Heming hunting
dnes je nedeľa,  19. máj 2024,  meniny má Gertrúda,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:04,  dnes západ slnka: 19:21
Kniha návštev revíru - online manažér revíru

bendlingtonsky terier - diskusia

autor: off cyrko69
pridané: 17.8.2012 9:46

Ma niekto skusenosti z bendlingtonom ako sa chova na polovackachh ?? na diviaky a brloharenie??? Aky mate nazor na neho??

počet zobrazení: 11 175
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 133 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off jastaczech, 6.10.2012 o 22:30

Onval- já jsem jen popsala moji zkušenost s dvěmi fenkami a rozhodně si nevymýšlím... obě feny pracovaly pro mne, hlasitost na stopě měla Aylina za 3, Arčí(pegy gal clarus) pokaždé za 4, ale lotus třeba je hlasitý za 1.... na barvy jsme s holkama chodili '¨naostro'' tedy bez nácviku.. nikdy jsem netvrdila, že jsou takoví všichni bedlingtoni a ani jsem se nesnažila nikdy nikoho přesvědčovat,že bedlington je nejlepší pracovní plemeno...každý ať si vybere co se mu líbí a co preferuje, co se týče psů nejsem a nikdy jsem nebyla ''rasista'' ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 5.10.2012 o 10:59

maťko, blahoželám k úspešnej dohľadávke, nezabudni poškrabkať ;-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off onval, 5.10.2012 o 7:59

jastaczech čítam že si robyl skúšky s minimálnim výcvikom bendlingtonom neverím Ti lebo vo Zvolene chová toto plemeno môj priatel a vydel som ako sa natrápi pri výcviku ale jeho sučka urobila skúšky BL II.c,FSMP I.c,LSMP I.c,SD III.c vybuchla v oplôtku,raz robila na 4,inokedy na 1 akú mala náladu.A spoločnej polovačke pracovala výborne.hlasitosť mala za 2.On tieto ocenenia doslova vydrel kým túto sučku vycvičil,o jej dcére nebudem radšej písať.Zamisli sa čo píšeš o minimálnom výcviku ovečky !!!)(Ď ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off matulkoh, 4.10.2012 o 21:11

14h dohladavka, jelenica strelena na slezinu, rebro nechytene, gula sa spravala ako celoplast, 1,5km vysokou horou, travami, datelinou, mladinou, 670m vzdusnou ciarou, lan smola este zila. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off matulkoh, 5.9.2012 o 20:10

bez ohladu co tu bolo popisane musim potvrdit, ze som videl fotodokumentaciu oboch suk ako durili diviaka a bolo to slusne. Dalsi pes, ktoreho som videl na vlastne oci ako robi je spominany Arvy p. Konvicku vynikajuci pes ( titul rlohar zo Slovenska a diviaciar zo skusok v Cechach). Dalsia velmi nadejna suka je suka p. Filipka zatial bez skusok. Babsy ma tusim FSMP,LS v 1cene, BL 2c DS 3c, zucastnila sa aj par polovaciek, neskor sa vsak stala len domacim spolocnikom. Albert Fsmp 2c ( RIP), posledny je Ben s DS v 3c. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jastaczech, 5.9.2012 o 19:30

zkoušky ... naše dvě feny Aylin z Vochovny a Pegy Gal Clarus absolvovaly dohromady 28 zkoušek, od zkoušek vloh(hlasitost 3.4),přes norování(bezkontaktní) až po všestranné zkoušky, kromě speciální vodní práce tedy všechny zkoušky, které může terier v Čechách absolvovat... samozřejmě se nám nejprve smáli(kam s tím pudlíkem),časem jsme získali respekt.A to prosím s minimálním výcvikem(cvičili jsme pouze poslušnostní disciplíny)Tak jen statistika... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tonny, 5.9.2012 o 11:59

Rastob to napsal dobře a s nadhledem.Matěj propagoval a propaguje tyto psy na zkouškách a při práci.Važme si lidí, kteří odvádějí práci se psy a ne jen o ní kecají.Pokud by jsem bral ovečku na práci beru od Matěje nebo si nechám poradit od něj.Přece jen má dost výsledků a zkušeností s tímto plemenem.Jednoho jsem viděl v čechách to byla rarita na černou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rastob, 5.9.2012 o 0:03

Pokiaľ viem, matulkob je na Záhorí spolu s pánom Šteffekom uznávaným lovcom líšiek pomocou brlohárov, jeho psy úspešne norovali a norujú, vedie svoje plemeno k práci ako málokto a zdvihol povedomie o loveckých schopnostiach bedlngtonov. Ani v Anglicku nie je veľa ludí, ktorí by tieto psy viedli k práci tak úspešne, ako on. On so svojimi psami pracovne už mnoho dokázal, tak to treba rešpektovať, táto debata bedlingtonom viac uškodí, ako prinesie. kašlite už na to. Sú to dobré psy, ak sú v dobrých rukách, kto chce ostrého teriéra na norovanie a durenie, nech ho skúsi.Ak to so psami vie, bude mať dobré výsledky, ak nevie, nech radšej chová králiky. Bodka. Stop hlúpym rečiam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 4.9.2012 o 23:23

je tu kopec srandy , ludia máte psov ktorých je na slovensku dokopy 5 aj s blchami a ešte sa tu idete vadiť a podozrievať ? :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tomasbaca, 4.9.2012 o 23:00

diky za odpověd admine ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jastaczech, 4.9.2012 o 22:57

Admine, ano, matěj dobře ví, kde je pravda :-) -to už bylo fakt naposledy-slibuji... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 4.9.2012 o 22:33

tomasbaca nie nedám ruku do ohňa za jeho tvrdenia ale nedám ruku do ohňa ani za vaše tvrdenia. Ja nezodpovedám za pravdivosť vašich príspevkov. Každý si za svoje príspevky zodpovedá sám. Ale na margo toho ja na jeho mieste by som tiež nepovedal že ok urobím vám radosť a dám si urobiť testy mojich psov. Veď predsa viem kde je pravda a nemám prečo zavádzať a klamať ostatných. Ja keď niečo napíšem tak si za tým stojím a nepotrebujem niekomu niečo dokazovať len preto že niekto si myslí opak. Ale zase sme mimo tému :( venujme sa už téme diskusie! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off matulkoh, 4.9.2012 o 22:32

Este by som dodal, ze ovecky su aj naruzivy plavci a mne sa dari ich vyuzivat aj naprilezitostny aport kacice, bazanta z vody. zaujemci co by to chceli vidiet su vitany, rad predvediem. nevyhoda je v zime lebo srst finguje ako spongia, nasaje a drzi vodu, riesim to kratkym zostrihom, ak pes beha vyschne ak je to len cakanie na tah pri jazierku takhodim do auta, stau handru, deku a je to ok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tomasbaca, 4.9.2012 o 22:17

admine promin ještě se zeptám píšeš tu že matěj má vše v pořádku ,, ty to víš a dáš za to ruku do ohně ,, to osočování bylo všestrané no když si přečteš celou diskuzi matěj ani jednou neřekl ,, dobře udělám testy abych vám dokázal že je moje chovatelská stanice bez uhony a štěnata ze zminovaného vrhu mají rodiče zhodné s rodiči uvedenými v rodokmenu. jestli jsi toto četl tak se předem omluvím ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tomasbaca, 4.9.2012 o 22:11

pokud je problém že jsme odbočily od tématu rád založím nové diskuzní vlákno pokud bude potřeba , to že se mažou příspěvky je trochu nevhodné ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jezevec2, 4.9.2012 o 21:51

tak já jsem to plemeno nikdy nechtěl a teď se mi zprotivilo ještě víc,chová Vás to pět a půl a pěkné prasečiny,nechci vědět co se dělá u jiných tzv. oblíbených plemen!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cita, 4.9.2012 o 21:40

No, bylo to zajímavý. Čekal jsem co všechno se ještě dovím a se mnou i široká veřejnost...:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 4.9.2012 o 21:38

tomasbaca, k zodpovednosti tlač jasztaczech, ako chová psov a nie tu šíriť výmysly. ja si svoje tvrdenia ohľadom berušky aj zdokladujem, a ty čo? a admin správne vrátil diskusiu tam, kde má byť. a PROSÍM ADMINA, aby bol aj tento príspevok zmazaný, lebo je tiež mimo tému. vaša reakcia - tvoja i jastaczech - svedčí o inom, než je korektná diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 4.9.2012 o 21:35

tomasbaca ale pokiaľ viem tak matulkoh má všetko v poriadku, a keďže vaše tvrdenia nemáte potvrdené, som zastavil smer diskusie, ktorá bez dôkazov osočovala jednu chov. stanicu. Chápal som to ako váš zámer zničiť jeho meno chov. stanice. Celkovo, uznaj že to prerástlo k vzájomnému osočovaniu a tomu tu chcem zabrániť. Preto som to stopol a chcem aby sme sa venovali téme, nie osočovaniu staníc. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tomasbaca, 4.9.2012 o 21:28

admine ted to vypadá že , matějovi trochu straníš . snažily jsme se touto cestou dotlačit jednoho chovatele k zodpovědnosti za své činy , tohle je disuze o loveckých psech tudíž psech s pp což v případě níže jmenováného je méně pravdivé ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off matulkoh, 4.9.2012 o 21:26

Jasne nie je problem tie psiky boli tak tusim asi za ockovanie a krmivo, s tou srstou je problem hlavne ked je vlhko a zima psi doslova premoknu na kozu, v tomto je srst Britta lepsia. Problem som ciastocne vyriesil ochrannou vestou, ktora drzi telo suche. vesta vsak bola kupena po tom co Akelu rozparal diviak. napriklad mna osobne napadlo pribuzenske krytie nie len ako snaha upevnit nejake vlastnosti, ale napr. M. Williamson opakovane kryla pribuzensky a u par jedincov vyskocila hruba srst, niekde vsak zas bola upne nekvalitna v strukture ale aj hustote. uvidime. dnes som bol pozret lisky ale stena onuchalo a nic bol tam 2mesacny jago a ten isiel cholericky do chvatu na klietku. inac ak sa dostatocne dopredu ozves zavolam aj polovnika tu od nas co ma tiez ovcu, tak uvidis aspon 4 v akcii. inac ja som videl dobrych foxov, u mnaidu hlavne hladaci ale aj hrubakov som videl dobrych, tiez viem vybavit aby si ich videl v akcii a urobil si si vlastny nazor ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off darinka, 4.9.2012 o 21:18

Ale ste sa tu vyznamenali... so záujmom som začala čítať túto diskusiu, že sa dozviem o tomto plemene viac, hlavne čo sa týka pracovnej stránky tohto plemena, ako maká, ale posunulo sa to tu iným smerom. Škoda.. Aj keď zdieľam binkov názor, toto plemeno "nie pre ľudových myslivcov" ako bolo nazvané, ma aj tak oslovilo a zaujíma ma. Poprosím viac info aj do správy, kto sa ešte zaoberá bedlíkmi v poľovníckej praxi a CHS. Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off saris, 4.9.2012 o 21:09

Maťo :Ja som zatiaľ choval jagošov.mal som aj foxika ale nejako nevyšiel a tak som na nich troška zanevrel. S jagošmi nemám nejaké vínimočné výsledky...........chovám ich na prácu. teraz mám suku si skúškami v I cene a som spokojný. Chel by som ale skúsiť aj iné plemeno a bedlington ma celkom zaujal. Čítal som aj Tvoje články o práci s nimi. Čo ma troška odrádza je tá srsť. no uvidím. Ked pojdem cez BA tak sa určite ozvem......rád by som ich videl aj pri práci. Ďakujem aj za ponuky na psíkov ale pre mňa to bude aktuálne až niekedy v lete na budúci rok. Idem na nejaký čas mimo Slovenska. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off matulkoh, 4.9.2012 o 21:00

Saris mal som uz patika, chvilu jaga a bol som spokojny ale ovca mi tak nejako sadla. Na polovackach som videl par bedlingtonov, vacsinu mojich ale dobre ohlasy boli na cely vrh narodeny u p. Husarika. ak by si mal niekedy cestu cez Ba mame tu 2h oplotok mozem predviest a aj na norvani ak budes mat zaujem, casto chodim do Gyoru. psa by som popisal ako velmi kludneho a ovladatelneho. tych 3 co mam doma tak hlasity su aj na Stope, psy su tvrdsi a doraznejsi ako suky aspon take mam skusenosti. ak by si chcel nejake nestranne referencie mozem ti dat kontakt na par ludi a ti ti popisu pracu psov. v nore su vytrvaly hlasity a neustupcivy, ale to su len moje osobne skusenosti a nerad b som daval ortiel nad celym plemenom na zaklade tychto 3 psoch. Ak mas zaujem testovat bedlingtona viem o nejakych rocnych psoch, ktore by boli k maniu, rodicia neboli polovne vedeny, ale mozno treba skusit. Vim o jednom svedskom importe co sa javi velmi dobre, suku budu urcite kryt v najblizsom case ale cenu stenata neviem, viem vsak ze cena tej suky bola velmi vysoka. kludne poskytnem kontakt cez spravu ak mas zaujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 4.9.2012 o 20:48

Chcel by som poprosiť všetkých prispievateľov do tejto diskusie aby ste sa venovali téme. Vzájomné osočovanie chovateľských staníc chápem ako vzájomné konkurenčné osočovanie. Každý ďalší podobný príspevok bude zablokovaný. Vyriešte si spory cez súkromnú poštu. Venujme sa téme - ako sa správa na poľovačkách, dohľadávky, brlohárenie - to čo sa autor témy pýtal. Ďakujem za pochopenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tomasbaca, 4.9.2012 o 20:28

pro saris , mám ted sourozence arčího a embr srdcové eso od honzy konvičky , jsou to užasní psy no je trochu problém se srstí ale až projdou výstavou budu stříhat na krátko , to že se to tu zvrtlo je jen snaha uchovat čistý chov bez voříšku ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jastaczech, 4.9.2012 o 17:24

taky nemám radost, kam se diskuze posunula :-(( a chápu,že to bedlíkům nepomůže, ale je lepší, aby veřejnost věděla,jaké je to doopravdy,že existuje cosi jako měďná toxikoza, že se jí nikdo nemusí bát,když se rodiče testují...že jsou tady i ''chovatelé'',kteří si staví karieru na jednom povedeném psu a dokáží se chlubit i ''cizím peřím'' atd. Že se dělají podvody při krytí....prostě chov psů je odraz společnosti.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off saris, 4.9.2012 o 17:11

"Ma niekto skusenosti z bendlingtonom ako sa chova na polovackachh ?? na diviaky a brloharenie??? Aky mate nazor na neho??" Vážení prispievatelia........toto bol názov témy a nie zvady medzi Vami. O toto plemeno sa zaujímam už dlhšie...prečital som si množstvo článkov a diskusii....ale toto čo tu predvádzate "VY" tak to nemá obdobu. Nie je Vám ľúto toho , že niekto chce vedieť o tomto plemene viac a zatiaľ sa tu človek dočíta len samé osočovanie a ohováranie medzi chovateľmi. Takže vďaka za informácie................ tak si naozaj "získate" ďalších obdivovateľov tohto plemena. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jastaczech, 4.9.2012 o 16:04

Zpochybnila jsem pouze Tebe, ono záleží na tom, na co se ptáš, jestli na genetický profil nebo na potvrzení či vyvrácení otcovství... My jsme už jednou paternitu dělali,u flatů, chovatelka si nebyla jistá,jestli jí fenu nenakryl jiný (taky její) pes.Vzali jsme vzorky od jednoho štěněte a od obou psů, u jednoho psa výsledek potvrdil, že není určitě otcem , u druhého ,že je vysoce pravděpodobné, že otec je. Píšeš,robtě si v Čechách co chcete, no to ano, ale já Ti nemůžu napsat ''rob si co chceš'', protože používáš MOJE psy, Akela je JA-STACZECH, Apple je ze spojení Akela Ja-staczech X Babsi Ja-staczech a já nechci aby se pod mojí CHS prezentovaly pochybné odchovy... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off matulkoh, 4.9.2012 o 15:06

Janka nedojde tato tema je pre mna uzavreta, spochybnila si aj veterinarku a mnou poskytnute udaje, nemam co dodat. prajem ti vela uspechov v chove a zivote, vy si robte v cehach co chcete. matej ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jastaczech, 4.9.2012 o 14:56

Zase si trochu vymýšlíš Matěji... testy na paternitu se dají udělat v akreditované laboratoři Genomie a.s,která má v Bratislavě pobočku... jelikož nezpochybňujeme matku, stačí vyloučit jako otce Akelu,to tedy znamená, odebrat vzorky Akelovi a jednomu štěněti,nestanovuje se to, že někdo JE otec , ale , že někdo NENÍ otec daného štěněte ...jak se momentálně pohybují ceny nevím přesně, ale o moc jsem se nespletla(1500 kč x 55 euro) A že tě to může klub nařídit je fakt , a že to může klubu nařídit SKJ ,tak to taky.Ty se bojíš....viď? No, jestli se u Vás na Slovensku testy paternity nedělají, tak u nás ano, bylo už dost případů a dost průserů...Dokonce vím ,že německá chovatelka kryla skotku v Čechách,po tomto krytí fenu překryl doma chovatelčin pes, po narození se udělaly testy paternity u štěňat a 3 štěňatům byl do PP zapsán jako otec český pes a 2 chovatelčin pes. Dokonce v Americe a u některých plemen se dělá to, že se fena nakryje dvěma psy, štěňata se potom dle testů rozdělí,tímto chovatel má dva vrhy v jednom.Vím o konkrétních případech(goldeni)pro mne je to zatím utopie :-) ještě k měďné toxikoze, jak píše v příspěvku '' Jelcovec'',tak staré testování v Americe mělo jistotu 95 %,nynější jsou přesnější-to se Ti zdá málo? Mně ne.... Jsem v kontaktu s''pár'' chovateli ve světě, ale o zpochybnění testů jsem ještě neslyšela....Snad jen když Anka prodala štěně do Kanady, měla udělaný test v neakreditované laboratoři bez záruky,údajně 1.1.... když si nechala chovatelka udělat testy ,zjistila, že je pes 1.2.To ale nebyla nepřesnost testů, ale Kulichové podvod... hele, ale fakt jsem obrečela, že nebudu mít potomka Tvého Brita, tak jsem na to spoléhala:-)))) A upřímně, když jsem napsala, že mám podezření, že štěňata jsou po Britovi,tak jsem měla fakt jen podezření, ale TEĎ - teď jsem si víceméně jistá..... Hele, ještě schází, abys začal vyhrožovat právníkem :-))Ale na to taky dojde , viď? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off matulkoh, 4.9.2012 o 14:27

test v UK a zaslenie do nemecka, zas netusim ale mozem zistit. plus ten cezar. Vase jednanie by bolo precedensom a potom kazdy moze spochybnit kazdeho, kazde jedno stena, veterinara, uz vidim ako klub alebo ina institucia na zaklade osocovania ludi dava robit testy a vyhadzuje prachy, ja potm ako clen budem ziadat aby klub vymahal sumu od navrhovatela. ale ako som v tomto pripad napisal, zaplatite to do poslednej bodky alebo mojich psov sa nedotkne nikto a to ti GARANTUJEM lebo kazde stanovy, klubu, skj, FCI su podriadene zakonom Statu. a tymto uztvaram tuto temu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off matulkoh, 4.9.2012 o 14:03

este jedna poznamka bud to zaplatite v tom nemeckom akreditovanom labaku alebo si mozete..... a urobite to VY pokial nie ja som majitel psov aj steniat a nedovolim to nikomu inemu. su moj osobny majetok. Vy ste spochybnili povod steniat, nemate stena ani jeho potomka ani nic. na zaklade tvojho posledneho Prispevku kde si spochybnila povod Britta a ze je vobec z Anglie poprosim aj jeho Paternitu resp poprosim o DNA profil rodicov tych co uvediem ja ako pravdivich a potom este aj cezara..a zas poprosim o zaplatenie. suma je 358eur bez DPH plus este tie drobnosti u vetosa tak do 30e. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off matulkoh, 4.9.2012 o 13:35

Takze zas trochu faktov, klub a nie SKJ taketo veci moze nariadit pred vidanim rodokmenov, cipovanim.... dalej toikoze medi a testom sa tu vyjadril uz jelcovec, myslim, ze je veterinar. Toxikozu medi a jej testy spochybnili v zahranici chovatelia, ktory mali testovane zvierata a mali problem. ja som k tomu zastal svoj postoj. Dalej k tebe udavanej paternite, teraz som dosiel od vetinara, postup je nasledovny, obom rodicom sa odoberu plne vzorky, urobi sa DNA profil rodica, kazdy profil stoji 50,50eur bez DPH nasledne sa zobere plna vzorka stenatu kde sa zistuje paternita rodicov, 85,70eur bez DPH , plus zaplatit odbery ako ukon u veterinara plus shipping. Posiela sa to do Nemecka, do medzinarodne uznavaneho a akreditovaneho strediska, ktorych certifikat plati celosvetovo. AK si myslis, ze to budem platit alebo ze klub zaplati test u vsetkych steniat tak HAHAHA, my tu mame preukazatelne vrh steniat kde je matka ina aj otec, vedia o tom kompetentny a nikto to neriesi, dokazany podvod na vystave sa zmietol pod koberec. Jani nehadz sumy ja som bol pre ne aby som zas poskytol relevantne udaje, ziadne z paty vytiahnute. Britt nie je z Anglie je to bastard z B vrhu kde mi moj patterdal preskocil Apple a kedze toto stena bolo ine nechal som si ho doma a je to vonku. zapamatajte si jedno ludia maju volnu volbu ako mi na zvaze povedali a kazdy je svojho chovu strojcom, ty robis DNA, budes robit paternitu, test oci, ja nie a ludia si vyberu. len stale neviem co vas dvoch sere nemate odomna stena, nebudete ho nikdy mat, britt ani ziaden iny pes vam nebude nikdy poskytnuty. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off binka, 4.9.2012 o 12:27

Jasně že jsem, proto nemám brokovnici Betinsolli ale mám psy, ketří hledají v pohonu :-)Zdravím tě bývalý kamaráde :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 4.9.2012 o 12:24

binka ty jseš lidovej myslivec tak myslíš jinak :-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off binka, 4.9.2012 o 12:19

Jurko, jistě že pes odvede práci, kterou nikdo penězmi nezplatí. Ale přeci jen kupovat každý tři roky nového psa, když se budu intenzivně věnovat lovu zvěře pod zemí, by zrovna pro mě nebylo. Nehledě na to že výběr štěňete je vždy sázka do loterie.Když nebude ostrý tak práci neodvede a bude válet doma na dvoře. Vím že nikdo nikomu bedlingtona nenutí, ale za míň peněz můžeme s jinými plemeny hrát více muziky. Jen jsem tím chtěl říci, že osobně bych (a věřím tomu že valná většina aktivních myslivů a polovníků) tolik peněz za psa na tak drsnou a nebezpečnou práci nedal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jastaczech, 4.9.2012 o 11:37

tak mám dojem , že se těch testů paternity fakt bojíš... hele, nemusím je přece platit já nebo Tomnáš.. Stačí když Ti je nařídí klub nebo SKJ, pokud se prokáže, že jsou po Akelovi,tak je klub zaplatí, když ne, zaplatíš je sám.. ale není to tak drahé...stačí vzít vzorky Britta a jednoho štěněte, jeden vzorek stojí cca 1500kč a správnost je průkazná dostatečně,neboj..proto nemusíš kopírovat něčí článek.. A nemáš pravdu, já řeknu klidně všem zájemcům, jaké má plemeno klady a jaké zápory, je to lepší, než si brát štěně po půl roce zpět, nebo řešit nesppokojené majitele. A je pravda, že bedlingtony si u nás většinou kupují lidé, kteří ho už měli a dožil.Nových zájemců o plemeno není moc.. Na jednu stranu je to dobře,všem plemenům ,které si zažily svou ''chvíli slávy'' to jen ublížilo. A proč pořád zpochybňuješ testy na měď? Všude ve světě se dělají, i v Tvé milované Anglii,je zcela normální, že štěně odejde od chovatele již s udělaným testem( to se teda dost divím, že ho Brit nemá) Ještě jsi nikde neprezentoval Britův rodokmen, to je mně divné...aby vůbec nějaký měl...aby byl vůbec z Anglie.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jezevec2, 4.9.2012 o 11:27

ty vole tak to je moc! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 4.9.2012 o 10:32

Binka, ak by to bolo v rovine počítania nákladov tak by to nerobil asi nikto. Také veci robia ľudia, ktorí nepočítajú peniaze za veta či ošetrovanie atd. Navyše Ťa z toho určite nedostane nižšia "pořizovací cena" psa pretože tá je k celkovým nákladom pri intenzívnom využívaní pri love a práci pod zemou v konečnom dôsledku zanedbateľná ...Bez šrámov sa neobíde ani ovca, ani jag ani patt atd. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 133 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM