Heming hunting
dnes je štvrtok,  2. máj 2024,  meniny má Žigmund,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:27,  dnes západ slnka: 18:58
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Haenel Jaeger 9 10 - diskusia

autor: off upchavac
pridané: 25.3.2012 13:18

Zdravím vás, chcel by som sa spítat co hovoríte na túto jednoranovku. Máte niekto skúsenosti s touto zbranou? Mala by byt dost kvalitná lebo to robí Merkel, že vraj.. Dik za príspevky.

počet zobrazení: 43 214
počet hlasov: 1
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-94 z 94 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

Príspevok presunutý z diskusie Má niekto skúsenost zo zbranou Haenel Jaeger 10??? (autor: Lisiak73).

off Lisiak73, 5.10.2012 o 19:44

Naozaj nikto?Čakal som že aspon niekto.Myslel som že je dôslednym konkurentom Tikky alebo Rosslera! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sumavak, 13.5.2012 o 11:25

Vlastním tuto zbraň v 8x57JRS. Je to velice lehká a příjemná zbraň. Vlastnil jsem ještě IŽ ale to jsou naprosto dvě nesrovnatelné zbraně. Osadil jsem ji Meoptou 3-9x 42 a váhově je to naprostý luxus. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubos2, 2.5.2012 o 18:17

Zdravím potreboval by som informáciu ohľadom tejto puštičky. A to či je možné po jednoduchej úprave otvárať-zlamovať Haenel-ku pohybom temennej páky do ĽAVA-left hand?! Teda nie štandardne do pravej strany. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off whitenigga, 22.4.2012 o 13:34

Ahojte dneska sme boli nastrelit Heanel v kalibri 9,3x74 R tak pocitit to v pleci , ale je to sila zvyku dá sa s tým pekne strielat takže som nad mieru spokojný . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off holz1, 15.4.2012 o 15:23

O tom že 9,3x74R veľmi dobrý kaliber ani trochu nepochybujem, mám v tomto kalibri niekoľko zbraní, len som Ťa chcel upozorniť aby si potom nebol zaskočený, na druhú stranu to nie je žiaden problém, keď Ti bude sedieť pažba výstrel je bezproblémový. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off whitenigga, 14.4.2012 o 17:56

holz1 áno máš pravdu je to podstatný rozdiel , ale ja sa nebojím bude snou viac polovat otec a on je aj iná váha ako ja ja polujem z tou 8x75RS a nestažujem si ten kaliber sme si vybrali lebo 8x57 JRS sme už nechceli a vlastnili sme už 9,3x62 , ale opakovačku a to prave orechove su zlamovacie zbrane takže kvoli tomu to bude tá 9,3 dufam , že budeme spokojný ráž je super dá sa s tým polovat na všetko a skour na vysoku a diaviačiu polujeme takže super a za ten peniaz nekupime kvalitnejšiu zbraň brno efect je ku nej neporovnatelná čo sa týka systému natahovania a záveru ved ty to dobre poznáš Lovu Zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namor676, 14.4.2012 o 9:54

Motaq jednoznačná pravda, effectu vlastním z jaegra 9 som strieľal, ceny zrovnateľné zbrane nie, haenel má jednoznačne navrch jak v technickom, estetickom tak aj kvalitatívnom spracovaní. Ale na druhú stranu netreba od nej očakávať to čo od K1. Hoci Haenel patrí pod Merkel nedá sa zrovnavať s K1 alebo K2, veď ako by k tomu prišli majitelia merklov keď za svoju zbraň vysolili niekoľko násobné sumy. Mne osobne vadí na tejto zbrani jediná vec a to duralová baskula, ale to je vec vkusu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 13.4.2012 o 23:45

k tejto zbrani viem povedat len tolko, na IWE som ju mal moznost drzat v ruke a mozem povedat, ze je to celkom slusna zbran, v tejto cenovej hladine na prvy dojem dobra volba, ked ju porovnam s brno effect co je cenovo podobna zbran tak by som jednoznacne zobral haenel ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off holz1, 13.4.2012 o 23:17

Asi si mýliš 9,3x72R kt. má komorový tlak cca 2000 barov a 9,3x74R kt. má tlak 3400 barov a môžem Ti zodpovedne prehlásiť že to je ten podstatný rozdiel a 9,3x74R NIE JE NIZKOTLAKÝ náboj. A ja samozrejme nehovorím o IŽ pri spätnom ráze, mám jednoušky v oboch kalibroch okrem iných a tak viem trošku posúdiť ten rozdiel. Sám som veľkým zástancom jednoušiek, mám ich podstatne viac od viacerých výrobcov a v rôznych kalibroch. Ale k téme jaeger 9 je vynikajúca voľba v tejto cenovej hladine, poctivý nizkorozpočtový nemec nižšej strednej triedy, ale s jednou podstatnou výhodou a to handspanugom alebo po slovensky s ručným naťahovaním úderníka pred výstrelom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off whitenigga, 13.4.2012 o 22:56

Ahojte holz1 je to nízkotlakový náboj záleží od strely aku tam dám je to starý kaliber a čo sa týka spetného ráz strelba je plynulá , ale nie kopavá tuto info mám od predajcu ktorý už páru kalibrov vyskušal a čo sa týka tej váhy z kozlice 8x75 RS strielam bez problémov a je tam tiež ranu citit a zbran je tažšia o 0,5kg lenže ja sa pri strelbe na zver nesustredím na ranu , ale na ciel takže mne je to jedno aký spetný ráz má zbraň nemci maju vyvážené zbrane nie ako napr, u ruskej Iž , že 30-06 rozbila kamošovi obočie tak tá kopala lebo nebola absolutne vyvážená Lovu Zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pepies, 13.4.2012 o 22:26

Whitenigga vidim ze si ides kupovat dalsiu pusku po ktorej mi srdce pisti najprv 8x75 RS a teraz tu Henelku.Inac Holz1 ma pravdu ze spatny ráz bude citelny pri takejto puske ja som rozmyslal o prevedeni bud 300wm alebo skorej 30R Blaser budem cakat na tvoje skusenosti s touto zbranou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off holz1, 13.4.2012 o 8:05

whitenigga neviem kto Ti povedal že 9,3x74R je nízkotlakový náboj, lebo cca 3400 barov nie je málo a sila pôsobiaca na záver cca 3,8 tony, pri zbrani 2,3kg hm neviem či bude pravé orechové. Sám vlastním jednoušku v tomto kalibri cca o 1kg ťažšiu a poviem Ti ranu je cítiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 12.4.2012 o 21:21

a skúšal si z nej aj strieľať v tej ráži? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off whitenigga, 12.4.2012 o 21:20

Ahoj ja som si objednal tuto zbran v kalibri 9,3 x 74R okolo 20 by mi mala príst tak sa teším ohmatal som si ju v Budapešti ináč je to solídna jednoranovka nižšia trieda merkla , ale uplne stáčí je tam duralová baskula zámok je taký istý ako u merkla alebo blasera v zlamovačkách má handspanung napína sa na krčku pažby ten istý systém ako u blasera zbran má 2,3 kíl zámok trikrát uzamiká takže super v tom kalibri je plynulá rana nekope velmi je to nízkotlakový náboj montáž stojí 250 a zbraň 1350 Eur ked ju budem mat doma a odskušanu sa ozvem z bližšími informáciami. Nerobí to merkel ,ale oni kupili tu firmu Haenel takže tak Lovu Zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-94 z 94 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM