Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

topánky Meindl obuv - diskusia

autor: off maverick
pridané: 29.1.2008 19:16

pozdravujem chcel by som sa opytat ake mate skusenosti s touto znackou,u nas je este stale malo obchodou s touto obuvou....ci mi niekto nieco neporadi, prip. nejaku priaznivejsiu cenu????Dakujem

počet zobrazení: 67 352
počet hlasov: 1
okruh tém: poľovnícka obuv
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 305 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off posed33, 18.6.2018 o 17:54

Reakcia na príspevok od MarekPO, 18.6.2018 o 8:38 :
Dik už som to tak urobil ...dal som to obuvnikovi povedal mi ze stouto značkou sa už veľa stretol.... a povedal že je to za tie peniaze šrot ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off MarekPO, 18.6.2018 o 8:38

posed33 Mne sa podobným spôsobom začala odlepovať okopová guma na Vákuum GTX, presne na tom mieste ako tebe. Kupoval som ich v októbri 2017, tiež by mohli držať dlhšie... Zalepil som si to sám s lepidlom pattex chemoprén obuv. Zatiaľ to drží (cca mesiac po lepení), nie je problém. Ale tú podrážku by som asi riešil s obuvníkom alebo so spomínanou firmou... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off posed33, 15.6.2018 o 22:25

Super našiel som to .... zlín... doba opravy do 8 týždňov.. . Nechápem... to opravujú všetky... ? Čo to je potom za nemecku sračku . ..!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 15.6.2018 o 22:14

Reakcia na príspevok od miso111, 15.6.2018 o 21:36 :
Dik za radu .... ale neviem to nájsť.... nemáš niaky link ... ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off miso111, 15.6.2018 o 21:36

Reakcia na príspevok od posed33, 15.6.2018 o 19:44 :
Natrafil si na slušný nepodarok! Lepiť nemá význam. Podrážka a okopová guma sú lepené pod vysokým tlakom a za tepla. V okolí je jediná firma (na Morave), ktorá ti to zlepí tak ako treba a dostaneš na to aj záruku. Hoď do uja googla a nájdeš odpoveď. Oprava páru stojí tuším okolo 50 éčiek. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 15.6.2018 o 19:44

Vie mi niekto poradiť čím ich môžem zalepiť...blocek som stratil ... takže reklamácia mínus... cena 280 eur ... výborne nemám slov.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 15.6.2018 o 19:42

5 krát obuté... nové a už sa rozpadaju topánky Meindl obuv - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off posed33, 15.6.2018 o 19:40

5 krát obuté.... himaláje . .. topánky Meindl obuv - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 21.12.2017 o 21:41

Meindl Island PRO používam 7rokov a som s nimi spokojný a raz keď doslúžia tak ich naschvál rozrežem aby som zistil aku hrubú kožu majú. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pali1, 21.12.2017 o 19:53

moja skúsenosť s Meindl Solden,prvy kus po 2 rokoch odtrhla sa guma na šve od koži,po reklamácií po vysvetlení,že 2 zimy,ktoré som ich nosil.,to jest cca 6-8 mesiacov,že to nie su 2 roky ,pravidelného nosenia mi ich v pohode vymenili,ale neubehli dalšie 2 zimy,(neviem si predstaviť.žeby som ich nosil 2 roky),zas tá istá chyba,diera po necelých 2 rokoch,pričom tento výrobok používal iba v zimnej sezone,čo je cca 3 mesiace v roku,diera medzi gumou a kožou na šve,s Meindl Solden som skončil,skúsim podobné čižmy od dánskeho alebo kanadského výrobcu.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MisiF, 20.12.2017 o 19:52

Na zimu, sa mne osobne veľmi osvedčili Meindl Soldeny, majú vyberateľnu hrubú vložku asi z vlny, ktorá vynikajúco hreje a necháva nohe ešte dosť miesta na trocha pohybu aj keď si dám dve ponožky, podľa mňa sú oveľa pohodlnejšie ako hoci jaká zimná turistická obuv a aj ich cena je prijateľná. Gumená spodná časť topánky sa noediera na skalách a čistí sa oveľa jednoduchšie hlavne od blata, ktorého je u nás cez zimu viac ako snehu, ako hoci jaká kožená obuv. Oproti konkurentom, ktoré vyzerajú veľmi podobne sú oveľa ľahšie a dobre sa v nich aj chodi, u mňa ideálna obuv na zimu, používam ich asi piatu zimu a som s nimi nadmieru spokojný, ak by sa im niečo stalo určite si kúpim ďalšie také isté! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dede, 20.12.2017 o 17:52

Aspoň urobia obchodnikom tržbu... K veci Gore Tex je membrana sluziaca na odvod tepla, potu a ineho smerom od chodida, ponožky, preto nikdy nebude hriať. Teda na aktivny pohyb. Ponožkami, vložkami, kožušinou zabranite chladnutiu chodidla a prichodu chladu od noh do tela dočasne . Ak pohybom nezohrejete telo zdroj tepla ako nahradny je potrebny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jaro1, 20.12.2017 o 12:27

pavian- kratko, jednoducho, vystizne a taka je veru pravda,palec hore. PS- kto to este nepochopil, skor ci neskor na to pride sam. Na to je najlepsia PRAX. Lebo vela hlavne mladsich ludi teoriu sice ovlada, len im este chyba prax:-o) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on pavian, 20.12.2017 o 10:22

Všetky turistické topánky sú primárne určené na chodenie, aj v Antarktisoch ti bude asi zima, ak budeš stáť 2 hodiny na štande. Antarktis mám, je to výborná obuv do pohonu pre okopovú špicu. Na dlhšie státie alebo posed je iná vhodnejšia, už spomínaná obuv s vyberateľnou vložkou - kamik, baffin atď. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off milos1milos, 20.12.2017 o 9:09

Ja mám himaláje a keď sa nehybem tiež je v nich zima ...ale dvoje tenšie ponožky a je to lepšie... topánky na chodenie špička ale na zimu bieda ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Fehir, 19.12.2017 o 23:31

No ja preferujem len pirš a mám zas takú skusenosť že sa môžem v Islandoch alebo Alaskách hýbať koľko chcem ale zima mi v nich bude, Tajgy to isté.. Používam kvalitné ponožky ale ani to nepomohlo.. Skúšal som ich tak mierne nad -10 a bola mi v nich zima. U každého to môže byť samozrejeme inak.. Na zimu som si teda zobral Antarktis a Alaska Winter a zatial spokojnosť.. Ale tie vyhrievacie vložky by tiež mohlo byť dobré riešenie.. Každopádne ak zoberieš Antarktis a do toho kvalitné zimné ponožky tak nebudeš mať problém.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dominikadominika, 19.12.2017 o 22:13

Dvoje tenké ponožky by som tam dostala ale hrubé len jedny. Čo tak kúpiť na zimu Meindl Antarktis GTX alebo možno elektricky vyhrievané vložky, máte aj s tým niekto praktické skúsenosti. topánky Meindl obuv - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Ondrik, 19.12.2017 o 14:08

Pokiaľ si v topánkach ,,nekúriš" tak zima bude. Ide iba o to ako rýchlo začnú nohy oziabať. V lepších topánkach síce neskôr, ale keď sa človek nehýbe tak či tak na nohy zima bude. Tie odporúčania že do -50 a pod. sú kraviny na to sa netreba držať :) Kľudne na pirš aj cez zimu postačia islandy a podobná celoročná obuv, netreba nič extra ,zateplené" Základ je hýbať sa :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off igoret, 19.12.2017 o 12:29

ja mám od demaru s papučou z vlny a zima je ,sú odporučené že do -50 .tak neviem čo na nohy ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 19.12.2017 o 12:23

Na statie boty s vyberatelnou niekolko milimetrov hrubou vysokou filcovou ci inou "papucou", kde spodna cast boty je z prirodneho kaucuku, vrchna z voskovanej hrubej prirodnej kože napr.niektore druhy sorel caribou, kamik, pripadne ine znacky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MarekPO, 19.12.2017 o 8:46

Ja mám Vákuum GTX a tiež mi je v nich zima, na posed sú v tomto období nepoužiteľné, aspoň pre mňa. Ako tu už bolo spomínané, nemá tam čo hriať, žiadna vložka z vlny a pod. Do pohonu a na pochôdzku sú to výborne topánky, ale sedieť v nich dlhšie v zime sa nedá, môžem mať akékoľvek ponožky. Na posed mám vysoké čižmy od demaru s papučou z vlny. Síce horšia pohyblivosť ale sú teplé... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stefa, 19.12.2017 o 7:36

Dajú sa aj v zime, ale keď si v pohybe a použiť kvalitné ponožky. Mne sa osvedčili ako prvá vrstva tenké funkčné, ktoré dobre odvádzajú pot od nôh a navrch hrubšie s vysokým, aspoň 40 a viac % zložením vlny, takisto Meindl, Bridgedale a pod.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Fehir, 18.12.2017 o 20:57

Na zimu zober Antarktis , v Islandoch tak od jari do jesene. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milos1milos, 18.12.2017 o 13:47

Viac ponoziek.... radšej tenké ale viac kusov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mysho22, 18.12.2017 o 12:10

dominikadominika: Tak si to zober polopate ... čo ťa v tých topánkach má zahriať keď tam neni žiadna vložka z vlny či ohrievanie? Kvalitné ponožky a treba každú chvílu hýbať prstami. Prípadne vyhrievacie vložky ,ale zase sa môže stať že ti narušia komfort v topánke. Niečo za niečo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dominikadominika, 18.12.2017 o 11:54

Páni potrebujem radu mám topánky meindl island pro a zistila som že mi je v nich zima , viete mi prosím poradiť či mám vymeniť ponožky alebo cele topánky. Ak tak poraďte aké. Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off posed33, 11.11.2017 o 22:35

Zdravím... kúpil som himaláje zatiaľ super...len nemá mi ich kto očistiť od blata .. :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MarekPO, 10.10.2017 o 8:43

Zdravím, pred týždňom som kúpil Meindl Vakuum GTX. Zatiaľ sa javia super, pre mňa max pohodlie, ľahučké, no super. Uvidíme ako to bude po dlhšej dobe. Poľujem na nížine (Záhorie), tak myslím že pre mňa sú dostačujúce. Čakajú nás spoločné poľovačky, celý deň v pohone,veľa vlhkosti, tam ich preverím dostatočne... Skúšal som aj islandy, ale tie sa mi zdali menej pohodlné, tuhšie. Aké máte skúsenosti vy s Vákuum GTX? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Fabrycius, 9.10.2017 o 14:26

Meindl Dovre Extreme GTX - Prosím vás ma niekto skusenosť s týmito topankami ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 22.4.2017 o 16:31

k čomu je potrebné aby si obuv udržala pôvodnú farbu? ved je to obuv na polovačku nie na modnu prehliadku. ja používam vosk ,,meindl" tmavnutie kože po nanesení vosku neriešim ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on hunter73, 22.4.2017 o 14:39

andy8 Niekde som čítal že po nanesení impregnácie je dobré obuv prekefovat aby si zachovala pôvodnu farbu..neviem co je na tom pravdy :) kazdopadne dakujem za info ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off andy8, 22.4.2017 o 14:22

Koža nestmavne maximálne po impregnačnom spreji(aj to nie po každom a aj to len do času),ktorý ale môžeš používať akurát tak na topánky,ktoré užívaš ako bežnú vychádzkovú obuv do dažďa.V prírodných podmienkach(kvalitu topánok a impregnácie preverí hlavne rosa ) jedine vosk,po ktorom ale koža vždy stmavne.Nubuk ti v podstate časom stmavne vždy vplyvom používania,ak ho ale neošetríš voskom,rapídne si skracuješ životnosť topánok.Osobne mám skúsenosť len s dvoma voskami-Sporwax od firmy Meindl,a Granger´s G-Wax-ten som dostal gratis k obuvi a mám pocit že možno troška menej tmavne koža po ňom,ale tiež mám pocit,že musím častejšie obuv ošetrovať.Mne osobne sa tmavšie topánky páčia viac,a tebe odporúčam sa cez to preniesť:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on hunter73, 21.4.2017 o 21:16

Dobrý večer prajem...chcel by som sa opýtať čo používate na ošetrovanie nubukovej kože aby čo najmenej stmavla a zachovala si pôvodnú farbu...za vaše príspevky vopred ďakujem :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on forte, 9.12.2016 o 0:02

Jednoznačne MAKARA:vyber široký,vysoká kvalita, seriózny prístup,komunikácia , výroba na mieru,výborný a ochotný servis aj po záruke. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Vigvi, 1.12.2016 o 10:09

Bullstafford napis ked ich budes mat. Vela chodim tak som zvedavy ako budes snimi spokojny ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bullystafford, 30.11.2016 o 19:52

to by uz mali vydrzaz...akurat ze su to vacsinou vsetko kat "C" tak nemam predstavu ako sa budem citim po 1/2 dni chodenia len po lese ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vigvi, 30.11.2016 o 17:31

Bullystafford ta vaha by mi az tak neprekazala hlavne nech nieco vydrzia. Lebo na mojich Hanwag Alaska mam pocit, ze sa odliepa podrazka preto pozeram zase po niecom inom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bullystafford, 30.11.2016 o 17:02

osobne cakam na Makara Gerlach-y ...kvalitny krupon a minimum švov len trosku dan za to je vaha...ale Hanwagy a Maindly napr. Tatra gtx resp vsetko v nunbuku uz nechcem ani vidiet ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vigvi, 30.11.2016 o 15:11

Zdravim idem kupovat dalsiu obuv zaujimaju ma skusenosti s obuvou Makara ak niekto ma...vaham ci ostanem pri Hanwag a Meindl alebo skusim Makara, nechcem olutovat. Dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Fehir, 22.11.2016 o 15:57

Tak bol som si vyskúšať oboje a u mňa vyhrali Alaska Winter. Sú o dosť pohodlnejšie ako Antarktis. Uvidíme ako sa osvedčia v teréne. topánky Meindl obuv - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

zobrazené 41-80 z 305 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM