Heming hunting
dnes je štvrtok,  18. apríl 2024,  meniny má Valér,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:52,  dnes západ slnka: 18:38
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Združenie poľovníckych organizácií HUBERT - diskusia

autor: off hubert2012
pridané: 15.9.2012 21:57

Priatelia poľovníci!

Otvárame novú tému, po anylýze situácie v poľovníctve na Slovensku, sme sa rozhodli založiť novú organizáciu - Združenie poľovníckych organizácií HUBERT.

Ide o občianské združenie, ktoré nie je poľovníckou organizáciou, ale chceme združovať na báze DOBROVOĽNOSTI poľovnícke organizácie na Slovensku, ktorých je v registri Min. pôdohospodárstva cca 950. Ide o veľké množstvo poľovníckych organizácií so samostatnou právnou subjektivitou, zaregistrovaných na LÚ, ktoré vykonávajú výkon práva poľovníctva, alebo sú poľovnícke organizácie bez revíru.

Členovia tíchto organizácií sú však aj z dôvodu poistného aj členmi SPZ, pretože sa nemôžu výhodne poistiť, iba v SPZ alebo v SLOS Pribina. Takže sú členmi dvoch poľovníckych organizácií.

Hlavnou úlohou Združenia poľovníckych organizácií HUBERT, ďalej len HUBERT, bude združiť na báze dobrovoľnosti tieto poľovnícke organizácie a vytvoriť organizáciu, ktorá ich bude zastupovať v súčasnej dobe hlavne vo vzťahu k legislatíve a to zmeniť súčasný zákon o poľovníctve, ktorý bol vytvorený skupinou funkcionárov SPZ podľa ich predstáv.

Chceme hlavne:

- zrušiť povinné členstvo v SPK, túto organizáciu pokladáme za nepotrebnú pre poľovníkov a myslíme si, že jej existencia je aj v rozpore s ústavou SR.

- zrušiť predlžovanie poľovných lístkov, ako je to aj v okolitých štátoch.

- zmeniť niektoré paragrafy v zákone - uzatváranie nových zmlúv na prenájom reviru a pod.

Vyzývame všetkých poľovníkov na diskusiu na túto tému a pripomienkovanie Vašich návrhov a názorov, aby sme spoločne zmenili túto katastrofálnu situáciu v slovenskom poľovníctve a pokúsili sa o zmeny v zákone o poľovníctve tak, aby bol tento jasným pravidlom, ako ďalej v slovenskom poľovníctve existovať.

ZPO Hubert má pripravenú dohodu s poisťovňou, cez ktorú môžme pre členov tejto organizácie zabezpečiť výhodné individuálne poistenie, pre výkov práva poľovníctva na obdobie 5 rokov. To znamená, že členovia poľovníckch organizácií, ktoré sú členmi združenia Hubert, nemusia byť členmi aj inej organizácie napr. SPZ, ale budú členmi iba svojej a budú mať uzatvorené poistenie na svoje meno a tým spĺňajú podmienku na predlženie alebo vydanie PL.

Očakávame Vaše pripomienky a návrhy...

počet zobrazení: 52 305
počet hlasov: 8
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off hubert2012, 7.3.2018 o 19:17

Priatelia poľovníci, v diskusií sú rôzne témy, zaujímavé, aj dôležité. Chcem sa spýtať, evidujete, že MPaRR pripravuje novelu zákona o poľovníctve? Zaujímate sa, čo sa má zmeniť, zrušiť, aké sú zámery novely?? Nevadí Vám, že zase sa tu rieši niečo o nás, bez nás. Je pravda, že v komisií je p.Lebocký, ale vieme aké zmeny napr. chce SPk, SPZ alebo iné PO ? Máte dôveru voči tomuto zástupcovi poľovníkov? JA NIE !! Prečo napr. SPK nezverejní témy na diskusiu o novele, zámery, čo chce zmeniť, zlepšiť a pod.Samotná SPK vznikla bez akejkoľvek diskusie, chceme aby to pokračovalo??Ja nie, preto Vás vyzývam, vyjadrite svoj názor na túto novelu, mala by byť na základe širokej diskusie medzi poľovníkmi. Alebo máme iba posielať členské príspevky a nezaujímať sa ako ďalej. Tento mesiac sú znovu chovateľské prehliadky, spojené so zasadnutiami OPK - okresné konferencie. Jeden krát za rok je takáto konferencia, prečítajú sa všeobecné informácie a dosť. Zástupcovia PZ a PO poslušne zdvihnú ruky a zase rok pokoj. Takto to funguje..Tak Vás vyzývam, vyjadrite sa, ste spokojní, vyhovuje Vám tento stav?? Myslím, že by sme sa mali spoločne vyjadriť k situácií a prípadným zmenám v zákone o poľovníctve. Navrhujeme zrušenie povinného členstva v SPK, zrušenie predlžovania PL, vydávanie nových a evidenciu držiteľov PL vrátiť na okresné úrady. Ostatné odborné veci riešiť v diskusií so skutočnými odborníkmi na poľovníctvo.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 13

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 396 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Sager, 15.11.2020 o 21:16

Kladiem si otázku, proti čomu je vlastne petícia POĽOVNÍCTVO MÁ ZMYSEL? Asi je odpoveď v prioritách APOS-u: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off laco11, 15.11.2020 o 20:54

Reakcia na príspevok od 650525, 15.11.2020 o 18:27 :
... áno, všetko čo človek podpisuje by si mal prečítať. Nielen prečítať, ale aj pochopiť. Záchrana dvojjednej poľovníckej organizácie by sa konať nemala. Ja nepodpíšem takýto text a ani ako predseda spoločnosti to svojim členom neprikazujem ako to hovorí hubert2012. Tvrdím, že SPK je zištný výplod biznis krídla v SPZ, ktoré vedelo pre čo to robí..aký benefit im to prinesie... a využilo vtedy im priaznivo naklonené aktuálne politické pozadie...rozmýšľam aký názov by mohla dať NAKA akcii proti týmto "tiež" podnikateľom...že by "prievan". ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off 650525, 15.11.2020 o 18:27

Škoda komentovať , lebo dosť poľovníkov nemá záujem si prečítať čo vlastne podpisuje. Nemajú záujem sa vzdelávať a nezaujíma ich dianie okolo poľovníctva. Za chrbtom rozprávajú čo a ako treba zmeniť no keď príde k lámaniu chleba nevedia svoj názor obhájiť. Jednoznačne poľovníctvo má riadiť jedna poľovnícka organizácia a novovytvorená nemá žiadnu tradíciu, ale mala by slúžiť na zastrešenie profesionálov. Myslím si, že poľovníkom som sa nestal z donútenia, ale chcel som pokračovať v šlapajach môjho otca,krstného, uja a svokra. Proste mal som vybudovaný vzťah k prírode k starostlivosti o zver a nepochybne som k tomu viedol svojich dvoch synov.Nikto to nerobil z donútenia. Netreba nikoho nútiť, ale ak niekto nechce tak treba zaujať postoj a zdravím rozumom túto problematiku raz a navždy vyriešiť. Ak niekoho do niečoho nútite tak to aj vypadá.Ak som sa niekoho dotkol tak sa ospravedlňujem a nehádžem všetkých do jedného vreca. Čítam v diskusiách čo je ľudové poľovníctvo a vyjadrujú sa v nich poľovníci čo určite to ľudové nezažili. Už ten názov ľudové je že sa ľudia dobrovoľne združovali a svojou činnosťou niečo tvorili, starali sa o zver a zariadenia. Tento stav je podľa mňa galimatiáš OPK a SPZ jednoznačne treba jednu organizáciu, ktorá má uznanie v zahraničí, podporuje kluby, nerozdeľuje a nevytvára duplicitu. Len tak sľúbili, že SPK bude podporovaná štátom pomôže to poľovníkom,(do akého stupňa) len zabudli dodať na všetko sa musíme zložiť napríklad formou platby za revír. Zmätočný stav vo financovaní je pre kolegov nepochopiteľní a preto naše rady starší poľovníci opustili. No pokus , že doživotné lístky pre starších a zároveň diskriminácia ostatných členov. To sú len postrehy a názory čo počúvam v našej poľovníckej rodine. Treba sa zamyslieť a všetko vyriešiť v prospech poľovníctva nech sme pred verejnosťou ako kultivovaný ľudia. Prečítajte si petíciu ak chcete podporte ak nie je to vaše rozhodnutie! Všetkým prajem LOVU ZDAR!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off hubert2012, 15.11.2020 o 14:49

Dnes som sa rozprával s poľovníkmi o petícií. Včera boli spoločné poľovačky, kde sa o tom hovorilo, aj podpisovalo, ale aj nepodpisovalo. Bol som prekvapený, keď som dostal odpovede na moju otázku či podpísali, či vedia čo podpísali a o čom je petícia. Zaujímavé odpovede, petíciu nečítali, dostali informáciu od funkcionárov, vraj petícia je proti Mičovskému, aby tu nestrieľali vojaci, proti Matovičovi, proti ochranárom, s tým by som aj súhlasil, za jednotnú poľovnícku organizáciu, ale akú, už nevedia. Rôzne názory, ktoré svedčia o jednom, absolútne dezinformácie. Petícia je pokus o záchranu doterajšieho stavu. A veľká skupina poľovníkov podpíše aj keď nevedia čo, ale však predseda prikázal. Radosť riadiť takúto organizáciu, takže asi to povinné členstvo pre poľovníkov bez vlastného názoru by malo zostať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off goret, 12.11.2020 o 12:36

Reakcia na príspevok od dede, 12.11.2020 o 9:52 :
OK, predpokladám, že Hubert je aj tvoj obľúbený autor príspevkov. Ja si myslím, že za jeho ponukou poistného je niečo iné, než percentá od poisťovne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 12.11.2020 o 9:52

Reakcia na príspevok od goret, 12.11.2020 o 8:46 :
Goret - zatiaľ takúto ,, ostrú, priamu ,, ponuku som zaznamenal tu.Existuje sekcia INZERCIA. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 12.11.2020 o 8:46

Reakcia na príspevok od dede, 12.11.2020 o 6:19 :
Dede, férové by bolo, ak by sa to opýtal všetkých, ktorí takéto poistenie ponúkajú. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dede, 12.11.2020 o 6:19

Ujo Hubert vy nemáte zaujem o Diskusnu temu- Ľudové polovníctvo ...? Predvádzate tu reklamu ohladom poistenia, kolko % vam ostane za jednu vyhotovení poistku ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off hubert2012, 12.11.2020 o 5:24

Priatelia poľovníci, je tu obdobie predlžovania poľovných lístkov. ZPO Hubert Vám ponúka poistenie, pri výkone práva poľovníctva. Naše poistenie je určené poľovníkom, ktorí sú členmi samostatných poľovníckych organizácií, to znamená, že majú svoje stanovy zaregistrované na Okresnom úrade, v minulosti na Lesnom úrade. Pri predlžovaní PL nemusia obnovovať členstvo v SPZ, nakoľko sú členmi riadnej PO, ktorá má na rozdiel od PZ právnu subjektivitu. Poistné na jeden rok je 10 EUR a spĺňa podmienky zákona č.274/2009 Zb. o poľovníctve. To znamená, že napr. predĺženie PL na 5 rokov cez ZPO Hubert stojí 50 ERU poistné, 20 EUR poplatok v OPK, spolu 70 EUR. Vieme poistiť aj tzv. nezaradených poľovníkov, ktorým ponúkame členstvo v PO bez revíru, členské je 1 EUR na rok. Ak máte záujem pošleme Vám tlačivo, ktoré vyplníte a potvrdené Vám ho zašleme poštou. Potvrdenie o poistení akceptujú všetky OPK. Kontakt, zpohubert@centrum.sk alebo 0905623352. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 7.11.2020 o 22:15

Reakcia na príspevok od hubert2012, 7.11.2020 o 21:27 :
vravia o mne, že som trpezlivý, tak trpezlivo čakám, že ľudia z môjho okolia pochopia prečo som "problematický" a budú aj oni chcieť byť slobodní atď ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 7.11.2020 o 21:27

Reakcia na príspevok od goret, 7.11.2020 o 20:00 :
Čiastočne súhlasím, ale ako to chceš dosiahnuť? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 7.11.2020 o 20:00

Reakcia na príspevok od hubert2012, 7.11.2020 o 19:48 :
Môžem aj na "A ako si predstavuješ jednotnú poľovnícku organizáciu komorového typu?" tak, že väčšina členov pochopí, že jej funkcionári nie sú jej majitelia, a oni nie sú ich zamestnancami. To však potrebuje prerod väčšiny z nás, odkaz . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 7.11.2020 o 19:48

Ja som dal konkrétnu otázku, Ty si odpovedal, ok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 7.11.2020 o 19:32

Reakcia na príspevok od hubert2012, 7.11.2020 o 18:44 :
Hubert, sľúbil si mi, že na moje "provokácie" nebudeš reagovať. Som za a tak nebudem ani ja na tvoje. A k tvojej otázke, či mi tam chýba veta o povinnej, resp. nepovinnej komore, nie, taká veta mi tam nechýba. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 7.11.2020 o 18:44

Reakcia na príspevok od goret, 6.11.2020 o 7:38 :
Goret, túto vetu používaš často, už si to napísal veľakrát. Myslím, že ani Ty si neni celkom spokojný. Môžem sa spýtať, čo si spravil pre to, aby sa niečo zmenilo k lepšiemu? Asi nič, patríš k väčšine poľovníkov, čo čakajú čo sa stane, ale nič pre zmenu nespravia. Ale aspoň sa "provokačne" vyjadruješ. To že si popísal petíciu je Tvoje právo, neberiem Ti ho, ale nechýba Ti tam veta o povinnej alebo nepovinnej komore. A ako si predstavuješ jednotnú poľovnícku organizáciu komorového typu? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 6.11.2020 o 7:38

Reakcia na príspevok od MMasska, 5.11.2020 o 15:03 :
S našou samosprávou si poriadok musíme urobiť sami. Je naivné myslieť si, že to za nás urobia politici, štátni úradníci a už vôbec nie tí, ktorí si myslia, že zvolením do funkcie sa stávajú majiteľmi a radoví členovia ich zamestnancami. Tam fakt nie je cesta k náprave. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off goret, 6.11.2020 o 7:15

Reakcia na príspevok od dede, 5.11.2020 o 19:14 :
Ja som petíciu podpísal. Mojej povahe odporuje pchatie sa hocikomu tam, kde chrbát stráca poctivé meno a z pohľadu funkcionárov patrím k tzv. problematickým členom. Petíciu som podpísal, lebo si myslím, že zrušenie organizovaného poľovníctva, zavedenie anarchie do poľovníctva, by pri našej celospoločenskej úrovne sebadisciplíny viedlo k bordelu, v ktorom by si každý gazdoval po svojom a prospelo by to iba ak ľuďom, ktorí pohŕdajú pravidlami, či už určenými poľovníckom samosprávou alebo štátnou správou, poľovnej zveri a chráneným zvieratám určite nie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off dede, 6.11.2020 o 7:13

Ujo Hubert splietate HZDS ... cele zle, mam podpisat peticiu... no urcite nie !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 5.11.2020 o 19:01

Priatelia poľovníci v sekcií "články" je naše stanovisko k petícií, ktorú organizuje na svoju záchranu SPK. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 5.11.2020 o 16:11

Reakcia na príspevok od MMasska, 5.11.2020 o 15:03 :
Neviem čo myslíš, pred 9 rokmi, teraz je iná situácia, ale to min. ŽP je katastrofa. No sú za tým ľudia, ktorí sa tam bohužial dostali. Bojujeme s chobotnicou, ktorá má veľký strach, že stratí moc a peniaze. No žiada si to silu, poľovníci nerobia nič, čakajú ako to dopadne a to je situácia, ktorá im nahráva. Mnohí vôbec nepochopili, že nejaká petícia je prostriedok na záchranu terajšieho stavu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 5.11.2020 o 15:03

Reakcia na príspevok od hubert2012, 1.11.2020 o 12:28 :
Si rovnako naivný ako pred 9 rokmi som si myslel že si sa už naučil jednu dôležitú vec "kde nieje vôľa nieje cesta " ešte sa nenašla politická vôľa niečo zmeniť. Ani tunajšia vláda nemá vôľu niečo zmeniť. Jediné čo nám znova priniesla zmena je ďalší dementný kurič s enviromantalnym poradcom. Jasným dôkazom je ochrana veľkých šeliem, Chce sa mi blejt velebnosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off hubert2012, 5.11.2020 o 14:41

Začínajú sa diať zaujímavé veci, verím, že v jedno skoré ráno sa otvoria dvere aj v "komore". ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 1.11.2020 o 12:28

Reakcia na príspevok od hornet22, 1.11.2020 o 11:42 :
Ústava jasne hovorí kto môže mať prenesený výkon štátnej správy, ale vládol Smer, Fico, takže vieme ako sa správali. SPK určite nie, myslím, že aj tento problém sme mali dať na Ústavný súd s povinným členstvom. Ja som bol na vynesení rozsudku v Košiciach, pripadal som si tam, ako na sneme HZDS. Aj tak rozhodli, čakali ako dopadnú voľby a potom súdružka Macejková a spol. rozhodli. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hornet22, 1.11.2020 o 11:42

no veď práve preto tam dali rafinovane slovo "organizuje SPK" už vtedy boli dohodnutí s vedením SPZ (veď to boli tí istí) že SPK to bude organizovať ale vykoná to SPZ ... a poprosí odpoveď na otázku "môže štát preniesť výkon svojej štátnej správy na niekoho iného ako na obece alebo vyššie územné celky" ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 31.10.2020 o 9:06

Podľa zákona je riadenie poľovníctva dvojstupňové, ministerstvo a štátna správa. SPK poľovníctvo neriadi, tá politicky zneužila situáciu na tzv.prenesený výkon štátnej správy, poľovné lístky a disciplinárne konania a to iba také činnosti, ktoré prinášajú zisk. Okrem týchto dvoch kompetencií, ktoré robí v rozpore s ústavou nemá žiadny iný prenesený výkon štátnej správy.A všetko robí tak, že poveruje SPZ, ale je tam aj tabula, že organizuje SPK a SPZ. A je v tom totálny bordel a anarchia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Sager, 31.10.2020 o 8:54

Reakcia na príspevok od goret, 31.10.2020 o 7:43 :
Po zrušení povinného členstva v komore by mal poľovníctvo riadiť štát (vrátane vydávania o odoberania poľovných lístkov), tak ako je to aj v iných krajinách cestou príslušného ministerstva a okresných úradov. A ak nie sme vyspelí a disciplinovaní v dodržiavaní poľovníckych zákonov a predpisov, tak by mal nasledovať adekvátny postih, vrátane odobratia poľovného lístka (ako policajti v prípade závažného porušenia dopravných predpisov). Vo svojom okolí nepoznám prípad, kedy by komora za porušenie zákona o poľovníctve odobrala poľovný lístok. Všetky závažné porušenia sa v rámci komory ututlú a potom sa nečudujme, že nie sme disciplinovaní, keď sme všetci povinne v "komore". Poľovnícku komoru si predstavujem tak, že by na dobrovoľnej báze mala organizovať profesionálnych poľovníkov, ktorým je poľovníctvo zamestnaním a spĺňajú predpísané kvalifikačné predpoklady a prax, (po vzore lesníckej komory a iných profesných komôr). Takto vytvorená poľovnícka komora by mala chrániť záujmy svojich členov a presadzovať odborné rozhodnutia štátu v prospech poľovníctva. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 31.10.2020 o 7:43

Reakcia na príspevok od Sager, 30.10.2020 o 22:06 :
Dobrá otázka: ako chce ministerstvo zodpovedne riadiť poľovníctvo? Mnohí, hlavne starší, sme videli film Svěrákovcov Obecná škola a mohli sme si všimnúť, kedy učiteľ zlomil trstenicu, že už ju nepotrebuje. Pýtam sa, sme už tak vyspelí a sebadisciplinovaní, aby po zrušení povinného členstva v SPK nenastal v riadení poľovníctva bordel? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Sager, 30.10.2020 o 22:06

Reakcia na príspevok od 650525, 29.10.2020 o 22:58 :
Je opodstatnené povinné členstvo v SPK? Súhlasím s nikom 650525:"Komora nech je pre profesionálov a nech je dobrovoľná." Podľa definície profesná stavovská organizácia je taká organizácia, ktorá združuje fyzické osoby s rovnakým povolaním, profesiou. A už vôbec nie právnické osoby. Podľa slovníka pojmov je profesia základný odbor, druh trvalej pracovnej činnosti vykonávanej ako zamestnanie, povolanie na ktorú sa človek pripravuje vyučením, alebo inak povedané štúdiom na odbornej škole (učňovka, stredná odborná škola, univerzita) a túto činnosť vykonáva ako pravidelnú prácu (zamestnanie, remeslo) a čo je dôležité túto prácu vykonáva za mzdu. Drvivá väčšina poľovníkov sú poľovníkmi zo záľuby a berú poľovníctvo ako hobby, koníček. Nikto im za to nedáva mzdu, práve naopak ich táto záľuba stojí nemalé financie. Aj z tohoto dôvodu nie je opodstatnené povinné členstvo v SPK. Ale žiaľ funkcionári SPK majú taký vplyv, že si povinné členstvo presadili aj na ústavnom súde. Je to proti princípu členstva v profesných komorách. K plateniu do SPK za revír. To je priam nehoráznosť a svojvôľa SPK. Čudujem sa, že to ako poľovníci znášame. Platíme vlastníkom za poľovné pozemky. SPK platíme členské a okrem toho aj za revír podľa plochy poľovných pozemkov. Je to nelogická duplicita. Predstavme si ako by asi zareagoval napr. záhradkár, ktorý si platí nájomné za prenajatú záhradu a platí si aj členské do záhradkárskej organizácie, ktorej je členom a táto záhradkárska organizácia, ktorá nemá žiadne pozemky vo vlastníctve by od neho požadovala ešte aj platbu za plochu jeho prenajatej záhrady. Tam by boli asi iné reakcie... A ešte jedna vec. Už vôbec nemôžem pochopiť prečo sa štát zbavil nemalých príjmov do štátneho rozpočtu za vydávanie poľovných lístkov. Ako potom chce ministerstvo zodpovedne riadiť poľovníctvo? Tak potom aj vodičské preukazy nech vydáva Klub automobilových veteránov a nie polícia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off lubos2, 30.10.2020 o 8:06

Lacko pekné, úprimné, smutné, výstižné a pravdivé slová. Dúfam však a verím, že sa tak nestane a nevybrakujú všetko v SPZ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 650525, 29.10.2020 o 22:58

No aj mne sa celkom nezdá taktika a úprimnosť funkcionárov v BA. Keby im išlo o jednotu,tak by sa funkcionári SPZ netlačili do SPK. Veľmi im to vyhovuje a vytvárajú kalné vody a v tých sa dobre pláva. SPZ má majetok a ten SPK nemá. Stále hovoria treba si pomáhať, ale pomoc z ich strany je mizivá. SPZ mlčí to áno dôvod skoro tí istý ľudia.Podporujem myšlienku laco 11 a je aj mne ľúto, že profesionálny lesáci sa tvária, že im ide o poľovníctvo.V praxi málo lesníkov poľuje v revíroch kde pracujú a preto sa vybíjajú na poľovníkoch, čo je poľovníctvo ich rodinnou tradíciou a záľubou. Komora nech je pre profesionálov a nech je dobrovoľná. Je aj mne smutno, keď mladý človek sa chce prihlásiť na poľovnícky kurz a musí sa prihlásiť v danom okrese. V praxi to je demokracia SPK strašné. Keď poľovnícky lístok platí na Slovensku tak nech si poľovnícky kurz absolvuje na Slovensku tak ako záverečnú skúšku. Prepáčte , ale nebudem všetkých hádzať do jedného vreca, lebo poznám aj skvelých zanietených lesákov,poľovníkov čo poľovníctvo veľa pre nich znamená. Čo vlastne demokracia v SPK znamená- zamyslite sa a veľmi dobre pouvažujte. Voľba predsedov komisií a potom si tam dajú za členov spriaznené duše. Obavy zo zrušenia jednej organizácie musia mať ľudia čo sedia na dvoch stoličkách. Jedna hlava na dva smery a rozum tiež. Myšlienka v petícii dobrá , ale málo konkrétna a úprimná.Poľovníctvo má storočnú tradíciu , ale keby sa zobudili voľakedajší funkcionári dobre by ich pohnali. Skoro som zabudol platenie za revír to je paráda. Podľa mňa duplicita, ako by im patrili všetky pozemky. Kancelária SPK je presťahovaná späť do svojich zrekonštruovaných priestorov na Štefánikovej 10 v Bratislave. Veta ,ako vyšitá podľa jedného funkcionára napísal,že sú to prenajaté priestory. LESU A LOVU ZDAR!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off laco11, 26.10.2020 o 21:51

Reakcia na príspevok od hubert2012, 26.10.2020 o 20:59 :
...text petície ma neoslovil. Hľadať nepriateľa, ktorého neviem bližšie identifikovať sa mi zdá nepresvedčivé. Nepopieram, že náčelník Veľký vlk aj so svojím komandom sa snaží získať podporu u poslancov a nekompetentných ministrov (napr. Udaja). Viacerých členov petičného výboru osobne poznám a nie mi je celkom jasné prečo to robia (ozaj iba pre zvýraznenie svojej dôležitosti?), mám pochybnosť o úprimnosti ich snahy ... mám pocit, že mňa nepresvedčili. Celá komora podľa mňa vznikla len na ukojenie ambícii (elitárskych, ale žiaľ aj materiálnych či finančných) jednotlivcov, zdochýnajúci kôň kope najviac a oni ten koniec zrejme cítia a snažia sa vytvoriť mylný dojem u poľovníkov, že im ide o vec všetkých, hrou buď alebo. Nie ide im zrejme len o seba a je mi z toho smutno. Je mi smutno aj z toho keď SPK oznamuje, že sa znova nasťahovala do "svojich" priestorov v budove SPZ. Je mi smutno keď SPZ mlčí, je mi smutno, že neviem čo sa vlastne chystá so zákonom a celým poľovníctvom, s ktorým som žil celý život. A je mi smutno aj z nových subjektov, ktoré sa rodia ako huby po daždi a tvária sa, že poľovníctvo zachránia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 10

off goret, 26.10.2020 o 21:23

Reakcia na príspevok od hubert2012, 26.10.2020 o 20:59 :
Heslo "Jeden za všetkých, všetci za jedného." vyjadrovalo súdržnosť v konfliktoch s nepriateľom. Poľovníctvo na Slovensku ich má nemálo. Stačí si pozrieť čo sa teraz deje na Facebooku po schválení kvóty na lov vlka. Koľko špiny a demagógie sa na nás valí. To heslo bolo heslom kráľovských mušketierov, nie funkcionárov KSČ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off dede, 26.10.2020 o 21:18

Reakcia na príspevok od hubert2012, 26.10.2020 o 20:59 :
Rokov mam 51 a polovny listok od r. 1987 ktory v tom case vydaval Okresny narodny výbor. Asi tolko k Vasim kvakosom... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 26.10.2020 o 20:59

Reakcia na príspevok od dede, 26.10.2020 o 19:55 :
Nebudem tu reagovať na každého a na Vás naposledy. Asi trafené husy gágajú. Nepíšem nič o KSČ. Ale to ako to funguje v poľovníctve, veĺa krát pripomína obdobie pred r.1989. Ja som ho zažil. Tu si niektorí funkcionári myslia, že všetci potrebujeme niekoho kto nás bude riadiť, kontrolovať a trestať. Tá doba skončila, ale niektorí to majú stále vo svojich hlavách. Polovníci potrebujú normálny slušný zákon, jasné pravidlá a nič viac. A petíciu treba čítať aj medzi riadkami, keď ju pripravovali, padla tam otázka, či tam dať aj vetu o tom, či komoru povinnú. Dohodli sa, že určite nie, lebo vyše 90 % by ju nepodpísalo. Tak tam dali vetu o jednotnej organizácií komorového typu. Pre mnohých poľovníkov ťažká otázka. takže celá petícia je o tom, ako zachrániť komoru, ako zachrániť súčasný stav a nech sa nikto neurazí, veľa blbcov im to žerie. Nepodpísaním tohto panfletu, môžu vyjadriť svoje stanovisko k súčasnej situácií.je to iba boj o záchranu komory.K zákonu, existuje pracovná verzia, údajne aj ďaľšia, jednu som čítal.je v nej nepovinná komora, ale tá by mala naďalej robiť činnosti ako doteraz, je v zmienka o povinných streľbách, na ktorých by zase mala zarábať komora, myslím si, že strelby by si mohli aj ked povinne organizovať poľovnícke organizácie.A kolega Mirec, máte tolko rokov kolko máte, tak neviete ako fungovalo polovníctvo pred 30 rokmi, tak to neriešte. Alebo sa spýtajte starších. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dede, 26.10.2020 o 19:55

Hubert - ja som este nevidel zákon, tak ako to uvádzete Vy ,, čítat medzi riadkami ,, zeby sa postupovalo podla toho, čo je uvádzané medzi riadkami, to je to vysvetlovanie ,, po svojom, ako mi to pasuje ,,... Čo tu pletuetie KSČ, KSS ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hubert2012, 26.10.2020 o 17:34

Pripravuje sa novela zákona, to je najväčší problém pre komoru. Táto novela zruší povinné členstvo v SPK, neruší komoru. Môže zostať a nech ukáže, že je prospešná pre poľovníkov a potom tam možno aj zostanú. Ukáže sa koľko poľovníkov zastupujú, jeden zo signatárov petície sa vyjadril, že za nim stojí 63 000 poľovníkov. Keď bude komora dobrovoľná, potom bude jasné, kto stojí za SPK. Novela by mala dať kompetencie poľovníckym organizáciám, pokiaľ budú splňať podmienky, vykonávať činnosti v poľovníctve ako je kynológia, strelectvo. Polovné lístky sa budú predlžovať ako doteraz, trvalé PL sa budú vydávať bez ohľadu na vek poľovníka. Poplatky za vydanie a predlžovanie musia byť v súlade so zákonom o správnych poplatkoch. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

off hubert2012, 26.10.2020 o 12:08

Reakcia na príspevok od laco11, 26.10.2020 o 10:34 :
Pretože komora je o peniazoch. Zastaviť sa to dá, napr. ak nepodporíte petíciu, pretože tá chce iba udržať doterajší stav. Treba čítať medzi riadkami. prečo nerobili petíciu, ked sa robil nový zákon, prečo neinformovali poľovníkov, ako si predstavujú komoru. Teraz keď im horí pod zadkom, zrazu si spomenuli, že sú tu aj poľovníci a hladajú záchranu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off laco11, 26.10.2020 o 10:34

Reakcia na príspevok od pesel, 25.10.2020 o 12:24 :
...prečo komora nezohľadňuje štatút člena poľovníckej stráže, členstvo vyžaduje štát a pokiaľ poľovnícke lístky štát vydával tak aj štatút poľovníckej stráže v poplatkoch zohľadňoval. Komora má biznis zo všetkého. Nechali sme sa dobehnúť a je treba to zastaviť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off hubert2012, 26.10.2020 o 9:45

Reakcia na príspevok od goret, 26.10.2020 o 8:52 :
Goret, čítaj s porozumením. Ak nebudem člen SPK, nemusím do nej platiť členské príspevky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off goret, 26.10.2020 o 8:52

Reakcia na príspevok od hubert2012, 26.10.2020 o 7:27 :
Do dnes som bol v tom, že členské príspevky do SPK určuje Snem SPK, nie zákon o poľovníctve. Inými slovami, na zmenu príspevkov do SPK, treba vhodných delegátov Snemu, nie zmenu zákona. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 396 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov