Heming hunting
dnes je sobota,  27. apríl 2024,  meniny má Jaroslav,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:36,  dnes západ slnka: 18:51
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Fotopasca Scout Guard - diskusia

autor: off carli
pridané: 3.6.2012 13:11

Fotopasce scout guard, skúsenosti s praxe s touto značkou. Ako zistím ,že fotopasca nie je napodobnenina , už som ju tri krát reklemoval a aj tá tretia má tú istú závadu.Baterie aj tie najkvalitnejšie vydržia max. jeden týždeň .

počet zobrazení: 41 658
počet hlasov: 1
okruh tém: fotopasce
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off bakchus, 18.10.2016 o 5:52

Väčšinou sú z Číny. Ja som chcel u dodávateľa aby mi predali iba náhradný diel - krycie sklo na prísvit - prehryznuté medveďom a povedali mi aby som kúpil novú. Konkrétne táto pasca Bushnell stála cez 300€ a je vyrobená v Číne. nalepil som tam plast a viac do tej firmy nevkročím. Ak je niekomu málo 300€ za pascu ktorá má hodnotu tak 30€ tak je neseriózny. Keby to bola el. porucha tak pochopím že oprava je nerentabilná. SERVIS takýchto výrobkov je u nás nedoriešený. Ja som potom objednal z Číny inú pascu, parametre podobné, cena 68€ aj s clom a poštovným. Nebudem už podporovať Slovenských dovozcov ktorý sa starajú o zákazníka len pred kúpou tovaru.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 19

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 174 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

Príspevok presunutý z diskusie Servis fotopasce SG550V a SG570V (autor: vodnar).

off vodnar, 24.5.2014 o 14:30

Dobri ludia este nevymreli a som rad, ze sa najdu na tejto stranke a v komunite ludi milujuich prirodu. Moj predchadzajuci komentar ma vykresluje ako nevdacnika, ale uprimne si vazim poskytnutu pomocnu ruku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Servis fotopasce SG550V a SG570V (autor: vodnar).

off agbar, 24.5.2014 o 11:22

motag- palec hore za ochotu nezistne pomoct inemu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Servis fotopasce SG550V a SG570V (autor: vodnar).

off vodnar, 23.5.2014 o 20:12

Dakujem pekne za ponuku, chirurgickou operaciou sa mi podarilo spojazdnit aj pascu aj ovladac :) pre predstavu ako to vyzera prikladam foto. Je pravda, ze v servisoch sa s tym nehraju a menia rovno kus za kus, preto ta cena bohuzial. Fotopasca Scout Guard - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

Príspevok presunutý z diskusie Servis fotopasce SG550V a SG570V (autor: vodnar).

off motaq, 23.5.2014 o 15:45

Pozdrav v tom servise. Niekto ta chce pekne ojebabrat alebo je pekne nenazraty. Ovladac komplet ako nahradny diel stoji v statoch 25 dolarov. Nech u nas 25eur. Ak by si chcel napis mi do posty jeden mam co mi ostal s pokazenej fotopasce, poslem ti ho zadarmo mne je zbytocny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

Príspevok presunutý z diskusie fotopasca SG gprs (autor: sporko1234).

off Bullets, 26.3.2014 o 11:14

Ja by som si v prvom rade poriadne prelúskal návod. Pokiaľ bola zakúpená u autorizovaného predajcu tak by som požiadal o pomoc jeho. Pokiaľ viem tak ak si niekto zakúpi fotopascu v IBO poľovník tak mu to tam vysvetlia čo a ako poprípade mu poradia s nastaveniami. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie fotopasca SG gprs (autor: sporko1234).

off lukinoreal, 31.10.2013 o 22:35

Zdravim, kupil som fotopascu scout guard sg880-m8 mam ktomu kartu os operatora orange a neviem si rady s nastavenim, mohol by mi dakto poradiť? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 7.3.2013 o 21:33

beso123, je to tak ako pises, pri tejto fotopasci je uvedene ze je to do 8GB, boli kusy ktore nemali problem s kartou a boli take co inu ako 2GB SD on SznDisku nezobrali, dokoanca ani ziadnu inu znacku aj ked to bola 2GB SD karta, a ani 4GB od SanDisk, a pritom soft bol rovnaky.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off beso123, 7.3.2013 o 18:38

Uz som objednal novu kartu, ja som I'm to posielal s kartou, ale ked som tam volal,tak mi povedali ze s tou mojou kartou nepracovali,ze pouzivaju na testovanie vlastne karty a baterie. A teda, dost ma serie ak to bude papat len 2gb, pretoze uvadzaju ze ma najnovsi soft az do 8gb,a vsetky karty..tak uvidime, vyskusam a dam vediet. Dik za rady ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off duso2, 4.3.2013 o 23:35

ano uz som sa stretol aj pri inych zariadeniach,ze SD karta bola problem.Ono Sandisk hoci aj drahsia je kvalitna.Dovod preco to nefunguje jak ma,je ten,ze neni SD karta ako SD karta.Tie lacnejsie (Class trieda 2 a 4) maju pomaly zapis,co sposobi,ze nestihne ukladat fotky.Treba kupovat SD kart class 6 a je po problemoch. Motaq a co ta fotopasca nezozerie viac ako 2 Giga?To je uz dnes prezitok takato kapacita.Ja uz pod 16 GB nejdem... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 4.3.2013 o 22:17

Borza, nikde som nenapisal o ich skvelej kvalite. Je mnoho ovela kvalitnejsich fotopasci. problem tejto fotopasce bol velmi casto s SD kartou. Predal som ich dost na to aby som mal aky taky prehlad. inu reklamaciu ako problem pri pouziti SD karty som mal len jednu. SD karta bol problem u viacerych ale pri pouziti konkretne SD karty SanDisc 2GB (klasicka SD nie SDHC) fotopasce fungovali. takze preto som to uz niekolko krat uviedol. ak nebude fotopasca fungovat ani s touto kartou treba ju opat reklamovat. Su dve moznosti, skusit to co som napisal alebo neskusit a lamentovat. rozhodnutie je na uzivatelovi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 4.3.2013 o 21:43

Motaq verím že tieto fotopasce dopre fungovali, ale je to už neviem koľký užíveľ ktorý ju reklamoval a nie raz. Vážne pochybujem o ich skvelej kvalite.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 4.3.2013 o 19:09

beso a posielal si im ju aj s tou micro SD alebo ju testovali s ich SD kartou? Tieto fotopasce 100% fungovali s SD kartami SanDisk 2GB, musi to byt klasicka SD karta nie SDHC. Pri pouziti inej SD mohli mat problem. Ale to uz som raz tusim pisal. Ak si fotopascu poslal na reklamaciu a predajca ju testoval s takou SD kartou tak sa moze stat ze fungovala spravne a tebe pri pouziti microSD nefunguje. skus si zohnat taku SD kartu otestuj a ak sa bude problem opakovat aj s touto SD kartou tak znova reklamuj. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off beso123, 4.3.2013 o 18:28

tak, fotopasca vrátená z reklamácie..ževraj bez chýb..takže chyba je asi vo mne..asi ju dám pod koleso a prejdem..neviem čo už môže byť zlé.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Vladenko, 10.2.2013 o 16:00

v podstate je to jedno, ale prečo kupovať micro SD a k tomu adaptér, keď môžem kúpiť štandardnú SD kartu od sandisc takúto: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off beso123, 10.2.2013 o 12:43

Aby sme sa rozumeli, sd alebo micro sd? Lebo ja mam doma len micro sd. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Vladenko, 9.2.2013 o 21:04

beso123, tie fotopasce potrebujú klasickú SD kartu! Dobre Ti radí motaq. Nie sdhc. V tom vidím jediný problém. treba naozaj dodržať SD. SDHC nešla ani mne v tej SG550 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off beso123, 9.2.2013 o 10:48

Mam tam a.data 4gb,micro,s adapterom.sdhc. skusim pozriet tu sandisc a uvidim.volal som predajcovi,ze I'm to mam poslat a daju mi vediet. Tak neviem, musim I'm napisat presny popis preco si myslim ze nefunguje. Lebo,v podstate ona foti,len nie vtedy kedy by mala :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 7.2.2013 o 17:35

beso aku tam mas SD, tento model mal problem s SD kartami, jedina karta ktora 100% spolahlivo fungovala je 2GB SD SanDisk, pozor obycajna SD nie SDHC. Skus zohnat takuto kartu ak to aj s touto kartou bude blbnut tak je problem vo fotopasci a treba ju reklamovat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Finist, 6.2.2013 o 20:07

takže chyba bude v ukladaní dát na SD kartu. Mal som aj ja jednu takú kartu pokial bola prázdna,fotopasca nevedela uložiť na ňu dáta. Pokial som na nej nechal aspoň jednu fotku bolo to ok. Použivaj karty Transcend. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off beso123, 6.2.2013 o 19:31

Teraz som si vsimol ze niektore fotky, zo dna ked som to v izbe zapinal tam ani niesu.a pritom bolo vidiet ze sa spustik infrablesk, takze odfotilo,ale fotky neulozilo? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off snipko, 6.2.2013 o 17:35

Na začiatku som mal aj ja podobny problem. Chyba podla mna tejto fotopasce je naozaj velmi maly dosah a citlivost. Niekedy robí fotky a niekedy nerobi. Za málo peňazí málo muziky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off beso123, 6.2.2013 o 17:19

takže, testoval som ju doma. foto robí, ale zdá sa mi že dosť málo. vo frekventovanej detskej izbe, pri dverách urobilo za 4 dni 93 fotiek, a to robí 3 an jeden pohyb. senzor je nadstavený na max citlivosť. takže to podla mna asi problém tejto fotopasce.lebo za 4 dni 31x zosnímať pohyb je málo.myslím že denný pohyb pred pascou bol ovala viac ako 30x.a k tomu, 90% urobených fotiek bolo presvetlených.môže byť problém s pir s nedostatočnou citlivosťou?lebo predpokladám že nájsť miesto, kde zver prejde 20cm pred pacsou by bolo asi nemožné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 4.2.2013 o 17:07

Podľa foto ktoré beso priložil nieje chyba v umiestnení. Určite je zrelá na opätovnú reklamáciu. Veľa štastia.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 4.2.2013 o 14:50

sporko on ma 550 tu zakladnu nie co posiela mms. Beso, vyskusaj ju doma na stole, nastav ju zapni a poprechadzaj sa pred nou, robi ti foto doma? nemusis cakat tyzden. ak robi doma foto tak je fotopasca v poriadku a problem je v umistneni....ak nerobi foto ani doma tak je problem s PIR. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sporko1234, 4.2.2013 o 8:05

beso123 skontroluj nastavenia ...posiela ti mms alebo gprs? akeho mas operatora? mas tam 3G siet?(Iba v pripade gprs)ako casto si si dal poslat foto? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off snipko, 4.2.2013 o 7:31

A máš všetko dobre nastavené?? To v pozadí je miesto kde si mal seno? Ako je to ďaleko? Osobne mám tiež SG 550, neni to žiadna sláva ale čo za takú cenu môže človek očakávať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off beso123, 3.2.2013 o 20:30

Zdravim, tak po tyzdni som zas dopadol neuspesne. Za tyzden ani jedna fotka.seno zo sennika zobrate,pred pascou nas..te :-) a mic.myslim tentokrat vyska bola ok-70 cm cca,aj smer-podla foto..neviem ani co mam reklamovat..a k tej foto, vidiet vychodeny chodnik,tak myslim ze by nieco odfotit mohlo Fotopasca Scout Guard - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off beso123, 27.1.2013 o 19:00

Uvidim o tyzden, ked som dnes odchadzal, padal sneh,takze budem vidiet presne ci v snimanom priestore nieco bolo. Ak nebude ziadna fotka, poslem Im to na reklamaciu.a nech si hlaaju pricinu. Uvadzaju ze je do -20.moze to byt aj teplotou, ale moze to byt aj ine. Lebo ani cez leto nemala uspech. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fridomf, 27.1.2013 o 17:27

Nemám skúsenosti konkrétne s týmto modelom,ale mal som jednu,ktorá nefotila pri mínusových teplotách.Pokial nemrzlo tak OK.Pri -2°C sa vypla.Nemáš náhodou taký istý problém? Neštrajkuje len v mraze? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off beso123, 27.1.2013 o 16:58

Praveze,, doma to foti.. ale aj v hore to odfoti, akurat vzdy len v ten den ako to tam dam. Tyzden som to doma este neskusal:-) dnes som ju dal do hory opat, nabitu nadstavenu na 3 foto kazdych 30 sekund.miesto je dost nzvstevovane zverou, tak som to este z 800 metrov vzdialeneho posedu cely den pozoroval. Vystriedalo sa tam asi 40ks, takze nieco by tam mohlo byt.uvidime o tyzden. Vyska cca 70cm ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off palo3006, 27.1.2013 o 13:18

carli to by ma nikdy nenapadlo testovat fotopascu v spálni ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off carli, 27.1.2013 o 11:14

Vyskúšaj ju najskôr doma v byte . Nastav interval na 1-2 sek. a polož ju na miesto kde sa najviac pohybujete no a po 2-3 hodinách ju skontroluj . najlepšie večer aby si vyskúšal aj infra prísvit.Ja som ich testoval takto . Škoda ju nosiť do hory ak nefotí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 26.1.2013 o 12:21

ak sa to sprava tak ako pises tak by som to reklamoval, vyskusaj to ale s normalnymi alkalickymi bateriami, nabijatelne totiz maju 1,2V a teda kratsie vydrzia, ale podla toho co si popisal je fotopasca nanic a predajca by ti ju mal vyreklamovat.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off beso123, 26.1.2013 o 12:11

A, aby som nezabudol, vcera som kupil 8ks novych nabijatelnych baterii Gp2700, tvrdych, tak to este naposledy skusim dat na to iste miesto, 1m nad zem a uvidim. Dik za rady,ak by vas este nieco napadlo,tak dajte vediet. Lebo ja uz mam pocit ze som skusil vsetko ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off beso123, 26.1.2013 o 12:06

A vladenko, fotky niesu, posledne z leta a za cely cas co ju mam mam dokopy asi 20 fotiek, z toho zver je asi na 5. Ale podla casu odfotilo zver do cca 2. Hod po mojom odchode. Potom uz nic,cze si myslim ze keby tam zver pride neskor, tak nemam ani tych 5. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off beso123, 26.1.2013 o 12:02

Ja som uvazoval nad tym,ci nemoze byt nieco s napajanim. Myslim to, ze este nikdy mi pasca neukazovala plny stav baterii dlhsie ako par minut, a to som skusal nove, alkalicke,aj nabijatelne. Teraz tam mam Gp 2500. Dam ich nabite do pasce, a ovladac ukazuje jednu palicku. A raz mi nieco odhryzlo zo spodu krytu tu gumennu krytku, ale neviem co to bolo, lebo fotka bola len jedna-presvetlena, ajked nadstavene mam 3 foto na jen pohyb,kazdu minutu. A skusal som aj vysku 1m, kolmo aj subezne na chodnik.velmi vychodeny smerom k senniku. Neviem, zacinam si mysliet ze sa ta fotopasca vypne/alebo da do nejakeho stand by rezimu,a uz sa z neho nepreberie ani po pohybe. Kedze nikdy ma neodfoti ani ked idem po nu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 25.1.2013 o 20:26

beso, 2,5m nad zem je dost vela, nie je to problem ale musis ju spravne natocit, pohybovy senzor ma relativne velky rozsah do stran ale vo vertikalnom smere je to o dost menej, ale fotopascu dokazes otestovat sam, daj ju cca 1m nad zem, zapni a pockaj pokia sa aktivuje, a potom sa pred nu postav a napr zamavaj rukov alebo pomaly popred nu prejdi a uvidis ci ta odfoti, ak ano fotopasca je ok ak nie fotopasca ma nejaky problem, najskor s pohybovim senzorom. Ak fotopasca robi foto a problem je len v tom, ze na fotkach nie je zver je to tym, ze zver prejde prilis rychlo (reakcny cas tejto starenky je 1,2 sek.) ak ale nerobi ziadne foto bud je problem v umistneni alebo je problem so senzorom. ak je to tak reklamuj ju opat.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 25.1.2013 o 19:47

Nie si prvý koho sklamala SG 550 je to najreklamovanejšia fotopasca akú poznám. S reklamáciou asi nepochodíš a nemusím ani dlho hádat kde si ju kupoval. Môjmu známemu ju trikrát vrátili že je opravená. Myslíš že bola? A taký predajca ktorý ti doporučí umiestnovat fotopascu 2,5 metra nad zemou ta tahá za nos. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Vladenko, 25.1.2013 o 19:03

beso123, tie fotopasce majú nejaký reakčný čas, ak to máš takto koľmo na chodník, a zver je v pohybe, tak ona fotí asi do cca 1s od registrácie pohybu čidlom, a tak za čas jednej sekundy spraví zver možno tri kroky a preto na fotka nič nieje, alebo vôbec žiadne fotky tam nie sú ?Teda vôbec nereaguje na pohyb ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off beso123, 25.1.2013 o 17:40

Bez srandy, mam ju uz rok, doteraz mi nic neodfotilo,, menim miesta, vysku,sklon,. Len raz mi odhotio zajaca, ked bola fotopasca umiestnena 20 cm nad zemou, kusok od diery. Uz som ju aj reklamoval, vratili mi ju ze je ok. Volali mi, ze ju mam umiestnovat 2-2,5m nad zem. To mi neodfotilo nic.posledne 2tyzdne bola na jednom mieste.prvy tyzden 1,5 nad zemou, druhy tyzden 2,5 nad zemou. Kazdy tyzden napadol cerstvy sneh,takze bolo vidiet ako kvalitne je okolie fotopacse dochodene od vysokej-a bez jedinej fotky. Vcera som tam videl jelena s jelenicou, priamo pod pascou, a bol som prekvapeny ze zas ziadna fotka, a opat bolo okolie cele dochodene/vylezane.. baterie som po prichode preskusal, a boli nabite.. mam tam 8ks. Inak, miesto nasmerovania si vzdy vyskusam odfotit, ci je dobry smer a sklon.ale tonke jedine foto co z daneho miesta mavam. Priklad-foto z nedele. Fotopasca Scout Guard - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 174 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov