Heming hunting
dnes je nedeľa,  5. máj 2024,  meniny má Lesana/Lesia,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:23,  dnes západ slnka: 19:03
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Vábnička na líšku - diskusia

autor: off Hirko2
pridané: 21.1.2012 19:38

Zdravím vás chcel by som sa opýtať aká vábnička je na líšku najúčnejšia?

počet zobrazení: 17 490
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Lisiak73, 24.2.2015 o 20:58

Zdravím.Má niekto nejakú skúsenosť s touto vábničkou od firmy Hubertus? odkaz Ďakujem

dať hlas príspevku | počet hlasov: 7

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 114 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

Príspevok presunutý z diskusie Vábnička na líšku Devana (autor: Inter).

off Daniel8, 19.6.2013 o 23:18

zalezi co chces vabit? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Vábnička na líšku Devana (autor: Inter).

off kavee, 19.6.2013 o 16:37

A mal by som ešte jednu otázku ako treba naladiť? mám plač srnčata a ešte hlas srny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Vábnička na líšku Devana (autor: Inter).

off jeges, 19.6.2013 o 10:51

A čo hovoríte na to? odkaz Aké máťe skúsenosti? Tažko sa stým vábi? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Vábnička na líšku Devana (autor: Inter).

Príspevok presunutý z diskusie Vábnička na líšku Devana (autor: Inter).

off Daniel8, 18.6.2013 o 20:38

skus google :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Vábnička na líšku Devana (autor: Inter).

off kavee, 18.6.2013 o 20:34

okva neaké video nemáte že ako sa stím správne vábi ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Vábnička na líšku Devana (autor: Inter).

off Daniel8, 18.6.2013 o 20:32

to co som vypisal ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Vábnička na líšku Devana (autor: Inter).

off kavee, 18.6.2013 o 20:27

diky a vtomto obdobý ked to použijem tak privábim niečo? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Vábnička na líšku Devana (autor: Inter).

off Daniel8, 18.6.2013 o 20:25

na plac srncata ti pride aj srna v ruji pri ktorej je srnec, teda privabis aj srnca, ktory je so srnou. Inak privabis lisku, psa, vlka, (medved-neviem) a samozrejme diviaky na to reaguju tiez.doplnte ma ak som nieco zabudol... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Vábnička na líšku Devana (autor: Inter).

off kavee, 18.6.2013 o 19:54

Prosím o radu ja som včera kúpil vábničku tiež od devani ale to je plač srnčaťa a chcel by som sa opýtať že či mi niekto nevedel poslať neaké video že ako sa stím vábi,kedy a že aká zver na to zareaguje za odpovede vopred dakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Vábnička na líšku Devana (autor: Inter).

off ppeter29, 18.6.2013 o 18:32

Kup si ju urcite nesklame ta vabnicka. Ja mam osobne 14 vabnicky rozne v jeseni pridu dalsie USA vabnicky na skodnu. No staci jedna popripade 2 vabce. A presne to co pise loveccc je pre lov lisky posvetne. Pri love a vabeni platia prisne pravidla zavahanie alebo slaby poriv vetra v smere od strelca je pre presibanu lisku len vyhoda aby co najskor usla. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Vábnička na líšku Devana (autor: Inter).

off tomko, 17.6.2013 o 18:37

ja mam doma myškovačku a zajačie vreštadlo od devany a môžem odporučiť lepšie mi líšky reagujú na to vrešťadlo.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Vábnička na líšku Devana (autor: Inter).

off lovecccc, 17.6.2013 o 9:39

vabničky od devany su v pohode , mám ich doma viacero a nieje s nimi problém.... zakladom je naucit sa vábiť a dodrziavat kopec dalsích vecí, ako je odhad idealneho času , zvolenie dobreho miesta, dobrý vietor a podobne ... najlepšie je zaobstarať si knihu o vábení,, kde to býva vsetko dôkladne popísané .... netreba sa mylne domnievať, ze ked zvládnem iba vábenie, bude mi vsetka zver pri nohách tancovat ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Vábnička na líšku Devana (autor: Inter).

off 15domino1, 17.6.2013 o 8:24

ja by som ti skor odporučil toto: odkaz alebo ak ams zaujem o sadu vabničiek ako ti tu odporucil nemcekma maju aj to odkaz alebo odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

Príspevok presunutý z diskusie Vábnička na líšku Devana (autor: Inter).

off snipko, 11.2.2013 o 22:08

Aj tvoj systém vyzerá že bude dobrý. Líška, záleží čo upriami jej pozornosť skôr: Či to bude najprv zvuk zajaca alebo zbadá pohyb MOJO CRITTERa, ak by to bolo súčasne tak je veľmi malá šanca že by odolala takému pokušeniu ako je MOJO + vrešťanie zajaca. A keď náhodou tak by aspoň zo zvedavosti išla preskúmať čo sa deje. A to je tá šnca pre lovca, že predátor je viac zaujatý pohybom a zvukom ako okolím. aj keď nie vždy to platí. Preto je táto kombinácia veľmi dobrá a sú overené výsledky a úspech zaručený. Teda ak by sa náhodou nezmenil vietor alebo neurobíš nejaký zbytočný pohyb ktorý by ťa prezradil. Preto je ešte dôležité dobré maskovanie( pončo alebo maskovací oblek) a veľmi hodný a osvedčený nejaký kryt odkiaľ vábim. Mne vyhovuje maskovací stan, ktorý má výhodu v tom že si skrytý, tlmí zvuk, vietor, a prípadný pohyb. Má viacero okienok cez ktoré môžeš dobre sledovať okolie bez toho aby si bol v prostredí nápadný. Ale dá sa to aj bez toho krytu, len je treba byť maskovaný a mať dobrý vietor. Niekedy zvyknem použiť aj šplhací alebo prenosný posed. Všetko záleží od danej lokality a ako " vážne " sa lovu líšok a predátorov venuješ. Toto všetko som ti napísal z mojeho pohľadu, každý máme svoj overený spôsob lovu a techniku ktorá mu vyhovuje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off igusk, 11.2.2013 o 21:08

Snipko z tvojej skusenosti ako na to reaguju lisky.Ich pozornost je upriamena na mojo critter?Ja si osobne myslim ze ked liska pocuje hlas vrestajuceho zajaca tak este moze zapochybovat ale ked aj uvidi nejaky pohyb koristi tak ju to iste presvedci.Mojo criter som si chcel objednat tento rok ale je dost drahy tak teraz pracujem na tejto variante odkaz myslis si ze to bude fungovat? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off snipko, 11.2.2013 o 17:55

je na baterky, zapneš a čakáš. Je dobré keď ešte k tomu použiješ vábničku vrieskanie zajaca. Však si pozri na youtube. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sipik, 11.2.2013 o 17:35

Ten MOJO CRITTER ako funguje, aby sa pohyboval? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off snipko, 11.2.2013 o 13:55

mam ju od Devany.Využil som ju na lov pri vnadisku v noci, počas párenia. Výsledky dobré ale veľmi striedavé. Niekedy na to veľmi dobre reagovali niekedy vôbec. Teraz mi stačí vreťadlo- myškovačka + MOJO CRITTER. Výsledky prekvapivé. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Rimo, 11.2.2013 o 13:31

Zdravím pani a ma tu niekto skúsenosti s vabnickou na lísku vydavajúcu zvuk lísky pocas kankovania? Mam ju uz druhú sezonu a vobec mi na nu lisky nereaguju. Neviem kde je problem. Inak zajacie vrestadlo a myskovacka sa mi osvedcili uz velakrat :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off snipko, 11.2.2013 o 9:53

Ja odporúčam Nordik predator a Mini Predator + odpútavač pozornosti MOJO CRITTER , overené, vyskúšané a potvrdené.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kaso79, 11.2.2013 o 9:36

ak este niekto rozmysla...hla, dve moznosti peknych komplet packetov :) odkaz odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Nordik Roe (autor: adam70).

off Poacher, 28.1.2013 o 14:55

jj, tiež ho mám, ale rujná srna mi lepšie ide na Devane, skočné pískanie a srnča zase na tejto vábničke. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Nordik Roe (autor: adam70).

off rado100, 28.1.2013 o 14:53

Používam drevený univerzál. Z jednej strany je srnča a z druhej rujná srna, skočné pískanie a zajačie vrešťadlo. Srnce na ňu veľmi dobre reagujú. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Nordik Roe (autor: adam70).

off Poacher, 28.1.2013 o 14:48

Od Hubertusu používaš na srncov ktorú? Drevenú, alebo tú čiernu plastovú? Ja aj na srncov Devanu, teda rujnú srnu, skočné pískanie robím na univerzál Hubertus. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Nordik Roe (autor: adam70).

off rado100, 28.1.2013 o 14:15

Veľa krát sa mi stalo, že po zavábení líška pribehne do pár sekúnd. Naposledy asi pred týždňom. Líšky sú od prírody zvedavé a ak počujú hlas ktorí pripomína večeru,tak neváhajú. Raz som sledoval líšku na poli vzdialenú asi 700 metrov. Zavábil som zajačím vrešťadlom a po prvom zavábení líška zastala a pozerala mojím smerom. Po druhom zavábení sa rozbehla a zastavil som ju cmuknutím 20 metrov predo mnou. Líška niekedy vyrazí z húštiny po zavábení tak prudko, že nedáva pozor a šuchot alebo praskot konárov je počuť dosť ďaleko. Samozrejme všetko záleží od zručnosti vábiča a skúsenosti líšky s vábením. Ak je raz zradená, trvá veľmi dlho pokiaľ zabudne. U mňa Nordick nejako nefunguje preto používam Devanu a na srncov od Hubertusu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Nordik Roe (autor: adam70).

off snipko, 28.1.2013 o 13:31

.. a ďalšia vec je že či dotyčná líška mala alebo nemala nejaké zlé skúsenosti spojené so spomínaným zvukom.Ak mala tak sa neni čo čudovať že k nám nepríde.Spomínaných faktorov ako byť pri vábení úspešný je naoazj viac...ale na to má každý svoj postup a skúsenosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Nordik Roe (autor: adam70).

off Poacher, 28.1.2013 o 13:29

Môže to byť aj tým, nepovažujem sa za dokonalého vábiča, ale moje skúsenosti sú také. Privábil som líšky ktoré nepremýšľali a prišli, ale to bolo na myškovanie. Pokiaľ to bolo na zajačie vrešťanie, tak to bolo vždy opatrné ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Nordik Roe (autor: adam70).

off plidinsky, 28.1.2013 o 13:18

poacher: tak to potom vábiš asi zle :) starý kus si to obehne, ale mladšie a menej skúsenejšie trielia ako ohnivá čiara ;) (pokiaľ to nie je tzv. hluchá líška, to ti potom nepomôže ani svätená voda) a samozrejme na vábenie musí byť vhodný čas ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Nordik Roe (autor: adam70).

off Poacher, 28.1.2013 o 12:39

Celkovo mi to vychádza tak že naše líšky sú na vábenie trošku náročnejšie ... Nikdy sa mi tu nestalo , že by sa líška ku mne keď ju privábim hrnula rovno behom jak zmyslov zbavená, tak ako je to možné pozorovať napr. na severských, alebo amerických videách. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Nordik Roe (autor: adam70).

off snipko, 28.1.2013 o 12:32

Myslím že najlepšou kombináciuo pri love líšok je požiť Nordik predator s MOJO CRITTER. Je to super vec!! Samozrejme že k tomu je vhodne sa obliecť- maskovacie pončo alebo maskovací komplet Snow od Swedteam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Nordik Roe (autor: adam70).

off plidinsky, 28.1.2013 o 11:20

dreamer4u: podobne skusenosti s nordic predator /4lisky odomna vyslovene usli, ked som zavabil/ co sa tyka vabenia srncov: v najvyssej ruji, resp. tesne po nej, ti stačí aj vŕzgajúce koleso od fúrika :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Nordik Roe (autor: adam70).

off snipko, 27.1.2013 o 10:27

Mám aj Nordik Roe. Je naozaj dobrá ale mne sa najlepšie osvedčila BUTTOLO. Mám dve. Jednu mám naladenú na dospelú srnu a druhú na srnča. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Nordik Roe (autor: adam70).

off dreamer4u, 26.1.2013 o 23:37

Lovu zdar! Musim povedat,ze nic lepsieho na srnciu som ako nordic roe nemal.Osobne si vsak myslim,ze srnciu zver dokaze skusenejsi lovec privabit aj na steblo travy ako sa hovori.Bohuzial nordic predator na lisky bolo moje najvacsie sklamanie.oproti roe uplny opak.moznoze ju este neviem pouzivat alebo su lisky take vychcane ale ked to zacnem pouzivat tak beru nohy na plecia tak rychlo ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Nordik Roe (autor: adam70).

on adam70, 26.1.2013 o 21:29

Mám túto vábničku už 2 roky a je to moja tretia vábnička ešte zo žiadnou som nemal taký úspech ako s touto. Jéj najväčšia výhoda je flexibilita (rýchle ladenie pomocou gumičky, ktoré je tiché a pomerne presné a možsnosť regulovať jednotlivé tóny pomocou zubov lebo každý srnec reaguje na niečo iné a behom 2 písknutí zistím na čo ho pritiahnem). Odporúčam je hodná tej ceny:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Fehir, 7.10.2012 o 18:47

PoloVlad: aj som rozmýšl že si kúpim tú sadu s DEVANY kde sú 3 vábničky ale ešte uvidím,jasné že budem stým trénovať DAKUJEM aj ty abi si mal úspech. Lrentka : už som si objednal ale nie stade lebo tam už bola tá kniha vypredaná, a objednal som ju tu odkaz a ešte aj lecnejšie,prečítam si ju a nieakú vábničku si vyberiem :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lrentka, 7.10.2012 o 17:45

Presne tak PoloVlado. Link odkaz. Ja mám najúspešnejšiu lasičku. Vrešťadlo takmer nepoužívam. Namiesto myškovačky požívam polystyrén. Vábim najviac v lete. V zime vnadím. Vnadenie živočíšnou návnadou je v súčasnosti problematické v súvislosti s európskymi hygienickými predpismi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off PoloVlad, 7.10.2012 o 16:51

Tomáš, jedna vábnička nestačí. Nie každá líška sa dá oklamať jedinou vábničkou, hoci ťa môže počuť. Ani knihu nepotrebuješ, na nete je toľko videí o vábení, dá sa z toho poučiť. A ak si kúpiš CD od Devany, tam máš aj podrobný návod s nahrávkou ako vábiť. Ja mám od Devany 3 vábničky na líšku, komplet - myškovačka, lasička a zajačie vrešťadlo. Ťažko radiť, ktorá je najlepšia, králičí nárek som neskúšal. Je samozrejme viacero výrobcov, výber je na tebe. Každá situácia je jedinečná, pred dvoma rokmi som v priebehu pár minút vyškúšal s úspechom všetky moje vábničky, hoci minulý rok sa mi nedarilo. A chce to často trénovať a mať kúsok šťastia a úspech sa dostaví ! Držím palce. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Fehir, 7.10.2012 o 15:16

A ešte sa chcem spýtať načo sú mi 3 vábničky ?? nestačila bi jadna ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 114 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov