Heming hunting
dnes je piatok,  17. máj 2024,  meniny má Gizela,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:06,  dnes západ slnka: 19:19
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Propagácia Slovenského poľovníctva - diskusia

autor: off Hirko2
pridané: 24.2.2012 9:47

Dobrý deň,

dnes ráno som na jednej českej televízii sledoval diskusiu kde v istej rannej relácii boli ako hostia dvaja predstavitelia českých poľovníkov a v rozhovore pekne rozobrali akú funkciu poľovníctvo skutočne má, že to nieje len o komerčnom zabíjaní zveri ako si drvivá väčšina nepoľovníckej verejnosti myslí . A odprezentovali tam aj nejaké akcie či už chovateľské prehliadky alebo kynologické akcie, na ktorých sa budú venovať hlavne propagovaniu dobrého mena poľovníctva. Zaujalo ma aj to že obidvaja títo páni boli veľmi dobre pripravení argumentovať na akúkoľvek otázku. Keď si pomyslím že tu po internetových portáloch chodia články s fotkami ako nejakí mladí tzv. "poľovníci" tancujú s ulovenou zverou, ktorá má v papuli cigaru tak si myslím že SPK by nejaká osveta v TV alebo aj na internete hlavne v kategoriách ktoré sledujú nepoľovníci určite prospela. Toľko môj názor a túto tému som založil preto aby som zistil koľko nás takých je.

počet zobrazení: 28 633
počet hlasov: 4

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 272 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off mackoalex, 29.2.2012 o 16:28

jozefpetr. Ospravedlňujem sa ,máš pravdu ,ja som si poplietol samostatnú a uznanú zvernicu. Je to tak ako si napísal a zákon je v tomtoprípade tiež jasne napísaný a postup ako si ho nápísal je v súlade zozákonom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 29.2.2012 o 10:43

Goret: ja som to ako posmiech taktiež nemyslel.. myslel som to úplne vážne.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hirko2, 29.2.2012 o 10:32

Goret plne stebou súhlasím :) ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozefpetr, 29.2.2012 o 10:25

mackoalex hovorím o samostatnej zvernici. Hekler, prečo by takyto postup bol protizakonný? Dúfam že pre diery v zákonoch nebudeme namietat protizákonnosť predsa ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 29.2.2012 o 10:10

Sami zo seba fakt nemusíme. Posmech si z nás robia naši "poctiví" podnikatelia a naši "nepodplatitelní" politici. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hirko2, 29.2.2012 o 9:54

Goret nie nikto si nerobí posmech a ako som tak čítal MMaskove príspevky fakt mu nieje čo závidieť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 29.2.2012 o 9:34

aj tak je postup ako napísal jozef úplná hlúposť, a bol by protizákonný ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 29.2.2012 o 9:16

mackoalex, ale to sa týka uznanej zvernice, nie samostatnej. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mackoalex, 29.2.2012 o 8:12

jozefpetr. nie je to celkom tak ako si to napísal . lebo napríklad žiadosť o uznanie zvernice podáva úžívateľ revíru a nie vlastník pozemku podľa §6 ods.3. a aj iné problémi sú tam ..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozefpetr, 29.2.2012 o 7:43

Masska: Nerozmyšľal si nad takou možnosťou, že, keďže nemaš tie pozemky súvisle, zober a to čo je ,,mimo celku" predaj, kúp za to pletivo, oploť si to, za účelom ochrany majetku, to ti musia povoliť aj podľa zákona o lesoch, následne požiadaj o vyhlásenie pozemku za nepoľovný. Nakoľko bude spĺňať všetky podmienky podľa § 4 ods.7 zákona o poľovníctve. Po vyhlásení za nepoľovné pozemky, sa automaticky, zmení hranica teraz uznaného poľovného revíru, nakoľko nepoľovné pozemky nemožú byť zaradené do poľovného revíru. Po tychto krokoch budeš mať po predaji napr.350 ha nepoľovných pozemkov súvislých, ale tiež oplotených a SÚVISLYCH vo vlastnictve jednej osoby. Následne si dáš uznať samostatnú zvernicu, nakoľko spĺňa podmienky zákona a máš samostatný poľovný revír, v ktorom môžeš hospodáriť ako sám chceš. Myslím, že takýto postup by mohlo vyriešiť tvoj problém. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 29.2.2012 o 7:28

goret nikto si nerobí posmech . Aby pri takej výmere nepoloval je však dosť divné ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 29.2.2012 o 7:24

Netuším prečo si robíte z Massku posmech. Asi mu závidíte, kedže ani táto vlastnosť nie je pre nás netypická. Teraz mu niet veľmi čo závidieť a ja by som mu zaprial pevné nervy a výdrž. Ako už Hekler napísal súčasný zákon nie je na jeho strane, ale ani jednoznačne proti nemu. Ak som to správne pochopil, on má menej ako 1/3 výmery revíru a zvyšných viac ako 2/3 má niekto iný, resp. je pod štátnou správou, ale nikto z tých druhých nemá rozhodujúce 2/3 a Lesy SR môžu niečo len spravovať, a nie vlastniť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.2.2012 o 23:56

ok môžeme sa aj tam stretnuť dáme cigaretku a cafe :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hirko2, 28.2.2012 o 23:50

To bude kus problém len ja som na slovensku len do 4 marca potom holandsko takže to musíme nechať niekedy na potom :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.2.2012 o 23:38

nemám problem zavolaj 0905382210 . Do 17 marca budem na Slovensku . Potom neviem presne kde budem :-D Na Slovensku len zriedka :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hirko2, 28.2.2012 o 23:30

nemyslím si že nikto kto je z dediny by sa mal hanbiť :) ... a som za niekedy sa môžme dohodnúť :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.2.2012 o 23:25

Hirko2 ak ťa zaujíma rod Rakovských začni tu odkaz Prajem veľa nooooooo úspechov . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.2.2012 o 23:22

Hirko2 stotožnujem sa . Mal som pocit ,že ma máš potrebu preveriť :-D " nooooo uvidíme :) " Prídi podebatujeme . Nemám s tým problém ! Aj ja som iba chalan z dediny ! Nehanbím sa za to ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hirko2, 28.2.2012 o 23:17

hh hej viem koľko mám rokov :D a nemyslím si že som dobil svet a ani sa nikomu nesnažím vnucovať svoj názor a ani sa nevydávam za nijakého šlachtica som len obyčajný chalan z dediny ktorého baví poľovačka ako aj všetko sňou súvisiace preto sa mi aj nepáči čo všetko sa deje hlavne vo vedení a aj v radoch medzi poľovníkmi takže aj preto bola založená táto téma aby sa k tejto veci aspoň vyjadrili všetci čo o to majú záujem :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.2.2012 o 23:01

To vieš chlapče ešte máš len 2 roky necelé dospelosti Hirko2 a už si myslíš ,že si dobil svet ? Nedocenených bolševíkov ako HubertusVonHohenlohe s jeho šlohnutou ikonkou z netu je až až. Trpia asi stratou funkcie alebo iným humorným komplexom :-D Modrú krv však nemajú . Ani IQ na to aby sa za šlachtu vydávali nemajú ! Práve šlachta sa najviac zaslúžila o rozvoj poľovníctva na Slovensku . Grof Forgáč atd. Po tom roku 1948 toho veľa nebolo :-( žial :-( . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.2.2012 o 22:53

Faktom je že za HZDS sa to realizovalo inak a velmi hekticky . Ba dokonca pán doktor respektíve Mečiar sa odhodlal i erb a vlajku vyvesiť na svoje sídlo v elektre . Nuž nedocenený súdruh sa stal šlachtou :-D Respektíve sa tak cítil a ani sa mu nečudujem :-DDD pocit a realita sú odlišné veci ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.2.2012 o 22:49

Kedže som nebol ani ja ani moji rodičia nikdy v žiadnej politickej strane ani po tom nebažíme . Musela moja rodina nadobudnuť majetok legálne a to pred rokom 1948 . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.2.2012 o 22:45

Hirko2 prídi a uvidíš . Všetko so všetkým súvisí . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hirko2, 28.2.2012 o 22:40

nooooo uvidíme :) ale nevidím súvis s tým rakovským ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.2.2012 o 22:37

Každopádne Rakovský z Kočoviec tiež nebol žobrák ! Aj keď ho urobili červený samozvanci žobrákom ! To čo sa spálilo na dvore knihy v koži až po umelecké diela včetne obrazov nie je hriech to je barbarstvo !!! Smutná historia :-((( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.2.2012 o 22:33

Hirko2 38 arovú :-D + tiež nejaké lesy . Chceš ? predám ti po eure :-D . Môj pradedko mi zanechal opravujem i mojej sestre 25 HA pozemkov . Nie je to 423 ha ale ďakujem aj za to . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 28.2.2012 o 21:45

a ja len 5 ha :-(.. ale tak je tu MMasska.. budeme jeho pomocníčkovia.. :-DD.. a samozejme aj ja sa teším na spoluprácu! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hirko2, 28.2.2012 o 21:41

MMasska už máš aj potrebný počet ľudí na združenie tak sa tešíme na spoluprácu :D Edu mám 10 árovú záhradu vieš stým spraviť nejaký zázrak? :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.2.2012 o 21:01

Hirko2 ak máš 423 ha a viac neni problem :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 28.2.2012 o 20:58

doparoma, tak to uz idem aj ja s Hirkom a archerom-do tretice vsetko dobre... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hirko2, 28.2.2012 o 20:56

tiež som ochotný :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 28.2.2012 o 20:50

MMasska: ked budeš ten milionar s revírom v ktorom budeš šéfom.. nebudeš potrebovať pomocníka??? ja sa dobrovoľne hlásim :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hirko2, 28.2.2012 o 20:41

Edu urob to aj zo mňa :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.2.2012 o 19:07

MMasska chceš ? Urobím ťa ťažkým milionárom s revírom kde budeš šéf ! Ak chceš napíš mi internú poštu . Neprídeš ani o pôdu ani o revír ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 28.2.2012 o 18:45

Ja som tu niekde čítal, že bohatý poľovníci nemajú dôvod decimovať stavy a vekovú štruktúru zvery a strielať na všetko čo sa pohne, že to je výsada ľudových chudobných a hladných poľovníkov tak neviem či nás tu MMasska len tak naťahuje, alebo či? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hirko2, 28.2.2012 o 17:22

Keď tu tak čítam tie príspevky a hlavne ten od MMassku o 15:43 mám fakt dosť ... myslím že tu by bolo treba poupratovať hlavne v tých vyšších postoch a potom propagovať nejaké dobré meno poľovníctva ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 28.2.2012 o 15:43

Edu nie kazdemu ide o peniaze priklad kupil som si psika za 500 e a teraz mi jeden docent ponukol 10 000 e a nepredal som ho ma roka pol a? Zatial mam pozemky v nasom reviry ale urbar uz je v cudu a lesy nam vypovedaly zmluvu kvoli nim tak som ponukol za 893ha rocne 5000 e a uz viem ze ked dam aj 10000 e tak to mne nedaju take su tam tlaky ale skusam vsetko mozne zatial im to sud furt zamietne a to sa taha 4rok tak neviem ako to dopadne uz som dal do toho tolko penzi ze uz nemam kde cuknut a neviem sa spolcit s nikym ked uz vsetko naokolo padlo pod nich ak to prehram ja tak aj dalsie zdruzenia ako mi padnu ked aj v ich parcele skupuju ak budu mat vecinu tak prehrame odhlasuju si co chcu a budu polovat vsade potom si uz mozem poziadat aby moj pozemok vyhlasili za nepolovnu plochu a budem chodit plakat tam bo keby ste videli co sa v tom ich deje tak placete aj vi som pisal na statne lesy ze nedodrzuju ani odstrel ani chovnosti ani hajenie a odpisali mi ze tam maju odborny lesny dozor a hospodara a ten ziadne porusenie nepostrehol.Hospodar co tam bol od lesov predtym sa vzdal lebo sa na to nemohol pozerat a ked sa ozval tak ho donutili zlozit funkciu a uz tam maju dookola len svojich ludi a tym co sa to nepaci drzia hubu bo maju strach ponukol som mu 10 000 e ked pojde na sud vypovedat co si myslite isiel? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.2.2012 o 15:07

Goret spomínaný vôl nemá to čo zdedil ! Dostal do výmeny uplne inú pôdu na uplne inom mieste !!! Takže socialne cítenie a plakanie nad rodnou hrudou zrejme odpadá !Ako i veľká emočná sila ktorú poznáme z rozprávok ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 28.2.2012 o 14:47

aj keď GB nie je pôda, aj tak záleží na tebe a tom, po kom by si ho zdedil a kto všetko ho zdedil či vlastnil pred ním ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-120 z 272 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov