede, 17.10.2020 o 10:23

Reakcia na príspevok od hubert2012, 17.10.2020 o 8:03 :
Hubert - škody zverou ktoré budú zrejme naj problém pre polovníkov ste opomenuli ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off hubert2012, 17.10.2020 o 8:03

Dobré ráno priatelia poľovníci. Trochu sme sa odmlčali, ale pracujeme. Určite viete, že sa pripravuje nový zákon o poľovníctve. Tento zákon zruší povinné členstvo v SPK, neruší komoru, kto chce môže tam zostať. PL ich evidencia a vydávanie nových budú riešiť OU. Budú lístky aj predlžovať, ale bude možné požiadať o vydanie trvalého PL bez obmedzenia veku, to znamená, že aj mladší poľovníci môžu dostať doživotný PL. Poplatky za vydanie a predlžovanie PL musia byť v súlade so zákonom o správnych poplatkov, teda nižšie. Tento rok ešte PL predlžujú OPK. Nedávajte si predlženie PL na 10 rokov, je to iba záujem komory, aby získala čo najviac finančných prostriedkov. Členovia PO, ktoré sú zaregistrované na OU, majú právnu subjektivitu, nemusíte obnovovať členstvo v SPZ, stačí mať iba doklad o poistení a zaplatíte iba poplatok za predlženie v OPK. Postenie Vám vieme zabezpečiť cez ZPO Hubert. Niektorí pracovníci OPK od Vás žiadajú potvrdenie o absolvovaní kontrolných strelieb a podmieňujú to predlžením PL. Nemajú na to právo, kontrolné streľby nám zákon neprikazuje a smernica SPK nemôže byť nad zákonom. Riešia to aj tak, že po zaplatení 20 EUR, Vám vydajú doklad o streľbách, je to porušenie zákona. Informujte nás o takomto konaní. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dede, 16.10.2020 o 23:22

Ujo Hubert - vsetko uvádzete v budúcom čase.., a tie škody zverou ste ako vybavili...či tiež budúcnosť ...? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off hubert2012, 16.10.2020 o 19:35

Priatelia poľovníci, trochu sme sa odmlčali, ale stále pracujeme. Je tu obdobie predlžovania PL. Pripravuje sa nový zákon, ktorý zruší povinné členstvo v SPK. Komorníci to už tušia a snažia sa zachrániť, verím, že sa im to nepodarí. Tento rok ešte predlžujú PL, v budúcnosti by držiteľov PL a vydávanie nových mal robiť OÚ. Kto chce si bude môcť aj predlžiť PL, ale bude možné požiadať o vydanie PL s trvalou platnosťou. Bez obmedzenia veku poľovníka, nie iba od 62 rokov, ako je to teraz. Poplatky budú musieť byť v súlade so zákonom o správnych poplatkoch a budú príjmom štátneho rozpočtu. Takže nedajte sa nahovoriť na 10 ročné PL, lebo to je iba naháňanie peňazí pre SPK. Po nadobudnutí platnosti nového zákona požiadajte o doživotný PL a máte pokoj. Volajú nám poľovníci, od ktorých žiadajú niektorí pracovníci OPK doklad o absolvovaní kontrolných strelieb a podmieňujú to predlžením PL. Nemajú na to právo, tzv. kontrolné streľby nie sú povinné. Zákon to neprikazuje, smernica SPK nemôže byť nad zákonom. Máme informácie, ak nemá poľovník doklad o streľbách, tak niektorí pracovníci OPK za poplatok 20 EUR mu ho v kancelárií vystavia. Je to podvod, ak Vám to niekto ponúkne, porušuje zákon. Ak ste členmi PO, ktoré majú právnu subjektivitu, na rozdiel od PZ - organizačných jednotiek SPZ, ste členmi riadnych PO, máte registráciu na UO, nemusíte obnovovať členstvo v SPZ. Môžete sa poistiť aj mimo SPZ, pracovník OPK Vám musí predlžiť PL. .Poistenie Vám vieme zabezpečiť cez ZPO Hubert.info dostanete v pošte. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off Hekler, 20.4.2020 o 17:05

nie si sám ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 20.4.2020 o 8:13

Reakcia na príspevok od zoro2012, 19.4.2020 o 21:06 :
nechápem o čom je tento príspevok,ku čomu by to malo byť dobré? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zoro2012, 19.4.2020 o 21:06

Za všetkým sú peniaze a kam idú,stačí aby pokladníci alebo predsedovia združení, spoločností a členovia napísali kolko aký špás koho stojí aby v tom bolo jasno.PS To bude zaujímavé čítanie ak sa niekomu bude chcieť tu sem napísať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 13.4.2020 o 10:38

dvaja ministri podpísali Veľkonočnú dohodu, nemohla počkať ... požiadavky ochranárov a mimovládok bez zodpovednosti ktoré si presadzujú do programového vyhlásenia vlády (vlády, nie ochranárov a mimovládok) cez týchto dvoch poloodborníkov (pojem som použil lebo len jeden z nich je odborník) sa neustále stupňujú .... Združenie poľovníckych organizácií HUBERT - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off dede, 7.4.2020 o 22:07

Aha, prešiel ste svetom autistu do sebareflexie ? Poživate aj esencialne sviečky ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 7.4.2020 o 20:52

Reakcia na príspevok od dede, 7.4.2020 o 17:46 :
Kolega polovnik je mi jasné, že nie každý so mnou suhlasí, já to respektujem ale nikoho neurazam za jeho názor, mna može urazit iba inteligent...pekný večer. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dede, 7.4.2020 o 19:46

sv. Hubert - nemate zaujem sa isť vyvetrať do prirody okrem dochodcovskej tradicie - vymetanie obchodnych centier v čase od 9,00 hod do 12,00 hod myslim, ze by Vám to prospelo... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off goret, 6.4.2020 o 17:36

Reakcia na príspevok od hubert2012, 6.4.2020 o 9:03 :
Dnešné pekné počasie nevytiahlo von len mňa so psami, ale aj kliešte. Nastala ich jarná invázia. Inak, z nenávisti ešte nič životaschopného nevzišlo, len ďalšia nenávisť. Tak ty sem napíšeš chujovinu, takú veľkú, že aj sám na to prídeš, ale ja provokujem. Kua !! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 6.4.2020 o 11:03

Goret, vidím, že asi sa nudíš, to by si nebol Ty, keby si neprovokoval, mal ten Jaro veľakrát pravdu. Ja nikoho nehuckám, mám svoj názor a mám naň právo. To čo robia tzv. úradnici v kanceláriach OPK, sa dá robiť na polovičný úväzok.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 6.4.2020 o 9:55

Reakcia na príspevok od hubert2012, 5.4.2020 o 19:08 :
Ak sú nejaké kancelárie zatvorené, t.j. nefungujú v stránkovom režime, ešte to nemusí znamenať, že úradníci sú doma. Mnohé veci je možné vybaviť cez telefón, e-mail a podobným neosobným stykom. Huckať ľudí proti nim v tejto dobe je krajne nevhodné a bezohľadné. Aj oni majú právo na ochranu vlastného zdravia i povinnosť chrániť zdravie nás ostatných. Hubert, ak sa nudíš, vonku je pekne a tam u vás už rastú smrčky (huby) a isto sa nájde aj medvedí cesnak. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off lubenko, 5.4.2020 o 22:29

Reakcia na príspevok od Hekler, 5.4.2020 o 19:05 :
Lubo dosť od teba neobjektivné ,my čo sme to čítali tak vieme o čom to bolo a admin to vysvetlil ta si vyprošujem aby si z nás robil blbcov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 5.4.2020 o 21:08

Ešte doplním, aj keď nesúhlasím s tým ako tu funguje SPK, keď som zistil, že kancelárie sú zatvorené, nebolo by slušné písať o tom čo robia. Takže ospravedlňujem sa, myslím, že keď som spravil chybu, treba ju napraviť a ideme ďalej.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Hekler, 5.4.2020 o 21:05

Reakcia na príspevok od admin, 5.4.2020 o 18:38 :
podľa mňa je to v poriadku, lebo drvivá väčšina to určite pochopila, a tými pár jednotlivcami čo to nepochopili sa nezaoberaj, to by si nerobil nič iné len sa tu ospravedlňoval a nič by si tým nezmenil ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

správca admin, 5.4.2020 o 20:38

Páni ospravedlňujem sa, chybu som urobil ja, na žiadosť hubert2012 som vymazal jeho posledné dva príspevky. Bol tam iba príspevok od dede že žasne nad tým čo hubert2012 píše. A keďže som vymazal tie dva od hubert2012, tak dedeho príspevok nemal význam tam nechať, lebo to bola reakcia na niečo čo tam už nie je. A teraz som si všimol, že tam je i goretov príspevok tiež reakcia na to, ale to som ja v čase vyradenia príspevkov nevidel, musel to pridať len v tom okamihu ako som to ja mazal. Ospravedlňujem sa za vzniknuté nedorozumenie, vôbec tu nešlo o cenzúru z našej strany, chcel som iba pomôcť na žiadosť od hubert2012. A prosím hubert2012 nabudúce zvážte čo píšete, už sa nedám takto prehovoriť na zrušenie príspevkov, keď tak, napravte si to novým príspevkom. Reagoval som na vašu žiadosť, chcel som pomôcť v dobrom a dopadol som tak, že teraz majú zo mňa pocit že to tu cenzurujem a pokazil som tým len zbytočne meno LovuZdar.sk resp. prácu správcov. Ďakujem za pochopenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Hekler, 5.4.2020 o 20:36

nereagujem na nikoho, len sa nad tým poniektorí skúste zamyslieť lebo jedno ma robota naučila, nikdy nedávaj na funkciu ukrivdeného človeka Združenie poľovníckych organizácií HUBERT - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off hubert2012, 5.4.2020 o 11:13

Nie cenzúra, priznám sa, že keď som to písal,nevedel som, že kancelárie OPk, neviem či všetky, sú zatvorené. tak uznávam, že ten príspevok nebol vhodný. Požiadal som o zrušenie príspevku.Ale to, že v niektorých kanceláriach by stačil pracovník na polovičný úväzok, za tým si stojím.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Jager68, 5.4.2020 o 11:10

Reakcia na príspevok od lubenko, 5.4.2020 o 9:08 :
Lubo aj ty??-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 5.4.2020 o 11:08

ráno som tu čítal niečo iné ,komuže sa to nepáčilo,žeby cenzúra ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 5.4.2020 o 9:56

Príspevok bol administrátorom (admin) označený za nevhodný pre porušenie pravidiel. ◄ reagovať

off hubert2012, 5.4.2020 o 4:11

Príspevok bol administrátorom (admin) označený za nevhodný pre porušenie pravidiel. ◄ reagovať

off dede, 4.4.2020 o 23:04

Príspevok bol administrátorom (admin) označený za nevhodný pre porušenie pravidiel. ◄ reagovať

off hubert2012, 4.4.2020 o 20:42

Príspevok bol administrátorom (admin) označený za nevhodný pre porušenie pravidiel. ◄ reagovať

off goret, 2.4.2020 o 17:02

Reakcia na príspevok od hubert2012, 2.4.2020 o 11:28 :
OK, tak teda do roka a do dna. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 2.4.2020 o 11:28

Goret, s tebou je niekedy ťažká komunikácia.Mám čas tak trochu popíšem.Ak bude SPK dobrovoľná, tak si bude riešiť svojich členov, nikoho iného, ale myslím si, že ani nebude mať koho riešiť, ale nevadí. SPK nebude riešiť poľovné lístky, nebudú sa predlžovať, nové a evidenciu bude robiť okresný úrad.Chceme, aby každá poľovnícka organizácia mala rovnaké práva a povinnosti pred zákonom, nikto tu nemôže mať na nič monopol. To je všetko na veľkú novelu zákona.A teraz o poplatkoch, čo robí SPK pre poľovníkov zadarmo, lepšie napísané SPZ, pretože SPZ si sprivatizovalo poľovníctvo cez SPK.Tento stav je úpne chorý.Si kynológ, či Ti dáva SPK zadarmo? Platíme každý rok cca 2,5 mil Eur do tejto výpalníckej firmy. Skúšky psov sú zadarmo? tzv. kontrolné strelby sú zadarmo??všetko ja o peniazoch. V kanceláriach OPK, česť výnimkám, platíme zamestnancov celý rok, koľko majú roboty?? Ktorý podnikateľ by si dovolil takto mrhať finančné prostriedky za prácu, ktorá sa dá spraviť možno za jeden deň v týždni, my ich tam držíme a platíme..Čo napr. robia teraz, chovateľské prehliadky sa nekonajú, streĺby sa nekonajú, konferencie sa nekonajú, ale platíme ich..takže určite nás výkon práva poľovníctva bude niečo stáť, ale nebudeme musieť platiť poplatky do SPK a ak na niečo prispejeme, či to bude v kynológií, strelectve, výstavy, alebo rôzne akcie, tak transparentne a budeme vedieť za čo.Ja si to predstavujem takto. Je tu veľa poľovníkv, ktorí nevedia ako napr. fungovalo poľovníctvo v minulosti, už sa to asi tak nedá, ale nemali sme SPK, vzťahy medzi poľovníkmi bolo určite iné, priateľské, pomáhali sme si a nebolo toľko intíg a hlavne nebola v tom politika a peniaze. Niekto tu napísal, že robíme politiku, áno musíme, lebo špinavá politika, peniaze a túžba po moci ovládla naše poľovníctvo, inak ako zmenou zákona to nezmeníme. Ak sa to podarí, potom bude záležať na nás poľovníkov, ako budeme pokračovať ďalej. Čo je dobré nech je lepšie, čo je zlé, to treba zrušiť a zmeniť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

zobrazené 81-120 z 396 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM