Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Akú guľovnicu aj s optikou do 1200 - 1500 € - diskusia

autor: off kaysy
pridané: 12.8.2012 9:08

Zdravím vás, môžete mi poradiť, akú guľovnicu a aký kaliber pre začiatočníka si kúpiť do 1200 - 1500 € aj s optikou? Bude to moja prvá guľovnica a loviť budem v poľnom revíri, čiže srnčie, sem tam diviak. Dá sa za túto cenu kúpiť niečo, čo bude spoľahlivé a presné? Vopred ďakujem za vaše odporúčania a názory.

počet zobrazení: 34 893
počet hlasov: 2
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off motaq, 11.8.2015 o 22:34

Dusab ked uz sme pri tom tak tu nie je namieste hodnotit spatny raz vobec. Archer ktory ozivil temu sa na to nepytal. A okrem toho spatny raz alebo ako tomu niekto hovori "kopanie" je cisto sibjektivna zalezitost a okrem kalibra ju ovplyvnuje mnoho kalibrov. Niekomu nie je prijemne strielat 30-06 a niekto nema problem ani s 375 HH....Archer napisal ze 30-06 nechce. Je ti jeho rozhodnutie a treba ho akceptovat. Nerozumiem preco mate potrebu ho spochybnovat a presviedcat o vasej pravde???

dať hlas príspevku | počet hlasov: 14

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 191 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Lysec, 24.5.2016 o 16:11

Len tak pomimo k Rôslleru - v návode sa uvádza, že ak sa po výmene hlavne nedá zbraň uzamknúť, tak treba povoliť skrutky na objímke hlavne. Nezdá sa mi,že by zbraň s takouto vôľou v oblasti uzamykania záveru bola príliš spoľahlivá (bez ohľadu či sa záver uzamyká do hlavne či puzdra záveru).Čo na to lepší odborníci ako som ja ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vigvi, 24.5.2016 o 16:10

shoogo - len za gulovnicu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off shoogo, 24.5.2016 o 15:31

Ahoj, tych 2000 je len na gulovnicu alebo na komplet? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vigvi, 24.5.2016 o 14:20

lanus - pozeral som aj m12 myslíš, že do tej mojej cenovej hladine to bude asi najlepšia voľba ? Nemám s novými guľovnicami žiadne skúsenosti. Preto hľadám odbornú pomoc tu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 24.5.2016 o 13:53

Vigvi - Táto : /viď foto/ bude k predmetnej optike celkom pasovať . Akú guľovnicu aj s optikou do 1200 - 1500 € - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vigvi, 24.5.2016 o 13:00

Prosim nikto nic ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vigvi, 23.5.2016 o 18:12

Zdravim vas potrebujem poradit ohladne kupi opakovacky. Moje podmienky cena do 2000 eur, v plastom prevedeni,kaliber 6,5x55 a puskohlad Zeiss Victory HT 3-12x56 alebo Kahles Helia csx 3-12x56. Prosim prakticke skusenosti, ide mi len o znacku. Dakujem velmi pekne. LZ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mirec99, 10.2.2016 o 10:54

celkovo na plaste nieje čo obdivovať nech je to akákolvek zbraň.Ja ťiež si chcem tento rok zadovážiť gulovnice v plaste tzv.(pracovnú zbraň),pravdepod.Sabatti.Ked už sňou buchneš o čokolvek,nebude to taká škoda,ako pri drevennej paže.Weatherby je jedna z cenovo dostupných zbraní,ale nedržal som ju v rukách a ani nikto z okolia ju nevlastní,takže neviem posúdiť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Myssosvk, 10.2.2016 o 7:26

Paci ako paci.. Je to prakticke hlavnee lacnejšie co na začiatku rozhoduje. Dik z radu. Citam tu že skôr strsiu zbraň, ale niesom taký odborník aby som vedel posúdiť xi je zbraň v takom stave ako tvrdi predavajuci- a hlavne optika. A co hivorite na weatherby? Videl som tikku v plaste a popravde vizualne to spracovnie nič moc... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mirec99, 10.2.2016 o 0:01

Sendo pomer váhy a zároveň kvality,ja osobne by som uvažoval jedine nad Tikka T3 (3,1 kg)a Tikka T3 LITE (PLAST) má dokonca len 2,8 kg. Myssosvk pokial sa ti páči pastová pažba, ako Rossler Alpha,tak radšej pár eur naviac investuj a zober už ako som spomínal Tikku T3 Lite.Ak ťa rozpočet nepustí ,tak do 800 € je slušná volba Sabatti Rover 870 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off frantisek14, 8.2.2016 o 19:22

Mysho22: dobra voľba Zoli je slušná zbraň budeš spokojný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Mysho22, 7.2.2016 o 10:24

BLEIKER: Každý máme svoj názor sice nie každého je pre ostatných prijateľný. No peňiažky investuješ svoje tak je to iba na tebe ku ktorému sa prikloníš. Osobne mi táto téma priniesla osoh nakoľko som prednedávnom premýšľal nad puškou v tejto cenovej relácii a našiel som si aj príspevky o Antonio Zoli a nakoniec som si ju aj zaobstaral. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off lubenko, 7.2.2016 o 10:19

BLEIKER maš uplnu pravdu ,Lukaš 36 je tu len malo ,ale už stačil urazit a zosmiešnit skoro všetkých ktorý tu niečo napisali a seba uviedol ako odbornika na všetko a že vraj len poradil:):):):):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off BLEIKER, 7.2.2016 o 10:03

Zamýšlam sa,či má táto téma vobec význam a či aj niekomu pomohla,ked sa tu objavujú stále noví naslovovzatí odborníci s úplne protichodnými názormi a navyše najlepší príspevok má od témy "malinké"odbočenie.Zaujímavé forum... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Myssosvk, 6.2.2016 o 21:46

Diky za radu. Ak sa môžem opýtať tak kde pozerate tie inzeraty? Nie je to veľmi komplikované ist si po zbraň do nemecka? Tiež neviete či ta zbraň ma fakt toľko nasrielane ako hovoria. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peterber, 5.2.2016 o 20:31

Pisem z nicku mojho synovca, poziadal ma o koment...takze, ak mam kupit nejaku lacnu zbran, kde vyrobca kvoli nakladom setril kde sa len da, aby sa to predavalo, tak urcite si vyberiem pusku z nemeckej inzercie. Kupovat na Slovensku strielanu zbran je riziko, pretoze nase pusky su samozrejme vsetky malo strielane a odpocivali v skrini. Uz to tu niekto spominal. Ale aj cest vynimkam. Z osobnych skusenosti pred par dnami po par mailoch s inzerentmi z Nemecka bola upravena cena za napriklad Sauer 80 s Zeissom 2,5-10x52 v 7x64 za 1300e, ale aj vyborny SHR 970 myslim v 300wm za 900e. Ani hedna zbran nemala viac ako 80 ran, Nemci sa mi okrem ineho pochvalili fotkami trofeji a zbierkou zbrani a nebolo ich 10 ani 20. Neslo im ani o zarobok, skor posunut pusku do dobrych ruk polovnikovi zo Slovenska. Takze urcite by som siel toutu cestou ako kupovat nejaku lacnu zbran. Len si treba otvorit oci a pytat sa... Takychto cien ako sa daju dohodnut vonku sa tu tazko dockame. A Delta? Su aj lepsie aj horsie optiky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off Schmid, 5.2.2016 o 20:00

jozef - co ktomuto napisat?! Este raz pisem...toto forum je pre nabratie vedomosti alebo rad. JA SOM DAL RADU! Z toho vyplyva co jozef? Ze hovorim zo skusenosti. Mam ti napisat ze som to mal v rukach a opisat kazdu jednu? Ano mal...Bezpredmetny koment si mi dal ...argument ziaden. Dalo sa cakat. V com akoze som mu poradil zle. Pytam sa... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 5.2.2016 o 19:38

Lukaš36 píšeš že je to tu odborník sem odborník tam a takto sa ťa spýtam..tie spomenuté zánovné zbrane mal si ich v rukách a mal si aj tie hračky v rukach alebo len táraš ako taký ´´odborník od počítača´´ tá istá otázka ma zaujíma i pri optike..Zeiss swaro kahles mal si ich pozeral si sa cez to cez šero mal si v rovnakých podmienkach deltu?Ide mi len o to aby som to skrátil že píšeš o odborníkoch od počítača ale prídeš mi tak ty...Neber to ako osočovanie ako píšeš len ma to zaujima či tvoje tvrdenie má hodnotu kedže možno poradíš začínajúcemu poľovníkovi hlúposť...Pekný večer... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Schmid, 5.2.2016 o 18:31

jozef20 ...este raz hovorim, ze to bola len moja rada a nazor.. nic men nic vic. Mna po precitani tychto tem nevykolaji nejake osocovanie od druhych po mojom komente. Ja ti tvoju vybavu neberiem. Bud s nou stastny a vela uspechov prajem. Ale po tvojom komente sa ta slusne a uprimne pytam, ci si myslis, ze ci tvoja Tikka je lepsia volba ako Sauer 80-90 alebo Steyer M. (este stara klasika z 90 rokov). + ci je Delta lepsia volba ako starsi 1,5-6x42 alebo 2,5-10x48,50 uz z dole spominanych znaciek. Ak si sa pozeral cez ne ...tak asi pochopis. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef20, 5.2.2016 o 18:00

lukas36 asi do toho velmi nevidis ked tak zhadzujes deltu.vlastnim tikku t3 deltu titanium 2,5-10x56 a nemozem na to povedat jedno zle slovo.delta sa vyrovna ovela drahsim puskohladom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off palo3006, 5.2.2016 o 17:39

Lukas36 v jednej vete uplne stebou suhlasim a to ze ty rozum vyteka cez usi ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 7

off Schmid, 5.2.2016 o 17:35

Nie som dlho na tejto stranke. Len tak zbezne citam viacero tem a teda aj komentov. Dlho som rozmyslal ci komentovat alebo nie. Myslim, ze tato stranka je nato, aby poradila ludom a dozvedel sa clovek nieco nove. 75% ludi - tych istych "odbornikov na slovo vzatych" sa tu len dohaduje alebo hada, vacsinou su to len intergalakticke hluposti...bud to pisu naschval alebo su to len odbornici na polovnictvo cez pocitac. ...uz mi to nedalo, aby som to sem nenapisal sorry, ale teraz k teme. Pre Myssosvk - narovinu za 1 500 € nekupis nove nic co by bolo ok. Bohuzial zijeme v konzumnej spolocnisti a flinta a.k.a. Sauer 101, Mauser M12, Sabatti, CZ a vsetky podobne v tej cene su hracky (spracovanie, material).Puskus si kupujes na cely zivot! Existuju aj taki hraci na tejto stranke, kt. ti poradia (a este ktomu su aj schopni si to kupit - Delta O. kukker za 500-800€ ci kolko stoji ta dobrotka. "Rozum mi vyteka cez usi." 10 rocny Zeiss, Swarosvki alebo Kahles s obj. 42 v sere vyfajci Deltu o obj. 56. tjs - tym som chcel povedat pockaj si na nejakeho dobraka, kt. bude predavat Sauer 80-90 (25 rocnu) s klapkovou montazou a natom nejaky starsi Zeiss alebo Swaro 1,5-6x42, alebo Zetku (50 rocnu) nevystrielanu, alebo Mauser AG Werke 98, alebo Steyer M. z 80-90 rokov (do toho vsetkeho sa vojdes do 1500€)a ti garantujem ze s tou Sauerkou, Mauserom Org. alebo Styerom budes spokojny a inak aj uz vyzera ta flinta...a je to matros a nie tieto dobrotky co su to popisane - to su bud uplne nevzdelani alebo zle chcu ludom (co som sa tu zatial len docital!) To je moj nazor a rada pre ludi...nechcem nikoho urazit a ani nahnevat... len PORADIT. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 5.2.2016 o 16:59

V tej cene je toho dost na vyber, tikku pochybujem ze do 800eur kupis. Zo zbrani napr. Weatherby Vanguard, optika do 500eur ja by som volil deltu optical 2,5-10x50. Mas pomerne dobry rozpocet do ktoreho sa v pohode zmestis. Treba sa len rozhodnut pre kaliber a potom popozerat zbrane. Optikou Delta optical titanium nic nepokazis a budes podla mna spokojny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off riso2504, 5.2.2016 o 16:42

V tejto cene optiku delta titanium a flinta ešte napr. Heanel jeager, ešte tak tikka t3 v týchto cenách. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Myssosvk, 5.2.2016 o 14:52

Dobrý deň. Som zacinajuci poľovník a vyberam si svoju prvú zbraň. Chcel by som sa vás opýtať, či máte nejaké skúsenosti so zbraňou Rossler titan alpha. Prípadne by ste mi vedeli poradiť zbraň v podobnej cenovej kategórii (zbraň cca700-800€ optila cca500€)? Vopred ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Schmid, 4.2.2016 o 13:54

mirek68- Mal som túto značku v rukach po veľkých prehováračkách obchodného riaditeľa v Salzburgu na výstave. Rigby je Anglicka (Londyn) aristokratická firma (1775) ako napriklad Westley & Richards, Purdey & Sons (medzi autami Aston Martin,Rolls Royce, Bentley). Robia guľové dvojaky a opakavaciu guľovnicu jedine na Mauser system 98 . Blaser R8 je priamoťažný záver ...vyzerá popri Rigby ako čínsky nepodarok. Najlacnejšia Rigby začína pri cene 7 800 Libier (väčšinou robia 275 Rigby (7x57), 30-06 a potom už idú africké ráže 375 H&H, 416 Rigby). 100 ročná flinta od tejto značky kľudne môže stáť 60-100 000€. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mirek68, 3.2.2016 o 22:19

Zdravím kamarát jeden mi písal ze našiel značku rigby viete niekto niečo a celkom sa gravirom a podobným vecicickam podobá r8 .nevedel som kde dať príspevok a mal ku niekto v rukách aká je ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mirek68, 11.1.2016 o 21:34

Pozerám zbrane celkom pekná je aj fabarm iris z puškohladom za cenu okolo 1400 e úplne nová pekne vyzerá . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Sendo, 19.10.2015 o 20:43

carbine vyzerá super takéto niečo som myslel ešte by bolo najvhodnejšie si ju vyskúšať ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pandur1, 19.10.2015 o 19:33

WEATHERBY/33-VANGUARD-CARBINE , WEATHERBY/68-WBY-X-Vanguard-Volt , ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Sendo, 19.10.2015 o 19:27

Konkretizoval by som to ešte gulovnica bez mieridiel a krátka hlaveň. Niečo na spôsob Sauer 101 Ď. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lysec, 19.10.2015 o 7:55

Nové typy až tak nepoznám, ale z opakovačiek ,ktoré som držal v rukách suverénne najľahšie boli staré "Zetky" (vyrábané obvykle ako krátky štuc i normálna dĺžka ,subtílna polo-i celopažba, v kalibroch 6,5-7-8x57 a 7x64),veľmi dobrá oceľ, vynikajúci jemný a krátky nemecký napináčik...) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pandur1, 18.10.2015 o 11:08

Napr. WEATHERBY/25-MARK-V ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Sendo, 18.10.2015 o 10:59

Lahká gulovnica - Poraďte dáku váhovo lahkú gulovnicu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 7.10.2015 o 21:48

jozef20 - Tikka je fajn, ale nie pre veľmi vysokých s dlhými rukami,lebo má dĺžku pažby len 355 mm ;treba vyskúšať ! 7x64 máš tak by si mal vedieť čo od nej môžeš očakávať ( ak nie si spokojný ber radšej 8-mičku).Browning x-bolt je slušná voľba na rozdiel od mnohých iných značiek s kvalitnou ergonomickou botkou !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef20, 7.10.2015 o 21:23

aha cenu som pozrel zlu.no je to priblizne ako tikka len to vobec nepoznam ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 7.10.2015 o 21:14

jozef od coho ma x-bolt vyssiu cenu? od tikky urcite nie. podla mna je to velmi podobna zbran ako si sa pytal. ak s tych dvoch co si napisal tak ja by som volil Antonio Zoli, kalibez v zasade asi jedno, ja pre mna skor 7x64. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off palo3006, 7.10.2015 o 20:57

jozef20 ale stoji to zato trochu priplatit ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef20, 7.10.2015 o 20:35

no len tam je uz trosku vysia cena. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 191 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov