Heming hunting
dnes je piatok,  29. marec 2024,  meniny má Miroslav,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:31,  dnes západ slnka: 18:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Fotopasca Scout Guard - diskusia

autor: off carli
pridané: 3.6.2012 13:11

Fotopasce scout guard, skúsenosti s praxe s touto značkou. Ako zistím ,že fotopasca nie je napodobnenina , už som ju tri krát reklemoval a aj tá tretia má tú istú závadu.Baterie aj tie najkvalitnejšie vydržia max. jeden týždeň .

počet zobrazení: 41 492
počet hlasov: 1
okruh tém: fotopasce
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off bakchus, 18.10.2016 o 5:52

Väčšinou sú z Číny. Ja som chcel u dodávateľa aby mi predali iba náhradný diel - krycie sklo na prísvit - prehryznuté medveďom a povedali mi aby som kúpil novú. Konkrétne táto pasca Bushnell stála cez 300€ a je vyrobená v Číne. nalepil som tam plast a viac do tej firmy nevkročím. Ak je niekomu málo 300€ za pascu ktorá má hodnotu tak 30€ tak je neseriózny. Keby to bola el. porucha tak pochopím že oprava je nerentabilná. SERVIS takýchto výrobkov je u nás nedoriešený. Ja som potom objednal z Číny inú pascu, parametre podobné, cena 68€ aj s clom a poštovným. Nebudem už podporovať Slovenských dovozcov ktorý sa starajú o zákazníka len pred kúpou tovaru.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 19

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 174 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Edu, 24.1.2013 o 20:46

To nie je závada ale skutočnosť :-D V lete sa to zlepší. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 24.1.2013 o 19:35

V zimnom období je celkovo reakcia čidiel oslabená, a fotopascu umiestnuj max do výšky 1 m, ideálne 70 cm a nech smeruje viac dole ako máš doteraz. Skús uvidíš, ked to nepomôže je to technický problém. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 24.1.2013 o 19:32

Pred objektivom nesmie byt ani malinka prekazka...a poriadne nastavit interval...kamos ju zpojazdnoval 2 tyzdne pokial prisiel na ,,vsetky muchy" ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off beso123, 24.1.2013 o 19:21

Nechcem zakladat novu temu,pretoze zistujem ze asi mam ten isty problem. Nechcem sa uberat smerom ako pascu prerobit,ani aku inu kupit.. mam sg550v, a proste. Mi netobi snimky. Ked ju umirstnim, spravi mi par snimkov po instalacii,kde odchadzam, a potom uz nic. Neviem ci je problem s odberom,alebo v snimaci.mate niekto takuto skusenost? Ako ste to riesili? Ako vysoko umiestnujete tuto fotopascu, a ako daleko oredpokladaneho objektu? Dakujem za rady. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie fotopasca SG gprs (autor: sporko1234).

off Lukra, 12.11.2012 o 11:42

Zdravím chlapi, kupil som 2 fotopasce na egune, SG 550 a SG 570 ale nemám slovenský manual. Ak by niekto mal tak mi stačí naskenovaný. Pošlite mi to na lukyrado@gmail.com zatím díky moc. Potom napíšem recenzie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie fotopast-ScoutGuard SG560V (autor: veroslavorlovsky).

off nofi, 27.6.2012 o 18:00

Ja mám túto (+ 6 EUR GSM neobmedzený paušál/mesiac)a max. spokojnosť: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie fotopast-ScoutGuard SG560V (autor: veroslavorlovsky).

off borza222, 27.6.2012 o 15:47

Možno táto by mohla zaujať, v ČR to je stále velký hit odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie fotopast-ScoutGuard SG560V (autor: veroslavorlovsky).

off veroslavorlovsky, 27.6.2012 o 13:41

odporůč neco nofi...jinak dík.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie fotopast-ScoutGuard SG560V (autor: veroslavorlovsky).

off nofi, 26.6.2012 o 17:17

Kup si rovno fotopascu so zasielaním foto na email, pripadne smskou. Neolutujes! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie fotopast-ScoutGuard SG560V (autor: veroslavorlovsky).

off borza222, 26.6.2012 o 16:51

Ja používam túto odkaz a nič lepšie som doteraz nemal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie fotopast-ScoutGuard SG560V (autor: veroslavorlovsky).

off veroslavorlovsky, 26.6.2012 o 6:50

prosím o reakci...Děkuju !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 16.6.2012 o 12:21

Sani ale no taak vies ked kupujes na znamych a dobrych miestach,lionky nestoja majland.Poviem ti z praxe,ze po tretej vymene alkalik sa ti uz oplatia nabijacie LIONky...vsak 6 kvalitnych AAckovych duraceliek vychadza aj cez 5 euro.A opat prizvukujem,nechcem stratit nejaky super zaber,za to ze mi zdochla bateria.Zakop autobateriu v mrazoch,okrem toho ze ju nevykopes,pojde do kytek po par dnoch...ach Sani... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 12.6.2012 o 14:10

fotopasce su konšrulované tak ako sú ,maju služiť max. laikom pre jednoduchú obsluhu ,výmena bateriek si myslím je ten najjednoduchší akt ,pri aktualnej inštalácii si každý môže skontrolovať stav baterií a podľa toho sa prispôsoby , ceny lion baterii ako ostatného prislušenstva nie je lacné ,ak by sme to tu rozvádzali ,každý si radšej kúpy znovu alkaliku a nepomyslí na lion ,ak by som uvažoval nad aplikáciou aby fotopasca tam bola napr. dlhšie alebo nechcel by som kupovať dašie baterky ,bud by som si dokúpil mini solarny panel a zapojil k fotopasci čo sa mi moc nepáči alebo by som si zohnal staršiu funčknú auto baterku "nechcenú pre auto "ktorú by som zakopal pod dané aktualne miesto "mysliac jedno stabilné miesto pre monitoring" prepojil adaptérom 12V / 6V a nech to fičí koľko chce , prípadne neskôr dobijete autobaterku sami doma ,predpokladám, že auto nabijačka sa doma nájde bez nutnosti kupovať ju. Ak niekto má problém s fotopascou odporučam obratit sa na predavajúceho ,uplatnit si záruku pripadne pozáručný servis verím ,že každý obchodník si cení svojich zákazníkou a dospeje to vyriešeniu veci a spokojnosti zákazníka.Spozdravom Alino. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 11.6.2012 o 18:03

Motaq o tom vyuziti polovnikmi.Vies problem tu na slovensku je taky,ze kazdy si chce sam vymurovat priecku,opravit auto,alebo namontovat fotopascu sam za par supov,aby usetril a nedal zarobit inym.Namiesto toho aby usetril cas a omyly z chyb,tak nezavola profesionala murara,opravara,alebo ludi ako ja.Takze obtiaznost nemusi existovat pre profesionala,to je ako by si chcel operovat bez pristroja holou rukou.S pristrojom za milion je to otazka na desat sekund. Kazdy uzna,ze moje riesenie server vo fotopasci prinasa komfort.Cudoval by si sa kolko je horarov,polovnikov,ktori zo svojej kuce maju vyhlad na miesto kde je fotopasca.Cize neriesme krkolomne doliny a 10km atd.Pre tvoju info prenos sa da zabezpecit aj cez satelit a dnes to uz nestoji majland.Ja rad spajam techniku s prirodou a jej ochranou a stoji ma to kopec neprebdenych noci. Aby si videl realny vysledok,ako to moze cez WIFI a les fungovat tak si pozri tu odkaz Poznamka na zaver,ja nepouzivam 15 eurove sracky z nejakeho PC shopu.Cize uvedom si,ze wifi adapter za 60 euro ma prenos uplne inde ako ta 15 eurova hracka.A obe su wifi,ale jeden ma smejdovy HW skladany niekde vo vaznici v Cine a druhy je cipset od renomovaneho vyrobcu,kvalitne otestovany,citlivo navrhnuty.Treba vediet,aky cipset sa skryva pod akou komercnou znackou a mas vymalovano... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 11.6.2012 o 12:36

duso, skus sa este raz vratit k prispevkom, nikdy som nepovedal, ze to nebude fungovat a ze sa to nevyuziva. to ze ty si spolupracoval na niekolkych projektoch neznamena ze si jediny co tomu rozumie a ze vsetci ostatny sme negramotny. v dnesnej dobe sa da vsetko, v cine ti vyrobia cokolvek, nie je problem. problem je len to, ze co to bude stat a ci to niekto bude chciet. je skoda dalej tuto temu riesit, mas na to svoj nazor, ja ti ho neberiem. ja mam na to svoj nazor, a ten je ze taketo riesenie je pre bezneho polovnika, ktory pouziva fotopascu na bezny ucel pozorovania zvery uplne zbytocny a nepotrebny. to nehovorim o zvysenych nakladoch a obtiaznosti technickeho riesenia (myslim pre toho polovnika, ze je to obtiazne samemu uskutocnit). a k tomu predaju, ja sa tym netajim ale jediny, kto v tejto teme propagoval svoje sluzby si bol ty. Ja som tu nikomu nic neponukal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 11.6.2012 o 12:08

Motaq este raz a posledny raz.Skusa aj ty zamysliet tym sedliackym rozumom.Ja som nepredostieral wifi riesnie na akukolvek situaciu pri 10km vzdialenosti (napr. 10km krutiaca sa dolina ako had, niekde v tiesnave slovneskeho raja). Ale napriklad dolina s fotopascou z ktorej to vystrelim na najvyssi kopec a cez retrans to pustim do dalsej doliny,kde vidim napriamo moj koncovy PC.Asi ti bude zbytocne vysvetlovat,ze do WiFi zariadeni sa da natiahnut Linux a tam si nastavis vykon,aky zvladne cipset atd. Cize prepojenie dvoch miest bez priamej viditelnosti,cez retrans ktory vidi na obe body kapisto? Nech je ten usek dlhy hoc aj 10km pojde to za dannej situacie. Poznam kopec lokalnych dedinskych providerov s kaskadou wifi retransov a dokazu aj cez klukate doliny dotiahnut konektivitu do koncovych dedin niekde v Nizkych tatrach,alebo Detvianskych lazoch.Samozrejme,ze to riesenie nebude stat stovky euro.Bezne robim 3km spoje na priamu viditelnost na kadejake telemetrie atd. Motaq,wifiny na 5Ghz maju az 1Watt vykonu,tam sa daju tiez dosianut slusne vzdialenosti,aj ked 5GHz ma vyssi utlm ako 2.4Ghz kde je iba 100mW.Motaq a nie som dement,aby som umiestnoval antenu v hustom lese,kedy ti nejake vlhke listie uplne pohlti radiovy signal.Samozrejma ze v istych situaciach to nepojde,ale aj tak to viem riesit cez GPRS routre(ak je tam mobilny signal) apod. Ty si asi nedostal pointu aku neskutocnu vyhodu by mal server na fotopasci,kedy sa nan dostanem ja (iniciujem spojenie),pozriem si nahlady zaujimavych obrazkov,co je odpad dialkove pomazem a co ma zaujima stiahnem cez FTP a nemusim tlacit z fotopasce megabajty cez GPRS. Rozumies sa trt makovy,ja som pomahal na par uspesnych projektoch. (napr. monitorovanie tych orlov) a o tebe necitat ziadny vysledok okrem namontovania jednoduchych fotopasci s SD kartami a ich predaja a tlachania,chytania za slovo na tomto fore! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 11.6.2012 o 1:40

duso bud si blby alebo analfabet, v tom pripade si daj vratit skolne ked ta nenaucili v skole citat. ved to je to ze teoreticky strelis, na dolniakoch alebo na holiach kde priama viditelnost 5-10km je, len problem je to ze v hustom lese kde sa dolina toci po 10 metroch a je obkolesena hustymi lesmi a grnmi priama viditelnost taka nie je. citaj pozorne predtym ako nieco napises a pred tym ako povies ze niekto nevie co hovori. ja viem ako funguje radiovy prenos a ako funguje wifi. ale ty si asi vzivote nebol v lese, ked ocakavas priamu viditelnost 5-10 km. a v tomto ti nepomoze ani 50 rokov prace v branzi radiovych sieti. obcas trosku sedliackeho rozumu nezaskodi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 11.6.2012 o 1:36

Motaq myslel som ze trosku normalny.Nauc ma ako sa s tajwancami robi biznis.Ty ma vobec nechapes.Pointa bola v tom,ze je to posrana zmena firmware,ale dodavatel ti ju nespravi ak neobjednas 1000ky kusov.Takze mne je to jasnejsie ako tebe. Kurnik ako sa prenasal signal ked sa monitoroval hniezdiaci orli par?Bolo to ja v televizii.Robili to ludia z mojho okruhu krista..Robim v branzi radiovych sieti vyse desat rokov a nebudem to tebe vysvetlovat co nema paru co je to dBm a teoria sirenia radioveho signalu.Wifi v b norme strelim zo 21dbi smerovkami cez dolinu (ak bude priama viditelnost) na 5-10km bez problemu.Z malej linuxevej krabicky spravim router,ktory vyzije zo solaru a mensej baterie a spravi mi retrans.Uz si ma nasral koncim s tebou debatu,nebudem o tom diskutovat s netechnickym clovekom! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 11.6.2012 o 1:16

duso, technicky sa to da to netvrdim ze nie, ale vies si predstavit, ze mas fotopascu v doline tak 10 km od dediny v hlbokom lese, drzim palce pri tom prepajani pomocou wifi. a ked z o tych taiwancoch tocis, 100 ks, to sa s tebou bavit ozaj nebudu, este tak za lodny kontajner to mozno, ani 1000 by ti nestacilo. teoria je jedna vec, bezna prax je trosku ina. a ver tomu, ze v lesoch priama viditelnost nie je na to zabudni, mozno tak 100 metrov a aj to si frajer, takze na 10 km to je kolko uzlov??? a napajat ich budes lion bateriami. ta to poriesis, len za tie prachy co ta to bude stat. netreba vymyslat davno vymyslene. len nie vsetko sa da a prakticky pri znesitelnych nakladoch aplikovat. fotopasca 300 Evri a wifi az do dediny 3000... super riesenie hodne odbornika. nehnevaj sa ale vacsiu hovadinu si vymysliet nevedel. uz sa nema zmysel na tuto temu bavit, rob ako chces, a kazdy nech si vyberie riesenie ake mu vyhovuje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 11.6.2012 o 1:14

Pozri motaq, taiwanski dodavatelia povedia,chcete kustomizaciu SW? Kolko je MOQ (minimum order quantity?) a co na tomto malom zaprdenom slovensku s malym trhom.Pod 100kusov sa s tebou nikdo nebavi.Ono kazda fotopasca,co ma GPRS/GSM modul vie poslat aj SMS,ma komunikacnu zbernicu zo zakladnou doskou,len ju musi vyrobca doprogramovat.Poslat SMS pri prahovom napati BAT je len software funkcia,ziadne speciality a zazraky.Motaq ale poriesi poriesi.Su wifiny aj s niekolko km dosahom(ak je priama vidtelnost v nezaruseych horach).No uz ked mam to wifi tak si ho viem prestrelit cez retrans aj kilometre na nejaky Linux server s inteligenciou,ale treba zase napajat,nejaky ten solarny panel atd..vsetko azda viem,je to len otazka penazi,chcenia a casu. Ak by mala v sebe fotopasca server,dalo by sa na dialku z nej stahovat priamo snimky,zatial som nemal cas taku objavit...a uz som raz Lowcovi vysvetloval,ze fotopasce sa daju velmi lahko najst ked je niekdo zbehly,know-how aj kvoli usetreniu tvojich fotopasci neprezradim:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 10.6.2012 o 23:58

nemal som problem s namontovanim fotopasce vo vyske 1-1,2m ked vies kam a ako ju umiestnit....zatial mi nezmyzla ziadna...iste v lese je to ine ako v obci, a aj pocet snimiek...modely s wifi su fajn ale wifi ti v lese vela toho neporiesi....okrem teda moznosti stiahnutia foto ale inak....fotopascu s notifikaciou som v ruke mal ale zatial nie je dostupna v predaji, teda aspon ta co som mal moznost drzat v rukach...nie je to bezna vec ale casom bude, dokonca aj dalsie vymozenosti ale este chvilku to potrva... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 10.6.2012 o 22:12

Motaq 1.2m?? Ty sa nebojis ze ti to niekto slohne??Preboha 300 eurovu vec nechat v dosahu ruk. Dnes mas turistov,mrte ludi v horach aj v noci.Uz len tym,ze ta tam niekto uvidi motat,tak mu ukazes kde je fotopasca.Budem uprimny,ja nie som klasicky polovnik,i ked by som rad bol,hoci aj bez pusky.Skor pomaham polovnikom technicky a ochranarom.Ono co som mal v ruke je ten reconyx.Preslo mi rukami vela fotopasci,ktore tuningujem,predkonfigurujem,otestujem pre mojho znameho,ktory s tym realne robi.Nepamatam si modely presne modely,vela je z Taiwanu,ale ak ta to velmi zaujima zistim to. Pozri ja pouzivam fotopasce na ine aplikacie,napriklad obciam pomahame monitorovat cierne skladky a tych hajzlov co to tam vyvazaju.Castokrat kamufel montaz je neskutocny problem.Bud prvy strom je daleko,aleho holy stlp,preto ti vravim,ze ja mam uplne ine situacie.Ak je tam nejaka dedinska cesta tak tych snimkov je tam pozehnane.Cize asi chapes ze ja mam diametralne ine poziadavky na fotopasce.Pacia sa mi tie modely z wifi.Mas nejaku otestovanu? Co ten SMS alarm pri nizkom stave baterie?Este si sa s tym nestretol? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 10.6.2012 o 19:42

duso, ano pravidelne chodim do reviru, ty nie, ci uz na polovacku, alebo len tak sa prejst alebo vyniest krmivo, ty nie???? v tom problem nevidim. a liepanie sa po stromoch, co ti ja viem, idealne vyska zalozenia fotopasce je 1-1,2 mtra nad zemou, inak sa zmensuje rozsah dosahu senzora, takze neviem aky je problem raz za dva tyzdne si skontrolovat fotopascu. a uz ked idem, okolo vymenim vo fotopasci SD kartu, za druhu a skontrolujem stav baterii, jednoducho na displeji. a potom si vkude doma mozem pozriet fotky vo vyssom rozliseni. A ktomu posielaniu zaberov, chces mi povedat, ze ti fotopasca posle za den viac ako 99 zaberov? neviem ale podla mna je 99 zaberov dostatocny pocet, je to 4 zabery za hodinu. cize kazdych 25 minut jeden zaber. takze neviem, ale podla mna je to dostatocne, ja osobne nepotrebujem mat fotku kazdych 10 sekund, a 20 fotiek toho isteho zvera. ale to je len moj nazor. no a uz nam konecne prezradis aku to uzasnu fotopascu mas? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.6.2012 o 18:33

800 x 600 je dostatočne veľká fotka pre potrebu internetu a publikovanie v digitalnej podobe .Je to fotka 30x 20 cm. Tlačiť si ich asi nikto nebude . Niet nad estonsku kameru :-DDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 10.6.2012 o 16:24

dobre motaq a potom mam chodit do reviru castejsie a kopirovat obrazky do aleluja?Ja preferujem z tohto dovodu mail.Inak kamos mal fotopascu z wifinou,kedy stacilo dojst pod strom s malym netbookom a skopirovat obrazky na disk a clovek sa nemusel liepat po stromoch,aby sa dostal ku SD karte.Este mi povedz,ci si uz mal fotopascu,ktora dokazala poslat SMS,pri hranicnej hodnote napatia baterii.Ako vlastne vies,ze sa ti idu vybit baterie?Pravidelne obchadzas revir a kontrolujes? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 10.6.2012 o 15:21

duso, tvoje riesenie nespochybnujem ale ako si sam napisal "Taketo expermimenty ale LAIKOM nedporucam". a k tym 99 foto, to je len pocet odoslanych zaberov, samozrejme dalsie sa ukladaju na SD kartu tak ako aj tych 99. a ked hovoris o kvalite tak za kvalitne sa daju povazovat tie zabery ulozene na SD karte, tie co ti pridu cez MMS alebo gprs, sluzia skor ako nahladove, hlavne koli ich rozliseniu max. 800x600 narozdiel od tych na SD karte. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.6.2012 o 15:01

sporko1234 ja mám s predajňou IBO len tie najlepšie skúsenosti . Výborný výber i poradenstvo . To že je nejaký výrobok vadný za to netreba démonizovať predajňu ,ktorá je na výbornej úrovni . Na to máš záruku a v reklamácii určite nebude žiaden problém . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 10.6.2012 o 9:57

BOD1 motaq elektronika vo vnutri fotopasce funguje bud na 5Volt,alebo 3.3Volt.Cize je tam vzdy menic na doske,ktory to zraza na nizsie uvedene napatia.Otazkou je,ci ten menic potrebuje aspon 4Volty rozdiel medzi vstupom,alebo vystupom,alebo mu staci aj okolo 3.4Volt(drahsim to nevadi).Je zrejma,ze makky zdroj ma pri spickovych odberoch pokles napatia,preto ked tam cpu alkalicke baterky,tak musi byt rezerva medzi vstupom a vystupom.LIONy su tvrde,cize stale budu drzat tych 8volt pri spickach,takze tam netreba riesit az taku rezervu.Cize netrvrdim,ze akakolvek (vacsinou tie drahsie ano) fotopasca zvlada 8.4Volt!!! Treba si to odskusat na laboratornom zdroji,pri akom napati to chcipne a ci sa nahodou nezvacsi brutalne odber.Taketo expermimenty ale LAIKOM nedporucam.Ak chce niekto prerabku na LION nech sa mi ozve. K tvojej otazke,spravidla ked klesa napatie na clanku menic si zacne cucat vacsi prud,aby dorovnal vykon na vsytupe.Liony dlho drzia priblizne 3.9-4volt a potom pod 3.6 padaju.Inak predpokladam,ze tvoje GSM fotopasce poslu alarm SMS,ked napatie baterky je uz nizke,nie? BOD2 Motaq,chcem zachytit krasny zaber, idem sa ja obmedzovat nastavenim "IBA 99 Snimkov/den" sam uznas ze je to blbina take nastavenie a moorove zakony sposobie,ze prave ta najkrajsia snimka bude ta 100 a vyssie. BOD3 Takto sa ta opytam, fotopasca vydrzi aj 3 mesiace v zime. A su tie nocne foto kvalitne??? Ako som uz pisal alkalicka baterka pri minus 20 straca tvrdost a ked sa zapne INFRAblesk(dost vysoky odber!!),nedostane uz plny prikon,cize ako pise reconyx,nocne snimky mozu byt TEMNEJSIE,BEZ KONTRASTU. Neverim,ze ti akakolvek fotopasca,pri akomkolvek nastaveni slape 3 mesiace v tuhych mrazoch.Vid ze alkalicka konci pri minus 7,vsak sa mozes o tom presvedcit aj pri svietidlach.Vytiahnit si skrehnuty lampas s tvojou duracelkou z kastlika v aute po par mrazivych nociach,zasvieti na chvilu a potom vykon spadne.Uz nejeden polovnik na tom vyhorel,ze pouzival super hyper klasiku AA duracelky ( a je jedno ci je to GP,alebo ENERGIZER,podstatne je to ze je tam zastarala zinkovo-uhlikova technologia),ked potreboval baterku najviac tak mu schcipla. Budem sa s tebou hadat,ze AK CHCEM ELIMINOVAT RIZIKO,ze mi fotopasca nechcipne v ten najnevhodnejsi cas tak ALKALICKE CLANKY nestacia.Ale rob si ako vies.Ludia ziju v mytoch a vyrobci z toho tazia a preto LION/LIPOLY najdes v priemyselnych aplikaciach a nie v obchode na pulte.Je to aj biznis,pretoze sa kupuju tie lacne alkalicke clanky ako na pase a tym padom zarabaju viac (lacna zastarala nenarocna technologia,mala kapacita,a na pomer ku vykonu vysoka cena) a ludia su blbi a kupuju dokola v domneni,ze je to to naj.Vies sam,ze aby fotopasca fungovala na LION staci inak pozapajat kontakty,alebo dat na dosku iny menic,LION nabijacku a ides.Samo ze LION su drahsie a vyrobcom by stupli naklady a znizil zisk,tak sa tomu brania.Neexistuje iny dovod na alkalicke,okrem toho ze ich kupis v kazdej prdeli. BOD4 Ano Carliho pripad je specificky,mozu tam bud nekvalitne cipy,zle nakalibrovane vo vyrobe,alebo co je moj najcastejsi pripad,odflaknuty firmware vo fotopasci.Vies sam,ze spotreba zalezi hlavne od logiky ktora je vo firmware,ako su osetrene uspavacie rezimy,prahove podmienky atd. Ano zacal by som pomeranym odberov,to mu ale ziadny predajca neurobi,lebo to nebude vediet. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 9.6.2012 o 12:30

a este sa vratim predsa len k tym tvojim vypoctom. tvrdis, ze je jedno ci je fotopasca napajana 9V alebo 8,4V. podla teba to nema vply, ja tvrdim, ze zivotnost clankov s 8,4V je nizsia ako 9V. alebo chces povedat ze to tak nie je? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 9.6.2012 o 12:19

duso22, ja netvrdim, ze nevies co pises, a ani netvrdim ze lion baterie nie su lepsie ako alkalicke. skus pozorne citat. co sa tyka mojho vzdlania to nie je az take podstatne, ale je technickeho smeru. Tvrdim, ze alkalicke baterie su postacujuce na fungovanie fotopasce, netvrdim ze lion nevydrzia dlhsie. odbery zmerane nemam, nikdy som to merat nepotreboval. kedze polujem na strednom slovensku v horskej oblasti viem co su zimy a co su mrazi a nie len -25 stupnov celzia, tymto nikoho neohuris. Vydrz baterii zavisi od poctu fotiek a samozrejme od dalsi veci. tvrdim, ze ak baterky vo fotopasci vydrzia 1 tyzdne, tak bud fotopasca urobila nespocetne kvantum fotiek, alebo ak sa jedna o fotopascu s prenosom cez mms alebo gprs, tak je problem v tom, ze sa fotopasca casto prihlasuje do siete pripadne vyhladava siet...tak ako pri mobilnych telefonoch. a samozrejme ak posle velke kvantum zaberov. pocet zaberov sa da obmedzit nastavenim fotopasce a max. u SG 550 MMS je 99 za 24 hodin. Z mojich praktickych skusenosti pri pouziti fotopasce v horskej oblasti v obdobi jesene, a zimy, najkratsie mi vydrzali baterie pri fotopasci M-80 a to vtedy ked bola nastavena na funkciu PLOT teda sekvenscne snimanie a robila zabery automaticky bez ohladu na pohyb. Za 24 hodin fotopasca urobila asi 700-800 zaberov cez den (rozumej za svetla), a v noci fotila len na zaklade zaznamenia pohybu. Primerne asi 10-15 zaberov za noc. pri tomto nastaveni vydrzali bateire 7 dni. takze fotopasca urobila cca 100 zaberov za noc a cca 4900 zaberov za den. pri nastaveni na trail cam (fotoenie na zaklade pohybu) fotopasca bezne vydrzi bez problemov 3 mesiace aj v zime pri mrazoch. Vsetko samozrejme zalezi od nastavenia fotopasce a od samotnej fotopasce. Najlepsie skusenosti s vydrzou baterii mam s moultrie. Scout Guard je na tom trosku horsie ale ani tu nebolo potrebne baterie menit ani po 2 mesiacoch. pri fotopasciach pouziva vylucne GP super alkalicke baterie pripadne GP super plus alkalicke a problem nebol ani v riadnych mrazoch, samozrejme v mrazoch sa zivotnost znizuje. ak niekto chcce pouzivat lion baterie v pohode. v tejto diskusii nejde o to ci su lion lepsie ako alkalicke. tu ide o to ci je vporiadku ak alkalicke baterie vydrzia vo fotopasci menej ako 1 tyzden. a na to som uz odpovedal. Ak vydrzia tak kratko bud ma fotopasca problem a z nejakeho dovodu je odber vyssi ako ma byt, alebo urobila obrovske mnozstvo zaberov. Stat sa to moze vid text vyssie, kedy v M-80 vydrzali baterie 7 dni. To je podstata tejto temy. Ak CARLIMU vydrzali baterie len necely tyzden, a fotopasca je nova urcite by som to riesil reklamaciou a nie navodom na prestavbu od Dusa22. Duso22, ak ma fotopasca problem s odberom, ani tvoje riesenie pouzitia lion baterii nic neporiesi, fotopasca ich rovnako vybije rychlejsie ako keby bola v poriadku. takze najprv je potrebne zistit co sposobuje rychle vybijanie baterii. a potom ked to bude ok, sa moze zacat zaoberat tym ci bude pouzivat alkalicke baterie alebo bude spekulovat a prepajat, konektory a pouzije lion clanky. len aby to viac nedobabral pri tom spekulovani. nie je zapojenie ako zapojenie ale to urcite vies. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 9.6.2012 o 10:12

motaq mne je egal co ty robis. Dovolim si tvrdit,ze veciam (elektronike,napajacim zdrojom,sietam,radiu atd) tu rozumiem viac ako ktokolvek iny.Uzavrime tuto temu,ty si zrejma predajca co ide praktickou strankou. Su aplikacie,kde sa fotopasca nainstaluje a neda sa tam kazdy tyzden menit baterky,tak preto to prerabam.Prerabka spociva vacsinou v predratovani kontaktov v drziaku,cize neporusim ziadnu zaruku. Ak viete trochu po anglicky tu odkaz ,alebo citujem "Consistent Night Time Performance If you find your night time pictures dim over the life of the batteries, this is more than likely because you are running Alkaline batteries, which are not designed for high power devices like Reconyx infrared cameras. The illuminator in Reconyx cameras require high output batteries, and Alkaline batteries are not ideal for this. If you want a consistent illumination range over the life of your batteries, you should switch to NiMH rechargeable batteries or AA lithium batteries" je dokaz cierne na bielom preco su Lion ovela vykonejsie (minimalna teplota -40 versus -7 pri alkalickych),pocet snimkov 2 nasobny (s GPRS a vykonejsim prisvitom rozdiel markatnejsi).Dokoca sa tam pise,ze ak su snimky temne,tak sa nedporucuju makke alkalicke baterky.Motaq mas aspon nejake elektrotechnicke vzdelanie?Ucil si sa nieco o tvdosti zdroja? Tak by si mohol vediet,ze makke alkalicke baterky maju vyssi vnutorny odpor,co sposobi pri spicke taketo nuansy ako popisujem hore.Cize tvrde Lion baterky doporucujem,uz len kvoli kvalite snimkov.Predpokladam,ze si ich este ani neskusal.Alkalicke maju sotva 1000mAh kapacitu voci najspickovejsim litiovym s 3000mAh,i skolak vidi drasticky rozdiel. Motaq daj nam tu nejake cisla z praxe,ked uz mas poskusane tony fotopasci,ze aka je vydrz take GS550 s GPRS v realite,mesiac,tyzden,stvrtrok? Aky ma kludovy odber fotopasca,ked je uspata a PIRko snima iba pohyb?A to,ze si z alkalickymi bat spokojny,asi nenarocne aplikacie na dolniakoch,kde je zriedka pod nulou.Tu mame aj minus 25,cize alkalicke by davno davno zdochli. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 9.6.2012 o 0:26

duso2, neviem co riesis, ja si nic uvedomovat nemusim, ja viem co a ako funguje, aj napriek tomu bezne pouzivam super alkalicke baterie a som v pohode. ak chces pouzivaj co len chces a prerabaj. mne je to jedno, lion clanky su lepsie ako alkalicke baterie to je OK. Ale naco si komplikovat zivot prerabkami, stratou zaruky a pod.... ja som zatial problem s alkalickymi bateriami nemal, takze nepotrebujem vymyslat a riesit kadejake dorabky...nemam na to ziaden dovod. a to mam odskusanu nie jednu a ani nie 10 fotopasci. clovek si musi byt vedomi co ma vplyv na spotrebu baterii. SG 550 V (predpokladam, ze o ten tu ide) je zakladny model. Ak baterie vydrzali tyzden bud fotopasca urobila denne 500 fotiek alebo nieco nie je v poriadku. Najvacsi zrut baterii v klasickej fotopasci je prisvit, ten sa zapina v noci. pri fotopasci co posiela foto je to okrem prisvitu aj posielanie zaberov, toto ale je vyrobcami osetrene aby to nebolo prilis. max. za 24 hod posle fotopasca 99 zaberov. napr SG550MMS. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 9.6.2012 o 0:00

Motaq preco nie su mobily na alkalicke baterky?Uvedom si,ze mobil ked zavysiela,tak zozere v spicke aj cez 1A.Alkalicke baterky su dost makke a potom sa elektronika resetuje.Pozri napriklad reconyx,jedna z lepsich ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sporko1234, 8.6.2012 o 23:59

Chlapi myslite zeby gprs zozralo kvalitne baterky za tyzden? Pri dobrom 2g signale? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 8.6.2012 o 19:21

duso2, aku to mas fotopascu? alkalicke baterie nie su problem, a ich vydrz zavisi od poctu snimok, pri GPRS aj od poctu odoslany, to je fakt treba sa na to pripravit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 8.6.2012 o 19:00

motaq to neni kuzlenie,ja viem co robim,moja fotopasca ma 6x AA,cize 9volt.Ak bude aj na 6Volt,tak existuje nieco ako DC-DC menice a s tymi upravim napajanie ako chcem s 93%ucinnostou.Momentalne mi 9V Fotopasca slape na 8.4V(2x lion clanky v serii).Spravidla ked je kvalitna fotopasca tak ma uz menic na zakladnej doske a nevadi ze dostane o 2Volty viac.Rozoberiem a mrknem aka je tam elektronika a vymalovano. Motaq ak budem mat pascu s GPRS,ktora bude prihlasena stale na siet a bude casty pohyb a posielanie snimok,tak zabudni ze ti vydrzia pol roka alkalicke baterky,ani mesiac. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 8.6.2012 o 0:49

no duso neviem aku mas fotopascu ale tato a vecsina ostatnych je napajana 6V takze tvoj kuzelnicky trik so super aku nebude fungovat. nikdy som nemal problem so zivotnostou baterii a to pouzivam super alkalicke, samozrejme cim viac foto tym kratsia zivotnost. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 7.6.2012 o 22:56

pani cely problem je v tom,ze vyrobcovia a aj uzivatelia "prispali dobu" a pouzivaju alkalicke (zastarale) AA clanky s par stovkami miliamperhodin kapacitami.Ja pouzivam Lion,alebo Lipoly technologiu(taka aka je v notebookoch,mobiloch),ktora ma niekolkonasobne vyssiu kapacitu(az 3Ah na clanok,co da s 4.2volt svorkovym napatim az 12Watt energie) a drzi aj v mrazoch pri minus 20.Vyssia kapacita,s vyssim napatim je jednoducho viac Watt energie(Napatie x Prud).Je sice pravda,ze musim predratovat kontakty(davam to seriovo-paralelne),pretoze nabity clanok ma 4.2 voltu a fotopasca fici na 9volt).Davam to vsade(vylepsujem),do bateriek,vysielaciek,vsetkeho.Vydrz je inde.Ak fotopasca je v rusom prostredi robi viac snimkov,tak zakonite musi zrat viac.Ak je to napdobnenina tak ma lacnejsie cipy odflaknuty firmware,tak moze zrat viac.Treba zmerat kludove odbery.Mali by byt pod miliamper. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sporko1234, 7.6.2012 o 14:17

county taky isty problem som mal aj ja s IBO budem ziadat vraenie penazi... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0