Heming hunting
dnes je nedeľa,  5. máj 2024,  meniny má Lesana/Lesia,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:23,  dnes západ slnka: 19:03
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Vábnička na líšku - diskusia

autor: off Hirko2
pridané: 21.1.2012 19:38

Zdravím vás chcel by som sa opýtať aká vábnička je na líšku najúčnejšia?

počet zobrazení: 17 488
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Lisiak73, 24.2.2015 o 20:58

Zdravím.Má niekto nejakú skúsenosť s touto vábničkou od firmy Hubertus? odkaz Ďakujem

dať hlas príspevku | počet hlasov: 7

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-114 z 114 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Fehir, 7.10.2012 o 15:05

No počul som že že pískanie lasičky je veli účinne, Irentka: a kde kúpim tú knižku aj s CD ??? daj LINK. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lrentka, 7.10.2012 o 14:57

Fehir k tým dvom si kúp aj tretiu - miškovačku a kúp si aj knižku od Mihalka a CD, a tam všetko máš. Aj rady, ukážky aj iných výrobcov a skúšaj najprv doma, potom v lese, a potom píš svoje skúsenosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 7.10.2012 o 14:57

Králičí nárek ti bude stačiť potom myškovačka lasičku som neskúšal tak neviem.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Fehir, 7.10.2012 o 14:47

Zdravím chcem sa spýtať aké máte skúsenosti s vábničkami od Devany,konkrétne na líšky : Králičí nárek , Pískanie lasičky . Chcem si jednu kúpiť a neviem ktorá je učinnejšia . Dakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vabenie lisok (autor: juraj22).

off sipik, 10.8.2012 o 21:00

Ja mam tu vabnicku od Devany - stekanie lisky a lisiaka, ale pouzivam ju ako vrestadlo. Uz som takto privabil vela lisok. S tym stekanim sa mi to nejako nepozdava. Bud to robim zle alebo to nie je ten zvuk, co by mal byt, zakazdym tym umlcim pol reviru. No ako vrestadlo je to super :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vabenie lisok (autor: juraj22).

off panpriroda, 10.8.2012 o 18:16

podla vas je lešpie zajačie vraštadlo alebo štekot lišok? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hirko2, 22.1.2012 o 16:51

myslím že by si dlho hľadal človeka čo má z toho zvuku radosť :D ale je jasné že som si pošúchal :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off keny, 22.1.2012 o 16:25

hirko, ale pošúchať si si mohol polystyrenom pre radosť :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hirko2, 22.1.2012 o 16:19

dnes som nemal ani možnosť vyskúšať som nevidel ani srsť len husté sneženie :P ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miso111, 22.1.2012 o 15:08

V každom období je účinnejšia raz jedna a raz iná. Dokonca aj v priebehu dňa. Ale ak dobre ovládaš techniku, je účinná v podstate každá :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hirko2, 22.1.2012 o 6:16

:D :D :D tiež sa toho obávam ale hneď teraz to idem vonka vyskúšať :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off keny, 21.1.2012 o 22:49

no kokos keby zacnem šúchať polystyren o sklo tak mi vypadaju aj zuby aj vlasy aj chlpy... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hirko2, 21.1.2012 o 19:57

u nás je snehu dosť :) tiež som sa bol pozrieť na krmivo .. a ver či nie 13ks vysokej a 5x mi zaručal aj jeleň :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Filip112, 21.1.2012 o 19:55

aj mne sa to páčilo tak som to doma na záhrade skúšal a podarilo sa mi privábiť sovu a mačku :-) bol som prekvapený... ja som dnes bol pozrieť vnadisko no po snehu ani chýru ani slychu a stále len blato tak sa na líšky ani nedá poriadne chodiť :-( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hirko2, 21.1.2012 o 19:54

Ďakujem :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hirko2, 21.1.2012 o 19:52

wau to vyskúšam :) dnes som mal jednu líášku ale strašne ďaleko a ostávalo mi len dúfať že sa priblíži no neprišla :D ale ten nápad s polystyrénom sa mi páči :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Filip112, 21.1.2012 o 19:49

ešte je aj pískanie lasičky. Alebo stačí kúsok skla a polystyrén=trením o seba vzniká zvuk podobný myškovaniu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hirko2, 21.1.2012 o 19:46

áno? .. boli mi poradené aj myškovačka alebo zajačie vrešťadlo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Filip112, 21.1.2012 o 19:45

Momentálne by bola najúčinnejšia ,,Štekanie líšky"... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Nordik Roe (autor: adam70).

off FEKI, 14.6.2011 o 23:22

ma niekto este skusenosti s touto vabnickou ?diky ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Nordik Roe (autor: adam70).

off tome83, 20.2.2011 o 13:12

zbytočne predražená vecička, rovnaký dokonca povedal by som že až lepší účel spľňa obyčajná drevená vábnička od devany ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vabenie lisok (autor: juraj22).

off martin9, 10.5.2008 o 12:28

gerhard ma pravdu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vabenie lisok (autor: juraj22).

off lowec, 10.5.2008 o 0:02

pani ..niet krajšej polovačky mne sa osvedčilo vabit na zajačie vreštadlo ,,prípadne rukou a potom na lasičku .. je to super ked sa výsledok dostaví ..... polujem takto len na snehu ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vabenie lisok (autor: juraj22).

off samuelson, 8.5.2008 o 18:09

Mne sa osvedčilo viac zajačie vrešťadlo.Je akejsi ruskej výroby treba ho stlačať medzi zubami a tým meniť tón.
Privábil som nim niekoľko líšok a dokonca ma občas na postriežke navštívila aj sova.
Podľa mna je najúčinnejšie, lebo ho je počuť na veľkú vzdialenosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vabenie lisok (autor: juraj22).

off gerhard, 24.4.2008 o 20:44

viskusaj kus skla a polistiren treba narosit sklo askriabt po nom polistirenom napodobnuje to myš ucine ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vabenie lisok (autor: juraj22).

off juraj22, 15.1.2008 o 15:30

ano ja mam asi tiez spev ako ty:-)menej je dakedy viac to plati aj pri vabeni.ten lisiak tiez isiel priamo namna a stale hladal stopu rujnej lisky ani sa nezastavil taky bol nervozny stale stekal ked isiel kumne a ja som mu odpovedal bol to stary lisiak pekny fakt,nejsom polovnik este ale idem na kurz teraz vo februari.ale bol to pekny zazitok ja si myslim tiez ze toto nebola nahoda.niekedy pride lisiak alebo liska bez toho aby sa ozvala niekedy somnou komunikovala ale neprisla a niekedy prisla a bol medzi nami dialog ako pri tomto lisiakovy je to vsetko nevyspitatelne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vabenie lisok (autor: juraj22).

off MAX2, 15.1.2008 o 13:14

Hej, od Devany. Je to malá, dobre počuteľná vábnička a podľa CD-čka sa to ľahko naučíš. Ja nemám nejaký hudobný sluch, falošne spievam tak, že si musíš zapchať uši, ale dá sa to veľmi ľahko natrénovať. Na túto vábničku som strelil za tri roky čo mám túto vábničku viacero líšok. Keď Ti príde do troch minút starý lišiak, tak to nie je náhoda, že išiel okolo. Určite to prenikavé pískanie lasičky musel počuť, išiel priamo na mňa, ledva som ho "dostal do skla" tak rýchlo prichádzal. Len nevábiť príliž často, dodžiavať zásadu medzi vábeniami aspoň dvadsať minúť a odchádzam z posedu alebo stanovičťa najskôr polhodinu po vábení. Staré líšky sú veľmi opatrné. Snaž sa strieľať na istotu. Keď nemáš istotu radšej nestrieľaj, lebo takúto líšku zradíš a už ju na vábenie dostaneš veľmi ťažko, alebo starého kozáka vôbec. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vabenie lisok (autor: juraj22).

off juraj22, 15.1.2008 o 12:59

Max2 pocul som uz nieco o tej lasicke ze je to velmi dobre ucinne.urcite pouvazujem o tej vabnicke:-).kde si ju kupoval od devany? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vabenie lisok (autor: juraj22).

off MAX2, 15.1.2008 o 8:35

Chlapci, nezostávajte iba u hlasu líšky a lišiaka. Nebojte sa zajačšieho vrešťadla. Je to paráda, keď si to natrénuješ. Len treba po zavábení dlhšie čakať. Ja nevábim opätovne skôr ako o 20 minút. Prišli mi viaceré líšky na vrešťadlo viac ako za štvrťhodinu. Robia to hlavne staré, skúsené a opatrné líšky. Mne sa dobre osvedčilo pískanie lasičky. Naposledy som na toto pískanie ulovil lišiaka začiatkom tohto roku. U nás je teraz veľa myší, takže na pískanie myši líšky zvlášť nereagujú. Mne sa ale najlepšie osvedčuje lasička. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vabenie lisok (autor: juraj22).

off juraj22, 15.1.2008 o 1:05

dik za nazor spartaktt ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vabenie lisok (autor: juraj22).

off juraj22, 15.1.2008 o 1:02

s vrestadlom si netrufam vabit,to je dost tazke premna.zevraj je to jedno z najtahsich vabeni. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vabenie lisok (autor: juraj22).

off juraj22, 15.1.2008 o 1:00

ja som privabil lisiaka.na tuto vabnicku.stekal som liskou asi po hodine sa zacal ozyvat asi 500metrov odomna a dosiel do 5minut na 20metrov.ano ale lisiakovy nemozezes odpovedat chau-chau-chau lebo lisiak steka v troch seriach a viac ale liska steka len v jednej a niekolko minut pauza.lisiak je kau kau kau a liska je kaaau ten zvuk lisky je pretiahnuty a dlhsi velmi dolezite je pracovat s rukami. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vabenie lisok (autor: juraj22).

off SPARTAKTT, 13.1.2008 o 11:32

Ja som viacej krát skušal vábničky od devany ale tá vábnička na líšku znie ako zajačie vreščadlo a je nanič. Hlasu líšky v prírode sa to zďaleka nepodobá. Dva krát sa mi podarilo ústami privábiť na dostrel lišiaka, ked som štekajúcemu lišiakovi odpovedal a použil som zvuk Chau- chau- chau. Líšku napodobniť neviem má strašné tenký zvuk. Najväčšie úspechy som mal so zajačím vrešťadlom a myškovačkou. Máš lepší recept ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie vabenie lisok (autor: juraj22).

off juraj22, 28.12.2007 o 13:17

ma niekto skusenosti ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-114 z 114 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM