Heming hunting
dnes je štvrtok,  2. máj 2024,  meniny má Žigmund,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:27,  dnes západ slnka: 18:58
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Lovecký nôž - diskusia

autor: off spike
pridané: 29.12.2011 1:23

Páni chcel by som sa poradiť aký poľovnícky nôž používate na poľovačku, v lese . Aké máte skúsenosti a čo by ste odporúčali. Ďakujem

počet zobrazení: 34 059
počet hlasov: 3
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off bullystafford, 25.9.2014 o 20:11

...ak mozem priliat trosku oleja do diskusie tak moj nazor je asi takyto, ze som nemohol este pred rokom pochopit ako moze byt lovecky noz vobec zatvaraci pokial som nevidel znameho doslova "olupat a rozmetat" s wengerom - rangerwood - v dreve cca 9 rocneho jelena a este stale bol schopny ako tak holiť!!!! vtedy som si konecne ako stary somar po rokoch uvedomil ako je potrebne stale rozmyslat kam s ostrim zarezat a hlavne ze hruba sila je zbytocna a clovek aj nie je tak potom unaveny ak rozobera sam....zaroven je super mat zatvarak v ktorom je vyvrhovak - co setrí hlavnú cepel a pilka co rozreze bez enorm. sily akykolvek zamok velkej zveri do minuty. Odvtedy striedam podla nalady browning kodiak 645 FDT - este origo made in Japan - uz sa nevyraba, Wenger Snow 50-kvoli farbe dobre viditelny v noci ked ho smarim niekde do travy, Wenger v parohu 45, Mikov Hunter 230... a Mossberg FDT a mozem zodpovedne pre potesenie dalsich rovnako zmyslajucich lovcov odporucat lebo nic ma v lesnych podmienkach, zime, noci, daždi nezaskocilo. Vsetky noze s pevnou cepelou zatial stoja v skrini. Co sa tyka cistenia nie je to katastrofa...hlavne nespomenut si na noz a to uz hocaky cca o tyzden, noz si zasluzi udrzbu ako podakovanie za svoju pracu. Wengre ci teraz uz vsetko Victorinox-i..su lahke, spratne vzdy bezpecne zatvorene a myslim ze jedny z najkvalitnejsich komercne hromadne vyrabanych nozov PS: ohnut pilku na švajciarskom nozi je fakt sila, resp. to mohla byt ta najmensia vreckova rada alebo ja uz potom neviem

dať hlas príspevku | počet hlasov: 54

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-120 z 457 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off BLEIKER, 15.12.2014 o 21:00

Leslov-s tým sa nedá nič iné len súhlasit,ten Edge je velmi slušná kvalita za rozumnú cenu.Ja mám ako pracovný nož aj MORU v nerezi,nedrží tak ostrie ako pri uhlíkovej oceli,ale po nabrúsení na ocielke od Solingenu je to uplne v pohode. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LESLOV, 15.12.2014 o 17:37

Ja mam ako univerzalny noz Wenger, a specialne na lov hlavne na dranie a spracovanie pouzivam Outdoor Edge. Zatial som velmi spokojny co sa tyka kvality a spolahlivosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 15.12.2014 o 14:26

MackoPu-nože nam to tu trošku rozmen na drobne,ta kombinacia fyzika-nožik-chrbtica -zamok u toho jelena zaujíma aj mna.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MackoPu, 15.12.2014 o 13:44

na hrudník treba trošku sily, to je pravda. Na zámok treba použiť fyziku a ide to tiež ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off urssus, 15.12.2014 o 13:16

Poradil by si mi ako sa da rozobrat dospely jelen iba za pouzitia nozika? Myslim zamok a hrudnik. Dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jumin, 15.12.2014 o 11:08

vôbec nezaleži či je ten nôž otvaraci alebo pevny,ale či je ostri,či si ho vieš udržat ostri a hlavne na zručnosti a nepotrebujem k tomu pilky ,všetko sa da rozobrať ostrim nožom a všetko ostatne je iba vec vkusu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off BLEIKER, 11.12.2014 o 11:29

Pali 74-nemam nič proti pevnej čepeli a zatvaracej pílke,ale od pevnej čepele a zatvaracieho paraku ta v dobrom vystríham,určite si domyslíš prečo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off pali74, 11.12.2014 o 9:27

Úprimne neprečítal som celú diskusiu možno kdesi medzi príspevkami je odpoveď na moju otázku. Mám predstavu o noži : pevná hlavná čepeľ a k tomu zatváracia pílka prípadne ešte čepeľ na rozpáranie brušnej dutiny. Jediné čo som videl v takomto prevedení je nôž od MIKOV konkrétne s označením 369-NP-3. Cena je niekde od 150 EUR. Máte s ním niekto skúsenosti? Prípadne existuje k nemu alternatíva sériová od iného výrobcu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie VICTORINOX kontra WENGER (autor: fridomf).

off soson, 5.10.2014 o 10:46

Ale tak ked niekto ma radost z toho že po vyvrhnuti pucuje aj vyvrtku na vino co k tomu dodat :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

Príspevok presunutý z diskusie VICTORINOX kontra WENGER (autor: fridomf).

off BLEIKER, 5.10.2014 o 9:13

pepies-jelen a daniel na odranie je predsa len rozdiel.U mladých kusov využívam pri draní za použitia rukavíc prstovú techniku-hánky,pomocou ktorej stiahnem polovicu deky uplne v pohode.Takže na to dranie by som si ten nožík vedel predstavit,ale otvorenie zámku už určite nie a oddelenie krku detto.Osobne sekerku nepoužívam-netvrdím,že je to zlé,ale úlomky kostí sú potom niekedy aj tam,kde nemusia byt.Preferujem masiarsku pílku.Takže netvrdím ,že sa s tým nedá rozoberat a drat,len stále mi to pripadá ako íst so savažkou na jelena v ruji. bullystafford-aký specifický materiál má Wenger,príp.tvar čepele,že nahradí plnehodnotne klasický napr.pevný lovecký nož -napr.stahovák s párákom?Načo milionkrat brusit nožíček,ked to možem urobit nožom na to určeným pri dvoch -troch prebrúseniach. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie VICTORINOX kontra WENGER (autor: fridomf).

off bullystafford, 4.10.2014 o 21:15

to urrssus....bože jak ta neurazit a nedehonestovat toto forum aby si to pochopil...do mat** kur** p*ci, nerozumies ze nejde o konstrukcne prvky ale material??? prip. tvar cepele? Ta ked rozrabka je podla teba az tak "specificka" robota co si zasluzi "zodpovedajuci" nastroj tak som dnes nemal s nozom z tesca rozrabat na zbijacke svinu ci co? Doma za svetla v teple si ho prebrusim milion X... vzdavam sa vyhral si, nech je po Tvojom, z mojej strany uz nemam co dodat a ospravedlnujem sa čitajucim tuto sekciu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

Príspevok presunutý z diskusie VICTORINOX kontra WENGER (autor: fridomf).

off pepies, 4.10.2014 o 11:19

Páni rado sa stalo fak szalontai robí perfektné nože môžu to potvrdiť viacero spokojných užívateľov z tejto stránky. Samozrejme dobre je si nôž pred kúpou vyskúšať viacero kamarátom s väčšou rukou úplne nesedel ale keď som ukázal jeho nože viacerým slovenským nožiarom mi potvrdili kvalitu ale nechapali ako ich môže za takú cenu robiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie VICTORINOX kontra WENGER (autor: fridomf).

off urssus, 4.10.2014 o 8:31

Hmm...ak si vzdy preferoval ucelnost pred vizazou tak potom nechapem, preco chces rozoberat uloveny kus zatvaracim nozikom. Prijde mi to dost neucelne, lopotit sa uzkou, kratkou cepelou z tenkeho "plechu" ked mozes pouzit pevny noz urceny na tuto robotu. Zatvaraci noz povazujem ja za taky multifunkcny nastroj - nakrajat spekacky, ostruhat papek na razen pre ten spekacik. Vyvrhovanie a rozrabka uloveneho kusa je dost specificka robota a zasluzi si zodpovedajuci nastroj. Zatvaraci noz posluzi v nudzi, ale nevidim dovod pouzivat ho v bezne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

Príspevok presunutý z diskusie VICTORINOX kontra WENGER (autor: fridomf).

off bullystafford, 3.10.2014 o 12:47

urssus - zatvaraky nerobi...cenu navysuje vacsinou gravirazou? ci čo...vzdy som preferoval učelnost pred vizazou. Takze neviem preco si sa "montoval" do tejto debaty - prakt. vyuzitie vs. cena, t. j. rucne robeny pevny noz a hromadne robeny wenger za cca 70eur. ......mohli sme si toto natahovanie odpustit. tibor112: neviem v com ta tato diskusia pre kupu wengra mohla pribrzdit, za 100evri kupis este niekde Browninga kodiak 600 origo Japan - ale nema image typicky loveckeho noza s parohovinou skor pre lovca modernejsieho razenia...napada ma tak napr. Mikov hunter 230 (matroš 440)ale cena od 180 - 220evri - je to masivny velky zatvarak s cepelou 11,5cm - ten jelena rozhadze aj olupe aj ked sa mi to pred tyzdnom podarilo v pohode komplet s tym Kodiakom 600 FDT. Pepies dik - fakt dobra stranka...ale pockam si asi na dalsiu fehowu a omakam na mieste. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie VICTORINOX kontra WENGER (autor: fridomf).

off stefa, 3.10.2014 o 8:36

off pepies, 2.10.2014 o 12:08, naozaj veľmi zaujímavé ceny a na stránke vyzerajú tie nože dobre. Len pre porovnanie, mám od Laskyho damškovú dýku ktorá ma vtedy v prepočte z SKK vyšla na 650 €. Pravda je to unikátny výrobok so striebrom a podobnými umeleckými čačičkami. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie VICTORINOX kontra WENGER (autor: fridomf).

off urssus, 3.10.2014 o 8:24

Nie, noz mi pan noziar nerobil nijak vyhodne. Nasiel som si na internete jeho kontakt, poslal mu mail s poziadavkou na cenovu ponuku, nasledne sme sa dohodli na prevedeni. Noz mam uz dva roky, uviedol som cenu, ktoru som platil vtedy. Odvtedy som bol u noziara dva krat, aby mi nabrusil noz a obnovil povrchovu upravu rucky. Bolo to na pockanie a zadarmo. Nechcem robit daku reklamu, nie je to moj kamarat, len som spokojny so sluzbami. Material na rucke samozrejme nema vplyv na funkcnost, len na estetiku, mozes si dat aky sa ti paci. Pan ma stranku: romanprivrel.com. Cislo tam je aktualne, stranka ako taka uz menej... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie VICTORINOX kontra WENGER (autor: fridomf).

off tibor112, 2.10.2014 o 20:42

...aj ja vlastním jeden z týchto nožov-Victorinox,chcel som si prikúpiť Wengera,no táto diskusia ma od kúpi pribrzdila.Nechcem zakladať podobnú diskusiu,ale chcel by som dobrý zatvarací nôž s pilkou,parákom a neakým otvarákom,príp.vývrtkou do cca 100€.Ak takýto nôž vlastníte okrem tu spomýnaných(VICTORINOX,WENGER)poprosím Vás o vaše názory, skúsenosti,rady ohľadne ostria, kvality prevedenia a pod. Vopred za príspevky ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie VICTORINOX kontra WENGER (autor: fridomf).

off premvadasz, 2.10.2014 o 19:17

Riso v pohode uz som si kupil zeleny:)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie VICTORINOX kontra WENGER (autor: fridomf).

off pepies, 2.10.2014 o 12:08

Bulistaford ja mam nože od maximálna spokojnosť a super ceny za ktore asi na slovensku podobny nož nekupis.Dodacie lehoty cca 2-3 tyzdne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie VICTORINOX kontra WENGER (autor: fridomf).

off bullystafford, 2.10.2014 o 11:30

pripajam sa k Namreh-ovi...posli mi prosim odkaz na toho noziara lebo ak to je pravda z coho ti postavil nôž tak by som si rad pozrel jeho pracu resp. si s istotou za taku cenu nieco objednal. Potom ti budem aj nakoniec uprimne vdačný za taky kontakt (len prosim mi teraz neodpis ze ti to spravil ako dobremu znamemu....alebo pridaj aspon foto toho noza) Aj ked si myslim ze cocobollo a koren eucalypta ma na ucelnost fakt vplyv. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie VICTORINOX kontra WENGER (autor: fridomf).

off namreh, 1.10.2014 o 21:40

ursus nedal by si mi kontakt na toho nožiara.Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie VICTORINOX kontra WENGER (autor: fridomf).

off Leon, 1.10.2014 o 21:40

pepies u nás se říká když máš v rukách nasráno tak už nic nepomůže :-))) a jestli někdo ohnul pilku na wengeru tak to bude pořádná hromada :-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

Príspevok presunutý z diskusie VICTORINOX kontra WENGER (autor: fridomf).

off pandur1, 1.10.2014 o 21:30

Karči ja viem že to nie je on ale čevrený :-) je na sklade len tenro WENGER/5/670-Rangergrip ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie VICTORINOX kontra WENGER (autor: fridomf).

off urssus, 1.10.2014 o 20:42

Bleiker: jediny jelen, ktory sa s takym naradim dobre rozobera, je upytlaceny jelen. Ten strach ze ta chytia dava tomu nozu grady :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie VICTORINOX kontra WENGER (autor: fridomf).

off urssus, 1.10.2014 o 20:40

bullystafford: Takze, nevyznam sa v cenach nozikov predavanych v obchodoch. Je to preto, lebo ked si nieco kupim, ocakavam od danej veci ze bude plnit ucel na co som ju kupil, ze daco vydrzi a ze bude primerane vyzerat. Noze typu wenger nesplnaju ani jednu podmienku. Vravis, ze stoja cca. 70-80€. Ja som si za 150€ nechal vyrobiť na mieru noz u noziara - material cepele rwl 340, zakalena na 60-61 hrc, crienka damaskova nerezova ocel, rukovat z dreva cocobolo a koren eukalyptu. K tomu pilka na kosti, rucne robena z tych istych materialov ako noz a kozene puzdro. Ako bonus mam dozivotny servis k nozu - brusenie, opravy rucky a pod. Ano, takyto noz je dva krat drahsi ako wenger, ale uzitkovu aj esteticku hodnotu ma niekde inde. Prvy polovnicky noz som mal aj ja wenger, pouzival som ho intenzivne a spetne mozem povedat, ze sa da pouzit, ale nie je to nic moc. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie VICTORINOX kontra WENGER (autor: fridomf).

off pepies, 30.9.2014 o 16:53

Ujo Bleiker ja som vcera s týmto nožom odral a vykostil celého daniela a to nebol prvý aj posledný kus na vysekanie rebier som použil sekerku a nožík som pretiahol iba pár krát na ocieľke.Jedine na diviaka na dranie používam noz na to určený od jedneho madarského nožiara inak do zvyčajne rozhadzujem Wengerom aj ked profi masiarske náradie mám stále v aute.Ako tu bolo spomenuté ked mas techniku a vieš kde mas zarezať stači ti aj Wenger. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

Príspevok presunutý z diskusie VICTORINOX kontra WENGER (autor: fridomf).

off Finist, 30.9.2014 o 16:38

odkaz Blaze55 niečo podobné len bez vyvrhováka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie VICTORINOX kontra WENGER (autor: fridomf).

off BLEIKER, 30.9.2014 o 15:53

urssus-asi sú u Vás aj u nás iné jelene,ja nie že si myslím,ja som presvedčený o tom,že žiadneho jelena by s takým náradím nemal šancu rozobrat,to je polovnícka latina toto. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie VICTORINOX kontra WENGER (autor: fridomf).

off premvadasz, 30.9.2014 o 14:56

Dusan ja ho zhanam kvoli tej oranzovej farbe ale asi uz je neskoro :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie VICTORINOX kontra WENGER (autor: fridomf).

off premvadasz, 30.9.2014 o 12:32

capito72, Dakujem ale bohuzial ho nemaju... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie VICTORINOX kontra WENGER (autor: fridomf).

off capito72, 30.9.2014 o 6:45

pre premvadasz. Skús zoma polovníctvo. Nový obchod. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie VICTORINOX kontra WENGER (autor: fridomf).

off pandur1, 28.9.2014 o 14:34

Karči pozriem sa či ešte je nejaký podpultový :-)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie VICTORINOX kontra WENGER (autor: fridomf).

off premvadasz, 28.9.2014 o 14:32

wenger-realtree-blaze-57/ poradte prosim kde este dostat tento nozik (slovensko, cesko , madarsko)zhanam ho uz par tyzdnov ale zatial sa mi nedari nakolko ho uz nevyrabaju. Dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie VICTORINOX kontra WENGER (autor: fridomf).

off bullystafford, 28.9.2014 o 14:10

urssus či jak sa to pise...wengre nepredavam ani ine noze, noziar nie som takze mam u riti ci veris ci nie. Ak rezes kristakražom po kosti aby si odrezal len nohy tak ti nevydrzi do konca rozrabky ziaden nož, add2: si daj spravit noziarovi zatvarak co da nieco ine ako napr. 440...trebarz rwl 34...ta si priprav aspon min. 300evri a ti garantujem ze pilku budes mat z vymontovaneho wengera, lebo sa im neoplati znicit 2 pilniky a venovat tomu čas. Takže cena je podla teba obdobna???? (wenger 70-80eur) Teraz mam od Sedlčanskeho v Elmaxe noz a vydrzi trosku dlhsie len preto ze ma tvar cepele na stahovanie siroky a nie kvoli elmaxu.....nie "rovny" ako wenger . Opakujem: wenger alias victorinox je jeden z najkvalitnejsich KOMERCNE HROMADNE vyrabanych nozov. Potom musis priznat ze rozrabka je o technike polovnika a nie az tak o materiale. Ved ohnut pilu na nozi znamena fakt hruby pristup ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

Príspevok presunutý z diskusie VICTORINOX kontra WENGER (autor: fridomf).

off borza222, 28.9.2014 o 13:29

Nemôžem si pomôct ale podla mojich skúseností drží Victorinox lepšie ostrie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie VICTORINOX kontra WENGER (autor: fridomf).

off urssus, 28.9.2014 o 12:26

Rozobrat jelena s wengerom - zatvaracim tak, aby ten noz potom holil som nevidel. A neuverim, kym neuvidim. Skor sa stretavam s polovnikmi, ktori potrebuju svoje wengery prebehnut po oslicke aj ked len stahuju srnca. Nemam nic proti tym nozom, sam jeden mam a pouzival som ho. Je to kompaktny noz a ak ho clovek nepotrebuje casto tak postacuje. Urcite by som ho vsak nechvalil ako vynikajuci noz. Ak chce niekto kvalitny noz, hoc aj zatvaraci, tak si ho necha urobit na mieru noziarovi. Cenovo to nie je az taky velky rozdiel ako v kvalite. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie VICTORINOX kontra WENGER (autor: fridomf).

off bullystafford, 25.9.2014 o 20:11

...ak mozem priliat trosku oleja do diskusie tak moj nazor je asi takyto, ze som nemohol este pred rokom pochopit ako moze byt lovecky noz vobec zatvaraci pokial som nevidel znameho doslova "olupat a rozmetat" s wengerom - rangerwood - v dreve cca 9 rocneho jelena a este stale bol schopny ako tak holiť!!!! vtedy som si konecne ako stary somar po rokoch uvedomil ako je potrebne stale rozmyslat kam s ostrim zarezat a hlavne ze hruba sila je zbytocna a clovek aj nie je tak potom unaveny ak rozobera sam....zaroven je super mat zatvarak v ktorom je vyvrhovak - co setrí hlavnú cepel a pilka co rozreze bez enorm. sily akykolvek zamok velkej zveri do minuty. Odvtedy striedam podla nalady browning kodiak 645 FDT - este origo made in Japan - uz sa nevyraba, Wenger Snow 50-kvoli farbe dobre viditelny v noci ked ho smarim niekde do travy, Wenger v parohu 45, Mikov Hunter 230... a Mossberg FDT a mozem zodpovedne pre potesenie dalsich rovnako zmyslajucich lovcov odporucat lebo nic ma v lesnych podmienkach, zime, noci, daždi nezaskocilo. Vsetky noze s pevnou cepelou zatial stoja v skrini. Co sa tyka cistenia nie je to katastrofa...hlavne nespomenut si na noz a to uz hocaky cca o tyzden, noz si zasluzi udrzbu ako podakovanie za svoju pracu. Wengre ci teraz uz vsetko Victorinox-i..su lahke, spratne vzdy bezpecne zatvorene a myslim ze jedny z najkvalitnejsich komercne hromadne vyrabanych nozov PS: ohnut pilku na švajciarskom nozi je fakt sila, resp. to mohla byt ta najmensia vreckova rada alebo ja uz potom neviem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 54

Príspevok presunutý z diskusie Gerber Bear Gryllls (autor: tomas123).

off serax, 27.4.2014 o 11:59

ja mám a používam nože Helle kupované v obchode a som max spokojný :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Gerber Bear Gryllls (autor: tomas123).

off urssus, 27.4.2014 o 9:40

Ako tu chlapi mudro spominali, ak chces dat 100€ za noz tak je vyslovena hlupost kupovat nieco v obchode. Za 100€ ti dobrý nožiar spraví noz presne podla tvojej chuti - rukovet z uslachtileho dreva, mozes si vybrat material cepele a kvalitne kozene puzdro. Niektory ponukaju aj dozivotny servis - brusenie a pod. Ja som za moj dal 130€ a je to veru ina kava ako to co kupis v polovnictve. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Gerber Bear Gryllls (autor: tomas123).

off agbar, 27.4.2014 o 2:59

Aj ked tie noze v zadani temy su mimo polovnictva, ak to niekto rad..... uplne staci victorinox alebo wenger no teraz vyskusam F - PHK . Okrem hlasov ze ..... Mam nozik za asi 3 ecok od cinanov a lanstiaka s nim zrobim celeho, tak uz neviem co je vlastne znacka? Ci som mimo??? A este k bruseniu: z lidl- som kupil diamantove brusky, sada 3- ks brusnych dajme tomu platov a s tym nabrusim sekeru, macetu a nozik, ktory ked pretiahnem na kozenom opasku, tak holenie zarucene. No ich zivotnost tak asi 2 roky ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-120 z 457 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov