Heming hunting
dnes je štvrtok,  18. apríl 2024,  meniny má Valér,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:52,  dnes západ slnka: 18:38
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Puškohľad - výber - diskusia

autor: off riverdo
pridané: 9.7.2012 0:45

Ahojte viem, že sa toho tu popísalo dosť ale predsa by som Vás chcel poprosíť o pomoc pri puškohľade. Potreboval by som kvalitný puškohľad Meopta Meostar 3 - 12 x 56 ten som mal nevravím že som nebol spokojny ale chcel by som niečo lepšie. Jedná sa mi samozrejme aj o nástrel aby držal aby to nebolo +- 2 cm chcem aby to bolo pokiaľ možno čo najpresnejsie.


Ďakujem

počet zobrazení: 17 079
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off sako80, 10.7.2012 o 20:55

duralyt je dobrá voľba aj keď tak trochu s kozmickým vzhľadom

dať hlas príspevku | počet hlasov: 19

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 60 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off duri84, 21.2.2021 o 12:43

Tak ja mám Deltu Styker HD 4,5-30x56. Osnova v prvej rovine, čiže sa zväčšuje reálna veľkosť bodky 5mm, osvetlený len stredový kríž. Ostatné sa dozvieš na internete. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepko28, 26.10.2020 o 16:00

Zdravím,idem si po radu,aký puskohlad by ste odporučili na lov tak do 2000e,nechcem klasické lovecky puskohlad,teraz mám 2,5-15x56 od zeiss,poraďte nieco z vlastnej skúsenosti,chcel by som to na lov skodnej v zime na lúkach aj na dalej,nieco s dobrým sklom mechanickou a tensou osnovou,dakujem za kazde rady ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off omik113, 12.6.2019 o 17:15

Zdravim možno to tu nepatri ale ten steiner aj mňa zaujímajú postrehy ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off acip, 10.6.2019 o 18:27

no fakt. nevedel som ze steiner robi aj puskohlady ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 9.6.2019 o 23:56

Staci normalne citat www znacky/ vyrobcu a hned zistis ake su rozdiely N5 a N6 atd. neznama znacka Steiner....to fakt?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off acip, 8.6.2019 o 21:46

no zaujali ma Noblex/docter. aky je rozdiel v jednotlivych radach N5, N6 a docter basic. akosi sa neviem dopatrat. zaroven som narazil na pre mna doteraz neznamu znacku a to steiner. konkretne tento je za velmi zaujimavu cenu: steiner-ranger-25-10x50 mate s tymto niekto skusenost? Puškohľad - výber - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 8.6.2019 o 8:36

Kludne si pozri aj Docter/Noblex. Vyborna optika za vyborne ceny... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jagttiger, 7.6.2019 o 11:01

Reakcia na príspevok od acip, 6.6.2019 o 22:17 :
Acip,chceš sa zmestiť do sumy 800€ ,,casom ak zistim co v praxi od puskohladu ocakavam a kde vidim rozdiely by som mohol kupit nieco lepsie’’. Oplatí sa ti do toho 2x investovať? Môj názor je,že kúp si jeden a poriadny(zeiss,kahles,swaro,smith bender,leica) a budes s ním určite spokojný.Ktory si vyberieš to už je na tebe. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 7.6.2019 o 7:39

Reakcia na príspevok od acip, 6.6.2019 o 22:17 :
acip ak bude puskohlad kupovat v SR u riadneho obchodnika (je jedno ci e-shop alebo kamenna predajna) tak na zaruku to ci to je cez aylantik alebo z marsu to vplyv nema. zakon plati rovnako a seriozny obchodnik sa bude stavat k reklamacii poctivo a v sulade so zakonom... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off acip, 6.6.2019 o 22:28

a pridam doplnujucu informaciu, ktora neviem ci ma alebo nema vplyv. ale mam poruchu farbocitu. teda nejake skreslenie farieb o ktorych sa tiez casto hovori v diskusiach u mna zrejme rolu hrat nebude. nie som ale uplne farboslepy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off acip, 6.6.2019 o 22:17

su dostatocne zaujimave, ale na zaciatok by som bol rad ak by som sa zmestil do sumy 800, max 1.000 €. povodne som sa nechal nalakat na kahlesa, ale to uz je 500 nad. casom ak zistim co v praxi od puskohladu ocakavam a kde vidim rozdiely by som mohol kupit nieco lepsie, ale ako uplny greenhorn by som asi mohol zacat s mensimi nakladmi a urobit si rozhlad. ako spodny limit pouzitelnosti chapem Deltu, pod nu nepojdem isto. skusim teda otazku, ci je dostatocna, ci tam je rozdiel oproti zeissu conquest V4. pri leupolde sa trochu bojim pripadnej reklamacie, ze to bude cez atlantik komplikovanejsie. a este mam otazku: je variabil 3x až povedzme 10x pouzitelny na spolocnu? pretoze som sa domnieval ze nie je a preto som hladal nieco s parametrami 2-10x50. 50 preto lebo 56 je len pre mladsie oci a mne uz 40 dycha na krk. je teda v tomto cenovom rozpati rozdiel medzi deltou, zeissom, leupoldom, minoxom alebo je to uplne jedno? vopred dakujem za Vasu ochotu a trpezlivost ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lubo123, 6.6.2019 o 9:36

Reakcia na príspevok od acip, 5.6.2019 o 20:03 :
Ak máš dosť financií výber si niečo z "veľkej štvorky", alebo leupold, meopta r2. Delta je na konci môjho rebríčka puškohľadov, ktoré mám, alebo som mal a splnili moje očakávania. Delta sa vyrovná v priepustnosti svetlá meopte aj zeiss classik, nemá taký dobrý kontrast a ostrosť. Tieto som porovnával cez deň aj večer. S pozdravom LaLZ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lanus, 6.6.2019 o 8:27

acip - Keď nie sú pre teba dostatočne zaujímavé Leupold ,Kahles či Zeiss tak mrkni na druhý koniec ponuky spektra napr. Puškohľad - výber - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off acip, 5.6.2019 o 20:03

dakujem za rady. cim viac to studujem tym viac sa zamotavam. v podstate som sa dostal spat na zaciatok a opat zvazujem tie ktore som predtym uz vylucil. napr. MINOX ZE 5i 2-10x50, Deltu Optical Titanium 2,5-10x50 HD. k tomu Minoxu mi bolo poradene ze je to najhorsia volba a radsej hoci aj deltu. dalsim kandidatom bol Nikon MONARCH 7 2.5-10×50SF a Zeiss Conquest V4 3-12x56. pri zeisse sa mi nezda ze najmensie zvacsenie je 3x a neviem ci by sa dal pouzit na spolocnu. tym myslim len stand, do pohonu myslim ze lepsia volba je brokova kozlica s jednotnou strelou....a to som si myslel ze najtazsia dilema bude volba zbrane ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 31.5.2019 o 13:03

Reakcia na príspevok od acip, 28.5.2019 o 22:18 :
ak s tychto dvoch tak ja by som volil Kahles. Za zmienku este urcite stoji aj Leupold VX-5HD 3-15x56. 15x zvacsenie v polnom reviri urcite vyuzijes, ked nie hned tak casom urcite ci uz na lov ako aj na "precitanie" napr. srncej. Dalsia vyhoda je balisticka vezicka dodvana standardne, opat v polnom reviri urcite casom hlavne pri love na vacsie vzdialenosti je to dobra vec. Ale rozhodnutie je urcite na tebe. Puškohľad - výber - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BigBore, 29.5.2019 o 0:21

Reakcia na príspevok od acip, 28.5.2019 o 22:18 :
Kahles je dobry tam nie je o com, pri R2 by som si poriadne pozrel osnovy lebo ma udajne velmi velky bod pri klasickom krizi, lepsi je krizik, Meopta to mala upravovat t.j zmensit bod ale neviem od kedy a ci budes mat moznost porovnania. Kahles by mal byt spolahlivy (mali sme a mame v rodine) ale to je len osobny nazor samozrejme vsetko sa moze pokazit. Cenový rozdiel nie je maly ale sam musis vediet ci ti to za to stoji. Este by bol mozno zaujimavy Noblex (Docter) N6 2-12x50. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off acip, 28.5.2019 o 22:18

zdravim Vas, priatelia polovnici. ako zacinajuci Vas prosim o radu s vyberom puskohladu. bude to moj prvy na prvej puske. planujem ho zatial vyuzivat ako univerzal, preto variabil. casom mozno pribudne kolimator. do uzsieho finale postupili Meopta R2 2-12x50RD a Kahles Helia 2-10x50i. v sirsom semifinale bola aj Delta optical titanium. oplati sa priplatit za ten kahles? vyuzitie bude asi castejsie v polnom reviri, ako v lesnom, len lov. a bude to na 308w ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lanus, 28.2.2018 o 21:06

jozefkraus - Medzi zv. 9 a 10x je rozdiel nenápadný ; ak trváš na tej 50-ke tak je tu ešte MINOX-ZX-5i-2-10x50-kríž-ger4 . Ak chceš porovnanie optík tak to musíš spraviť sám lebo inak to nieje "vierohodné" ,lebo každý má iné oči !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jozefkraus, 28.2.2018 o 20:49

lanus, dakujem viem o tom. nechcem 56 objektiv. co sa tyka vyuzitia tak polujem v lesnatom reviri kde strelba vacsinou do tych 100-120 metrov. 3-15 zvacsenie je fajn a asi by som ho obcas aj vyuzil ale chcelo by to v kombinacii s 50 objektivom. skor mi islo o porovnanie tychto puskohladov a aj to ci medzi zvacsenim x9 a x10 je z pohladu uzivatela velky prakticky rozdiel. spodnu hranicu zvacsenia az tak neriesim, na spolocne mam kolimator. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lanus, 28.2.2018 o 19:54

jozefkraus - Veľkosť zväčšenia záleží od miesta a účelu použitia čo si neuviedol ! A tak keď uvažuješ aj o Minoxe tu je skvelá ponuka : ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lovec84, 28.2.2018 o 18:54

Citulik to ze drzi na 222 nieje zrovna test, lebo predpokladam ze na 222 udrzi skoro vsetko. Tym nehovorim ze je to zly puskohlad. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off citulik, 28.2.2018 o 18:22

Leupold a Minox sa radí do strednej triedy.Mam Minox na R. 222,spokojnosť.Je to puškohlad vyrobený v nemecku a je 100 % OK ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozefkraus, 28.2.2018 o 18:01

mate niekto skusenosti a viete porovnat Leupold VX-R 3-9x50 prip. 4-12x50 a Minox ZX5i 2-10x50? ktory by ste zvolili a preco? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peterber, 19.7.2017 o 22:35

Mibe74: na ceskych forach mu uz Shiva daaavno neporadi...excelentny strelec, uz bohuzial Lado nie je nejaky ten rok medzi nami...povedal by som, priekopnik a zakladatel v BR a LR strelbe v Cechach a skoro vsetci LR strelci na Slovensku su jeho ziaci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ANDELIK, 22.7.2012 o 17:53

JA 2 cm neriesim co strielas zavodne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

správca MMasska, 22.7.2012 o 16:12

ja by som isiel do HT ta osnova nema chybu mne to sedi perfektne to je moj nazor :-) :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 22.7.2012 o 9:36

HT....a este by som tam doplnil Bender-Zenith 3-12x50... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 21.7.2012 o 23:27

nech si kamarat hodi mincov....oba su skvele... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off riverdo, 21.7.2012 o 23:01

Opat sa vraciam k teme poprosil ma kamarat ci by som sem nedal temu porovnanie 2 puškohľadov nechcem písať najlepších lebo možno sú lacnejšie a nie o moc horšie. Takže jednalo by sa o tieto 1. Z6i 2,5-15x56 P BT SR 2. Zeiss VICTORY HT 3–12x56 ASV+ Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off riverdo, 12.7.2012 o 9:10

borza 222: presne ten som kúpil na remington 223 celkom sa dá mam aj Bushnell Elite 6500 presne to iste zväčšenie a sú to takmer identické puskohľady Neviem presne ako je to s nástrelom lebo jeden mam nahodený na vzduchovke a druhy na tom remingtone. MMasska: diaľkomer mam Leicu 1600B takže tento smer som doriešil. Ano viem ze zeiss robí niečo také ale moc sa mi to nepáči. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off johnturturo, 11.7.2012 o 22:35

Zeiss Duralyt 3-12x50 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 11.7.2012 o 16:03

riverdo ak to chces na long aj na polovacku na 100 200 300 400m ako pises potrebujes dialkomer a na puskohlade BT alebo AVS mozes kupit aj puskohlad s laserom urcenia dialky mne osobne sa to nepaci ale od ZEISS som to skusal a dalo sa daju aj balistik tabulku a potom to ide len daj spickovu montaz a dobru zbran bez toho to nejde a hladaj optimalne strelivo ked si ho nebudes laborovat sam alebo dajaky dobri kuchar tak uz musi byt dobra znacka. Ak chces vela muziky za malo ecok tak hawke siderwinder a tam si vyber ake priblizenie ti bude sediet,tak dobru volbu a presnu musku ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mrlian, 11.7.2012 o 15:42

To nie sú urážky. To je len konštatovanie, že buď nerozumieš poľovníckej streľbe alebo si sa nešťastne vyjadril.Prečítaj si ešte raz tvoju otázku a zistíš (napr. čo je to +/- 2 cm, s čím si pri Meopte nebol spokojný,...) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off riverdo, 11.7.2012 o 15:04

s Meostarom som bol spokojný len mi vadili tie hrubé čiary, skôr som zvyknutý na tenké. Chcel som ešte nejakú inú osnovu, napríklad odstupňovanie 100 200 300 400 nejakú zjednodušenú taktickú osnovu. Napríklad sa mi páči od Leupolda Bonne crocket osnova. Chcel by som to použivať aj ako long range streľbu preto som chcel niečo aj na poľovačku aj na športovú. Mrlian, Andelik - ak máte urážať nezapájajte sa do diskusie,mna to nazaujíma a ostatných asi tiež nie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 11.7.2012 o 9:35

len tak pre zaujimavost: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off marcelbyk, 11.7.2012 o 8:54

som si dnes objednal duralyt - potom mozem dat referencie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sako80, 10.7.2012 o 20:55

duralyt je dobrá voľba aj keď tak trochu s kozmickým vzhľadom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 19

off mibe74, 10.7.2012 o 20:54

MMasska-mas pravdu, ale nenapisal, ci to chce na lovecke ucely na long range, alebo sportovo. Nech si kukne nejake Figiho videa, ten chlapik je cech a lovi na velke dialky. osobne riverdo-vi odporucam, nech sa zaregistruje na ceskom loveckom fore a napise ohladom jeho poziadaviek na nick Figi, alebo Shiva-ti uz mu poradia. Podla mna mu taku istu sluzbu, ako swarovski urobi aj sightron za mensie peniaze. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 10.7.2012 o 20:38

mibe74 mas uplnu pravdu ja som svoj najdlksi vystrel dal z pieskoveho vreca z 6-24X56 upravene strelivo na mieru este ked som sportovo strielal. strielam ked sa da tak stale z oporou malo kedy z volnej ruky zo 100 krat tak 5 ked to uz inak nejde ale mozno je riverdo narocnym strelcom preto som mu napisal ako prvi prispevok a ked to tak skombinuje tak uz si to pokazi len vlasnou tarbavostou! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 60 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM