Heming hunting
dnes je piatok,  17. máj 2024,  meniny má Gizela,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:06,  dnes západ slnka: 19:19
Kniha návštev revíru - online manažér revíru

Lovecký nôž - diskusia

autor: off spike
pridané: 29.12.2011 1:23

Páni chcel by som sa poradiť aký poľovnícky nôž používate na poľovačku, v lese . Aké máte skúsenosti a čo by ste odporúčali. Ďakujem

počet zobrazení: 34 151
počet hlasov: 3
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off bullystafford, 25.9.2014 o 20:11

...ak mozem priliat trosku oleja do diskusie tak moj nazor je asi takyto, ze som nemohol este pred rokom pochopit ako moze byt lovecky noz vobec zatvaraci pokial som nevidel znameho doslova "olupat a rozmetat" s wengerom - rangerwood - v dreve cca 9 rocneho jelena a este stale bol schopny ako tak holiť!!!! vtedy som si konecne ako stary somar po rokoch uvedomil ako je potrebne stale rozmyslat kam s ostrim zarezat a hlavne ze hruba sila je zbytocna a clovek aj nie je tak potom unaveny ak rozobera sam....zaroven je super mat zatvarak v ktorom je vyvrhovak - co setrí hlavnú cepel a pilka co rozreze bez enorm. sily akykolvek zamok velkej zveri do minuty. Odvtedy striedam podla nalady browning kodiak 645 FDT - este origo made in Japan - uz sa nevyraba, Wenger Snow 50-kvoli farbe dobre viditelny v noci ked ho smarim niekde do travy, Wenger v parohu 45, Mikov Hunter 230... a Mossberg FDT a mozem zodpovedne pre potesenie dalsich rovnako zmyslajucich lovcov odporucat lebo nic ma v lesnych podmienkach, zime, noci, daždi nezaskocilo. Vsetky noze s pevnou cepelou zatial stoja v skrini. Co sa tyka cistenia nie je to katastrofa...hlavne nespomenut si na noz a to uz hocaky cca o tyzden, noz si zasluzi udrzbu ako podakovanie za svoju pracu. Wengre ci teraz uz vsetko Victorinox-i..su lahke, spratne vzdy bezpecne zatvorene a myslim ze jedny z najkvalitnejsich komercne hromadne vyrabanych nozov PS: ohnut pilku na švajciarskom nozi je fakt sila, resp. to mohla byt ta najmensia vreckova rada alebo ja uz potom neviem

dať hlas príspevku | počet hlasov: 54

komentáre

zoradiť
zobrazené 121-160 z 457 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

Príspevok presunutý z diskusie Gerber Bear Gryllls (autor: tomas123).

off hyperon, 27.4.2014 o 0:44

pandur1: bolo to sice na inej stranke (neviem uz ktorej), ale za takmer taku istu cenu, takze tak :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Gerber Bear Gryllls (autor: tomas123).

off horar1992, 26.4.2014 o 23:56

tomas123 idu ta vysadit do džungle na dva tyždne bez jedla a len s nožikom? :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Gerber Bear Gryllls (autor: tomas123).

off riso2504, 26.4.2014 o 22:31

Tie nože čo tu dal link jozef tak mal som ich osobne v ruke a velmi dobre spracované, ostré jak britva. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Gerber Bear Gryllls (autor: tomas123).

Príspevok presunutý z diskusie Gerber Bear Gryllls (autor: tomas123).

off jozef, 26.4.2014 o 22:04

Ludia myslíte si že nôž z orig. stránky čo stojí príklad sto eur je ten čo na nejakej stránka chinamade a stojí 15e je to isté ? Ako príklad uvediem tento super pracovný nožík odkaz jeho napodobeninu nájdete na bazoši za 15eur tak preto som hned chlapcovi písal ked ide kupovať kktinu za sto eur nech pohladá nožiara v okolí a za stovku mu spraví nôž že sa aj pototo...napíšem známemu o ten link na toho nožiara... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Gerber Bear Gryllls (autor: tomas123).

on Mysho22, 26.4.2014 o 20:53

Stačí troška pohľadať a nájdeš aj lacnejšie: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Gerber Bear Gryllls (autor: tomas123).

off army9, 26.4.2014 o 19:43

A čo tento odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Gerber Bear Gryllls (autor: tomas123).

off tomas123, 26.4.2014 o 18:13

V Grube je drahší na tej stranke stoji 60€ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Gerber Bear Gryllls (autor: tomas123).

off pandur1, 26.4.2014 o 17:45

odkaz žeby tu? :-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Gerber Bear Gryllls (autor: tomas123).

off hyperon, 26.4.2014 o 17:35

mne sa tiez celkom paci, ale kdesi som tie noze videl o dost lacnejsie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Gerber Bear Gryllls (autor: tomas123).

off jozef, 26.4.2014 o 17:17

Záleži na čo to potrebuješ za sto eur sa dá nájsť aj niečo iné,, chlapi tu dávali odkaz na jednéno nožiara u susedov dole..pobehaj témy určite nájdeš... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Kde sa dajú kúpiť cepele na výrobu nožov (autor: jofo84).

off MG42, 28.2.2014 o 20:26

Pozri odkaz. Vyhni sa čepeliam na pohľad čiernym. Sú uhlíkove. S menšou prímesou uhlíka len zošednú. Stačí rezať napr. ovocie. Budeš s tým mať problém. Zhrdzavie aj v púzdre, po tom čo príde do kontaktu napr. so snehom. Mám skúsenosť s viacerými, ktoré som nakúpil omylom. Nerežú. Neviem ich nabrúsiť. A hrdzavý po brúsení ostane aj brusný kameň. Nieje mi jasné prečo ich vyrábajú, keď klasické nerezové nemajú chybu. Všetky ostatné severské nože slúžia super. Treba si len správne vybrať.Máme ich cez dvadsať. Sendvičova čepeľ modelu Helle Harding ešte nebola vyskúšana. Váľa sa tam nepoužitý. Tak neviem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Tvrdosť ocele nožov (autor: petokk).

off druharodina, 23.2.2014 o 13:00

My predavame noze Mora, je to Svedska ocel s čepelou, ktora bola za studena valcovana zo specialnej ocele Sandvik 12C27. Tvrdost 58HRC - nerezova čepel, 60HRC - karbonova čepel. Carbon vydrzi dlhsie ostrie, ale zas pouzivat carbon na pracu s masom je nie velmi hygienicke. S nerezovkou sa podari troch diviakov zlupat bez ostrenia. Ak je velmi vysoka tvrdost je snim problem v zime, alebo ak je ladova voda pri umyti ....hrozi stiepenie a vylomenie ak seknete o kost. POMOCKA: 40-45 HRC – sekery, dláta... 52-56 HRC – bežný kuchynský oceľový nôž 55-62 HRC – kvalitná čepeľ noža 59-61 HRC – veľmi kvalitný kuchynský oceľový nôž 65-67 HRC – veľmi kvalitné japonské oceľové čepele 66 HRC – čepele spracúvané práškovou metalurgiou ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Kde sa dajú kúpiť cepele na výrobu nožov (autor: jofo84).

Príspevok presunutý z diskusie Kde sa dajú kúpiť cepele na výrobu nožov (autor: jofo84).

Príspevok presunutý z diskusie Kde sa dajú kúpiť cepele na výrobu nožov (autor: jofo84).

off peters, 15.2.2014 o 11:20

Google Jatagan.eu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký oštěp a lovecký tesák (autor: AREV).

off peeterko, 21.12.2013 o 16:41

hyperon tiez som toho isteho nazoru, ved som to tu aj pisal, len akosi niektori pani tu prekrutili celu temu niekam inam. Niekam inam do zovseobecnenia, len aby silou mocou tvrdili opak toho co ja. Preto som napisal otazku ako som ju napisal. Ale nikto nenapise ani odpoved za podmienok, ktore spominam ja, ale ani za inych, mozno akych myslel zakladatel temy. Takze o com je tato diskusia. Len o obuvani sa do mna, ze som si dovolil napisat, ze je niekedy bezpecnejsie dostrelit kus z tesnej blizkosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký oštěp a lovecký tesák (autor: AREV).

off jozef, 21.12.2013 o 9:29

hyperon další človek čo má rozum nikdy to nerobil ale neodsudzuje to!!A peterko neviem čo tu riešiš dohladavku jeleňa...či na nahánkach u vás strielate aj trofejovú?Lebo zakladatel diskusie definoval pri akej priležitosti sa používa záraz a chcel na to názor...čiže len pri diviakoch..Zas som nedodržal slovo a zapojil sa do diskusie... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký oštěp a lovecký tesák (autor: AREV).

off hyperon, 21.12.2013 o 9:17

peeterko, myslim ze si teraz trochu zle postavil otazku. nazor na to, ci usmrtit postrelene zviera nozom, alebo kopiou je kazdeho vec. nejde tu o presviedcanie niekoho ze je to dobra alebo zla volba. nazivo som to videl iba raz, ale poviem ti, za podmienok ako to ten clovek spravil by som do toho nesiel ani keby mi zaplatili. pri diviakovi boli traja psy co do neho dobiedzali a hlasili, a ten clovek pristupil k diviakovi, kolenom pridrzal a bodol. ked som pozeral na youtube videa z krajin kde sa takto bezne lovi, tak tam to zviera drzi cela skupina psov tak, ze to zviera sa takmer nezmoze na to, aby sa postavilo a nieco podniklo - tudis mi to pride v takom pripade bezpecnejsie. ale povedzme si otvorene, ci psy u nas su na takyto lov trenovane... dalsia vec je pouzitie tych bodnych zbrani. myslim ze pokial clovek vie ako na to, je to pre tu zver rovnako rychla smrt ako pri dostreleni. to, ze takyto sposob lovu je mozno pre niekoho prezitok z doby kamennej, je vec nazoru. ja osobne v tom nevidim nic zle, aj ked osobne by som to asi neurobil. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký oštěp a lovecký tesák (autor: AREV).

off peeterko, 21.12.2013 o 8:29

pani, ja som svoj nazor na tuto vec napisal a aj vysvetlil. okrem pohorsovania sa, posmeskov a takmer vyhrazok som vsak stale neprecital ziadny vecny argument, ze v com je bodnutie ostepom ci dykou oproti dostrelovaniu praktickejsie a bezpecnejsie. A skuste to prosim zovseobecnit na pouzitie pri kazdom druhu zveri. Mozno nakoniec aj ja pridem na to, ze je lepsie chodit po mladinach s dvojmetrovou kopiou a dohladavat jelena s farbiarom a sekerkou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký oštěp a lovecký tesák (autor: AREV).

off vlciaskala, 20.12.2013 o 20:59

peeterko strelit si gulovnicou pod nohy je super bespecne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký oštěp a lovecký tesák (autor: AREV).

off cita, 20.12.2013 o 18:33

Já tu fakt asi nějakou fotku přidám...:) To to zase schytám...:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký oštěp a lovecký tesák (autor: AREV).

off sniper7x57, 20.12.2013 o 18:11

mi pouzivame toto : odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký oštěp a lovecký tesák (autor: AREV).

off 357AS, 20.12.2013 o 17:38

Dostrelovat môže každý,úspešný záraz môže dat len "profík"inak môže záraz dostat on od diviaka a skončit s rozpáranou ritou.Kto má záujem v Španielsku alebo Austrálii ho to naučia.Kto na to nemá nech rozstriela prasa na maderu a možno trafí aj nejakého kopova pomimo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký oštěp a lovecký tesák (autor: AREV).

off peeterko, 20.12.2013 o 11:07

Jozef nikdy so)m to neskusal co ani nepopieram. Len vysvetlujem preco to z mojho pohladu nie je bezpecne ani prakticke. O tom je predsa diskusia. A a fakt sa necitim byt youtuberom, za to ze nekilujem prasata v lese nozom ;) Spolocnych polovaciek, pohonov, dohladavok a doprovodov mam vsak za sebou uz viac nez dost. Ale to je nepodstatne. Taky ako Leon si kvoli obhajobe svojich nazorov aj tak vymyslia vzdy svoju rozpravku, do ktorej chcu za hlavnych hrdinov obsadzovat inych. Ja o to zaujem vsak nemam... ; ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký oštěp a lovecký tesák (autor: AREV).

off Leon, 20.12.2013 o 10:07

Jozef už jsem to psal o pár řádků níže že to nemá cenu když o tom začne blábolit někdo kdo prase na kontakt nikdy neměl :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký oštěp a lovecký tesák (autor: AREV).

off jozef, 20.12.2013 o 9:49

peterko ako youtuber mi pripadáš ty ked si myslíš že záraz je problém vykonať pre tvrdšiu kožu diviačej zveri :) Ide to jak do masla..ale končím túto diskusiu.ZDAR! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký oštěp a lovecký tesák (autor: AREV).

off peeterko, 20.12.2013 o 9:17

milujem diskusie s teoretikmi, co poluju hlavne na youtube :) Je fakt zazitok, citat ake emocie vo vas prebudia veci neznale a nevidene :D A ked dojdu argumenty, tak nastupi ad homminem.... Jozef - ostepom ani bodakom len tak lahko zrejme neprepichnes hruby pancier, ci kozu diviaka, ktory sa este aj kyve, hadze. A ked trafis kost, tak sa ti ta cepel moze este aj zosmyknut, vyskocit a zranenie je na svete. Ak prilozis hlaven kratkej ci dlhej zbrane tesne za ucho a pockas, kym su prave psy dalej, tak mas istotu, ze ked pustis ranu, ta ide na to jedine miesto. A ten vystrel trva neporovnatelne kratsie ako bodnutie. Neviem co na tom treba tak vysvetlovat. Ak psy odskocia na sekundu dalej, to ti staci na vystrel. Na bezpecne bodnutie nie. Len sa netreba bat ist k tej zveri, ako to mnohokrat vidno u niektorych panov co sa snazia dostrelovat spoza stromu na 5 metrov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký oštěp a lovecký tesák (autor: AREV).

off Leon, 19.12.2013 o 23:21

tak to by jsi jel hoodně daleko kdyby ti na kopí naběhl jenom lončák :D tohle je dobrý a bezpečný pouze když smečka drží prase a nedá se střílet i když teda dá ale to udělá jedině ten co si neváží psích parťáků ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký oštěp a lovecký tesák (autor: AREV).

off spishunter, 19.12.2013 o 23:17

V starších dobách sa pomocou psov diviak nahnal priamo na oštep, ževraj diviak zhasol rychlo, vzhľadom na to že zásah diviakovi spôsobil ťažké poranenie v hrudnej dutine, aaaale toto by si uź vyžadovalo trocha väčšiu dávku odvahy... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký oštěp a lovecký tesák (autor: AREV).

off Leon, 19.12.2013 o 23:13

ano Jozef tady je to přímo od blasera odkaz odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký oštěp a lovecký tesák (autor: AREV).

off stefa, 19.12.2013 o 22:50

Podľa mňa to nie je zakázaný spôsob lovu, lebo to už ani nie je lov, ale "dostrel" pomocou loveckého tesáka. Uvediem nedávnu zlú skúsenosť, našťastie s dobrým koncom. Pri dotláčaní pohonu sa pred nami v jednej hlbokej strži zúrivo ozývali psy z jedného miesta. Bolo nám jasné, že držia postrieľaného diviaka, ktorý sa vracal od línie strelcov. Dohodli sme sa preto, že dvaja skúsený vodiči pôjdeme k nemu a pokúsime sa ho dostreliť. Ja som po úraze nohy, tak som si tesák ani nebral. Diviačica to bolá statná, cca 110-120kg, strž hlboká so strmými brehmi a asi 8 -9 rozvášnených psov sa doslova vešalo na statočne sa brániacu diviačicu. Bolo evidentné, že diviačici dochádza, a kamarát s dorážaním s tesákom skúsenosti nemal, preto rozumne sa k nej ani netlačil a zbytočne neriskoval, takže sme špekulovali ako divičicu konečne dostreliť. V tom sponad našich hláv zahučala rana a neskúsený začiatočník, ktorý mimochodom ani nevieme kde sa tam vzal, s víťazoslávnym "A JE TO !!!" prebil svoju guľovnicu. Akoby zázrakom ani psom a ani nám dvom sa nič nestalo. A moja otázka: Čo je správnejšie, použiť tesák, alebo dostrel. Hneď si aj odpoviem – jednoznačne tesák. Samozrejme nie tak, ako to tu niekto spomínal, že pri jednom psíkovi a s ručným nožíkom riskovať pri stokilovom kancovi !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký oštěp a lovecký tesák (autor: AREV).

off vlciaskala, 19.12.2013 o 20:56

peeterko ty to mas riadne pomilene keby som ta videl dostrelovat tak ako to opysujes tak ti ruky polamem a ver tomu ze by som nebol sam ked sa bojis diviaka tak sed doma alebo chod na stand ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký oštěp a lovecký tesák (autor: AREV).

off jozef, 19.12.2013 o 20:28

peeterko prepáč ale nechápem..nôž/oštep citujem: ´´Ja by som sa tam medzi psami nozom ani ostepom neodvazil fidlikat.´´ Ale prikladať zbraň ku diviakovi kde sú psi na to sa kde berie odvaha? Leon asi myslíš toto odkaz ale je viac dielov.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký oštěp a lovecký tesák (autor: AREV).

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký oštěp a lovecký tesák (autor: AREV).

off Leon, 19.12.2013 o 18:24

tak to chce do leče pampers a nebo zůstat doma a jestli to večer najdu tak sem dám informační video od blasera jak velký je nebezpećný prostor za zvěří na ktero se střílí ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký oštěp a lovecký tesák (autor: AREV).

off peeterko, 19.12.2013 o 17:43

balanda - neviem co ti je take smiesne. Asi si nikdy nebol v poriadnom pohone a nemusel dostrelovat. Zial obcas sa to inak neda a nie som sam, co to musel uz parkrat tak spravit. Mam na mysli dostrelovanie medzi psami s prilozenou hlavnou. Ak si posedovy a standovy polovnik, tak sa nesmej tym, co na teba zenu so svojimi psami. A ak obcas zajdes aj do pohonu, tak sa zamysli nad tym, ze ako by si to spravil ty v podobnej situacii. Ja by som sa tam medzi psami nozom ani ostepom neodvazil fidlikat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký oštěp a lovecký tesák (autor: AREV).

off jozef, 19.12.2013 o 13:16

Myslíš Martina?Áno je smutné čo sa stalo..ale ešte raz,dajú sa nájsť akcie kde to má úroven a kde ti nebehajú honci zariťou... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký oštěp a lovecký tesák (autor: AREV).

off Leon, 19.12.2013 o 13:11

doba pokročila proto nedávno přišel mladej kluk a dobrýho psa za to mi to nestojí ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Lovecký oštěp a lovecký tesák (autor: AREV).

off balanda, 19.12.2013 o 13:11

Peeterko, riadne si ma pobavil... Evidentne praktik, treba uznať HAHAHA Ďalší s patentom na rozum HAHAHAHA Tymto som s touto temou skončil. A ešte predsa, hoci asi škoda slov, chcem vidieť ako niekto bude odhadzovať foxikov z diviačaťa, asi nohami, a potom strieľať s priloženou hlavňou - idealny spôsob ako vyvajčiť seba alebo psov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

zobrazené 121-160 z 457 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel