Heming hunting
dnes je streda,  15. máj 2024,  meniny má Žofia,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:09,  dnes západ slnka: 19:16
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Topánky vaše skúsenosti a rady pre ostatných - diskusia

autor: off kajo015
pridané: 23.6.2012 13:35

Zdravím všetkých chcel by som sa spýtať na vaše skúsenosti ohladom topánok na poľovačky nakolko posledná téma tu bola v roku 2010 a odvtedy sa všeličo pomenilo. Zaujímalo by ma aké topánky nosíte a ako sa vám osvečili či by sme spoločnými silami nenašli najvhodnejšiu obuv pre nás poľovníkov aj ked si za nu piplatíme...


Za účasť v diskusii dakujem

počet zobrazení: 43 323
počet hlasov: 2
okruh tém: poľovnícka obuv
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Fehir, 28.12.2015 o 13:59

Ja som si dnes zaobstaral takúto maškrtu tak uvidíme čo to povie v teréne :) Topánky vaše skúsenosti a rady pre ostatných - diskusia

dať hlas príspevku | počet hlasov: 8

komentáre

zoradiť
zobrazené 241-280 z 283 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

Príspevok presunutý z diskusie kvalitna obuv nie len na polovacku (autor: marcony).

off Edu, 7.9.2010 o 17:21

Socializmus na slovensku nikdy nebol .To iba tak žartovne bol nazvaný komunizmus tak ako v korejskej ľudovodemokratickej republike neexistuje demokracia ani v nemeckej demokratickej republike neexistovala demokracia . Autokratická moc jedinej strany komunistickej nie je socializus ale reálny komunizmus .Socializmus čiastočný by mohol byť tak v švedskom kráľovstve . Nie ten virtuálny ale ten naozajstný . V komunizme sa predalo všetko nezáležalo na kvalite ved i na trabanty boli poradovníky ako skoro na všetko .Keď sa kupovala guľovnica nehladelo sa na kaliber ale či je alebo nie je !!! Veď československo malo nie len nejaké topánky ktoré prežili dodnes ale pred príchodom komunizmu tu bolo veľa špičkových firiem Jawa,Tatra,meopta,ČZ,S&B ,Baťa ,a mnoho a mnoho iných firiem uznávaných a konkurencie schopných na celom svete . Všetky mali jeden spoločný osud dostali sa na totalne ekonomické dno a stali sa smiešnymi absolútne nekonkurencieschopnými firmami . Po roku 1989 sa niektore začali povzviechavať ,ale zístať nazad svoje meno ktoré mali je vec naozaj dosť ťažká . Ano keď robili topánky z kusa kože a trocha gumy a potom predali za 20 násobnú cenu lebo iné neboli to sa dalo vyrábať :-DD obstať v konkurencii je však uplne odlišná vec . Za 200€ si viem predstaviť topánky ktoré budú pohodlné ,ľahke ,vode odolne a chladu odolné . Za 100 € sa také dajú kúpiť bez problému. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie kvalitna obuv nie len na polovacku (autor: marcony).

off goret, 7.9.2010 o 15:01

Edu, Mysanecko tu pochválil topánky, ktoré prežili prechod od socializmu ku kapitalizmu a ja s tou chválou súhlasím. Myslím si, že dnešných 200 eur je primerané ich kvalite a trvácnosti. Nie sú najpohodlnejšie, určite nie zo začiatku, ale časom ... :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie kvalitna obuv nie len na polovacku (autor: marcony).

off Edu, 7.9.2010 o 14:46

Na moj plat 1200kčs to bola cena uplne šialená . Pamätám si však ,že nejake topanky boli aj v obchodoch sem tam . Možno to bola nejaká zásielka čo sa vrátila v rámci RVHP . Je ťažko povedať čo to bolo ,ale veci na trhu sa diali vždy veľmi čudesné :-DD Teda ako to vôbec možno nazvať trhom :-DD všetko bolo nejaké virtualne . V tuzexe sa dali kúpiť niekedy tenisky adidas a puma . Cena pre normálneho človeka bola nepredstavieľná scifi . Podobne ako napríklad lyže renomných značiek ktoré stáli niekoľko platov . Práve preto sa na poľovačky nosili kradnuté kanady ,pracovná obuv tzv bagandže alebo kradnuté pollitráky . Maskáč ihličkový bol nadštandartný a tým čo ho nosili vôbec nevadilo ,že majú na čele napísané SOM OBLEČENÝ V KRADNUTEJ VOJENSKEJ UNIFORME :-DD Proste kradnúť bola normálna súčasť života :-DD . Vyfasovaný monterkový kabat tiež poslúžil ako ubor poľovníka . Zlatý klinec mundúru tvorila kradnutá ušanka často vyzdobená komunistickou hviezdou. Kanady boli naozaj katastrofálna obuv od ktorej asi ani nič horšie nepoznám . Tý čo mali hnedé boli lampasáci . Často ich zdobili hnede vojednske nohavice s vkusným červeným lampasom po bokoch . Tesne pred dohnitím komunizmu sa na trhu objavili rogeri . Boli obyčajne červené a v zime veľmi obľúbené i na poľovačkách . Dali sa kupiť niekedy i v obchodoch . To že boli červené nikomu nevadilo . Hlavne že vôbec boli :-DD. Lesníci chodili ustrojený normálne ako sa patrilo na lesníkov ,ale napriek tomu boli aj taký čo neodolali ihličkáčom či kanadám . 800kčs za topánky bolo teda sakra dosť to Ti poviem . Na to že mali obyčajnú gumovú podrážku a kus kože bez goretexovej papuče to bolo poriadne osolené !!!Vlastne ako všetko . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie kvalitna obuv nie len na polovacku (autor: marcony).

off goret, 7.9.2010 o 13:19

Edu, popradky sa nekupovali v obchodoch, tzn. nevyrábali sa konfekčne, ale na zákazku. Zákazka sa dala objednať i listom a zhruba do mesiaca bola hotová. Prvé som mal za 500, posledné predrevolučné za 800 Kčs. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie kvalitna obuv nie len na polovacku (autor: marcony).

off Edu, 7.9.2010 o 12:37

Goret myslíš klobásu ktorá sa predávala v komunistických obchodoch ? Tak tá nebola na smiech ale na vracanie to je fakt . Slaninu si môžeš vyudiť aj dnes . Rozdiel je iba v tom ,že prasa ktoré si kupiš na zakálačku nestojí 4 mesačnú mzdu ale 4 dennú mzdu . Bravčovina sa dá dokonca veľmi lacno kúpiť i v obchodoch čo sa za totáča dalo veľmi ťažko . Zohnať také karé bola práca neľahká a to ešte nehovorím o nekresťanskej cene kde si na jeden kilogram za jeden ďeň nezarobil ! Ano popradky sa pri korupcii dali zohnať za nekresťanské peniaze i v totalite . Boli to však uplne iné topánky ako sú dnes . Mali uplne inú obyčajnú podrážku zošité z bravčovej kože ktorej bolo dostatok ,lebo kto doma zakalal musel štátu odovzdať tzv . krupon to je koža z chrbta prasaťa . Morky ,kačice ,husi ,králiky ,divina,ryby sladkovodné či morské ,porcované kuracie ,sojove, a desiatky druhov mäsa v obchodoch proste neboli . Človek bol rád keď na nedelu zohnal špinavé kurča ktoré bolo ešte spolovice operené a neskutočne drahé oproti platom . preto bolo bravčovej kože dosť na bagandže kanady a či popradky :-DD boli to však topánky premokave bez menbrány a komfortu ktoré majú dnes . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie kvalitna obuv nie len na polovacku (autor: marcony).

off bibasso, 7.9.2010 o 7:31

Marcony ja ti odporúčam značku HanWag. Tiež som mal problémy z otlakmi a pod., ale pri tejto značke vôbec. Momentálne je do tejto značky obutá celá moja rodina a priatelia tiež pomaly začínajú prezúvať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie kvalitna obuv nie len na polovacku (autor: marcony).

off goret, 7.9.2010 o 7:02

Pár párov popradiek som zodral aj pred 89 a neboli mi na smiech, podobne mi nebola na smiech domáca klobása a slanina, a ani "plumb brandy". ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie kvalitna obuv nie len na polovacku (autor: marcony).

Príspevok presunutý z diskusie kvalitna obuv nie len na polovacku (autor: marcony).

off marcony, 6.9.2010 o 20:53

:) si ma Edu prehovoril docista. spolieham na teba ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie kvalitna obuv nie len na polovacku (autor: marcony).

off Edu, 6.9.2010 o 19:14

marcony ved ja ti verím a Slovenským výrobkom plne dôverujem . Čas pred rokom 1989 ked boli naše výrobky skôr na smiech je už našťastie za nami . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie kvalitna obuv nie len na polovacku (autor: marcony).

off marcony, 6.9.2010 o 17:44

a este som zabudol na tie snurky.... verte-neverte najodolnejsie snurky do topanok (a za super cenu) su startovacie snury do motorovych pil. no uuuuuzas... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie kvalitna obuv nie len na polovacku (autor: marcony).

off marcony, 6.9.2010 o 17:42

nooo tak Mysanecko to by slo celkom, tak trochu tie topanky poznam sice nie z vlastnej skusenosti ale ti co ich maju si ich chvalia. naozaj zacinam uvazovat ze ich skusim. vyskusal som zatial len zahranicne znacky a mozno to co potrebujem mam rovno pod nosom. uvidime co to povie. ozaj prave som sa vratil z ochutnavky snehu a dazda a mozem konstatovat, ze ten vosk GRANGERS sa mi zatial osvedcil najviac zo vsetkych. akurat som trosku pozmenil aplikaciu. Inak nepamätam si ze by snezilo u nas 6.septembra sak este ani revacka nezacala a uz sa ideme lyzovat? co je to s tym svetom... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie kvalitna obuv nie len na polovacku (autor: marcony).

off goret, 6.9.2010 o 15:05

trvácne šnôrky si môžeš urobiť z tenkej lezeckej šnôry, napr. odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie kvalitna obuv nie len na polovacku (autor: marcony).

off Mysanecko, 6.9.2010 o 14:20

:) Ja mám tiež šnúrky oranžové a už sa mi pár poľovníkov smialo.. Čo už, dôležité je, že sa páčia mne (ale už sa pracuje na zmene šnúrok, lebo už ma to chvíľami nebaví počúvať :)). Servis znamená, že sa vymení podrážka. Sú kožené, ručne šité a podrážku zodrieš raz cca za päť rokov (záleží ako často ich nosíš). Páči sa mi aj, že je jazyk v celku, neprejde voda, ani sneh (mám odskúšané). Neviem, čo by som na nich reklamoval, mám ich rok, dostali zabrať a sú super (používam impregnačný sprej na kožu). Nerobím reklamu, píšem len moje skúsenosti. Iné topánky si ani nekúpim. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie kvalitna obuv nie len na polovacku (autor: marcony).

off Edu, 6.9.2010 o 13:43

servis spočíva v čom ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie kvalitna obuv nie len na polovacku (autor: marcony).

off goret, 6.9.2010 o 13:39

Mysanecko, súhlas, len ja radšej jednofarebné tmavé. Výhodou popradiek je i domáci servis. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie kvalitna obuv nie len na polovacku (autor: marcony).

off Mysanecko, 6.9.2010 o 12:52

odkaz - Nepoznám lepšie... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie kvalitna obuv nie len na polovacku (autor: marcony).

off pavian, 5.9.2010 o 22:54

Súhlasím so Zigim, 2 roky sú limitná hranica pri každej značke, viac vydržia iba tie, čo človek nenosí :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie kvalitna obuv nie len na polovacku (autor: marcony).

off Edu, 5.9.2010 o 17:23

TRG-42 salonom som mal a po dvoch mesiacoch som ich roztrhal na franforce . Asi som nemal správny tip . Vandi :-DD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie kvalitna obuv nie len na polovacku (autor: marcony).

off TRG-42, 5.9.2010 o 14:56

ja by som ti poradil obuv znacky SALOMON je to ozaj kvalitka mam ich uz vyse 3 rokov a maju zaruku este dalsych 7 som absolutne spokojny do terenu vody snehu myslim si ze SALOMON predbieh konkurenciu, ale riad sa podla seba nie podla komentov kazdy pouzivame obuv inak a na insie... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie kvalitna obuv nie len na polovacku (autor: marcony).

off VanFCR, 4.9.2010 o 20:31

Edu, ved to...reklamovat sa da...ale nie je lepsie, ked sa boty nemusia reklamovat? To vazne ziadne z tychto lahsich topanok nevydrzia aspon tie dva roky? idealne viac? ...no nic, to bol len taky basnicky vykrik :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie kvalitna obuv nie len na polovacku (autor: marcony).

off Edu, 4.9.2010 o 17:14

ano pavian trezetu som skušal ale nemal so ich nikdy . Vypadali uplne perfekto . Ano Vandi merrell sedí famozne na nohe a výborne sa v tom chodí. Práve táto firma robila i zakázku pre americkú armádu v Iraku . Samozrejme aj merrell má svoju životnosť a reklamácii obyčajne nie je problém . Frajerka má lacoste druhý mesiac popraskala koža durchom 5 cm diera odlepená podrážka a vložka uplne zničené tenisky ktoré uvadzajú že lahká letna športova obuv stali 90€ včera ich v laugaríciu reklamovala a predavačka ju podrobila krížovému výsluchu zaujímavé otázky mala . Napríklad ,že či ich nenosila v daždi a podobné . Nuž mala šťastie že som tam nebol i ja lebo by dostala velmi rýchlo i správne odpovede . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie kvalitna obuv nie len na polovacku (autor: marcony).

off Zigi9, 4.9.2010 o 12:29

Osvědčenou obuv bohužel nemám, všechny boty svým tempem v terénu odrovnám do dvou let. Hlavní problém vidím v tom, že chodím dosti do kopců a hlavně v lese kde je hodně ostružiny, takže ty boty soustavně škrábu o ostružinu a mačkám u špice - a ještě větší problém jsou pro mě gumáky, ty mi taky nikdy nevydrží ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie kvalitna obuv nie len na polovacku (autor: marcony).

off pavian, 4.9.2010 o 1:03

Istý čas som mal Trezety Pamir, dosť blbuvzdrné topánky, taká jednoduchá klasika, nubuk s goretexom, ich výhoda je, že majú iba 2 švy vzadu... ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie kvalitna obuv nie len na polovacku (autor: marcony).

off VanFCR, 3.9.2010 o 21:44

Edu, nahral si mi s tymi chameleonmi. Merrelli mam rada pre to ich americke kopyto, sedi mi lepsie ako europske vacsinou. Ale co mi vadi, ze ani jedny z trekovych tenisiek alebo ako nazvat kategoriu kam chameleony patria nevydrzali dlsie ako 2 roky, posledne dokonca len rok a pol...to hovorim o takmer dennodennom noseni. Mozno keby som ich nosila len do lesa, vydrzia dlhsie, ale mne sa v nich tak dobre chodilo, ze som ich nosila aj k rifliam do mesta...skoda, sedeli na nohe vyborne. Prave dosluzuju ich nastupkyne (nie merrell), tie vydrzali rok, takze zas som pred volbou a veru...tazka volba :( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie kvalitna obuv nie len na polovacku (autor: marcony).

off Edu, 3.9.2010 o 18:40

ale pridám teda takú ľahkú obuv od merrellu do ľahkého terenu a na leto odkaz A keď ťa niekto stretne a má čím nech si pomyslí že si zlý poľovník keď nemáš šlohnuté kanady Orol :-D Osobne by ma to nehnevalo iba by som sa pousmial :-DD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie kvalitna obuv nie len na polovacku (autor: marcony).

off Edu, 3.9.2010 o 18:22

Nie orol americký poľovníci nechodia v mereloch . Ja som iba značku pridal . Otázka bola na obuv do ťažkeho horskeho terenu . To som popísal v predchádzajúcich príspevkoch . Merrell nie je špecializovaná obuv pre poľovníctvo . Na to majú amíci iné obchody napríklad odkaz USA nie je severná korea :-DD Všimni si ceny !!! odkaz aby sme sa trocha prebudili :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie kvalitna obuv nie len na polovacku (autor: marcony).

off orol, 3.9.2010 o 18:04

Edu ahoj, to akože myslíš s tým odkazom merell, že tak chodia v lete obutí americkí poľovníci? Tu keby si poľovník obliekol poľovnícku uniformu a dal také "boty" tak neviem, čo by si pomysleli ostatní ľudia o takom jedincovi...:-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie kvalitna obuv nie len na polovacku (autor: marcony).

off Edu, 3.9.2010 o 17:33

Van tiež súhlasím s tebou . Ja som radil C pre to aby bolo aj do hlbokého snehu , možnosť použitia snežníc a tiež návlekov v zime . Tiež súhlasím ,že neni možné chodiť rok s krvavými pätami . Prvé použitie býva bolestivé najmä ide o bolesť v kotníku nie odreniny ani nič podobné . Správna veľkosť obuvi + správna ponožka + správna vložka to je základ . topánky si však asi po troch dňoch sadnú na nohu a je po problémoch . Meindl patrí k tomu lepšiemu na trhu ,ale značky nechcem nejako rozoberať . Mal som dvojo aj od Meindl ale prdli mi na švíkoch .Proste som si vybral zlý druh pre mňa . Preto som kládol dôraz na čo najmenej švíkov a kombinácie s látkou . S garmontom som mal dobrú skúsenosť najmä keď sa jednalo o obuv celo koženú ako je napríklad táto na odkaze odkaz Dakotu som nemal mal som staršie modely . Značiek je však veľmi veľa ako aj reklám atd. Keď človek vie čo chce vyberie si z mnohých značiek správny tip . Ja vydržím v cečkových topánkach isť kľudne od rána do večera a noha je ako v dedkovských papučkách . K impregnáci poviem ,že nemá slúžiť k tomu aby obuv nepremokla . To by goretexová obuv nemala ani bez impreganacie . Mala by hlavne ochrániť kožu pred zgrnetím . Prax je však taká ,že goretexová membrána po čase prdne a cez látkové časti začne premokať . Vtedy na celokožennej obuvi slúži vosk i ako impregnátor .U obuvi prekombinovanej s látkou už žiadna impregnácia nepomôže !!! Sprej nie je k ničomu okrem toho je drahý . Samozrejme i vosk je drahý ale vydrží mnohonásobne viac a tiež chráni mnohonásobne viac ! V lete a suchu netreba nosiť však takéto topánky postačí uplne vzdušná ľahká treková obuv a nech teda zakončím značkou obľubenou hlavne v USA a predávanou i na Slovensku za celkom fajn cenu tak dám do placu merrell odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie kvalitna obuv nie len na polovacku (autor: marcony).

off marcony, 3.9.2010 o 17:32

tiez som úpocul nazory ze garmont uz nie je to co bolo, ale to je pri kazdej znacke resp. ako Edu popisal a tiez sa s tym nazorom stotoznujem zalezi aky model. a co sa tyka han wag-u budeme mudrejsi po zime, chalani z horskej ich tuto sezonu skusaju. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie kvalitna obuv nie len na polovacku (autor: marcony).

off VanFCR, 3.9.2010 o 15:03

Edu to teoreticky zhrnul dobre,suhlasim aj s tym,ze obuv treba rozchodit a urobit si akoby odtlacok na svoju nohu,ale rozhodne nesuhlasim s tym,ze tento proces musi byt bolestivy a nedajboze ako tu zaznelo trvat rok. Mladost som prezila aktivne na horach,takze topanok od trekovych sandalov,cez trekove tenisky,lahku turisticku obuv az po obuv do narocnych vysokohorskych terenov som vynosila dost. Niektore som vymenila skor ako dozili prave pre to ze chodza v nich aj po roku dvoch nebola prijemna. A nohy mam len jedny,tak nicit si ich dobrovolne nebudem. U mna su po skusenostiach na prvom mieste Meindl a hned za tym Dachstein. Pri oboch staci 2-3 pouzitia a bota je rozchodena. A este jedna vec C podrazka je na vysokohorsky teren kde lepsie sluzi na skalach,na zvysok hor staci B/C alebo dokonca len B (karpaty a pod) Prilis tvrda podrazka na neskalnatom terene sposobuje akurat bolest noh,po 2-3h to necitit ale po celom dni uz hej. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie kvalitna obuv nie len na polovacku (autor: marcony).

off Blackowicz, 3.9.2010 o 13:56

Garmont sa nehorázne pokazil, ak obuv do lesa a aj na skaly tak Meindl alebo han wang ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie kvalitna obuv nie len na polovacku (autor: marcony).

off marcony, 3.9.2010 o 12:30

zatial dakujem za komentare, mam uz aj ja za sebou pomerna hodne topanok a musim tiez potvrdit, ze co sa tyka znacky neda sa presne povedat, ktora je ta naj. Zalezi to od modelu ako sa vydari. momentalne obuvam SCARPA latok, a tak ako ste aj spominali treba topanku "rozchodit" no v mojom pripade u tohoto modelu to bolo rok co som chodil s krvavymi pätami a to myslim vazne. Ale teraz uz ok. topanky mam uz treti rok a aj po takej dobe je zostavaju pevne a pohodlne aj po celom dni v narocnom terene. Akurat ta vlhkost ma trapi, preto som sa aj na to pytal. posledny skusany imregnat som pouzil vosk Grangers. po natreti tymto voskom koza krasne uzatvara pory zostava uplne hladka. Mozem sa postavit do vody a noha v suchu, ale akonahle prejdem po mokrej trave, alebo lepsie povedane akonahle pride topanka do kontaktu s niecim plus voda je to v hajzli. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie kvalitna obuv nie len na polovacku (autor: marcony).

off Edu, 2.9.2010 o 10:25

soson na tých Meindl Island je na moje gusto privela švíkov .Tak sa to bude párať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie kvalitna obuv nie len na polovacku (autor: marcony).

off Edu, 2.9.2010 o 10:20

aj toto je slušný model odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie kvalitna obuv nie len na polovacku (autor: marcony).

off Edu, 2.9.2010 o 10:17

k cene poviem toľko ,že 100€ za takúto obuv nepovažujem za drahú : odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie kvalitna obuv nie len na polovacku (autor: marcony).

off Edu, 2.9.2010 o 10:13

Takže zhrniem to ešte raz : Dobrá obuv má byť čo najviacej celokoženná má mať minimum švou a nemá mať žiadne partie kombinované s látkou . To je moja praktická skúsenosť . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie kvalitna obuv nie len na polovacku (autor: marcony).

off Edu, 2.9.2010 o 10:10

lubenko ešte raz dávam odkaz odkaz soson Meindl je určite super značka ,ale ešte raz opakujem nie je to o značke ale hlavne o konštrukcii . Tento model garmontu si určite nemal :odkaz Na druhej strane pozri sem : odkaz Tá istá značka ale diametrálne iná obuv . Preto by sa mal človek zorientovať hlavne podľa konštrukcie . Oderom o kamene sa na švoch prederie niť časom a praskne to je potom prúser . Tiež kombinacia z latkou spôsobuje postupnú deformáciu a hlavne skôr či neskôr to začne premokať tadiaľ. Kvalitná vložka a kvalitná ponožka majú tiež vplyv na chôdzu . Každé velke cečkove topanky pár dní tlačia noha sa potom vytlačí do goráčovej papuče a topanka sa stáva pohodlná . Prve dni sú naozaj veľmi náročné a bolestivé !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie kvalitna obuv nie len na polovacku (autor: marcony).

off soson, 2.9.2010 o 4:54

Edu Garmont som si kúpil 2x a nikdy viac. Drahé, nepohodlné - posledné čo mám po 2 rokoch nosenia v nich vydžím pol. hod. tlačia - nikdy viac garmont. Moja skúsenosť ... Teraz som si kupil Meindl Island ako foxik, mam ich v mojich fotkach. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie kvalitna obuv nie len na polovacku (autor: marcony).

off foxik, 1.9.2010 o 21:21

ja mam meindl island pro mfs a max spoko/venujem sa aj lezeniu, nielen polovačke/ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 241-280 z 283 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM