Heming hunting
dnes je štvrtok,  2. máj 2024,  meniny má Žigmund,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:27,  dnes západ slnka: 18:58
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Haenel Jaeger 9 10 - diskusia

autor: off upchavac
pridané: 25.3.2012 13:18

Zdravím vás, chcel by som sa spítat co hovoríte na túto jednoranovku. Máte niekto skúsenosti s touto zbranou? Mala by byt dost kvalitná lebo to robí Merkel, že vraj.. Dik za príspevky.

počet zobrazení: 43 215
počet hlasov: 1
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 94 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off jager030, 2.2.2016 o 20:31

Haenel Jaeger 10 skúsenosti???? - Aké skúsenosti máte s touto zbraňou? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off olegxx, 21.1.2016 o 17:22

Opakovacia guľovnica HAENEL Jaeger 10 MOUNTAIN LT ľahká -

Máte skúsenosti s touto guľovnicou. Pozdáva sa mi cena aj váha. Dajte nejaké postrehy s touto zbraňou. haenel-jaeger-10-mountain-lt

◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dreamer4u, 14.12.2015 o 10:42

Zdravim. Uvazujem o kupe haenel jaeger 10 varmint 308win. Poprosil by som majitelov o nejake komplexne info. Zaujima ma hlavne presnost,funkcnost a tak podobne.vopred dakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off polovnicek96, 13.12.2015 o 16:24

Chcel by som sa spýtať či sa dá na jaeger 10 zohnať samotný zásobnik alebo väčši zasobnik ako štandard. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off zemne, 9.12.2015 o 21:28

Zdravím mám haenel jaeger 10 asi 3 roky.Podla mojich skúseností za tie peniaze skutočne dobrá voľba,mam ju v ráži 7x64 a strieľam strelivo rws evo. Je dobre vyvážená napriek silnejšiemu strelivu spetný ráz nepatrný sústrel aj po viacerých výstreloch za sebou veľmi dobrý.Zo začiatku išiel trošku ťažšie záver, ale po pár desiatok výstrelov ide veľmi pekne a tá poistka je len sila zvyku a ani jeden kus mi neodišiel kvôli poistke.Jedine čo mohli lepšie spraviť je plastový vrch zásobníka, ktorý mne osobne sa nepáči a na začiatku som mal pochybnosti ohľadom páčky na vyberanie zásobníka , ale zatiaľ bez porúch.Ja mám v povrchovej úprave takej matnej vtedy nebol v tej leštenej, alebo som o tom nevedel hovorili že je to odolnejšia úprava , ale časom používania je vidieť na guličke záveru a na hlavni kde si pokladám ruku keď mám pušku na pleci vyšúchané černenie.Tak neviem s tou úpravou či mali pravdu uvidíme.Ale v každom prípade ja len potvrdím že je to velmi dobrá volba a v tej cenovej kategórie TOP.Montáž suhl otočná bez problémov. Počet vystrelených rán okolo 200 ks. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vilhem, 9.12.2015 o 18:15

Tak je doma jager 10. niet co riesit, som spokojny.cas ukaze, L Z. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martin1530, 20.11.2015 o 23:31

Zdravím chcem kúpiť guľovnicu a neviem sa rozhodnuť medzi Haenel , TIKA a Rossler viete poradiť ? Chcem investovat okolo 1000 eur. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off vilhem, 8.11.2015 o 10:03

T3 alebo jager 10 - Zaujima ma váš názor na porovnanie osadenia montazi u tých dvoch a celkové hodnotenie. chcem kupit heanel 10 no su tam len tie štyri skrutky? poradte co si vybrat. LZ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off patrickf, 15.10.2015 o 22:26

Ahojte, ja mam na haenel jaeger 10 montáž od suhl otočnú dvojdielnu. stála cca 200e. teraz uvažujem o zmene puškohľadu ale kamene už meniť nebudem. váha a spôsob montáže mi vyhovuje. Ide v podstate o ERA recknagel. odporúčam jednodielnu alebo so šinou. pripajam link po uprave mojej Haenel-ky odkaz zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pavelb, 11.10.2015 o 20:50

HAENEL poloautomat - Máte niekto skúsenosti s poloautomatom povedzme v ráži 7 x 64 od fy HAENEL? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off motaq, 1.7.2015 o 22:19

Polovnicek96 napriklad Leupold QR...velmi dobra montaz a velmi dobry pomer cena kvalita. Pripadne weaver listu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavelb, 29.6.2015 o 20:33

ja poškulujem po poloautomate- máte s ním niekto skúsenosti ? Ď. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off polovnicek96, 28.5.2015 o 13:12

zdravím, chcem sa spýtať akú montaž by ste odporučili na haenel jaeger 10, aby sa dala dať dole a po nahodení držal nástrel. Za odpovede vopred ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fanda, 11.5.2015 o 15:14

haenel má na můj vkus špatně řešenou pojistku taková překlápěcí s dlouhým chodem a navíc dost hlučná ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off valo7319, 11.5.2015 o 8:41

chcel by som poradit uvazaujem nad kupou tikka hunter alebo haenel jager 10 cenu by som neriesil lebo je podobna chcel by som vase rady, odporucania a skusenosti co sa mi pomôzu rozhodnut. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Matto-14, 24.4.2015 o 16:27

ahojte...ma niekto novu skusenost ci zazitok s Heanel jaeger 10 alebo jeager 10 timber luxus...Dakujem :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavelb, 12.4.2015 o 12:56

ja poškulujem po poloautomate- máte s ním niekto skúsenosti ? Ď. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lisiak73, 12.4.2015 o 8:31

Zdravim.Ja mám Haenel Jaeger10 v 308.Ale poškuľujem aj po Haenel 9,a práve v kalibry 8x57.Je to pomerne ľahká zbran, tak som zvedavý či ťa moc nekope. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jetam, 11.4.2015 o 21:04

Ja mám Heanel 9 v 8x57 JRS doma a je to perfektná ľahučká zbraň ak niekto vaha nad kúpou tejto zbrane nech neváha porovnanie ceny a kvality lepsiu nenajdete... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dub21, 3.2.2015 o 12:45

Chcel by som sa len spýtať tých ktorí majú s touto značkou skúsenosti čo na ňu hovoríte? Lebo rozmýšľal som nad kúpou novej zbrane a nejako som sa dostal k tejto značke, len problém je v tom že ju moc nepoznám, a na internete k nej nie je moc dobrých diskusií. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peho7, 20.5.2014 o 22:07

da sa kupit plastova pazba na jednoranovy heanel?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Má niekto skúsenost zo zbranou Haenel Jaeger 10??? (autor: Lisiak73).

off patrickf, 10.5.2014 o 22:34

zdravím. Mne to tiež hrka!!!! preto nabíjam len dva náboje čo mi postačuje, jeden ide do komory a druhý ako rezerva, aspon to mam o par gramov ľahšie takže mi to nevadí. osobne si myslím že to je chyba zásobníka, ked zatlačí záver na náboje, tak vznikne väčší priestor pri jednom náboji ktorý následne pri zmene polohy zbrane začne náboj hrkať. myslím si že to je chyba kotorú si výrobca nevšimol.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Má niekto skúsenost zo zbranou Haenel Jaeger 10??? (autor: Lisiak73).

off matus66, 6.5.2014 o 16:53

tak dakujem za info, chyba bude potom asi u mna.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Má niekto skúsenost zo zbranou Haenel Jaeger 10??? (autor: Lisiak73).

off Lisiak73, 28.4.2014 o 21:24

Skusal som to presna tak aj vcera, a nič. 3 naboje v zasobniku a zaver zavrety.Mykal som razantne aj pomaly a pocul som len remen. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Má niekto skúsenost zo zbranou Haenel Jaeger 10??? (autor: Lisiak73).

off matus66, 28.4.2014 o 20:25

lisiak73, ale skús to prosím tak, že dáš do zásobníka 3 náboje a potom daj zásobník do zbrane a skús pootočiť zbraň. Ak Ti to nebude hrkať tak je asi chyba u mňa..a budem to riešiť :) ale minule som to skúšal náhodne v poľovníctve na jednej inej zbrani (ale tie%z kal. 7*64) a pri 3 nábojoch hrkalo..tak neviem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Má niekto skúsenost zo zbranou Haenel Jaeger 10??? (autor: Lisiak73).

off Lisiak73, 27.4.2014 o 22:02

Mám haenal 10 v kalibry 308 win a ziadne hrkanie som nikdy nepozoroval.Schvalne som to teraz skúšal, a nič.Trepel som s ňou v rôznych polohach ale bez výsledku. Spúšť mi tiež vyhovuje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Má niekto skúsenost zo zbranou Haenel Jaeger 10??? (autor: Lisiak73).

off matus66, 27.4.2014 o 21:56

Súhlasím s patrickf. Ja som si haelelku 10 v kal. 7*64 kúpil minulý rok a zatiaľ som na nej nenašiel žiadnu vážnu vadu :) Síce mi vadí "hrkanie nábojov" v zásobníku a len vtedy, keď mám 3 náboje v zásobníku (vnútorná pružina sa totiž úplne stlačí a potom to tam hrká),ale inak som spokojný. Táto chyba (hrkanie) nebolo zrejmé ani z jednej recenzie, no beriem to tak, že aspoň viem, že som nenabil..(je to ale dosť hlučné). Inak jeden diskutér v idej diskusii tvrdil, že jemu to nehrká, ale aj som to skúšal aj na iných zbraniach tak neviem. Ide o to, že keď dáš 3 náboje a zasunieš zásobník do zbrane tak záver tie náboje stlačí trošku do zásobníka a vtedy to "hrká", akonáhle ale nabiješ, tak hrkanie prestane (v zásobníku máš totiž už len 2 náboje). Ostatné parametre (váha, vzhľad a pod.) neklamali, zbraň je ľahká príjemná na nosenie a parádne sedí v pleci. Zo zbrane som ulovil asi 4 či 5 kusov zveri (vysoká a diviaky), čo nie je, až tak veľa aby som mohol plne hodnotiť ale z tohto počtu (všetko rany na telo) ostali kusy v ohni a akurát na jednej spoločnej poľovačke som nepredsadil a zasiahnutý diviak odbehol asi 50 m. Presnosť zbrane (obúvam strelivo od výrobcu GECO /SAKO Hamerhead sa mi zdalo zbytočne príliš silné/)je skutočne perfektná a po skúsenostiach na strelnici si dovolím bez problému strieľať na vzdialenosť cca 200 m. - na túto vzdialenosť som v lete ulovil lanštiaka, ktorý po komorovej rane neurobil ani krok. Tan dlhší ťah spúšte je síce pravdivý, ale vôbec mi to neprekáža, keďže po natiahnutí napináčika, stačí na odpal len milimetrový dotyk.. Vrele odporúčam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Má niekto skúsenost zo zbranou Haenel Jaeger 10??? (autor: Lisiak73).

off patrickf, 20.4.2014 o 23:06

Zdravím. Mam haenel jaeger 10 už asi rok. V minulosti som mal len čz a ak to mam porovnať tak je to veľký rozdiel. V podstate haenel je ľahší, lepšie sa nosí aj drží pri streľbe. Ako negatívum by som určil tvrdosť spúšte ktorú nieje možné nastaviť. Jedine dlžku ťahu spúšte pokiaľ spústi uderník. Tiež by som spomenul že je potrebné pravidelne po daždivej poľovačke dôkladne vyčistenie kvôli slabšej povrchovej úprave hlavne. Rozhodne pokiaľ by som si mal vyberať teraz pušku v takéjto cenovej kategorii tak by som si vybral haenel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off SIAD, 30.3.2013 o 15:55

Majitelia, môžte pridať doterajšie postrehy a skúsenosti? Ďakujem za každú informáciu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Má niekto skúsenost zo zbranou Haenel Jaeger 10??? (autor: Lisiak73).

off Lisiak73, 7.10.2012 o 9:31

Ďakujem všetkým za typy a odkazy.Aj tie negatívne!V každom prípade je to zaujímava zbraň,len jej trochu chyba u nás reklamná podpora.Myslím že výrobca je natoľko renomovaný že jej masívnejšie rozšíenie je len otázkou čase. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Má niekto skúsenost zo zbranou Haenel Jaeger 10??? (autor: Lisiak73).

off dede, 6.10.2012 o 19:32

Whitenigga - daj ,, si poldeci ,, aby Ťa to omylné trápenie prešlo ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Má niekto skúsenost zo zbranou Haenel Jaeger 10??? (autor: Lisiak73).

off whitenigga, 6.10.2012 o 19:17

Ja som sa pomylil :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Má niekto skúsenost zo zbranou Haenel Jaeger 10??? (autor: Lisiak73).

off Leon, 6.10.2012 o 14:34

dotaz je na tuhle zbraň odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Má niekto skúsenost zo zbranou Haenel Jaeger 10??? (autor: Lisiak73).

off whitenigga, 6.10.2012 o 13:22

Lisiak73 - Ahoj vlastním tuto zlamovaciu gulovnicu nepolujem z nou ja , ale otec ja mám kozlicu mám to v kalibri 9,3x74R dost vela ludí si myslí , že ten kaliber je predimenzovaný a ja neviem čo ešte iste treba uznat , že spetný ráz je cítit lenže ked z nej strielam ja pri mojej váhe 70 kíl a nemam z tým problém je tolen sila zvyku , teraz spet ku zbrani je to podla mojho otca slabší merkel lebo tá firma patrí pod merkel ale mne sa páči viac ako merkel musím priznat flinta je lahučka 2,4 kíl pažba jednoduchá pekná skladanie a rozkladanie zbrane jednoduché ako facka neni na nej napinák , ale spušt je jemná takže pohodička uzamykací mechanizmus ti trikrát uzamyká náboj do komory takže to udrží aj magnum kalibre montáž ide na to od heanel výrobcu pri jej štelovaní by som ti odporučil keby ti ju namontovali priamo v pradajni lebo mi sme tak neurobili a sme sa z nou trošku museli pohrat doma baskula zbrane je sa mi zdá duralova ja ju možem len vrelo doporučit jednoranová zlamovacia gulovnica je originál polovná zbran takže neni čo k tomu viac čo dodat Lovu Zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Má niekto skúsenost zo zbranou Haenel Jaeger 10??? (autor: Lisiak73).

off Leon, 6.10.2012 o 13:17

desítku má jeden člen fora a zkušenost k nezaplacení :-)) odkaz odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Má niekto skúsenost zo zbranou Haenel Jaeger 10??? (autor: Lisiak73).

off BLEIKER, 6.10.2012 o 8:50

ano presne tu,macher že si to našiel po takej blbej navigácii.Fakt dobre čítanie,preto,lebo je to priamy popis praktických prvých skuseností.To je to,čo tomuto foru chýba.Ale už som O.T.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Má niekto skúsenost zo zbranou Haenel Jaeger 10??? (autor: Lisiak73).

off Lisiak73, 6.10.2012 o 7:39

Ďakuejm za typ.Asi si myslel túto didskusiu odkaz .Príjemné čítanie.Aj ked mňa zaujimal hlavne Haenel 10 .Zlamovacia jadnotka je Haenel 9.Ale vyzerá to krásne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Má niekto skúsenost zo zbranou Haenel Jaeger 10??? (autor: Lisiak73).

off BLEIKER, 5.10.2012 o 21:01

Ja ti to želam,len...Ide o to,že dnes marketing a reklama zohravaju svoju ulohu a to táto zbran u nas nema.Ale to plarí napr. aj o značke ANSCHUTZ,i ked to je iný level-aj cenovo.Ale BMW nekupiš za cenu škodovky.Na LOVECTVI.CZ ma 1 maník jednušku Haenel . DAL TAM NA NU RECENZIU-SEKCIA GULOVE ZBRANE-tak skus počítat,možno si nejaký ten obraz utvoríš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Má niekto skúsenost zo zbranou Haenel Jaeger 10??? (autor: Lisiak73).

off Lisiak73, 5.10.2012 o 20:39

To je uplna pravda.Len predpokladam že by tu na fóre mohol byt aj nejaký majitel tejto zbrane a bol by ochotný sa podelit aspon o prvé dojmi s tejto zbrane.Nemusela by to byt zlá voľba.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Má niekto skúsenost zo zbranou Haenel Jaeger 10??? (autor: Lisiak73).

off BLEIKER, 5.10.2012 o 20:19

To je tažké,lebo tá zbran sa tu dlho nepredava,takže ak ju aj niekto ma a podelil by sa s tebou,budu to len take prvé dojmy.Ak zbran používaš aspon 7-8rokov/ale nie par ran do roka,ako niektorí ostrostrelci/tak sa už da hovorit o skusenostiach. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 94 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov