Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

APORT - diskusia

autor: off exc125
pridané: 6.8.2012 21:07

zdravím chcel by som vediet aké metódy používate pri cvičený aportu, miernu hrou alebo parfors čítal som vela metod aké máte skusenosti ?

počet zobrazení: 7 740
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 121-133 z 133 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
on Jager68, 7.6.2010 o 8:28

veroslav to myslel s usmevom..tie smajliky sa nejako nezobrazili... aspon tak som to pochopil ja...Zdravim ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 7.6.2010 o 8:09

Veroslavorovsky - Vysvetli mi prosím to čo si napísal vo svojom príspevku do diskusie? Prosím buď presný a konkrétny! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off veroslavorlovsky, 7.6.2010 o 6:04

jagoš určitě...border má tak malů hubu že sa mu tam nevlezů všecky zuby a to mu pak chybí...-((( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Jager68, 6.6.2010 o 20:50

BORDER..velmi dobry pracovity a vytrvaly psik.A nie je bitkar.Podla mna je to lepsia volba.marceliusko to napisal na 100% ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miselka, 6.6.2010 o 20:22

neni nic lepsi ako jagdterrier ale ak ho chces mat musis si sam uvedomit ci mas cas sa mu venovat a hlavne nervypretoze aj ty musis byt vyrovnanej povahy aby si so psom mohol pracovat a ak sa chces presadit v polovnickej spolocnosti ber jagosa ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Kasi, 13.3.2009 o 19:33

Ja chovám jagošov a nemenil by som. Sú to tvrdý ale pracovití psy, podávajú najlepšie výsledky na celoštátnom brlohovaní a na vrcholových duričských skúškach. Kynológii zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zora, 9.3.2009 o 16:55

mam 16 rocnu jagosku jej vykony su neuveritelne ale strasne tvrdohlava ,ale us dalsieho jagosa by som nechcel,teras po doporuceni som si zaobstaral steniatko bordera ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off petrojag, 6.3.2009 o 16:14

janpro:je jedno ci si kupis jagosa alebo bordera ak sa nebudes psovi venovat tak je jedno co mas jagos je tvrdas ale na to to chces ti cize brloh,dureni a dohladavka ta to urcite nesklame ja chovam jagosov viac ako 10 rokov apredvadzam 2-3 psi rocne ci uz na BL,DS,SLMP,FSMP atd ako hovori moj kamart neni nic horsie ako ked sa psovi nepodari maitel tak je na tebe pre co sa rozhodnes no ked budes vyberat treba odskusat rodicov aka je praca lebo na papier sa da napisat vela titulov a skutocnost je nikde inde prajem vela uspechov a mozno sa raz stretneme na nejakej sutazi kynolg.zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milosbaca11, 26.2.2009 o 17:22

Prikláňam sa k názoru krepelaka, že nikdy nezáleží toľko na plemene, ako na tom z akej chovateľskej stanice beriete štenitko. Vlastne je to o tom po akých rodičoch je štena. Ale jagoši sú určite tvrdý, aktívnejší psy a hodia sa k aktívnejším poľovníkom. Border je povahovo makký, vyžaduje jemné zaobchádzanie. Som síce chovateľom velšterierov, ale často som na rôznych poľovnícko-kynologických akciach kde sa priamo stretávam s rôznymi plemenami terierov a ich chovateľmi, s ktorými aj trochu pokecám. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marceliusko, 5.2.2009 o 10:55

Rozdiel týchto dvoch plemien je hlavne v povahe jago je tvrdý pes ktorý potrebuje neustále pripomínať čo sa naučil jednoducho potrebuje tvrdú ruku –osobne som jagosov nechoval ale zúčastňujem sa často spoločných poľovačiek kde je dosť veľa možností poobzerať sa okolo seba čo ktoré plemeno ma v sebe samozrejme každý pes je iný ale ako celok sa mi to javí takto...výborný pes pre naozaj aktívneho poľovníka potrebuje veľa pracovných príležitostí inak robí problémy... Border je naopak psík povahovo veľmi mäkký hlavné pravidlo pri výcviku bordra znie nikdy neudri bordra je vhodný hlavne na dvor najlepšie hospodársky...pochádzam z dediny a keď idem k otcovi pes dokáže zlikvidovať stvorenia o ktorých ani netušili že sa tam nachádzajú(tchor,dokonca líška za bieleho dna v senníku na dvore o mačkách nevraviaviac ) neúnavný likvidátor škodcov... ale a to je bohužiaľ aj môj prípad psík sa veľmi dobre hodí do bytu nemá žiadne deštrukčné sklony miluje... deti mam dve a čo si ten psík nechá od nich je až neskutočné...stále ma prekvapuje hlavne vlastnosť tohto plemena akoby mal v sebe nejaký prepínač...v momente keď ideme na poľovačku stáva sa z neho neskutočný dravec a likvidátor ktorý sa nezľakne ničoho a bojuje do posledného dychu mam ani nie dvojročného psíka ale som skutočne nadšený jeho prácou a nedá mi len vrele odporučiť toto plemeno... len a to ti povie každý chovateľ treba odsledovať rodičov a nekupovať psov len po výstavných šampiónoch ak chceš psa na poľovanie zameraj sa hlavne na poľovnú výkonnosť rodičov...ak chceš pozri do mojej galérie nájdeš tam nejaké foto...Toľko môj názor .Lovu a Kynológii Zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marceliusko, 3.2.2009 o 17:21

No ja mam bordra mozem vrele doporucit... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off krepelak, 23.1.2009 o 12:51

Když jse byl před rokem a půl ve stejné situaci jako ty, tak jsem měl okruh ještě rozšířen o Welše a Foxe. Nakonec jsem vzal Foxíka a nelituji. Nic méně zjistil jsem, že až tak moc nezáleží na plemeni teriéra jako na tom z jaké chov. stanice si štěně bereš a zda ti chovatel pomůže vybrat štěně tak aby ti v budoucnu povahou sedělo. Ve svém okolí mám jak Jagy tak i Bordery a sám bych nevěděl co si vybrat. Určitou roli musí sehrát i vzhledová preference. Každopádně jestli si vybereš jedno nebo druhé a budeš se štěněti věnovat určitě budeš spokojený. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off janpro, 22.1.2009 o 19:09

Jagdteriér x Border teriér - Rád bych poprosil o radu jaké z těchto dvou plemen je lepší z hlediska povahy a loveckých vlastností.Potřebuji psa na dohledávání, norování a na naháňky.Občas i k aportování kachen.Díky ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 121-133 z 133 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel
Poľovníctvo TEREM