Heming hunting
dnes je sobota,  4. máj 2024,  meniny má Florián,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:24,  dnes západ slnka: 19:01
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

APORT - diskusia

autor: off exc125
pridané: 6.8.2012 21:07

zdravím chcel by som vediet aké metódy používate pri cvičený aportu, miernu hrou alebo parfors čítal som vela metod aké máte skusenosti ?

počet zobrazení: 7 703
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 133 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off LuboT, 14.3.2015 o 14:03

ako bol pes učený aport? hravo alebo parforsne ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Oskar15, 13.3.2015 o 19:43

Ceský fuzac - Chcel by som sa Vás spýtať či mi neviete poradiť. Fuzač mi nechce nosiť aport srstnatej zveri ako ho ktomu prinutim prípadne naučím? Vopred Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LuboT, 4.2.2014 o 14:13

dík binka, určite v tom budem pokračovať,idem podľa tých 17 krokov .. goret: mám doma oskúšam :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off goret, 4.2.2014 o 7:31

a nezoberie ani niečo takéto? APORT - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off binka, 4.2.2014 o 6:57

Nikam nechvátej. Je třeba postupovat po jednotlivých krocích a vždy je nacvičit precizně. Jinak se budeš vracet o několik kroků zpátky.Těmi pár dny navíc nic neztratíš, čas tě nehoní.Psíkovi musí dojít, že povel musí otevřít papupulu a chytit. Některému to trvá dýl, někomu kratší dobu. Takže raději pomaleji a precizně. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off LuboT, 3.2.2014 o 17:31

binka: tak dnes je to piaty deň čo ju učím parfors, drží všetko pekne aj ruku len nechce na povel aport uchopovať veci ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off binka, 3.2.2014 o 12:54

Lubo to musíš vymyslet sám, podle toho jak psík reaguje, jakou má povahu a apod. Když mu budeš dávat ruku, přijme jí asi snáž než drevenu paličku. Pes pak bude mít jemnější úchop a nebude mít snahu mačkat jako pri paličke. (může a nemusí být pravda!!!) Vycvičit to jde jak s rukou tak paličkou. Já používal slaměný kozlík. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peeterko, 3.2.2014 o 10:10

sorry, necital som vsetky komenty, tak to tu uz mozno odznelo. Mozno staci zmenit ten aport na nieco ine. Bud iny kozlik, alebo uplne iny predmet. K tomuto si mozno pes uz vytvoril nejaky reflex, vztah, takze ho ma zafixovany len pre urcitu cinnost. Skus pre zmenu lopticku, alebo nieco ine a uvidis ci bude reakcia ina. Cus ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 2.2.2014 o 20:50

ja neviem moja vizla mala asi 5 mes bez problemov aportovala nejako som na nu netlacil iba sme sa hrali na dvore, borderka teraz ma 1,5rok cca pred mesiacom sme sa hrali na dvore s loptickou a za 2 dni uz aportovala a ma s toho obrovsku radost tak isto aj vizla je cela nadsena ked jej nieco pohadzujem a moze aportovat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LuboT, 2.2.2014 o 19:39

chcem sa spýtať či ste pri výcviku parforsu v 1. kroku použili držanie pánovej ruky alebo drevenej paličky ... tak ako je to popisované ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LuboT, 30.7.2013 o 14:24

dík moc binka .. :) sa jej až čudujem aká je múdra - už ovláda všetky základné cviky dokonca aj odloženie .. jagoška ju naučila :) doma vystavujeme krídlo a začneme s prepeličkami teraz mám prázdniny tak s jagoškou skúsim parfors APORT - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off binka, 30.7.2013 o 10:01

Popravdě jsem nad věkem psíků neopřemýšlel. Nicméně teď jsou stavačke dva měsíce a LuboT holdá cvičit v budoucnu u ní parfors.Snad nezačne už teraz s parforsem. Lubo snaž se u ní probudit vlohy pro to k čemu byl stavač šlechtěný. tzn. vystavování.Ber jí ven ať si zvykne na všechny možné podněty, nauč jí na jméno, přivolání, případně nenásilně cviky poslušnosti. Já cvičil naše psy na aport až kolem roku.Nejstarší kolem 9 měsíců, bylo to možná brzy, ale vyhrál jsem nad ní. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LuboT, 30.7.2013 o 9:42

ďakujem za názory ! posnažím sa .. a kedy by som u tej stavačky mohol začať s parforsom ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 30.7.2013 o 9:30

chápem, pracujem v Žiline a nie si prvý, kto tvrdí, že na maďarov treba ísť tvrdo :) nechápem však, prečo by som mal ísť tvrdo na 2-mesačné šteňa, ktoré ochotne aportuje ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off binka, 30.7.2013 o 9:18

To jediné mne napadlo. Já to bohužel nezkusím, poněvadž naši jsou po nátlakovém výcviku v aportu a ještě k tomu jsou to maďaři..chápeš??!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 30.7.2013 o 9:11

kľakne si na kolená a skúsi psa poprosiť (ak neveríš, skús) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off binka, 30.7.2013 o 9:05

Dušane toto téma mezi námi bude běh na dlouhou trať :-) Troufnu si říci že valná většina kynologů cvičí aport nějakou formou parforsu a ve většině případú úspěšně. Mě stále není jasný jak při hravém aportu jeho pán donutí psa, který zrovna nemá svůj den, aby aport přinesl. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 30.7.2013 o 7:42

Priznám sa, že nerozumiem, na čo je dobrý parfsort tam, kde to ide aj bez neho. Parfors by mal nastúpiť iba, ak je potrebný. Čo chcete pokaziť na psovi, s ktorým to ide aj po dobrom a nepotrebuje do ničoho nútiť? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off binka, 30.7.2013 o 6:56

Parforsní aport se vyplatí a u jagošů (když pominu povahu tvojí sučky) bych řekl, že i nezbytný. Při parforsu musíš brát zřetel na povahu a tvrdost daného jedince. Hravý aport ve smyslu, aby se se pes vyblbnul. Znám pár kynoložek, které hážou různé předměty za účelem hry se psem. Nikdy však při odhazování nedávají povel k přinesení a nenutí psa předsedat. Prostě pes přiběhne, tak mu to vyrvou z papule, maximálně s povelem pusť. Přeji hodně zdaru při výcviku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off LuboT, 29.7.2013 o 20:56

zdravím potrebujem poradiť ohľadom cvičenia aportu, mám suku jagoša 2 roky a sučku NKS - 2 mesiace, ... stavačka sa javí ako šikovné šteňa s pevnou povahou - zatiaľ trénujeme hravý aport a ide jej to skvele, v pohode nosí králičí dummy, ale do budúcna by som chcel použiť parforsný aport a moja otázka znie, že či tento hravý aport sučku do budúcna nepokazí ? mám v tom pokračovať ? 2. otázka - chcel by som zaučiť aj jagošku, tá má jemnejšiu povahu - je ostrá na zver ale zároveň voči mne veľmi podriadená, momentálne sa akoby zastavila a nič neaportuje .. bola učená hravou formou ... teraz by som chcel použiť parforsný aport, je to u jagoša ako takého možné? nebráni v tom tá jej povaha? za cennú radu vopred ďakujem! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off konek, 19.4.2013 o 19:09

Opravdu zajímavé počtení moc děkuji za názory, rady, zkušenost. Moc si toho važím. Myslivosti zdar... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 19.4.2013 o 8:30

Niektoré aporty je tažšie odobať ako priniesť ;) APORT - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 19.4.2013 o 8:28

Pane, nemachrujte so zdochlinami, že sú to najťažšie aporty. Sú také zábavné hry, napr. skúste aportovať bez ujmy špekáčku (buřt) alebo surové vajíčko :) Vajíčko doporučujem z nejakej podložky, z ktorej by sa mohlo pri neopatrnosti skotúľať, napr. z rovného pníka (pařez). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off binka, 19.4.2013 o 7:14

Na výcvikovém táboře jsme zkoušeli, jestli psi donesou lahev od rumu, do půlky naplněnou. Někteří psi nevezmou ani kov, klíče a pod. Když jsme ještě dělal THP, tak chtěli brigádníci se SLŠ Písek ukázat co umí ta moje maďarka.Vzal jsem klíče od auta a odhodil je do lesa. Po 5 minutách co je fena hledala se mi začalo rosit čelo. No nezklamala našla a donesla je.Psi hold přinesou cokoliv, když mají dobrý aport. Nejhorší jsou možná zdechliny. Vypustil jsme fenu na nahánění do rákosí. Chvíli nelámala a za chvilku si to ke mě sune s kůží z lišky ze které u trčely takové ty ohlodané zažloutlé kosti, ale jakou z toho měla radost. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cita, 18.4.2013 o 21:28

Mám fotky jak aportuje kocoura, bažanta, kachnu, velkýho zajíce jen na kousek a šlapal si po něm, právě kdyby ho táhl, tak to měl lepší. Jinak všechny tři aporty, který jsou na VZ měl za 4. Zkoušel jsem prostě všechno. Problém mu dělala kulová patrona, ale donesl taky. Taky jsem slyšel, že psi nechtějí nosit vypitou štamrli, tak jsem to taky zkusil a donesl. Kamarád říkal, že jeho výmaran nosí flašku vína. Vzhledem v velikosti jsem to zkusil s lahví 0,3 l s limonádou (skleněnou) taky donesl. Jinak je to pes co ho mám v galerii jak drží jelení shoz... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off binka, 18.4.2013 o 9:54

A to je ten správný aport!! Když nedonese, třeba na to fyzicky nemá tak aspoň dotáhne :-) Prostě bez aportu se nesmí vrátit. Stará vižla mi jednou tahala po smyku dohladané srnče. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 18.4.2013 o 9:43

Jendo, ja som ešte netančil, pred psom :) Ja na kladný vzťah psa k pernatej idem hrou, viď foto. Inak, aj s nami bol na JSMP jeden jagoš a nerobilo mu problém pritiahnuť kačicu k brehu, horšie to mal na vlečke srstnatej, kde si potreboval 2-krát oddýchnuť a hoci nepriniesol, tak aspoň dotiahol. APORT - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off binka, 18.4.2013 o 8:26

Pepo předpokládám že jsi před tím jagošem netančil (promiň Dušane :-) ) Jagoš je tvrďák, ale když se to umí jako tento kynolog odkaz tak je z něj univerzál. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cita, 17.4.2013 o 21:02

Kdysi jsem koupil jagdteriéra s PZ v III.c. A když jsem zkoušel aport, tak to bylo takové všelijaké. Tak jsem se rozhodl, že to začnu znovu od začátku. Nakonec to dopadlo tak, že při aportu kachny, když ji donesl, tak sednul před mě a čekal. Rozhodčí po chvíli mi říká "tak mu to odeber", dvětil jsem, že jsem čekal na jeho povel k odebrání. Na to ke koroně pronesl "to bych se nasmál, kdyby to pustil". Moje odpověď byla "nepustil to bez povelu nikdy a nepustí to ani teď"... Konečný výsledek byl všestranky v I. ceně. Stalo se v roce 1988 v Lučenci, vrchní rozhodčí Dr.Moško. Ale ten předchozí výcvik stál za to. Byl to ale tvrdý jagdteriér, takže jsem mohl na každé okamžité nesplnění povelu přiměřeně reagovat. A podotýkám, že to byl i soutěžní norník... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ondrej82, 17.4.2013 o 14:12

krasne pocitanicko ............ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off binka, 17.4.2013 o 12:37

Tak proto nosívají ty Mickeymouseovo rukavice :-)))) No v mých očích zajímavá metoda, ale zůstaneme u osvědčených ;-) Každé zkoušky jsou plné překvapení. Mě vloni pes na všestrankách začal obcházet se zvěří a sedat si za mě. Hold má dost velkou hlavu na to, aby se v ní vyklubala nějaká blbost. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 17.4.2013 o 9:53

Jendo, skúšky sú vždy plné prekvapení, zvlášť u toho "môjho" precitlivelého plemena :) Zvýšenie hlasu, príp. lepšie zhrubnutie ako zvýšenie, patrí aj k nenásilnej forme. Proste občas musí šéf svorky na jej svojhlavého člena aj zavrčať. Pri výcviku je zavrčacie okríknutie dosť časté, preto je lepšie upútať pozornosť psa niečím netradičným. Zmysel upútavky bol v tomto prípade v tom, aby pes pozabudol čo drží v morde a vôbec, že niečo drží. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off binka, 17.4.2013 o 9:16

Pěkné břišní tance :-) Dušane jak u psa, který ti nechce přinést zvěř třeba na zkouškách docílíš toho, aby ti jí donesl? Zvýšení hlasu díky hravému (tanečnímu :-) ) aport zřejmě nebude mít efekt. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 17.4.2013 o 8:39

Dušan,kazdy vecer mi tancuje a ani aportovat nemusim to preto ta poslusnost:)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 17.4.2013 o 8:35

Karol, vzhľadom na tvoju poslušnosť musíš mať super šéfku :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 17.4.2013 o 8:16

Goret takej sefke by som aportoval na prvykrat a keby mi zatancovala aj modre z neba by som jej zniesol :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 17.4.2013 o 8:08

nenásilná forma: pes na obr. keď prvýkrát prišiel k bažantovi, pričuchol a vyčítavým pohľadom naznačil, že tak toto on nosiť nebude. Druhýkrát som povedal jeho šéfke, aby ho povzbudila, tak to chytil ala použitý toaleťak, urobil 2 kroky a pustil. Peri treťom raze som doporučil jeho šéfke, aby keď to chytí upútala jeho pozornosť, tak mu zatancovala. Vtedy mal 9 mesiacov, dnes má o 2 roky viac odkaz APORT - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off binka, 17.4.2013 o 6:43

Je jasné, že mu to "nechutná". Je to chlupaté, nebo od peří. Vyďeržaj, ono se to zlomí. Pernatou jsem některým psům ovazoval provázkem, aby z těla netrčela pera, letky. Výcika aprotu bývá někdy běh na dlouhou trať,ale poctivé nacvičení ti pes nesčetněkrát vrátí pěknou prací. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off konek, 16.4.2013 o 22:07

No přesně tak jsem to zkoušel ale opravdu nema nejmenši zajem vubec na to reagovat. No uvidím budu se dál pokoušet děkuji za rady... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off binka, 15.4.2013 o 16:39

Každý nový aport, zvěř apod.(jemu nové předměty) by jsi měl alespoň ze začátku vždy strčit psovi "do papule" a párkrát pocvičit přinášení na vodítku. Problém s tímto bývá poměrně často u lišek, ty hold prostě nevoní. Až bude mít v hlavně "zažraný" povel aport, tak přinese všechno. Mě chtěl pes přinés 25 kilové sele. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 133 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov