Heming hunting
dnes je nedeľa,  19. máj 2024,  meniny má Gertrúda,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:04,  dnes západ slnka: 19:21
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Strelivo Sako a všetky poznatky s jeho strelami - diskusia

autor: off Eriann
pridané: 7.7.2012 15:23

Chlapci, rád by som vedel Váš názor a skúsenosti so strelivom Sako od fínskeho výrobcu z praxe v porovnaní s najlepšími výrobcami RWS, Norma atd. Zaujímajú ma zvlášť Vaše postrehy a skúsenosti pri love so strelami Hammerhead a SuperHammerhead. Znakovanie, farbenie, priestrel, poškodzovanie zveriny.Ďakujem vopred za príspevky.

počet zobrazení: 77 677
počet hlasov: 5
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 241-280 z 301 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Trgo, 20.7.2012 o 18:45

Používam Sako "Hammerhead" už tretí rok v cal. 8x57 JRS, 13 g strely, nakupujem ho ako uviedol v odkaze "namor 767". Som s ním maximálne nadmieru spokojný. Za tú dobu som s tým strelivom ulovil cca 25 ks, všetko ostávalo v ohni, priestrelom a s minimálnym poškodením diviny. Čo sa týka farbenia, tak s tým žiaľbohu nemám praktické skúsenosti. Za tú cenu na našom trhu - môžem tento druh streliva len odporučiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 20.7.2012 o 12:19

ten p...s mi to zasa zmazal ale neviem preco! nic ani nepise len to zmaze nechapem ze preco ved zbrane maju aj iny!a kolko nastrelovacich tercov tam maju iny napocital som ich aspon 35 ale mne vymaze aj zbran tak uz vam to nemam ako ukazat ako ide Sako Hammerhead ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

správca MMasska, 19.7.2012 o 18:32

pridal som naspet foto z nastrelovania a dal som tam aj zbran nech mi to uz nevymaze! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jager55, 19.7.2012 o 17:09

strielal som sako Hammerhead 11g v 7x64 a bol som velmi spokojny co sa tyka presnosti a taktiez ucinku na zver-ktora po zasahu velmi dobre farbi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 19.7.2012 o 17:00

aaaaaaaaaaa admin mi vymazal foto z nastrelovania nabuduce do terca jebnem nozik nech je tam aj zbran aby bol spokojny!!!!!!!!!!!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

správca MMasska, 19.7.2012 o 16:59

hunter2 uz som ho raz ziadal o radu a vcelku dobre mi poradil ale nenapadlo ma ziadat ho ci mi to vie pozhanat ale urcite sa na neho obratim bo chcem skusit aj cosi ine tak ho isto oslovim dik za radu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kopoviar17, 19.7.2012 o 16:19

ved to ked som bol na posledy ich kupovat tak som chcel tieto 11g no nemali ich len 9g..tak som počkal dúfam že ich začiatkom augusta budu mat.inak je zasadny rozdiel medzi 9g a 11g? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Eriann, 19.7.2012 o 16:01

Kopoviar17, do 7x64 ich vyrabaju v prevedení Hammerhead o hmotnosti 11g a vraj je to poriadny kanón, s výborným účinkom. Kamarát ich pred rokmi strieľal a bol veľmi spokojný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter2, 19.7.2012 o 15:35

MMaska napiš tomuto odkaz a maš po probleme on ti ich zoženie HNEĎ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kopoviar17, 19.7.2012 o 15:31

idem si to kúpit do 7x64 potom dám vedet čo a ako...ale ešte neviem akú gramáž.sako mam 222 rem a zatial fajn,strelený len jeden srnec stým zatial spokojnost ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Eriann, 19.7.2012 o 15:23

Chlapci, toto mi piše jeden kolega z čiech. On používa Sako SuperHammerhead v 308 Win a nevie si to vynachváliť. ,, Ahoj Ľubo. Já tuto střelu upřednostňuji a to proto že je fantasticky přesná a to i na velké vzdálenosti,téměř vždy prostřelím každý kus a to i na dosti velkou vzdálenost.Zvěř vždy dobře barví,pokud nezůstane v ohni.Tato střela má malinko silnější plášť a olovo je možná o trochu tvrdší.I když chytne kost tak se jednak nerozloží a prostřeluje.Ze 60 kusů ulovené zvěře mám pouze jednu střelu,jinak každá prošla tělem zvěře.Výstřel je tak 50sátikoruna.Tu jednu mám proto že na mne při dosledu vyrazilo prase a já musel střílet zepředu na hlavu,střela šla mezi světla rozbila krční páteř a skončila až za žaludkem ve střevech.Prase bylo v plné rychlosti zasaženo na 40m a chvála pánu bohu že bylo tak dobře zasaženo.Teď střílím Geco,ale vrátím se zase k Saku.V drtivé většině zvěřina nebyla poškozena a ani podlitina nebyla zvlášť nějak velká,já jsem je střílel v 9,7g a chci vyzkoušet právě tu těší ta je tuším 11,7g.Na černou to je kladivo,a nestalo se mi že by i těžší kus odběhl z nástřelu dál jako deset kroků,pokud nezůstal na fleku.Já jsem sní opravdu spokojen a jakmile dám kukr i na třístovku,mám to v Brownigu tak to budu ládovat zase a jen Sakem.Dlouhé roky jsem střílel naše S/B střižnou hranu a byl jsem nad míru spokojený,ale teď ten náboj nějak pokazili a tak nač se trápit.Jinak 30/06 jsem měl také a nedám na tuto ráži dopustit.Tak snad jsem ti napsal vše podstatné a pokud si na něco ještě vzpomeneš,tak rád ti to zodpovím,pokud budu vědět.,, Takže z toho vyplýva, že strelivo je za tú cenu až veľmi kvalitne... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 19.7.2012 o 14:09

rado100 neviem ale mne sa nedarilo ho pozhanat a doniesol mi ho kamarat od kettlera z hamburgu tak uvidime ako to pojde ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 19.7.2012 o 12:30

V súčasnosti bežne na predajni. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubos2, 19.7.2012 o 0:02

Tieto strely sa u nás úspešne používajú, už viac ako 10 rokov, ak sa nemýlim. Sú veľmi kvalitné a kompaktné aspoň v kal. .308 Win.-vlastná skúsenosť. Akurát v minulosti bol problém, lebo Fíni distribuovali pre Európu, len 1x ročne. Takže, keď si si nekúpil dostatočné množstvo, keď boli práve na predajni...rok čakanie. V súčasnosti neviem ako je to s nimi... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peter764, 18.7.2012 o 21:33

ťažko odhadnúť čo to urobí, každý zásah je špecifický. V 7x64 je to 11 g strela, úsťová rýchlosť podľa výrobcu 850 m/s, takže na tú hmotnosť dosť. Napriek tomu poškodenie diviny žiadne, aj keď pri jednom kuse sa nedajú robiť všeobecné závery. Myslím si, že tá tupá špica strely bude skôr výhodou ako nevýhoda, lepšie predá energiu, zver by mala výraznejšie značiť. Používanie týchto striel na Slovensku je pravdepodobne v začiatkoch, takže na nejaké väčšie skúsenosti s nimi si budem musieť asi počkať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 18.7.2012 o 21:20

peter764 oproti accubondu to islo nizsie a trochu v lavo ako som opisal pri fotke a zvukovi efekt no neviem mne sa zdal rovnaky trocha ma vystrasili ze som mal brat 13g ze 11,7 je moc rychle tak neviem dufam ze to nebude dajaky srotovnik? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peter764, 18.7.2012 o 21:04

ja som ich mal v 7x64, veľmi presné strelivo 3 rany, vzd. 100 metrov, rozptyl do 2 cm. Boli strašne nadupané, oproti TOG, TIG a Oryxu išli o 15 cm vyššie, aj spätný náraz a zvukový efekt bol silnejší. Strelené som s tým mal malé praso, vzd. do 100 metrov na chrbát, žiadne poškodenie diviny, len diera v kosti a mäse. Čo je zaujímavé, Hamerhead si chvália vo viacerých kalibroch, čo u iných striel nebýva zvykom. Čo sa týka vzhľadu nič moc, ale kvalitu ukážu pri zásahu zveri. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 18.7.2012 o 20:01

vratil som sa zo strelnice tak to slo vcelku dobre dal som foto do kategorie zbrane ta neviem ci dobre? ked ma dakto zaujem som v celku spokojny aj ked ? uvidime aky to bude mat efekt. moj osobny dojem je len to ze ta strela posoby na mna tak neuhladene a surovo oproti napr. vulkanu alebo accubondu proste taky stopel to je len moj prvy a vizualny dojem ale presnost je velmi slusna tak to su prve dojmi aj po strelnici ostatne pridam potom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lrentka, 18.7.2012 o 19:13

MMasska daj kontakt, príp. na email lrentka@orava.sk ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Eriann, 18.7.2012 o 17:48

Fiiiha:-))) To je riadny knedlík:-))) Fínska munička Sako vraj patrí medzi tie lepšie v európe. Strely sú z ich produkcie??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 308Winchester, 18.7.2012 o 15:54

takto vyzerajú Hammerheady 11,7g v 308 Win. odkaz a u nich nebol problem so strhavanim olova. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 18.7.2012 o 15:52

chcel som to v 7x65R ale nemali tak to mam 30-06 tak to uvidime? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sumcar, 18.7.2012 o 15:49

V akom je to kalibri ? v 7x64 robi Hammerhead vybornu robotu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 18.7.2012 o 15:21

dnes mi dosko sako Hammerhead musim povedat ze vzhladovo ma neuputalo vobec ma to velku olovenu hlavu ako poloplast od SB uz vidim ako sa bude casom oklepavat a strhavat olovo dole skoda ze som si to nekukol vopred odkaz od namor676 asi by som si zobral racej SuperHammerhead! tak uvidim idem skusit na strelnicu a potom hor sa do lesa budem informovat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namor676, 8.7.2012 o 12:49

odkaz odkaz Myslím že by nemal byť problém ich zohnať tu odkaz , ale na dobierku mám obavy že bude niekto ochotný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Eriann, 8.7.2012 o 9:23

Ja som sa informoval prevazne na ceskych forach. Toto strelivo, teda aspon spominane strely Hammerhead a Superhammerhead si nevedia mnohi vynachvalit... Hammerhead je nadupany poloplast, jadro strely je pevne uchytene v plasti prelisom a strela je lepena (bonding) Vyznacuje sa vraj vynikajucou ranivostou a setrnostou k divine s vysokou pravdepodobnostou priestrelu.Superhammerhead je strela trocha tvrdsia, ale s velmi podobnymi vlastnostami. Rad by som vedel ako sa to sprava aj v realnej praxi od jeho uzivatelov.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 8.7.2012 o 6:31

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ja neviem ale v poslednej dobe o nom pocujem stale a su to len chvali tak som sa rozhodol ze ho pozhanam ale malo predajni mi povedalo ze sako robi a Hammerhead a SuperHammerhead zatial nemaju tak neviem ako dopadnem ak niekto vie aky je konstrukcny rozdiel medzi nimi nech napise a ked ma niekto adresu skade sa to da objednat tak nech to da sem a najracej dobierka diky som zvedavi aj ja na skusenosti ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie strela hammerhead (autor: peter764).

off kopoviar17, 27.3.2012 o 16:49

kde kúpim Sako v Žilinskom kraji? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo do 6,5x55 SAKO Racehead vs Gamehead (autor: Janinko).

off Janinko, 16.3.2012 o 20:29

Michal: S RWS DK som spokojný používam tento kaliber a viem, že sa osvedčuje aj v 6,5x55 ale chcem vyskúšať spomínaný Nosler Partition s ktorým vôbec nepoznám. Bol by som rád keby mi napísal niekto kto má stýmto strelivom skúsenosti. Ďakujem všetkým. Lovu Zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo do 6,5x55 SAKO Racehead vs Gamehead (autor: Janinko).

off michal89, 15.3.2012 o 22:28

janinko doppelkernom lovim uplne vsetko a znie to neskutocne ale zatial všetko v ohni a co ma dostalo tak bol asi 200 kilovy jelen ktory po rane krizom na lopatku, boli chytene pluca spadol ako keby ho vyplo... aj diviaky okolo 100 kilo padali v ohni, ziadne odbiehanie.. samozrejme komorove rany alebo pečen-zadna komora.. a podliatiny ziadne alebo minimalne.. ozaj som milo prekvapeny... ale ani noslerom asi nic nepokazis... :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo do 6,5x55 SAKO Racehead vs Gamehead (autor: Janinko).

off Janinko, 15.3.2012 o 21:47

KOHUT: Naozaj ďakujem za tvoje rady a skúsenosti a že aj v dnešnej dobe keď ľudia žijú v zhone si nájdeš čas a pomôžeš druhým ľuďom ktorý radu hľadajú. Týmto pádom sa dám asi naozaj na Nosler Partition od Normy. Ďakujem ešte raz :) PEPIES: KJG mám veľmi rád ale používam toto strelivo v 6,5x68 a 8x68S a to len na väčšie vzdialenosti. A 6,5x55 chcem používať na také bežné poľovnícke vzdialenosti. Ale máš veľmi dobrý typ a ďakujem ti za radu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo do 6,5x55 SAKO Racehead vs Gamehead (autor: Janinko).

off pepies, 15.3.2012 o 21:13

Skús toto a neolutuješ do 250m ti to bude lietať + - 4cm.akurat cena je 4 eur za kus.odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo do 6,5x55 SAKO Racehead vs Gamehead (autor: Janinko).

off kohut64, 15.3.2012 o 21:05

Úprimne. Dilemu : "čo nabiť do 6,5 x 55 SE" z uvedeného prehľadu streliva, by som riešil jedine v prípade, ak by som ráno lovil losa na severe a podvečer srnca na juhu Švédska. A to myslím doslova. Opakujem, spomínané lovecké strelivo z dielní RWS, Sako, Lapua, resp. Norma je všetko na špičkovej (svetovej) úrovni a na daný účel je v podstate jedno, ktoré zvolíš. Ale aby som bol konkrétnejší. Poľovníckemu strelectvu sa venujem viac ako 25 rokov (prakticky aj teoreticky) a na otázky typu "je lepšia Lapua alebo Sako, resp. Norma alebo RWS" skutočne nedokážem dať jednoznačnú odpoveď. Takže moje DOPORUČENIE znie : 6,5 x 55 SE vyhovuje Norma VULKAN - na slabšie diviaky a bezparohú jeleniu (netreba to brať ako dogmu !). Sám lovím jeleňa v ruji a dospelú diviačiu zver (kance) kalibrom 7 x 64 a na srnčiu mám 5,6 x 52 R Savage. Ak by som však mal zbraň iba v kalibri 6,5 x 55 SE a v zmysle platnej legislatívy ňou lovil všetku raticovú zver (u nás) zvolil by som Nosler partition od Normy. Dúfam, že som Ti pomohol, prajem šťastnú voľbu pri výbere streliva v tomto naozaj vydarenom kalibri. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo do 6,5x55 SAKO Racehead vs Gamehead (autor: Janinko).

off Janinko, 15.3.2012 o 19:56

Tak teraz si mi dal chrobaka do hlavy :)Ako som bol rozhodnutý medzi Lapua a RWS teraz už zvažujem aj Partition a Vulkan. Toto je jednoznačne najťažšie rozhodnutie pre poľovníka akym strelivom kŕmiť svoju pušku. Ako som už písal chcem stým poľovať srnčiu,čiernu aj vysokú do tých 200m. Už tri dni nič iné nerobím len chodím po fórach a rozmýšlam čo si mám zaobstarať. KOHUT: S Partiion nemáš skúsenosti ? Viem, že neurobím chybu ale chcel by som strelivo ktoré môžem použíť na zver ktorú som napísal. Aj keď ide o zver s veľkým výberom. RWS DK sa mi ohľadne balistických vlastnostiach páči najviac ale balistika nieje všetko. Tak čo teraz...Chlapi pomôžte mi :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo do 6,5x55 SAKO Racehead vs Gamehead (autor: Janinko).

off kohut64, 15.3.2012 o 17:19

Mám tento kaliber komorovaný v AZ 1900. S touto guľovnicou prednostne lovím mladšie diviaky (diviača a lanštiak) a najmä holú vysokú. Používam strelivo Norma VULKAN. Vzhľadom k hmotnosti strely - 10,1 gramu ide o strelivo zodpovedajúce lovu akejkoľvek, u nás sa vyskytujúcej zveri. Toto strelivo môžem pre daný účel (vrátane srnčej a dančej) z vlastnej skúsenosti odporúčať. Z produkcie tejto muničky dávam pre majiteľov 6,5 x 55 SE do pozornosti strelivo Nosler PARTITION (hmotnosť strely 9,1 g). Nakoľko však ide o absolútnu svetovú špičku, treba rátať aj s vyššou cenou. K ostatnému, tu spomínanému strelivu : ide o renomovaných výrobcov streliva, takže ak sa autor otázky rozhodne pre ktorékoľvek, z tu menovaných, nemyslím, že urobí zásadnú chybu. Samozrejme, "Lanus" dobre vystihol skutočnosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo do 6,5x55 SAKO Racehead vs Gamehead (autor: Janinko).

off Janinko, 15.3.2012 o 14:30

Michal a strielaš stým veškerú našu zver ? Alebo ju máš iba na určitý druh zvery asi srnčiu. Na DK som sa dozvedel, že je dobrá na srnčiu ale diviačia už nieje o tom istom. Je to približne pravda ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo do 6,5x55 SAKO Racehead vs Gamehead (autor: Janinko).

off michal89, 14.3.2012 o 22:02

na lapua mega som cital par prispevkov ze v tejto razi zvyknu dost podlievat.. osobne mam skusenosti s doppelkernom v tejto razi a je to pohadka :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo do 6,5x55 SAKO Racehead vs Gamehead (autor: Janinko).

off Janinko, 14.3.2012 o 18:47

Ďakujem ti veľmi pekne za radu. Pozrel som si to a rozhodol som sa, že asi skúsim Lapua Mega je na to veľa pozitývnych názorov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Strelivo do 6,5x55 SAKO Racehead vs Gamehead (autor: Janinko).

on lanus, 14.3.2012 o 18:04

Janinko - Racehead je "viacmenej" terčové strelivo = Sierra HPBT. Gamehead je obyčajný poloplášť , Lapua Mega i RWS DK sú v naších končinách častejšie používané! Keď si chceš prečítať viac názorov pozri tu : odkaz tu : odkaz a tu : odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Sako (autor: rossler8x57js).

off polovnicek80, 5.1.2012 o 6:37

Jedlička nemal ani pred mesiacom,raz som zohnal 2 krabičky z Prievidze skus sa opýtat tam ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 241-280 z 301 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel
Poľovníctvo TEREM