Heming hunting
dnes je štvrtok,  28. marec 2024,  meniny má Sona,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:34,  dnes západ slnka: 18:08
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

preprava a uloženie zbrane - diskusia

autor: off sumcar
pridané: 6.9.2012 8:56

Viem ze ma podaktori nasmeruju na zakon o zbaniach a strelive , ten som precital a nikde som nesasiel ze pri preprave a skladovani zbane sa musi vyberat zaver. Je tam pisane len o zasobniku aj to nie jasne . Ma v tom niekto jasno ?

počet zobrazení: 11 073
počet hlasov: 1

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

on Stagstalker, 18.12.2015 o 21:20

Dusab, suhlasim s tebou, ze pri preprave v pripade zbrane ako opisuje igoret by zakon mohol umoznit nejake to jedno pivo alebo pohar vina, ale len za predpokladu, ze dotycny uz nepride so zbranou do priameho fyzickeho kontaktu, ale len ju prepravuje napr. z polovacky domov v batozinovom priestore vozidla. Policajtovi vsak jeho aktivitu nevycitaj, momentalne je na zbrane "spadeno" a tak mozno robil len to, co mu prikazal nadriadeny. V jeho pozicii by si mozno musel konat rovnako. V aute nemusel sediet triezvy polovnik, ale podnapity blbec a kontrolou by sa predislo moznej tragedii, kazda minca ma 2 strany. Na margo dani, aj policajti ich platia a vyssie ako bezny obcan. A ten plat tych beznych na ulici cca. 550 eur v cistom im asi tiez nemozno za tu robotu zavidiet. Z dani obcanov sa platia aj platy politikov, sudcov a hordy statnych uradnikov, pricom niektore profesie nespravia pre obcana ani to, co ten posledny policajt. Policajti zakon nepisu, vynucuju ho a je take slovenske zazlievat im ked pokutuju jeho porusenie ako keby boli oni na vine a nie priestupca...Co sa tyka poctu policajtov, mame centralizovanu policiu a potom to statisticky vypali tak, ze mame najviac policajtov na obyvatela. Niekde je za policajta pocitany len clovek v priamom vykone(u nas aj sekretarky a uradnici so sluzobnym preukazom policie), resp. sa medzi policajtov v inych statoch nepocitaju ine zlozky plniace v inych statoch funkcie, co u nas robi nasa policia.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 17

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-56 z 56 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Hekler, 6.9.2012 o 13:01

Ďakujem, prečítam si. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off brandys, 6.9.2012 o 13:01

Orol ja som uvádzal ako prevážam zbraň a nie že ju nechávam v kufri auta bez dozoru.Inak nie každý záver flinty spustíš v ruke.Veľa štastia.A pre heklera info som poslal do vašej pošty. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 6.9.2012 o 12:56

brandys, Vidím že si mladší pánko nič v zlom. Stále si mi ale nenapísal ako je to technicky "otvorený a spustený záver" len tvrdíš že to mám vedieť ... no ja to neviem. Ak mám náboj v hlavní mám záver zatvorený, natiahnutý a zbraň zaistenú, ak mám zbraň vybitú mám záver zatvorený a spustený (koliečkom, páčkou alebo u starších guľovníc podržaním stlačenéj spúšte pri zatváraní záveru), ak mám záver otvorený tak je povytiahnutý a spustený lebo uderník sa natahuje až zavretím záveru, ako môžeš mať záver aj otvorený (povytiahnutý) a zároveň spustený neviem a kľudne sa k tomu priznávam, ak mi popíšeš ako sa to dá budem Ti povďačný, možno sa to dá u niektorých zbraní ktoré nepoznám, len sa poučím a nehľadaj v tom nič iné ... veď len diskutujeme, síce ako páni ale predsa a slušne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 6.9.2012 o 12:41

On to myslí tak zrejme tak, že VYTIAHNE záver z flinty a SPUSTÍ HO ( záver sa spúšťa držaním ľavej ruky za telo a otočím kľuky do prava ) a to vie každý poľovník a Heklerovi to netreba vysvetľovať. P.s- brandys ale prd je to platné v aute to robiť aby sa podľa Teba nepovolaná osoba atď..., keď zákon jasne uvádza, že zbrań nemožno ponechať v aute bz dozoru, resp. nechať tam zbrań, zamknúť auto a odísť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 6.9.2012 o 12:19

brandys, ale to som nepochopil ani ja, otvorený a spustený záver. Zatvorený a spustený ano, ale otvorený a spustený. Neviem ako si to myslel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 6.9.2012 o 12:11

Brandys, to nemuselo byť... P.s- naviac zbrań v aute nie je možné nechať "bez dozoru". ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off brandys, 6.9.2012 o 11:38

Hekler.Vidím že ste starší pánko nič v zlom.Očakával som ale že by ste mohol vediet ako sa spúšta vytiahnutý záver flinty aby s nou nemohla manipulovat neoprávnena osoba.Inač viem o čom je táto téma. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 6.9.2012 o 11:36

musíš pozornejšie čítať, práve predo som tam dal "kde je to povolené" ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spito270, 6.9.2012 o 11:24

cast o okamzitom pouziti sa naopak NEvztahuje na zbrane drzane na ZP cat. A ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 6.9.2012 o 11:22

časť o okamžitom použití zbrane sa vzťahuje na zbrane držané na ZP kat. A (nosenie) kde je to povolené a kat. B (držanie)kde je to zakázané, tu sa bavíme o dlhých zbraniach držaných na D (poľovníci) alebo F (strelnica)a to je rozdiel, (otvorený a spustený záver to je ako ?, ja ho mám buď zavretý ale spustený, alebo otvorený, alebo vybratý ) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off brandys, 6.9.2012 o 10:57

Bežne prepravujem zbraň v prepravnom púzdre v kufri auta z otvoreným a spustením záverom takže keby ma aj chcel poliš buzerovat tak nemože,lebo v takomto stave neni zbraň okamžite použitelná. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 6.9.2012 o 10:53

áno, pretože prázdny zásobník v modernejšej guľovnici je presne tým istým stavom ako prázdna nábojová schránka v staršej guľovnici v púzdre alebo kufri auta ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sumcar, 6.9.2012 o 10:43

Takze v skratke ked je puska (bez nabojov) v puzdre alebo kufri auta moze mat v sebe prazdny zasobnik a zaver. Ja takisto vytahujem zaver aj na spolocnych atd. len vela ludi hovori ze sa to musi a nikde som to v zakone nemohol najst, preto tato diskusia... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 6.9.2012 o 10:36

... zbraň je možné prepravovať podľa zákona do miest, kde si oprávnený túto zbraň používať (strelnica,polovný revír, dom, byt, firma, záleží od skupiny ZP) len v stave, pri ktorom nie je strelivo v hlavni, nábojovej komore hlavne, nábojovej komore valca revolvera, nábojovej schránke zbrane a v zásobníku zbrane, ak je zásobník v zbrani, uloženú v puzdre alebo v batožinovom priestore motorového vozidla, to neplatí u držiteľov skupiny A zbrojného preukazu (môžu mať náboj aj v nábojovej komore 24 hod. doma, v aute a pod.), záver zbrane (guľovnice) skutočne nemusíš vyberať nakoľko Ti to žiaden zákon neprikazuje, poľovníci to ale bežne robia na spoločných poľovačkách, na chatách aj pri fotení so zverou aby dali na javo že zbraň nie je schopná náhodného výstrelu a deklarujú takto zvýšenú bezpečnosť nad rámec zákona, ak Ťa pletie časť o zásobníku v zbrani, tak aj tu ale platí prvá časť, musí byť bez nábojov, ale v takom prípade nesmieš zbraň držať volne v ruke ale musí byť v púzdre, alebo bez púzdra ale v kufri auta ... teda aj ten kto ide do revíru a drží ako spolujazdec pušku bez nábojov v zásobníku na stojáka medzi nahama aby si mu niekto nesadol na puškohľad, porušuje zákon, o tých čo majú náboje v zásobníku je škoda debatovať ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off apple, 6.9.2012 o 10:03

§28 zákona o zbraniach hovorí toto: ..."m) prepravovať zbraň do miest, kde je oprávnený túto používať, len v stave, pri ktorom nie je strelivo v hlavni, nábojovej komore hlavne, nábojovej komore valca revolvera, v nábojovej schránke zbrane a v zásobníku zbrane, ak je zásobník v zbrani, uloženú v puzdre alebo v batožinovom priestore motorového vozidla; to sa nevzťahuje na držiteľa skupiny A zbrojného preukazu," ..... takže z tohoto treba vychádzať, z toho môže kontrolujúci vychádzať. to, čo spravíme navyše, je v podstate len k dobru. vo všeobecnosti platí, že zbraň má byť čo najmenej na očiach a dodržať uvedené. vtedy je to aj dobre hodnotené. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Chiko, 6.9.2012 o 9:30

Zbraň podľa,zákona musíš prepravovať v stave neumožnujúcom jej okamžité použitie, čiže bez nábojov v zásobníku alebo v nábojovej schránke. Záver by mal byť otvorený, alebo vytiahnutý. Nieje to síce v zákone ale naši "super poliši" to odcenia a ušetríš si veľa zbytočných ploblémov. A samozrejme zbraň má byť v prepravnom púzdre. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-56 z 56 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM