Heming hunting
dnes je sobota,  4. máj 2024,  meniny má Florián,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:24,  dnes západ slnka: 19:01
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Autorské práva - Ako sa kradnú fotky! - diskusia

autor: off Edu
pridané: 6.2.2012 14:30

Našiel som zase zopár šlohnutých fotiek na ktoré mám výhradné autorské právo . Zatial som mimosúdne vymohol okolo 3500€ za túto jedinú fotku . A vidím ,že už kradne i čína ,rusko a ba celý svet :-D Tak sa teším uvidíme kto z koho :-D Zatial mám 100% vymoženosť . odkaz


odkaz


odkaz

počet zobrazení: 22 258
počet hlasov: 1
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

správca admin, 18.1.2015 o 19:07

Vzhľadom k podnetom užívateľov LovuZdar.sk a nedávnej diskusii ohľadom kradnutia fotografií a iných príspevkov na LovuZdar.sk, od 18.01.2015 dochádza k úprave podmienok portálu, ktoré reflektujú na rôzne porušovanie autorských a iných práv užívateľov tohto portálu. Vzhľadom na uvedené sme v spolupráci so Stagstalker-om spracovali upravené podmienky, ktoré budú zahŕňať aj ochranu autorských práv a práv duševného vlastníctva v súvislosti s užívaním tohto portálu.

Chcem sa touto cestou veľmi pekne poďakovať Stagstalkerovi za pomoc a spísanie Autorských práv týkajúcich sa LovuZdar.sk, kde sa presne dočítate ako vás chceme chrániť a ako sa vy sami môžete chrániť voči zlodejom vašich fotografií a iných príspevkov na LovuZdar.sk. Do každej fotografie vo Fotogalérii pribudol vodoznak s LovuZdar.sk a vašim loginom. Taktiež veľmi dôležitá formulácia vyhradenia autorských práv (napr. Copyright © 2015, váš login. Všetky práva vyhradené.) Aj nedávno sme riešili kradnutie fotografií z LovuZdar.sk a pridaním späť na LovuZdar.sk iným používateľom. S novými prvkami ochrany sa to už nestane. Spísaním Autorských práv a doplnením ochranných prvkov sme zabezpečili právnu ochranu vašich autorských práv a s touto ochranou je dokazovateľné autorstvo vašich príspevkov ľahšie a vymožiteľnosť autorských práv jasná.

Autorské práva týkajúce sa vašich príspevkov na LovuZdar.sk si môžete prečítať kliknutím na tento odkaz

Užívaním portálu LovuZdar.sk užívateľ prehlasuje, že sa oboznámil s autorskými právami, podmienkami používania a všeobecnými pravidlami tohto portálu, plne rozumie ich obsahu, súhlasí s nimi, bude sa nimi riadiť a na znak súhlasu s ich obsahom sa zaväzuje ich dodržiavať pri užívaní portálu LovuZdar.sk a využívaní jeho služieb.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 13

komentáre

zoradiť
zobrazené 121-160 z 174 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off laco11, 14.1.2013 o 9:10

...vlkov a medvede už nikto nechce ani do zoologických záhrad nie to ešte do voľnej prírody...odhadujem, že na Slovensku sa nelegálne odloví cca 100 medveďov a rovnaký ak nie väčší počet vlkov, k tomu si pripočítajme ešte oficiálne odlovené počty a zamyslime sa nad skutočnými počtami a nad aktivitami rôznych ochranárskych zoskupení...SAMOZREJME, ŽE VLK A MEDVEĎ DO SLOVENSKEJ PRÍRODY PATRÍ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off binka, 14.1.2013 o 8:47

Jen si tam tu havěť nechte :-) Majo pepíci jsou všichni čechurové? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 14.1.2013 o 8:44

co len do vlkov.. este aj medvede tam riesia.. a co tak odchyt u nas a prevoz do CR? ked sa im tak strasne pacia.. :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 13.1.2013 o 21:36

a čo sa vlastne pepíci starajú do našich vlkov , nech sa starajú radšej akého prezidenta si zvolia :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesniromantik, 13.1.2013 o 21:28

je vidět, že ekoblbci z LOZ VLK a podobných uskupení jsou zde poměrně často a mají i rychlé reakce, že bojdo? Napsat pod fotku, že je ze stránek lovuzdar.sk podle mého není zcela vpořádku. Za takové fotky se platí, když si je chceš vystavit na své stránky a né že tam napíšeš, že je to z www... Ani nemluvím o tom, pokud by tyto fotky nebyly na této stránce a na těch vašich ekobio stránkách pořád byly ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bojda, 13.1.2013 o 21:15

myslím, že není co legislativně napadat. V článku je jasně uveden zdroj fotografií. Nehrozí tedy, že by si pisatelé článku tyto fotografie přivlastnili a považovali je za své. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Jeger, 13.1.2013 o 20:59

Stará známa vec, dá sa to nejak legislatívne napadnúť? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ladik, 13.1.2013 o 20:56

odkaz možná se tam někteří poznáte(poznáme) :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ladik, 13.1.2013 o 20:53

SELMY.CZ , LOZ VLK.... berou foto z lovuzdar.sk - odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 14.12.2012 o 12:05

Toto prskanie na ihrisku zvanom Poľovncka stránka Lovu zdar smerom k ,, Leso ochranárskemu zoskupeniu VLK ,, k ničomu nevedie a ani viesť nebude, zatiaľ ako žiadne rozsiahlo diskutované témy napr. k pripravovanej novele Zákona o poľovníctve, kradnutie zhodov a iné. Ako to sledujem vyhráva súper ! Presvečte ma, že sa mýlim ! Je samozrejme, že nepoužili v danom príspevku ohľadom Kôty lovu vlka fotky z iných poľovníckych resp. lov portálov keď súper - kunkurencia sa nachádza doma na druhej strane ihriska. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off goret, 14.12.2012 o 12:00

Lukáč je béčko a skoro by som povedal, že slušák oproti tomuto viťúzovi, ktorý si ich "požičal" hneď 5, odkaz, aby nimi vylepšil svoje mimoriadne rozhorčenie nad nečinnosťou už nie iba našich, ale európskych orgánov a ja som sa dozvedel, že éra petícií skončila a nastala éra osobných listov. Hold nová doba si žiada nové nátlakové riešenia. Uvádza sa tam zdroj lovuzdar.sk. Dodo, ty si mu tie fotky poskytol?? Ak nie, tak, že aj ja pozdravujem pána Ing. PhD. fanatika bez základov internetovej etiky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 14.12.2012 o 11:21

Aháá , tak taktok sa ujebávajú foťke --- ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 14.12.2012 o 11:16

Jelsovec face fotku majster lukáč po preverení pravnikmi zmazal a pridal odkaz na fotku na lovu zdar . tam som mu svoje napísal ale nejako mi tam už všetko zmizlo . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 14.12.2012 o 11:15

Findula :-DDD keď ja budem dôchodca dôchodok už nebude mať nikto :-D Soson keby sa postavili zlodeji do role zlodejov nemyslím si že by im to prinieslo body . Aj keď z časti máš pravdu . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 14.12.2012 o 8:17

a preto si treba vo vyslúžilom veku strážiť nielen důchod, ale aj záchod. Strata toho druhého by mohla napáchať oveľa väčšie škody. Ale vážne, tak ako píše soson: krikľúňovi najviac pomôžeš, ak mu dáš dôvod ešte viac kričať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off soson, 14.12.2012 o 7:35

myslím že by to bolo kontraproduktívne, aj keď zákon je zákon, spravili by z toho riadny mediálny humbug a polovníci by zase stratili body u verejnosti :-((( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 3006sprg, 14.12.2012 o 7:19

iste by mohlo byt zaujimave keby autori fotiek, ktore vyuzivaju ochranarske spolky na kampan proti polovnikom, ich zazalovali ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off findula, 13.12.2012 o 20:23

Ty si budeš pořád stěžovat.Nejdříve na komunisty,teď,že Ti kradou fotky a za pár let až budeš v domově důchodců tak ,že Ti ukradli důchod.Jsi věčný stěžovatel ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 13.12.2012 o 19:41

Ozaj, a ako dopadla ta fejsbukova fotka,kvoli ktorej sa Mr. Lukac chystal na Teba pravnikov v pondelok volat? Ci to len tak si robil PR medzi svojimi ? ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 13.12.2012 o 19:32

Tak máš na darčeky Edo :-)Tak-tak,netreba sa dat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 13.12.2012 o 18:48

Keď pán Ďurko Lukáč môže vysúdiť 90 000€ ročne od poľovníkov mohli by aj poľovníci od neho veď LOZ VLK má štedrých sponzorov bez akýchkoľvek zábran . prachy su prachy odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 13.12.2012 o 18:44

tiež si myslím bolo by to určite zaujímavé ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 13.12.2012 o 18:40

Edu, no moje fotky to síce nie sú, neviem, či by sa mal brániť Dodo, alebo konkrétni fotografi, ktorým ukradli fotky, alebo postupovať spoločne a zvoliť si advokáta. Ale niečo by sa malo určite spraviť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 13.12.2012 o 18:34

web to bude mať ošetrene celkom určite treba žalovať toho kto zverejnil a ukradol a zneužil fotografie a to nie je ťažké zistit . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 13.12.2012 o 18:32

jarodt celkom určite tu ide o krádež fotografí . Braniť sa je jednoduché . Len či sa autorovi chce sudiť . Prehrať nemá prečo ak má originál fotografie ! Nie je čo riešiť !!! . Osobne používam taký pokus o zmier kde požadujem 300€ za fotografiu . V prípade ,že by to malo ísť na súd treba požadovať 5000€ za fotografiu ospravedlnenie v médiach a prípadne zákaz činnosti . Treba si prečítať autorský zakon a na všetko prídeš . Uspech je na 100% istý !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 13.12.2012 o 18:05

Edu - celkom by ma zaujímalo čo v takom prípade ak niekto ukradne fotky z LZ a zneužije ich proti samotnému autorovi odkaz myslíš, žeby sa autor alebo tento web mohol brániť ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 13.12.2012 o 17:03

preukázať autorstvo nie je vôbec ťažká záležitosť mám totiž od fotografie originál bez výrezu . Ako i exif údaje celých seríí fotofrafí . Ten kto fotografiu ukradol nemá nič iba zmenšeninu fotky ukradnutú z internetu . Nemá žiadnu zmluvu ani možnosť dokladovať odkiaľ fotku zobral a prečo to urobil . odkaz Samozrejme ak fotku niekto zdiela na face ale si ju niekto len tak stiahne o nič nejde . Horšie je ak takúto fotku použije niekto na reklamnú činnosť a podobne . Preto má i Dodo autorské práva na fotky na lovu zdar ošetrené ako i ich používanie . To má však malokto . Na tuto stranku dávame fotky s potvrdením ,že fotku môže používať . Ak však fotku odtiaľto niekto stiahne bez súhlasu už je to iná vec . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off OndrejP, 13.12.2012 o 16:45

To je zajímavé. Chápu vaše nasr..ní, protože fotky máte krásné. Taky mě zajímá mechanismus, jakým se ta náhrada vymáhá. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 13.12.2012 o 16:32

Ako dokazes ze foto je tvoja a jej autenticitu?V podstate technicky ide o jpeg,png subor. Nemas tam digitalny podpis,alebo vodoznak... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 13.12.2012 o 16:06

Naozaj tých fotiek sa dá najsť mraky :-D odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.2.2012 o 17:08

Ano porušuje tým autorský zákon . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off paprik6, 11.2.2012 o 16:46

cize ked si niekto stiahne fotku na lovuzdar a zverejni ju niekde inde uz je to tresne? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.2.2012 o 16:00

paprik6 mám od nej originál :-D nie zmenšeninu z webu :-D Ten originál viem doložiť . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off paprik6, 11.2.2012 o 15:35

ale ako sa nadobuda autorske pravo na svoje fotky?Tak ze ju odfotim a automaticky je mojim majetkom?alebo ju treba nejako oznacit?Alebo ako to je? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off namor676, 10.2.2012 o 19:20

však original nie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.2.2012 o 18:56

namor676 tak to je naozaj skôst tá ručne malovaná moja fotka :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 8.2.2012 o 21:20

Odkazy som opravil. Rada pre budúcnosť čo sa týka odkazov vo všetkých diskusiách. Nechajte iba www adresu a pred aj za dajte medzeru! A budú fungovať vždy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stevo742, 8.2.2012 o 8:05

hejkal presne tak boli tam fotky viacerych fotografov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 7.2.2012 o 20:21

edu, za chvilu bude z teba milionar... :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

zobrazené 121-160 z 174 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM