Heming hunting
dnes je piatok,  29. marec 2024,  meniny má Miroslav,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:31,  dnes západ slnka: 18:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Topánky vaše skúsenosti a rady pre ostatných - diskusia

autor: off kajo015
pridané: 23.6.2012 13:35

Zdravím všetkých chcel by som sa spýtať na vaše skúsenosti ohladom topánok na poľovačky nakolko posledná téma tu bola v roku 2010 a odvtedy sa všeličo pomenilo. Zaujímalo by ma aké topánky nosíte a ako sa vám osvečili či by sme spoločnými silami nenašli najvhodnejšiu obuv pre nás poľovníkov aj ked si za nu piplatíme...


Za účasť v diskusii dakujem

počet zobrazení: 43 032
počet hlasov: 2
okruh tém: poľovnícka obuv
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Fehir, 28.12.2015 o 13:59

Ja som si dnes zaobstaral takúto maškrtu tak uvidíme čo to povie v teréne :) Topánky vaše skúsenosti a rady pre ostatných - diskusia

dať hlas príspevku | počet hlasov: 8

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 283 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off MarekPO, 11.12.2018 o 15:01

Reakcia na príspevok od Mirec99, 11.12.2018 o 11:10 :
Aj Hanwag robí modely "wide", najlepšie vyskúšať na nohu a uvidíš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mirec99, 11.12.2018 o 11:10

MarekPO Vďaka za cennú radu,vyskúšam ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MarekPO, 11.12.2018 o 9:00

Reakcia na príspevok od Mirec99, 10.12.2018 o 17:59 :
Zdravím, niektorí výrobcovia robia obuv "wide" t.j. široké. Napr. Meindl ich robí... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mirec99, 10.12.2018 o 17:59

Pozdravujem. Vedel by niekto poradiť či exzistujú topánky pre tých čo majú širšiu nohu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 28.1.2018 o 7:08

Ondro nečuduj sa, v športovych predajniach som počul rozne perly ako Gore Tex hreje, ( aj tu si to vela poľovníkov myslí ) na bunde napis ,, vodny stlpec 15000,, predavačka info, to nasiakne vodu , atď, ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Ondrik, 27.1.2018 o 19:48

"Do - 60" ...mam rad takéto reklamné ťahy na topankach, neverím ze si to niekto kúpi na základe niečoho takého :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off osmi, 25.10.2017 o 18:21

Topánky do lesa na zimu - Dobrý deň,aké topánky na zimu by ste poradili aby držali teplo niekoľko hodín a aj pri chôdzi sa mi nespotili nohy ako keby som sa kúpal.Mal som topánky Huntery píš že do mínus 60 a nevydržali.Po dvoch rokoch nosenia prestali byť teplé... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off JAGER18, 23.5.2017 o 15:38

Obuv ORIZO - Obuv značky ORIZO, model 320 Vajolet rnAké máte skúsenosti pri využití tejto obuvi pri pochôdzkach revírom.rnDakujem za odpovede Topánky vaše skúsenosti a rady pre ostatných - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vratko, 21.5.2017 o 13:21

Mne sa makara james klasik po cca roku odparali od podražky a vytrhol sa nit, po bezplatnej oprave vydrzali cca pol roka a vyparali sa zas, potom som to vzdal, topánky som pouzival v pohone a na postriežku. Možmo som mal len smolu, ale som si istý, že ďalsie si už nekupim ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off GRIZZLY74, 25.8.2016 o 21:56

makaraobuv Aj na slovensku vedia sit naozaj dobre topanky ,treba kupovat slovenske produkty . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Pepes33, 25.8.2016 o 13:40

Zdravím Vás, 7 rokov mi slúžili topánky Goratexy LOWA, no teraz plánujem kúpiť nové – aké sú vaše praktické skúsenosti s Hanwag Alaska, Meindl Island či Lowa Tibet Pro? Poľujem v zmiešanom revíre pole / les. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jan2222, 1.2.2016 o 23:18

Meindl mozem doporucit. Manzelka ma na turistiku Islandy ja Air Revolution. Na polovacku mam na sezonu od jari do jesene Colorado na zimu Garnisch. Perfektná znacka, perfektna uzitkova hodnota. Nie su najlacnejsie, to je pravda, ale posluzia dlhu dobu. Kupil som ich vo wilde.sk. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off hunterr9, 1.2.2016 o 20:33

Demar Hunter ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bibasso, 30.1.2016 o 10:10

Treba vyskusat ;) Inak aj Hanwag ma svoje doplnky, ci uz voks, vlozky a aj ponozky, no dat za 1 par ponoziek 26 EUR sa mi zda uz trochu prestrelene... Ja ponozky nakupujem v Zajo a uplna spokojnost. Dokonca robia aj z Merino vlny a su paradne a teraz v akcii za 9 EUR :DDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Vigvi, 29.1.2016 o 22:54

Na Meindl ocenujem produkty na osetrovanie obuvi plus ponozky. U Hanwag som toto zatial nezaregistroval. Su pozitiva ako na Meindl tak aj Hanwag. Vsetko je o starostlivosti obuvi a myslim, ze velmi dolezita je aj zataz na topanky tym myslim hmotnost osoby. Zoberem teda este k Meindl aj jedny Hanwag nech mozem porovnat. Ale je to asi fakt jedno nakolko mi obe znacky zoservisuju tak, ze opravia co treba ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bibasso, 29.1.2016 o 17:38

Vigvi - aktualne vlastnim iba Hanwag a jeden z ich najmodelov - model Alaska GTX a aj lahsiu topanku model Banks GTX. Aktualne mam v hladaciku model Belorado LOW GTX co je clenkova obuv. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namor676, 29.1.2016 o 17:15

Mám Meindl Island a Hanwag Alaska, za mňa Hanwag, hneď po obutí mi sadli a celkovo pôsobia pohodlnejšie, masívnejšie a aj vyššie, Meindle mi museli sadnuť po cca mesiaci, podrážka prakticky rovnaká, oba modely s GTX a typ B/C ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vigvi, 29.1.2016 o 16:53

Bibasso s akymi modelmi Hanwag obuvi mas skusenosti ? Ja som kupoval Meindl ale asi kupim aspon jeden model s Hanwag aby som mal moznost porovnat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bibasso, 29.1.2016 o 15:39

Vigvi - ja to viem porovnat, lebo som vlastnil aj Meindl. Je to len vec vkusu a tvojej preferencie, ktora znacka ti viac "padne do oka". To je asi take iste ako keby si sa rozhodoval medzi Ferrari a Lambo... :) Obuv tychto znaciek dnes uzmoznuje aj vymenu podosvy a ine opravy mechanickeho poskodenia, takze vydrzia naozaj velmi velmi dlho.... Vlastna skusenost z Dec 2015 (vid foto - stav topanky po 7 rokoch nosenia po horach, lesoch,....) Topanka po oprave ako nova(vymena oboch podsiev VIbram - cena 52 EUR total :) ) - oprava u profesionalov z RESTDAY Topánky vaše skúsenosti a rady pre ostatných - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vigvi, 29.1.2016 o 14:55

Nugy vies Hanwag obuv aj porovnat s inou znackou s vlastnej skusenosti ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nugy, 29.1.2016 o 14:30

Hanwag mám od Vianoc 2015 a iné už nechcem! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bibasso, 21.1.2016 o 19:52

Top znacky ste uz spomenuli, Hanwag, Meindl, Lowa, takze sa nebudem opakovat. Vsetky tri patria do premiovej triedy a tomu zodpoveda aj kvalita, prepracovanie a aj cena. Nodobre topanky su zaklad. Znacka vyriesena.... dolezite je vybrat si spravny model ...neexistuje univerzalny model!!! a urcitie nie formou "nizsia cena, tie beriem"... Pre aktivnu polovacku v jesen/zima odporucam kategoriu Backpacking resp.VHT(vysokohorska turistika).Topanky maju vacsinou stvrdenu podosvu Vibram, ktore je nalepena na cementovu medzivrstvu a su vhodne na dlhe, narocne tury a prechody, pripadne aj s tazsim batohom. Rovnako na obdobie jesen/zima ale aj jar je vhodna kategoria TREKKING - o nieco lahsia obuv ako z VHT. Vhodna na dlhodoby aktivny pohyb a pobyt v prirode. Zvladne to iste ako VHT no cementova vrstva je tensia, co by ste citili po celom dni skakania po skalach v Tatrach s batoho na chrbte. Tretia kategoria je HIKING ale aj oznacovana ako Lahky trek - obuv na jar/leto. Lahka vzdusna obuv, no to neznamena ze nie je kvalitna, vyssie spomenute znacky pouzivaju aj v tejto triede podosvy Vibram a membrany. Obuv na posed alebo na dlhe nehybne statie je uplne ina kategoria a najdete ju v polovnickych katalogoch. Koza alebo textil??? Dnesna moderna obuv vyuziva rozne druhy membran a je to viac-menej vec vkusu. Tieto tri znacky pozivaju v pripade textilnej povrchovej upravy membranu gore-tex co je urcite vyssia kategoria a tieto topanky spravne funguju aj v narocnych podmienkach. Obuv je zaklad, rovnako dolezite su ponozky, ale to je asi ina tema :). Bavime sa tu nemalej fin.polozke, no radsej posetrit a kupit kvalitu a v pripade topanok to plati hadam aj stonasobne. Osobne odporucam znacku Hanwag, neviem co su to otlaky, odreniny a ani ine mechanicke poskodenie chodidiel a to ani po prvom obuti a vystupe na Rysy ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 20.1.2016 o 10:50

Kde bolo, tam bolo, bol raz jeden šuster menom Wagner. Bol synom šustra a mal 3 synov. Hansa, Lorenza a Alfreda. Keď vyrástli, dali sa na otcov a dedov chlebíček, no každý samostatne a tak vznikni značky: Hanwag, Lowa a Hochland. Hochland značku už medzi obuvou nehľadajte, ale tie dve, Hanwag a Lowa, môžu s Meindlom hrávať mariáš nielen o fazuľky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off miro09, 19.1.2016 o 21:21

Ahojte... najlepšie topánky makara .... mám už dvoje prve držia už 5 rokov....... meindl .. nosím len do prace...oproti makarom su to len papučky... Miro... Topánky vaše skúsenosti a rady pre ostatných - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Fehir, 1.1.2016 o 20:56

Čo som čítal recenzie a testy tak kvalitou sú obe značky rovnaké takže či už si zvolíš Hanwag alebo Meindl tak chybu neurobíš. Takže najlepšie bude keď si v predajni vyskúšaš oba spomínané modely a zistíš ktoré ti budú lepšie sedieť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vigvi, 1.1.2016 o 19:38

Uz mesiac citam kadejake diskusie a testy no stale niesom rozhodnuty co zobrat. Ale bude to kvalitou asi na podobnej urovni tak ani jednymi nic nepokazim. Na Hanwag obuv som cital prevazne skusenosti s pohodlnostou a Meindl zase co sa tyka kvality a zivotnosti ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sipik, 31.12.2015 o 22:52

Mám spomínaný Hanwag, konkrétne Karuk. Ako Fehir píše, perfektne mi sedia, mám pocit, akoby mi ich robili na mieru. Už som s nimi čo-to odpoľoval, a sú stále ako nové. Používam ten vosk (alebo niečo na tej báze), čo tu nemcekma pridal. Predtým ich očistím takým penovým čističom na koženú obuv. Ale ako vravím, je to perfektná obuv, zaraďujem ju do siene slávy k mojim čižmám zn. Chevalier, ktoré sú asi nesmrteľné :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vigvi, 31.12.2015 o 19:39

Nedavno som sa pytal ci zobrat Meindl alebo Harkila bolo mi poradene jednoznacne Meindl. Zatial som ziadne nekupil nakolko ich nikto nema az po novom roku. No vidim tu pozitivne skusenosti aj s Hanwag a Lowa tak by ma zaujimalo ci su kvalitou na tej istej urovni popripade ktore z nich by ste mi odporucili.Dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 31.12.2015 o 16:23

Voskživotnost.od meindl, podstatne ti to vylepší vlastnosti a predlži životnost. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Fehir, 31.12.2015 o 15:28

Ja som zobral na skúšku toto tak uvidíme čo to povie. Topánky vaše skúsenosti a rady pre ostatných - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off nemcekma, 31.12.2015 o 15:21

Fehir výborná vec philadelphiasro balzam-na-kozu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Fehir, 31.12.2015 o 14:28

Ďakujem chlapi , tak som rád teda že píšete také pozitívne názory , konečne som zvolil správnu obuv , už v predajni sa mi na nich páčilo že sadli na nohu ako uliate , úplná parádička a pohodlnè su neskutočne :) Už som ich mal aj v teréne a neni im čo vytknúť , pohodlie a odolnosť 100%. Borza222 aj používaš vosk na obuv ? Ak áno tak aký ? Vďaka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 30.12.2015 o 8:46

Najlepšie čo som doteraz vyskušal...po dvoch rokoch stale bez zmeny a to dva roky bola mna doteraz hranica použitelnosti, ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Mrlian, 29.12.2015 o 22:03

Fehir budes spokojny. Nadmieru. Je to maskrta zo vsetkych najvacsia :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off david1410, 28.12.2015 o 16:31

Obuv Partizánske - Zdravím vás, chcel by som sa spýtať, či by mi niekto vedel poradiť, kde nájdem alebo aspoň ako sa volá predajňa obuvi v Partizánskom v ktorej sa dá kúpiť obuv druhej triedy. Mali by tam predávať obuv s miernymi škrabancami alebo estetickými chybami.
Za informácie ďakujem ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Fehir, 28.12.2015 o 13:59

Ja som si dnes zaobstaral takúto maškrtu tak uvidíme čo to povie v teréne :) Topánky vaše skúsenosti a rady pre ostatných - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 8

off caddis, 20.11.2015 o 9:44

fehir: Mám 2 páry z vojenskej obuvi a v pohode, nepremokajú a dobre sa nosia. Ja som s nimi spokojný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Fehir, 19.11.2015 o 15:47

caddis, tá obuv vyzerá dobre a aj ceny sú fajn, máš osobnú skúsenosť ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 283 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov