Heming hunting
dnes je utorok,  30. apríl 2024,  meniny má Anastázia,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:30,  dnes západ slnka: 18:56
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Propagácia Slovenského poľovníctva - diskusia

autor: off Hirko2
pridané: 24.2.2012 9:47

Dobrý deň,

dnes ráno som na jednej českej televízii sledoval diskusiu kde v istej rannej relácii boli ako hostia dvaja predstavitelia českých poľovníkov a v rozhovore pekne rozobrali akú funkciu poľovníctvo skutočne má, že to nieje len o komerčnom zabíjaní zveri ako si drvivá väčšina nepoľovníckej verejnosti myslí . A odprezentovali tam aj nejaké akcie či už chovateľské prehliadky alebo kynologické akcie, na ktorých sa budú venovať hlavne propagovaniu dobrého mena poľovníctva. Zaujalo ma aj to že obidvaja títo páni boli veľmi dobre pripravení argumentovať na akúkoľvek otázku. Keď si pomyslím že tu po internetových portáloch chodia články s fotkami ako nejakí mladí tzv. "poľovníci" tancujú s ulovenou zverou, ktorá má v papuli cigaru tak si myslím že SPK by nejaká osveta v TV alebo aj na internete hlavne v kategoriách ktoré sledujú nepoľovníci určite prospela. Toľko môj názor a túto tému som založil preto aby som zistil koľko nás takých je.

počet zobrazení: 28 606
počet hlasov: 4

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 241-272 z 272 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off goret, 24.2.2012 o 19:06

Edu, neviem čo viac vadí: či keď mám v poľovníckych topánkach jednu šnúrku zelenú a druhú hnedú, alebo obe čierne? Poraď, len prosím ťa, nezamiešaj do toho plomby alebo Ruský dom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 24.2.2012 o 18:42

Goret žiadna sranda nenastane . Žiaden vlk . Vlk už dávno s vlkmi vije !!! Žiadna obava !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 24.2.2012 o 18:39

Nerozumiem tej kvalite ??? Keď strelíš zver musíš ju zapísať do povolenky !Následne do knihy návštev ! Potom ideš k hospodárovi . Ak nemáš v povolenke zver zapísanú je to to isté ako keby nemala plombu ! Či má na nohe plombu, alebo ju nemá !!! Nechápem čo donútilo SPZ k zavedeniu komických plômb s 1200% prirážkou ??? Respektíve chápem ! Na čo však beží súbeh zapisovania a plômb to je zaujímavosť !!! Ale keď beží súbežne SPZ a SPK a to ešte protiústavne ,prečo by sme nemali pokračovať v tejto tragikomedii ďalej !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hirko2, 24.2.2012 o 18:33

Goret s tou kvalitou stebou súhlasím mám niekoľko katalógov doma z chovateľských prehliadok z dvoch okresov a čím ďalej tak tým sa tá kvalita znižuje čo sa týka hlavne jelenej zveri ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 24.2.2012 o 18:33

Nie Edu, ale viac ma štve čosi dôležitejšie. V globále možno, len či aj naozaj z dlhodobého hľadiska i hľadiska kvality. Inak mi je v globále jedno, či SPK je spomzorovaná Ruským domom, Dedom Mrázom, alebo Červenou Čiapočkou, ozajstná sranda nastane, keď bude sponzorovaná Vlkom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 24.2.2012 o 18:26

Nemusíš sa báť nezlacnejú ! Nemajú prečo zlacnieť ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 24.2.2012 o 18:25

Neviem goret myslíš ,že keď bude stáť plomba 10€ bude viac zveri ???Či? Raticová zver v globále má stúpajúci charakter . Čiže ročne sa stále striela viac !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 24.2.2012 o 18:22

keď tie plomby nedajbože zlacnejú, ostáva sa nám modliť, aby sme ich mali na čo pripínať ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hirko2, 24.2.2012 o 18:21

Zigi tu je bordel vo všetkom ;) a ako povedal Edu ... to čo sa deje tu nieje nikde :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 24.2.2012 o 17:50

Zigi9 kde sa na nás hrabete :-DDD Bez šance vyhrávame !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 24.2.2012 o 17:22

no jestli tam máte bordel v republice, tak zas tak o moc větší než u nás být nemůže, to mi věř :-) :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 24.2.2012 o 17:18

Zigi9 nepochybne to tam mále tiež zaujímavé ,ale máme na vrch v bordeli :-DDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 24.2.2012 o 17:17

Aha ok Cita tak opravujem . Každopádne je to odlišné od Slovenska a minimálne o polovicu lacnejšie . Nám to nanútili a hotovo . Tiež nemám znalosť ,že by Českomoravská myslivecká jednota bola v rozpore s ústavou ako naša SPK . Neuvažujete o českej a moravskej poľovníckej komore ? :-D Určite nie !!! :-D Lovu a lesu zdar Cita a ďakujem za opravenie . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 24.2.2012 o 17:15

já bych tu ČR raději nezminoval, aby nějakého darmožrouta nenapadlo to co na Slovensku, stačí že mám odborně proškolené osoby na prohlížení zvěřiny :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on cita, 24.2.2012 o 17:08

Edu, ne neplatí ji v ČR ČMMJ, ale státní správa ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 24.2.2012 o 16:35

Hirko2 tie plomby je je iba smeť z toho čo sa deje v Slovenskom poľovníctve . Klikni si na túto stránku odkaz prelustruj si funkcionárov tých najvrcholnejších a musí ti trknúť čo sa deje ! Následne si otvor stránku SPZ a SPK zistíš ,že jediná reklama je ruská ! Marinda , Lada a hlavne humorný Ruský dóm . Práci česť posledný nech zhasne svetlo :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hirko2, 24.2.2012 o 15:49

Edu svätá pravda ... otec doprevádzal jedného "poľovníka" a ten sa ho spýtal na toto a neskôr mu podal pušku s otázkou či to vie nabiť tak si myslím že tá osveta by bola namieste aj v rade poľovníkov :D a to stými plombami je špinavosť najhrubšieho zrna :/ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 24.2.2012 o 15:43

Na oko sa môžu len prizerať čo sa deje . Nemajú dosah na nič . Sú rukojemníci chobotnice vlastne už dvoch SPZ a SPK .Vystrčia rožky a môžu sa baliť ! V česku to nie je o veľa lepšie s pl. tam stojí plomba síce približne polovicu ako na Slovensku 6 kč ale platí ju Českomoravská myslivecká jednota . Aspoň to neni také okaté :-D Hirko2 veľké % detí netuší ,že so srnca nebude jeleň . Žial i veľa dospelých :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hirko2, 24.2.2012 o 15:17

650525 to čo robí vaše PZ je super keby to tak robilo každé PZ alebo keby to robila rovno komora a vo väčšom merítku ale do toho by chcelo vraziť viac ako 400€ a nielen na jeden deň, možno potom by na nás prestali ľudia pozerať ako na vrahov a málokde vidno aj poľovné krúžky na školách ... pametám si keď som bol na základnej sme taký mali a veľa chalanov z tade a dokonca aj dve baby sú teraz poľovníkmi ... a nikomu z nás sa vtedy nestalo že by sme sa niekoho spýtali kedy bude zo srnky jeleň ako som sa stým stretol nielen ja :/ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 650525, 24.2.2012 o 15:17

Edu najhoršie je to,že značky kupujú za naše a potom predávajú PZ predražené!!Prosím OkO SPZ ,aby sa ujednotili a začali v prospech členov,ktorý to s poľovníctvom myslia dobre niečo ROBIŤ!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 650525, 24.2.2012 o 15:04

Propagácia poľovníctva je pojem pre niektorých veľmi vzdialený.Okresné organizácie pripravia povinnú výstavu trofejí,strelecký pretek a skúšky pre psíkov na ich upotrebiteľnosť a ples.Nevyužívajú priestory,ktoré vlastnia a nestarajú sa o tieto priestory.Tajomník všetky akcie smeruje do svojho PZ spolu so svojimi priateľmi OkO SPZ.Vydajú jeden spravodaj a zabudnú napísať podstatné veci,ktoré zaujímajú členov SPZ.Stagnujú sedia a do očí sa falošne usmievajú.Nemajú vôbec záujem urobiť niečo nové pre propagáciu poľovníctva.Naše PZ na Športovom dni v obci robí výstavu trofejí,beletrie nakúpi sladkosti pre deti,ceny za športové výkony.Predvedie ukážku výcviku psíkov našich členov PZ.Do tejto celodennej akcii investujeme okolo 400E a naši v OkO,len čakajú čo si môžu rozdeliť,ale dávať nechcú.Nitra je veľká a zaujímavá no čakajú čo pre kamarátov vybavia!Prajem im dlhé sedenie,ale dajte pozor,aby vám nestvrdli zadky!!Viem,že tam sedia odborníci no myslím si,že tam treba pustiť aj mladších členov pod 50rokov.Edu-toľko platíme za značky,ale kvalita mizerná! LOVU ZDAR!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 24.2.2012 o 14:47

Ide o milony značiek . Z každého milona ide zhruba 10 000 000 korún v bývalej mene 333 000€ nevädno kam . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hirko2, 24.2.2012 o 14:38

keď si to prepočítam na počet značiek, ktoré sa cca minú za rok na slovensku tak niekoho konto sa musí riadne tešiť :/ ... keby sa to prerozdelilo radšej do združení na nákup krmiva ... ale to už asi myslím príliš ružovo :P ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 24.2.2012 o 14:28

Hirko 2 . V krátkosti ti to ozrejmím . Je na trhu X firiem ktoré tieto certifikované značky ponúkajú zhruba za menej ako 10% z ceny za ktorú sú povinný poľovníci kupovať tieto značky od výrobcu XY . Prečo je to tak to je predmet mojej otázky na ktorú som nikdy nedostal odpoveď !!! Tj z každeho miliona plômb idú statisíce € neviem kam !!! A neviem ani prečo !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hirko2, 24.2.2012 o 13:52

Edu tak o tých predražených plombách som už tiež niečo zachytil ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 24.2.2012 o 13:40

Tiež si myslím že to bola iba provokácia . Goret poľovníci radi ohluchnú i oslepnú a pštrosizmus im veľmi vyhovuje !!! Viď debaty o protiústavnosti SPK , predražených plombách , súbehu SPK a SPZ . Protiústavných stanovách atď . Je veľmi málo ľudí ktorí sa odhodlajú niečo k tomu napísať !!! Strach je veľký učiteľ . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 24.2.2012 o 12:23

neboli to poľovníci. ani provokácia. no usporiadateľ to naozaj nemusel dopusť, prípadne zastaviť také konanie. ale tiež nie je všadeprítomný. takéto veci sa zomelú i skončia rýchlo. a dievčatá určite mrzí bláznivá reakcia na poukázanie, dali to kvôli poukázaniu na hlúposť iných, a nie poľovníkov, takže žiadni agenti sa nekonajú, žiadne provokácie. a ako poznám predsedu, tak sa to nezopakuje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hirko2, 24.2.2012 o 11:48

Zigi9 určite máš pravdu nevieme či to boli skutočne poľovníci ale vieme že to bolo na plese, ktorý mal prívlastok "poľovnícky" a to u drvivej väčšiny nezainteresovaných hádže zlé svetlo na celú poľovnícku komunitu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 24.2.2012 o 11:45

Budem sa o tom musieť vážne porozprávať s naším osvetovým referentom, nech dohovorí nejakému vyššiemu referentovi a ten ešte vyššiemu, lebo iný svojou nevšímavosťou sklamal :) Ale vážne, ruku na srdce, koľkí z nás pri takom čomsi ohluchnú a oslepnú, veď prečo by práve oni mali hasiť niečo, čo ich práve nepáli. Ja nič - ja muzikant, a nie hasič. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bobo1, 24.2.2012 o 10:33

zigi9 myslím že to je jedno kto s nou tancoval... stále to padne na poľovníkov aj ked za to nemôžu. inak o potrebe zlepšenia dobrého mena poľovníctva v očiach verejnosti som písal v inom vlákne / odstrel túlavých psov a mačiek /... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 24.2.2012 o 10:19

Pořád ale nevíme, zda u té ulovené zvěře byli opravdu vyfoceni myslivci, podle obleční rozhodně ne a samotná uživatelka lucifuk89 se od té doby nepřihlásila na tyto stránky, takže to bylo jen házení špíny na myslivce z její strany, což ji bylo na těchto stránkách i sděleno, pak se urazila a už se sem nevrátila. :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 24.2.2012 o 10:14

Hirko2: možno to tancovanie s ulovenou zverou, ktorá má v papuli cigaru je ich kmeňový zvyk, ktorý sa lovci snažili dodržať. :-) Ale máš pravdu, dobrá propaganda nikdy nebude zlá. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 241-272 z 272 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov