Heming hunting
dnes je utorok,  23. apríl 2024,  meniny má Vojtech,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:43,  dnes západ slnka: 18:46
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

22 hornet - diskusia

autor: off kaluscak
pridané: 19.1.2012 20:29

Zdravim.ake mate skusenosti z 22 hornetom na skodnu a ake strelivo sa vam osvedcilo v praxi.

počet zobrazení: 55 079
počet hlasov: 2
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 209 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off jan2222, 4.8.2013 o 0:15

Veľmi presná zbraň, ale často sa mi stalo, že líšky po zásahu na hrudník aj tak neostali na mieste nástrelu (strelivo RWS) a odbehli ďaleko. Pozdejšie dohľadané a potvrdené miesto zásahu (hrudník). Toto mi veľmi vadilo, preto som horneta predal a kúpil 222Rem. U tejto ráže zatiaľ každá líška na ktorú som vystrelil odbehla tak max. 5 - 7 metrov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlavar, 2.8.2013 o 12:52

Na škodnú pre mňa ideál. Strieľam RWS .22 HORNET TM 3,0G Spokojnosť aj na väčšie vzdialenosti.Úspešnosť aj na 170 m. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MG42, 31.7.2013 o 13:40

BLEIKER, súhlasim len s tou konštrukciou striel. Všetky notoricky známe a diskutované strely mám vyskúšané, tak mi v tom kapku krivdiš. Nalomim aj teoriu ráže. Prečo sa naši poľovníci po rokoch zobudili a väčšina ušla od 5,6 - 7mm kalibrom k osmičkam a 9,3-kam? Výrobca SB ma nemá čim prekvapiť tak to neriešim. Ak by mi Hornet na sto s dobrou muníciou rozhadzoval, tak som s ním skončil. Ak sú moje výroky pre toto forum neprijateľné, tak nech mi to láskavo dajú vedieť. Mlátime prázdnu slamu. Inač Ti doporučujem podrobne mrknúť debatu o 222 Rem. Niečo pre Teba. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 14.7.2013 o 20:21

MG42-tie verejné tajomstvá si nechaj pre seba.Aj na červenú sa dá prejst-to je také isté tajomstvo.To čo tvrdíš su len tvoje domienky,22Hornet je totiž pre určitú skupinu polovníkov kaliber,za ktorý sa budú bit a strielat s ním aj neviem čo.Pre mna su a pre toto forum takisto tvoje hlášky absolutne neprijatelné-ak by si mal totiž strelit 10ks srnčej týmto kalibrom na 100m,velmi rýchlo by si vytriezvel.A poviem ti aj prečo- v tomto kalibri su asi najvačšie rozdiely v strelive a v konštrukcii striel a SB hrá samozrejme posledné husle.Ráž nie je tá,čo vykonáva tú špinavú robotu,je to strela-ale na to ešte prídeš,len to bude asi chvílu trvat.Aj mne to trvalo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MG42, 13.7.2013 o 17:42

V pohode BLEIKER. Ináč je to v poľovaní podobné ako s motorkármi. Delia sa na tých čo spadli a na tých čo spadnú. Ak si nedobabral, tak to príde. Barz by sa ti nič podobné nikdy nestalo. Len som konštatoval, že ak sa chlap rozhodne na 100 m streliť srnca, vlčiaka, susedovie kozu alebo zatúlanú ovcu, tak padnú. Podľa tabuľky aj praktický.Sú to verejné tajomstva.Je úplne jedno či to ja schvaľujem alebo neschvaľujem. Každý si za to nesie zodpovednosť sám. Ta tak. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 13.7.2013 o 17:19

MG42 ano hornet nedosahuje ani polovicu výkonu pre lov srnčej zveri . Ako si správne poznamenal zver sa mnohokrát dohľadáva aj po silných a hlavne humánnych kalibroch s vysokou TKO a dopadovou energiou ,ktoré spôsobujú zveri šok hydrodynamickým efektom . Preto je fajn že zákon neumožňuje loviť raticovú zver hornetom . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 13.7.2013 o 15:02

MG42-NIE NEDOBABRAL!Spoločne nie su moja krvna skupina a moj nazor na ne je všeobecne znamy.Predposledny prispevok som fakt nepochopil,kam si nim mieril.Ešte že si dnes o 11.59 to napravil. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MG42, 13.7.2013 o 11:59

Preto je na všetku raticovú zver ZAKAZANÝ. A dobre urobili. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MG42, 13.7.2013 o 11:55

BLEIKER,BLEIKER. Namor676 to pochopil úplne presne. Ďakujem.To čo platí pre Hornet jouly/kilogramy platí orientačne pre všetky ostatné kalibre. Čiže ak zistiš že strela má na 100m tisíc J. tak to postačí za ideálnych podmienok na zviera o hmotnosti 100 kg.Zároveň je to však maximálna hranica.Podľa toho to aj napratali do zákona.A poistili to rezevou výkonu. Ináč poľujem celý život s SPRG. Dohľadávali sme po kalibroch 308W, 30-06,7x64,8x64,7mm Rem. Mag. Niečo dohľadali vlky a medvede. Nepoznám fajnšmekrov, strelcov s veľkým S, zodpovedných a vystrieľaných. Videl som na poľovačkach ľudí, ktorí mali povesť dobrých strelcov a zmetkovali. Raz to príde. Tak mi nerozprávaj tu, že si na poľovačke nikdy nič nedobabral.K tomu Hornetu chcem len upresniť, že keď som po rokoch mrkol do tabuľky tak je to len necelých 40kg/100m. Ospravedlňujem za nepresný údaj. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borsuck, 12.7.2013 o 8:21

zdravim pani,neviete mi prosim poradit kde by sa dalo kupit strelivo 22 hornet Winchester hp,sp v okoli Zvolen alobo B.Bystrica? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper7x57, 9.7.2013 o 21:15

skus radsej 7x57 univerzal kaliber pre zaciatok a dost velky vyber streliva a aj výrobcov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 9.7.2013 o 19:58

Velmi správne si to popísal Orol . Súhlasím ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 5.7.2013 o 14:16

My sme neobjavili nič, čo už bolo objavené! Zákony okolitých krajín jasne potvrdzujú, že Ho22 je vylúčený z použitia pri love všetkej raticovej zveri. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LESLOV, 5.7.2013 o 13:54

Ja som to už vysvetlil ako som to myslel, takže už sa k tomu nebudem vracať a opakovať sa.. Každý máme názor a ja nikomu neberem postoj k danej veci aj ked s ním nemusím súhlasiť.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 5.7.2013 o 13:32

Leslov nič v zlom, ale čo sa týka tretieho, štvrtého a piateho riadku, sú to nevyzreté a iracionálne názory, ktoré sú naviac nereálne. P.s- to potom podĺa teba aj „malorážkoví si môžu nárokovať", aby mohla byť povolená na srnčiu, či ako povieš ?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 5.7.2013 o 13:12

Sám si dobre uvedomuješ,že zákon nemože zniet tak,že začiatočníci a fušeri nemožu.Tak potom je to "ale" uplne nepodstatne.Ak by si mi to napísal do pošty,tak to beriem,tu na skle to nemalo ani nemá čo robit.A čo sa týka vystrielanosti-je fakt,že strelnica sa s lovom v terene nedá porovnávat uplne.Pretože strielat sa učí na strelnici a nie na zver.Ovládat dokonale svoju zbran,mierit,dýchat ,spúštat a "vidiet"ranu po odpálení-teda mat odhlad sa musí -teda mala by sa vačšina tiež naučit na strelnici.Jedine vediet si počkat na ranu a prekonat polovnícku horúčku musíš v teréne.Aj ja by som si rád vystrelil v revíri na rozne vzdialenosti a pod roznymi uhlami-bohužial to nejde,prečo,vieme všetci.Takže neostáva nič iné len tá strelnica a vystrelit v teréne na škodnu vždy,ked je to čo len trochu možné.A napriek tomu ,že som zástanca menších až stredných ráží,tak Hornet jedine na škodnú-zver totiž nie je terč,ktorý ti bude stát tak,ako ho na strelnici postavíš,ten sa ti pred ranou nestočí,ako mne srnec na 9 metrov,ktorý bol absolutne v klude.Vyrušila ho prichádzajuca líška.Nič potom nepomože,žiadna vystrielanost,keby som strielal Hornetom,bol by som ho hladal neviem kolko.Takto ostal na nástrele.Preto Hornet iba na škodnú . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LESLOV, 5.7.2013 o 12:00

BLEIKER súhlasím s Tebou a aj s názorom že Hornetom sa nesmie loviť resp. je to nesprávny lov, ale.. Ja som netvrdil že JA osobne Hornet používam na lov inej zveri než škodnej. Ja len tvrdím že zmenou zákona by sa Hornet naozaj uplatnil pri love zveri ako srnčia a mláďatá ostatnej raticovej zveri, samozrejme na rozumnú vzdialenosť a rozvážnym( nie začiatočníkom ale už vystrieľaným ) strelcom. A práve tu je ten potenciál využitia Horneta inak než na škodnú. Samozrejme taká zmena zákona nie je platná takže je to v rovine úvah ale myslím že nie vymyslených ale potvrdených z praxe hlavne od najstarších poľovníkov ktorý už nie sú medzi nami. Ja nikoho nenabádam k tomu aby Horneta v tejto dobe s momentálne platnou legislatívou použil inak než je dovolené zákonom. Vždy ale budem tvrdiť to čo som už napísal vyššie alebo inokedy, za svojím názorom si stojím. Toľko k danej veci, mal som potrebu to raz a navždy vysvetliť ako som to myslel aby tu neboli pochybnosti o tom čo nie je pravda a aby ma niekto neprávom a bez dôkazov obviňoval že som pytliak len pre to že mám Horneta. Ak niekto z tohoto príspevku nepochopil to ako som to myslel tak nech túto stránku už nenavštevuje. Lovu a Lesu ZDAR! pozn. BLEIKER nič v zlom ale neporovnávaj strelnicu s lovom v teréne.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 5.7.2013 o 9:51

LESLOV-nikto nepochybuje o tom ,že máš praktické skusenosti a si ako sa hovorí už vyzretý a ostrielaný.Ale práve takýmito vyjadreniami,že vystrielaný polovník vie využit tento kaliber a pod. tu vždy rozpútaš nezmyselnú diskusiu.Nechápem,k čomu je to dobré.Je to to isté ,ako keby si na nejakom dopravnom fore napísal,že skúsení a vyjazdení vodiči vedia využit potenciál trabanta a bezproblémov s ním jazdia na červenú s 2 promile alkoholu v krvi!že sa to dá,o tom tiež nikto nepochybuje,druhá vec je,že sa to prieči zdravému rozumu.Vystrielam ročne cca 700 rán 22LR,400 rán velká gula-strelnica a cca 50-60rán v teréne.Neviem,asi ešte nie som vystrielaný,lebo ja neviem využit potenciál Horneta na nič iné ako na škodnú,napriek tomu,že ho v skrini mám a určite ho nepredám. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 3.7.2013 o 15:05

no jasnééé.... :-), ale súdiac podľa niektorých príspevkov.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 3.7.2013 o 15:01

Ešte treba iniciovať, aby sa zver mohla loviť aj na ležovisku, resp. v pelechu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 3.7.2013 o 14:45

mňa to nebaví, ver mi. no povedz mi jeden dôvod k takej reakcii. dokonca k neetickosti. v čom spočíva to sa nedozvieš, ale stále bude osočovať, rýpať. je na pováženie, že sa také príspevky nemažú, inokedy to adminom len tak fičí. a výsledok bude, že budú mazané aj moje, hoci nie sú ničím "protištátne". ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 3.7.2013 o 14:36

Steyr, som si dovolil poukázať na navádzanie na neetický spôsob lovu a navyše aj pomerne nebezpečný. K tomuto lovu je chvalavabohu potrený aj kvalifikovaný pes. Dovi a dopo-puku :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 3.7.2013 o 14:31

veru tak, edo. sú ale takí, čo živia mýtusy o tom, ako sa strela od vody odráža priam zázračne a budú trepať dve na tri. síce netušia o čom, ale zámienka sa vždy nájde. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 3.7.2013 o 14:28

že vás to baví... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 3.7.2013 o 14:25

áno, "bezpečnosť nadovšetko" (povedala mníška a nasadila na sviečku kondóm), ešteže ohľadom streľby na plávajúce kačice a husi pamätá aj poľovnícka etika ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 3.7.2013 o 14:14

aj na tých, čo neovládajú bezpečnosť pri streľbe pamätá zákon, stačí sa učiť. takže zdravý rozum v žiadnom prípade nezakazuje streľbu na vode. také poučenia zvyčajne dávajú takí, čo o tom nič nevedia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 3.7.2013 o 14:09

Edu, odraziť sa to môže aj na mäkkej oráčine od skaly, len tam je malá pravdepodobnosť, že dáš dole rybára. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.7.2013 o 14:05

goret je to iste riziko ale o nič menšie streliť na vode riskujúc odrazenie sa gulky od hladiny ako streliť na zmrznutej pôde guľovnicou . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.7.2013 o 14:02

LESLOV ja som reagoval iba na tvoje slová nejdem podávať trestné oznámenie . Ako dôkaz je tvoje tvrdenie o tvojej nezanalosti že si mám prečítať §65 odsek 3 písmeno c !!! Tak som si ho prečítal a dočítal som sa niečo iné zjavne ako Ty o hornete !!! Za žiadne slovíčka ťa nechytám ani sa nekrútim ako had ako to s oblubou sám robíš zastavajúc si svojho horneta . Ak si sa v mojom príspevku našiel je to dobre ak hornetom nelovíš raticovú zver je to ešte lepšie ! Mňa by zaujímalo čo si sa v tom zákone ty dočítal iného ako ja keď tvrdíš : " EDU: treba si dobre naštudovať nový zákon a potom môžeš tvrdiť niečo čo nie je pravda. §65 odsek 3 písmeno c " Pouč ma !!! Aby sme sa dozvedeli akú raticovú zver možno tým hornetom loviť!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 3.7.2013 o 13:57

streľať na niečo na vode guľou (hoci pomerne slabou) síce nezakazuje zákon, ale iba zdravý rozum ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LESLOV, 3.7.2013 o 13:56

EDU: nechytaj za slovíčka a druhý krát dobre zváž na koho čo povieš. Ja sa na tvoju osobu nevyjadrujem tak ako ty na mňa, v tom je rozdiel. Čiže najprv začnite sami od seba a potom kritizujte iných. Samozrejme ak máte na to dôkazy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.7.2013 o 13:53

Leslov som rád že si si uvedomil že strielanie raticovej zveri je pytliactvo ! Neber to ako navážanie sa do teba úplnou náhodou vlatníš túto zbraň kalibra 22 hornet :-D a úplnou náhodou nám popisuješ praktické skúsenosti kvázi nejakého iného pytliaka . Ok ja som napísal : KTO MANIPULUJE SO ZVEROU BEZ ZNAČKY JE PYTLIAK A KTO POUŽ9VA HORNET NA RATICOVÚ ZVER JE TIEŽ PYTLIAK . Kto túto zbraň doporučuje na lov raticovej zveri nabáda svojou nevedomosťou na trestný čin pytliactva . Ty však poznáš pytliaka ktorý lovil všetkú zver hornetom tak podľa trestného zákona by si mal takúto skutočnosť oznámiť orgánom činným v trestnom konaní . Ak ju oznámiť nechceš aspoň to nepublikuj na verejnom servri ! Lebo škodíš iba sám sebe svojou neznalosťou !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 3.7.2013 o 13:53

tak, ako vravíš, edo. diskutovať i niečom, čo nemáme robiť je neseriózne a zavádzajúce, trochu to pripomína navádzanie na vyskúšanie. podstatou je, že sa to nesmie a neriešme to tu, lebo je tu dosť takých, čo to budú skúšať. v týchto veciach je zákon nastavený správne, podľa môjho názoru až priveľmi benevolentne, tak to viac nerozoberajme, je to aj mimo tému. to tu potom môžeme rozoberať aj iné spôsoby lovu, ktoré sú niekedy zrovnateľné, ba dokonca efektívnejšie za určitých podmienok. ale poviem, na čo sa dá ešte hornet použiť: na pernatú, kačice, husi na vode, kormorány.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.7.2013 o 13:43

aplle ak sa niekto domnieva ,že má kúzelného horneta s extremne rýchlovu strelou ok potom nech si položí chronometer zmeria rýchlosť a vypočíta podľa hmotnosti strely dopadovú energiu .Mám taký doma rád poskytnem bezplatne a vyvediem rád každého z omylu . Ak bude nad 1000J na 100m môže loviť srnčiu . V žiadnom prípade inú raticovú zver loviť nemôže ako to má snipko v praxi vyskúšané . Ja však viem že nad 1000J sa dosiahne hodnota približne polovičná ako určuje zákon !!! V kettneri sa uvádza pre hornet dopadová energia na 100m od 380J do 550J pri tom najvýkonnejšom strelive !!! Na hrane zákona balancuje rem 222 samozrejme len pre srnčiu zver kedže na všetkú ostatnú zver treba priemer strely nad 6 mm je už zbytočné sa baviť o kalibroch 5,6!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LESLOV, 3.7.2013 o 13:28

EDU: nikdy som nepisal že ja osobne som horneta použil na odstrel raticovej zveri, písal som že to mám praxou overené, od koho to je nepodstatné, takže neobviňuj ma z niečoho čo nie som. To že som tu napísal zákon a čo je tam spomenuté len pre to že si ma nazval pytliakom čo je nie som a odvolával si na zákon. Toto je diskusia a každého názory a nie vzájomné urážanie, myslel som admin to vyriešil ale ako vidím tak nie, však je to jeho reklama aký ľudia tu chodia a majú zapotrebu tu stále niekoho obviňovať a hádať sa. Píšu sa tu názory a diskutuje sa tu ale práve kôli takým ako si ty EDU ide stránka dole vodou a aj úroveň klesá, to vidíme všetci. Každý máme svoj postoj k veci a názor na danú tému, dá sa slušne a bez urážania druhého o tom diskutovať a nie hneď ho obvinit a urobiť z neho to kým nie je. S tebou EDu sa odmietam baviť nakoľko nevieš vôbec diskutovať ale hneď sa len navážať do druhého a urážať ho. Toľko môj názor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.7.2013 o 13:00

Leslov práve §65 odsek 3 písmeno c by si si mal naštudovať Ty sám . Možno by si tu nepísal sprostosti o tom ,že máš v praxi vyskúšaný hornet na našu všetkú zver . Hornet nesplňa zákonom stanovený limit 1000J ani pre lov srnčej a nepoznám takého nezodpovedného poľovníka ,ktorý by si trúfol nezákonným spôsobom loviť srnčiu zver a ešte sa tým chváliť ako má hronet vyskúšaný na všetkú u nás žijúcu zver . Okrem zveri srnčej treba mať na raticovú zver strelu s väčším priemerom ako 6 mm a silu väčšiu ako 1500J na 100m . Na zver srnčiu silu väčšiu 1000J čo hornet nemá čiže sa jedná o zakázaný spôsob lovu !!! zbraňou ktorú zákon nepovoluje na lovenie všetkej zveri tak ako to máš Ty nezákonne vyskúšané v praxi !!! V časoch pred rokom 2009 hornet v starom zákone nesplnal dlžku nábojnice čiže zase si ho na raticovú zver nemohol zákonne praxou overovať . Hornet bol totiž guľovnička nie guľovnica . Stále však dokola nás chceš presviečať že je pytliactvo hornetom výborná vec !!! Tak ako keď si mal 2 ks vysokej bez plomby ,bez posledneho hryzu strelené bez zalomku streleckého v maskáčoch si sa ešte zvečnil pri takto pohodenej zveri s ktoru bolo zjavne manipulované ! Podľa teba však tiež bolo všetko v poriadku a zase si chrlil oheň a snažil sa nás presviečať ako je to len dobre so zverou bez plomby manipulovať ako je to zákonné a čo tam po makačoch a nejakých zálomkoch a hryzoch . Nuž Ty si proste raz taký poľovník teda ako poľovníka by som ťa račej nenazval !!! Lebo kto manipuluje so zverou bez značky a loví raticovú zver hornetom nie je poľovník ale pytliak !!! Môžeš písať všetkým správcom a adminovi že som ťa za pytliaka označil ba aj trestné oznámenie môžeš podať . Aspoň sa dozvieš kto má pravdu a či sa smie hornetom všetká u nás žijúca zver strielať ako si nám to tu tvrdil že máš v svojej praxi vyskúšané a či je uražka ak nazvem osobu ktorá manipuluje s jelenicou bez plomby pytliakom !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LESLOV, 3.7.2013 o 11:59

EDU: treba si dobre naštudovať nový zákon a potom môžeš tvrdiť niečo čo nie je pravda. §65 odsek 3 písmeno c ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 3.7.2013 o 11:45

Ho22 som mal viac rokov a s ním aj praktické skúsenosti. Viem veľmi dobre, čo dokáže, ale aj čo nedokáže a preto to poviem veľmi tvrdo. Som rád, že zákon vylučuje Ho22 pri love raticovej zveri. P.s- Iná otázka je, či by Ho22 zložíl jeleňa na vzdialenosť 0-30 (40) metrov !!! Áno zložil. Pri PRESNOM zásahu na komoru ( srdce, aorta ). A keď strela zachytí rebro, tak vstrelový otvor a znaky sú zrovnateľné s kalibrom 7x57. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 3.7.2013 o 11:39

no prosím.... ale to nie je o o výklade zákona, ale o hlupákoch, čo niečo také uvedú do oficiálneho materiálu, svedčí to o ich angažovanosti, kompetencii ... ... v tejto súvislosti je aj uvedenie výrazu "povolený kaliber .22 Hornet" hlúposť, lebo sa nejedná o kaliber, ale typ streliva. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 3.7.2013 o 11:28

Čo sa interpretácii zákonov týka je na Slovensku všetko možné !!! Ako dôkaz prikladám citát zo Spravodaja SPK č.1/2013 v ktorom je uverejnený súčasne platný Strelecký poriadok . Citujem aj so štylistickými chybami : "19. Guľové zbrane a strelivo 19.1 Prípustné sú všetky poľovnícke guľovnice,ktoré vyhovujú platnej legislatíve na a podľa zákona o poľovníctve sa môžu používať na odstrel raticovej zveri ..... Najmenší povolený kaliber .22 Hornet . " !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 209 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov