Heming hunting
dnes je piatok,  3. máj 2024,  meniny má Galina,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:26,  dnes západ slnka: 19:00
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Autorské práva - Ako sa kradnú fotky! - diskusia

autor: off Edu
pridané: 6.2.2012 14:30

Našiel som zase zopár šlohnutých fotiek na ktoré mám výhradné autorské právo . Zatial som mimosúdne vymohol okolo 3500€ za túto jedinú fotku . A vidím ,že už kradne i čína ,rusko a ba celý svet :-D Tak sa teším uvidíme kto z koho :-D Zatial mám 100% vymoženosť . odkaz


odkaz


odkaz

počet zobrazení: 22 253
počet hlasov: 1
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

správca admin, 18.1.2015 o 19:07

Vzhľadom k podnetom užívateľov LovuZdar.sk a nedávnej diskusii ohľadom kradnutia fotografií a iných príspevkov na LovuZdar.sk, od 18.01.2015 dochádza k úprave podmienok portálu, ktoré reflektujú na rôzne porušovanie autorských a iných práv užívateľov tohto portálu. Vzhľadom na uvedené sme v spolupráci so Stagstalker-om spracovali upravené podmienky, ktoré budú zahŕňať aj ochranu autorských práv a práv duševného vlastníctva v súvislosti s užívaním tohto portálu.

Chcem sa touto cestou veľmi pekne poďakovať Stagstalkerovi za pomoc a spísanie Autorských práv týkajúcich sa LovuZdar.sk, kde sa presne dočítate ako vás chceme chrániť a ako sa vy sami môžete chrániť voči zlodejom vašich fotografií a iných príspevkov na LovuZdar.sk. Do každej fotografie vo Fotogalérii pribudol vodoznak s LovuZdar.sk a vašim loginom. Taktiež veľmi dôležitá formulácia vyhradenia autorských práv (napr. Copyright © 2015, váš login. Všetky práva vyhradené.) Aj nedávno sme riešili kradnutie fotografií z LovuZdar.sk a pridaním späť na LovuZdar.sk iným používateľom. S novými prvkami ochrany sa to už nestane. Spísaním Autorských práv a doplnením ochranných prvkov sme zabezpečili právnu ochranu vašich autorských práv a s touto ochranou je dokazovateľné autorstvo vašich príspevkov ľahšie a vymožiteľnosť autorských práv jasná.

Autorské práva týkajúce sa vašich príspevkov na LovuZdar.sk si môžete prečítať kliknutím na tento odkaz

Užívaním portálu LovuZdar.sk užívateľ prehlasuje, že sa oboznámil s autorskými právami, podmienkami používania a všeobecnými pravidlami tohto portálu, plne rozumie ich obsahu, súhlasí s nimi, bude sa nimi riadiť a na znak súhlasu s ich obsahom sa zaväzuje ich dodržiavať pri užívaní portálu LovuZdar.sk a využívaní jeho služieb.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 13

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 174 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off CT308W, 18.1.2015 o 22:58

Simonka máš môj hlas ,lepšie by som to nenapísal. Admin už bolo načase spraviť tento krok. Držím Vám palce. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 18.1.2015 o 22:57

pri vkladaní vodoznaku by mohli byť obrázky zredukované napr. s rozmerom dlhšej strany 800 pixelov a maximalnou veľkostou okolo 250KB a až tak uložené v db, aby sa tak šetrilo miesto v db a hlavne zrýchlilo prezeranie pri pomalších pripojeniach ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off S-i-m-o-n-k-a, 18.1.2015 o 22:44

Ja naopak tlieskam a dávam pomyselné plus, mne to vôbec nevadí. V takej forme, ako to bolo doteraz, to nebolo právne napadnuteľné a prečo by majiteľ fóra nemal urobiť čo najviac pre to, aby bol pri prípadných naťahovačkách chránený ako on, tak aj užívateľ jeho fóra. Teraz je chránený aj on a aj majiteľ fotografie, takže ja v tom vidím len plus. Kto nechce pridať fotku nech nepridá, na nejakom zablatenom zhode medzi konármi to už ten vodoznak pošpatiť nemôže a zas profi fotografi majú obvykle aj svoje webové/fanúšikovské stránky, kde sa dajú tie isté fotografie pozrieť bez vodoznaku LZ :-) Chlapi skúste sa na to pozrieť napr. z Dodoveho uhlu a hneď možno nebudete voči tomu takí negatívni. Dnešný svet je plný špiny a ľudia hľadajú stále príležitosti ako niekomu uškodiť, alebo narobiť problémy, takže vzhľadom na dnešnú dobu si myslím, že toto opatrenie bolo adekvátne. Prajem pekný večer a menej vrások z nových pravidiel :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off cimbor, 18.1.2015 o 21:51

Súhlasím z xbajnox,týmto nešťastným krokom z vodoznakom už viac nemá zmysel pridávať,pozerať a nie to ešte zahlasovať za dobrú fotku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xbajnox, 18.1.2015 o 20:28

Ak mam povedat za seba, tento pocin s pridanim vodoznaku na kazdu fotku sa mi moc nepozdava. Chapem, ze Prevadzkovatel sa snazi zamedzit kradnutiu fotiek, ale to uz sam o sebe riesi Autorsky zakon. Ked to chce niekto ukradnut, nech ukradne ale nech potom znasa nasledky (zaloby, vymahanie ujmy,...) Kvalitnejsie fotky si autori uz chrania svojim "podpisom" a duplikovanie ochrany mi pride zbytocne a neesteticke, hlavne ked je ten vodoznak takmer cez celu fotku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

on elciervo, 18.1.2015 o 19:28

Palec hore! :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 18.1.2015 o 19:10

Pre tých, ktorí sa zaujímajú o Autorské práva podrobnejšie, odporúčame nasledovné odkazy: odkaz odkaz odkaz odkaz odkaz odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

správca admin, 18.1.2015 o 19:07

Vzhľadom k podnetom užívateľov LovuZdar.sk a nedávnej diskusii ohľadom kradnutia fotografií a iných príspevkov na LovuZdar.sk, od 18.01.2015 dochádza k úprave podmienok portálu, ktoré reflektujú na rôzne porušovanie autorských a iných práv užívateľov tohto portálu. Vzhľadom na uvedené sme v spolupráci so Stagstalker-om spracovali upravené podmienky, ktoré budú zahŕňať aj ochranu autorských práv a práv duševného vlastníctva v súvislosti s užívaním tohto portálu.

Chcem sa touto cestou veľmi pekne poďakovať Stagstalkerovi za pomoc a spísanie Autorských práv týkajúcich sa LovuZdar.sk, kde sa presne dočítate ako vás chceme chrániť a ako sa vy sami môžete chrániť voči zlodejom vašich fotografií a iných príspevkov na LovuZdar.sk. Do každej fotografie vo Fotogalérii pribudol vodoznak s LovuZdar.sk a vašim loginom. Taktiež veľmi dôležitá formulácia vyhradenia autorských práv (napr. Copyright © 2015, váš login. Všetky práva vyhradené.) Aj nedávno sme riešili kradnutie fotografií z LovuZdar.sk a pridaním späť na LovuZdar.sk iným používateľom. S novými prvkami ochrany sa to už nestane. Spísaním Autorských práv a doplnením ochranných prvkov sme zabezpečili právnu ochranu vašich autorských práv a s touto ochranou je dokazovateľné autorstvo vašich príspevkov ľahšie a vymožiteľnosť autorských práv jasná.

Autorské práva týkajúce sa vašich príspevkov na LovuZdar.sk si môžete prečítať kliknutím na tento odkaz

Užívaním portálu LovuZdar.sk užívateľ prehlasuje, že sa oboznámil s autorskými právami, podmienkami používania a všeobecnými pravidlami tohto portálu, plne rozumie ich obsahu, súhlasí s nimi, bude sa nimi riadiť a na znak súhlasu s ich obsahom sa zaväzuje ich dodržiavať pri užívaní portálu LovuZdar.sk a využívaní jeho služieb. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 13

on lanus, 1.1.2014 o 15:22

Len pre informáciu pripomínam,že príspevok Eda je ešte z r.2012 !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 1.1.2014 o 15:02

Edo EXIF metadata vo fotke ti zmanipulujem ake chces..ale mas pravdu,original mas len ty.Otazkou je,ako vyvratis,alebo dokazes ze ten kopirovac ukradol foto od teba a nebude sa vyhovarat,ze mu ju poskytla tretia strana z dolnej-hornej... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kubik856, 1.1.2014 o 14:38

Pretočte si túto reláciu na 9:50 odkaz Tam je tvoja fotka na jedálnom lístku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lukas208, 1.1.2014 o 11:42

takato suma potešii :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Turbiak, 1.1.2014 o 10:39

Edu : Daj tip na cloveka cez ktoreho si to riesil , mne ukradli nie ze fotky ale este aj cely clanok - eshop to pouzil ako reklamu na predaj jedneho produktu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Peco, 1.1.2014 o 9:20

Edu jasne vsetky fotky su tvoje ... nikto iny nefotil iba ty. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 2.4.2013 o 18:21

problem je ze medvede ani vlky inde nechcu.. staci pekna slovenska zoo.. potom by oni museli riesit problemy a to sa im nechce.. jednoduchsie napisat smernicu pre nas ako aktivne riesit kontajnerovych macov ci vlky.. ved v Berline si nevedia rady ani s diviakmi.. co potom s takym medvedom a vlkom.. ale keby tie vlky nasadili do toho parku v Berline, mozno by im to s diviakmi pomohlo.:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off traper1, 2.4.2013 o 13:45

V našej republike sme skoro všetko už predali. Niet eura na dôchodky, sociál-ku, každé ministerstvo žiada viac peňazí... neviem či niekoho napadlo predaj našich Bohu- milých šeliem do záp. štátov eurozóny. Poplatok len za dopravu a nejaké to sérum. Bolo by dobré to zistiť, aký by bol záujem o naše šelmy. Určite toto fórum čítajú i nejaký supr. ochrancovia, ( VLK) tak by som touto cestou na nich apeloval. V prípade záujmu stačí inf. poľ. združenia, poprípade les.závody.Čoho máme nadostač, radi sa podelíme, či nie je tak? Bude niekto proti? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Geronimo11, 30.1.2013 o 22:37

Je smutné že to zašlo až tak ďaleko. Človek ktorý nikdy neopustil betónový chodník alebo asfaltovú cestu prírodu a poľovníctvo nikdy nepochopí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sipik, 22.1.2013 o 22:08

No niektorí experti na ochranu prírody žili doteraz v presvedčení, že aj ryba a kuracie prsia (to ešte môžu konzumovať) rastú na stromoch. Po tvojom príspevku, rastob, už pre istotu nebudú jesť nič, čo vrhá tieň. :-D Ale to je dobre, potom prídu na rad zákony prírody... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rastob, 22.1.2013 o 20:04

Nikto na Slovensku nemá taký prehľad o stave našej prírody a jej obyvateľov ako poľovníci a rybári. Lebo vtedy, keď ochrancovia spisujú petície a hovadiny, my sme v lese. A som tomu rád a som na to hrdý. Lebo keď sa ma niektorý z týchto mudrcov opýta, ako si predstavujem to, že strieľam úbohé šelmy, srnce, zajace, viem mu pádne a odborne odpovedať. A je po debate. A keď sa ho opýtam" Ješ mäso? To mäso ti milý môj musel najprv niekto zabiť. A to ti zjavne nevadí" , tak milý ochranca od počítača sklopí uši. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 22.1.2013 o 9:06

hm.. tak na taku otazku treba aj odpoved - aby to bolo lepsie zivene a bolo viac masa.. ale nie.. keby bol cas clovek by aj mal chut jej to vysvetlit.. problem ale je ze oni to pocuvat nechcu.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 21.1.2013 o 11:20

rastob, 15.1.2013 o 21:51: mňa včera zastavila baba (25+) pri kŕmení a povedala mi: "načo to kŕmite, keď to za mesiac zastrelíte" no asi tak... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 21.1.2013 o 11:05

michal89 na to tvoje "mnozenie" este vplyva dalsich milion faktorov okrem predatorov, iba tolko k tej tvojej matematike:)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off michal89, 21.1.2013 o 10:21

je mi velmi luto kde az spolocnost v dnesnej dobe zasla zo svojim zmyslanim... nie je to tak davno co bol polovnik vazena a uznavana osoba. A vlk, rys a medved nemaju v nasej prírode volne zijuceho predatora takze ak mi to matematicky dobre vychadza tak tieto selmy by sa bez regulačneho odstrelu mohli mnozit a mnozit a mnozit az do neviem akych poctov :D A cudujem sa ze nasa studovana verejnost si to v tych ,,mudrychˇˇ kotrbach nevie dat do poriadku! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 21.1.2013 o 9:46

no rasto - ono ta tazko niekto z nich moze takto zastavit ked sa nepohne od pocitaca.. co by robil v lese, ved je zima. bohate staci pisat kraviny na blogy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rastob, 15.1.2013 o 21:51

No čítal som niektoré komentáre zo SME, vačšina populácie sa tak vzdialila od prírody, že lov zveri absolútne nechápu. Ale vzťahy v prírode bohužiaľ tiež absolútne nie. V živote ma pri starostlivosti o zver nikto nezastavil s niečím, ako "nechcete pomôcť pri kŕmení zveri, pán poľovník?" ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off OndrejP, 15.1.2013 o 19:55

jarodt: Snad máte pravdu. Když si ale pročítám diskuze u "zpráv" na internetu, tak tomu moc nevěřím. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 15.1.2013 o 19:33

OndrejP, nemyslím, že verejnosť je proti poľovníkom, skôr naopak naprostá väčšina bežných ľudí voči poľovníkom nemá nič, bol by si možno prekvapený, že celý tento cirkus okolo poľovníctva robí nanajvýš niekoľko desiatok dostatočne motivovaných a fanatickí ladených jednotlivcov - členov a sympatizantov aktivistických hnutí, ktorí pod taktovkou profesionálnych vodcov a oblbovačov hojne využívajú mediálny priestor. Že sa im vcelku darí robiť veľké a hlasné bububu vidieť aj na tvojom príspevku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 15.1.2013 o 14:40

asi tak.. aj ked mozno by aspon trochu prospela aj nejaka aktivita k pozitivnemu prezentovaniu polovnictva u sirsej verejnosti zo strany kompetentnych.. zial nic take som tu nepostrehol.. okrem vystav a chovatelskych.. takze potom sa nemozeme divit ze "panelakovci" co si pod pojmom les predstavuju sad j. krala maju pocit ze polovnici len slopu, strielaju co sa pohne vratane neskodnych psikov a maciciek a potom sa doma nad trofejami ukajaju.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off OndrejP, 15.1.2013 o 13:29

Koukám, že polovníci jsou na Slovensku stejně oblíbení, jako myslivci v Česku:/. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 15.1.2013 o 13:15

mno uz aj na blog.sme.sk sa pouzivaju foto z Lovuzdar... a tie komenty podtym jedna parada... jedna perla za druhou.. odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off growler, 15.1.2013 o 13:13

admin ty asi nie,lebo niesi autor diela a zverejnenie fotografie v casopise,na plagate,... by sa uz mohlo pokladat za obchodny ucel.ak si das do pravidiel pridavania fotografii nieco ako,ze pridanim fotografie autor suhlasi s ich dalsim sirenim zo strany administratora za akymkolvek ucelom,tak mozes robit co len chces. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stagstalker, 15.1.2013 o 13:13

Podľa mňa to postihnuteľné je, priestupkovo, pri väčšom rozsahu aj trestnoprávne. To, že niekto uvedie zdroj odkiaľ prevzal fotografiu neznamená, že neporušil autorské práva, najmä, pokiaľ stránka lovu zdar je len autorom schválený subjekt, ktorý dielo prezentuje, nie autor samotný. A samotné uvedenie zdroja, hoc i autora neznamená, že na zverejnenie diela má daná osoba automaticky súhlas. Navyše zverejnenie diela ako to spravili uvedené stránky nespĺňa podľa môjho názoru ani jednu z výnimiek, na základe ktorých autorský zákon umožňuje použiť dielo aj bez súhlasu autora. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 15.1.2013 o 12:57

Práve preto som i za posledné obdobie nemohol schváliť dve videá, boli poľovnícke, ale nepoľovnícka verejnosť alebo ochranári by to otočili proti nám :( growler, čiže keď sa ma niekto spýta na fotografiu uverejnenú na LovuZdar.sk či ju môže použiť na nejakej svojej stránke (internete), alebo v časopise, alebo chcú z toho urobiť plagát, môžem to ja (neautor) kľudne povoliť? Sa mi to nezdá. Ja vždy odpoviem, že ja nie som autorom a je potrebné kontaktovať autora fotky. Môžem vďaka vašim fotkám propagovať LovuZdar.sk i mimo portálu bez vášho súhlasu? Myslím, že nie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off growler, 15.1.2013 o 12:40

v minulosti som uz upozornoval na opatrnost pri zverejnovani podobnych fotografii,koli ich vyuzivaniu pri propagacii cielov urcitych skupin a niektorym to prisle usmevne.co som zbezne prebehol zakon,tak myslim,ze konaju v sulade zo zakonom,ale mozem sa mylit. §24 Vyhotovenie rozmnoženiny zverejneného diela: (1) Rozmnoženinu zverejneného diela môže fyzická osoba vyhotoviť bez súhlasu autora pre svoju osobnú potrebu a na účel, ktorý nie je priamo ani nepriamo obchodný; za také použitie nevzniká povinnosť uhradiť autorovi odmenu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusanbe, 15.1.2013 o 4:12

Zrazu aká starosť o našich vlkov a medveďov,veď je verejným tajomstvom že ich na západe nechcú,to len skupina nešťastníkov stále narieka aby sa u nás nelovili.Ale ak majú záujem o jednom vlkovi by som vedel,s mojou doktorkou sa ho nemôžeme zbaviť... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 14.1.2013 o 23:01

Ladik slovo reklama som dal do úvodzoviek práve preto, že tu ide o negatívnu, tak ako píšeš. Ale aj keď je niekde prezentovaná krásna fotka jeleňa a dajú tam zdroj: LovuZdar.sk - vtedy je to pre portál dobrá reklama, ale autorské práva sú aj tak porušené. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ladik, 14.1.2013 o 22:54

nemýlíš ADMIN , máš pravdu... reklamu v tom určitě nevidím. Když tak negativní ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 14.1.2013 o 22:45

Súhlasím s monogar. Na jednej strane je to pre LovuZdar.sk "reklama", ALE sú porušené autorské práva na fotografie a tematicky sú články ladené proti poľovníkom! Ak sa mýlim, opravte ma. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 14.1.2013 o 21:12

bojdo zober si vetšiu klieku ,vybav si potvrdenie na odchyt medvedou a prid ku nam na Liptov,10 kusou ti radi pomôžeme odchytit a určite sa dohodneme i na simbolickej sume,nech si tiež užijete aka je to krasa mat medvedou v zahrade ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mogonar, 14.1.2013 o 17:13

Mna by len strasne zaujimalo preco sa tyto curaci vychcany nestaraju o zvysenie populacii drobnej pernatej a srstnatej zveri? dostavaju dotacie a vyberaju prispevky na ochranu toho, co sa koti bez problemov a nepotrebuje ziadnu starostlivost....co keby tak chodili zbierat znasky pocas povodni, pomahat prehanat krmoviny pocas prvych kosieb a v zime nosit do krmelcov!!! volakedy aspon zaby kolo ciest zbierali, teraz uz ani to nieje pre nich...to su milovnici penazi a nie prirody...!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-120 z 174 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov