Heming hunting
dnes je štvrtok,  2. máj 2024,  meniny má Žigmund,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:27,  dnes západ slnka: 18:58
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Jarný ťah slúk - diskusia

autor: off kaso79
pridané: 10.3.2012 18:24

Mnohí, ktorí jarný ťah slúk zažili, so mnou budú určite súhlasiť, že sú to nezabudniteľné okamihy, či uz samotný pobyt v prírode, alebo aj polovačka, ktorá má ráz spoločenského stretnutia, príjemnej rozpravy po mesiacoch zimy v kruhu priateľov.


Minulý rok, ak sa dobre pamätám, sa pár dní pred začiatkom pomyselného lovu slúk na jar u nás na Slovensku debatovalo o petícii, a žiadosti na možné povolenie lovu slúk v jarných mesiacoch, ktorá mala byť prednesená na EU úrovni. Bolo to však príliš neskoro aby sa to do 16. marca stihlo.


Vie mi niekto povedať, prečo je tento rok ticho? Prečo sa na nikto nezaujíma o túto tradičnú polovačku a nepokúša sa vybaviť výnimku? Odpoved síce je možno v tom, že z toho nie je divina...ale to by nemalo byť zmyslom. Možno by sa dala na tejto stránke začať petícia za obnovenie jarného lovu slúk v obmedzenom množstve ako sa to uvažovalo minulý rok? Niekde sa začať musí...Aké su vaše názory...?

počet zobrazení: 16 740
počet hlasov: 5
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 121-129 z 129 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off jozefpetr, 16.3.2010 o 14:24

na stránke MP SR, je už definitívne uvedené, že výnimka z času lovu sluky lesnej tento rok nebude. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kuzmican, 16.3.2010 o 12:38

sluka je podľa vyhlášky povolená , len musíme dáko zistiť kedy bude 31, november, lebo odstrel prebieha od 1,10 2009 od neviem kedy . čo vy páni úradníci platení z našich daní , ten 31 november je výdobytok demokracie alebo návrh ochranárov ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spidy5, 25.12.2009 o 21:23

mna to mrzí najme preto že som sluku ešte nestrelil a chcel som si dať jednu vypreparovať,,, ale možno si to páni tam hore ešte za pár rokov rozmyslia,,,, inak minulý víkend som mal možnosť streliť sluku na polovačke na diviakov mi vyleteli dve :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bago, 25.12.2009 o 21:19

Ivan Ty s foťákom :))))), no neviem....ale nie. Mne nejde o úlovok aj tam som moc slepí aby som takú malú sluku s tou mojou 16-kou trafil:D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 25.12.2009 o 21:06

Braňo my s foťákmi tomu hovoríme FOTOLOV ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bago, 25.12.2009 o 20:24

No však, jediná moja príležitosť ju vyvetrať,teda tu dvojku - ale o to nejde, neviem ale u nás v PZ bola poľovačka na sluky niečo ako "spoločenská" udalosť a to teraz skončilo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 25.12.2009 o 20:15

Legislatívne už nijak a v jeseni je uloviť sluku ťažko, keďže sa s ňou aj málokto stretne. Predaj dvojku a máš po "starostiach". ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bago, 25.12.2009 o 19:32

Zákaz jarného lovu slúk - Takže po dlhšom čase som prišiel na to že nový zákon o poľovníctve priniesol so sebou aj tuto "úžasnú novinku". Takže začiatok novej poľ. sezóny bude pre mna veľmi ťažký:(((. Čo si myslíte Vy a ako by sa to dalo vyriešiť (aj keď teraz už asi neskoro)? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 121-129 z 129 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM