Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Lovecký nôž - diskusia

autor: off spike
pridané: 29.12.2011 1:23

Páni chcel by som sa poradiť aký poľovnícky nôž používate na poľovačku, v lese . Aké máte skúsenosti a čo by ste odporúčali. Ďakujem

počet zobrazení: 33 921
počet hlasov: 3
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off bullystafford, 25.9.2014 o 20:11

...ak mozem priliat trosku oleja do diskusie tak moj nazor je asi takyto, ze som nemohol este pred rokom pochopit ako moze byt lovecky noz vobec zatvaraci pokial som nevidel znameho doslova "olupat a rozmetat" s wengerom - rangerwood - v dreve cca 9 rocneho jelena a este stale bol schopny ako tak holiť!!!! vtedy som si konecne ako stary somar po rokoch uvedomil ako je potrebne stale rozmyslat kam s ostrim zarezat a hlavne ze hruba sila je zbytocna a clovek aj nie je tak potom unaveny ak rozobera sam....zaroven je super mat zatvarak v ktorom je vyvrhovak - co setrí hlavnú cepel a pilka co rozreze bez enorm. sily akykolvek zamok velkej zveri do minuty. Odvtedy striedam podla nalady browning kodiak 645 FDT - este origo made in Japan - uz sa nevyraba, Wenger Snow 50-kvoli farbe dobre viditelny v noci ked ho smarim niekde do travy, Wenger v parohu 45, Mikov Hunter 230... a Mossberg FDT a mozem zodpovedne pre potesenie dalsich rovnako zmyslajucich lovcov odporucat lebo nic ma v lesnych podmienkach, zime, noci, daždi nezaskocilo. Vsetky noze s pevnou cepelou zatial stoja v skrini. Co sa tyka cistenia nie je to katastrofa...hlavne nespomenut si na noz a to uz hocaky cca o tyzden, noz si zasluzi udrzbu ako podakovanie za svoju pracu. Wengre ci teraz uz vsetko Victorinox-i..su lahke, spratne vzdy bezpecne zatvorene a myslim ze jedny z najkvalitnejsich komercne hromadne vyrabanych nozov PS: ohnut pilku na švajciarskom nozi je fakt sila, resp. to mohla byt ta najmensia vreckova rada alebo ja uz potom neviem

dať hlas príspevku | počet hlasov: 54

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 457 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off MarekPO, 24.5.2019 o 8:52

Zdravím, kúpil som starší pevný lovecký nôž (Bareš Sedlčany). Nôž je vo výbornom stave, len to púzdro pokulháva (nôž ide veľmi ľahko vytiahnuť, cvok už nedrží, koža vyťahaná, puzdro narezané), bojím sa že ho stratím. Čhcem sa spýtať, či mi viete poradiť, kde by som si vedel dať púzdro za rozumnú cenu vyrobiť. Na nete som našiel hocičo, ale tu bude mať určite niekto skúsenosti s takouto situáciou a dával si vyrábať púzdro na nôž na mieru... Poradíte niekoho/niečo konkrétne? Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off skorpion71, 8.12.2018 o 7:50

Ďakujem za radu.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off shoogo, 7.12.2018 o 22:51

Reakcia na príspevok od marianmach65, 7.12.2018 o 21:44 :
Tiez odporucam lansky, velka spokojnost ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marianmach65, 7.12.2018 o 21:44

Brušnú sadu LANSKY používam 5-6rokov a som max.spokojny.Dovtedy som brúsil nože na plochou kameni ručne,ale ten správny uhol neudržiš a trvá to oveľa dlhsie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off skorpion71, 7.12.2018 o 18:32

Zdravím Vás, potreboval by som poradiť s nejakou dobrou brúskou na nože, s ktorou máte dobré skúsenosti.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 18.1.2018 o 9:24

forgipalo - stačí si porovnať dĺžku nabrúsenej časti u Rangera a Vinoxa Hunter a dostaneš sa na iné čísla ;). Čo sa týka ergonómie a toho ako sadne do ruky je to značne individuálne... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off forgipalo, 15.1.2018 o 20:29

Wictorinox Hunter je síce alternatíva ale je od Rangera o 2 cm kratší a ani v ruke mi tak nesedí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Daniel8, 15.1.2018 o 19:32

Forgipalo: Nôž Victorinox Hunter XT ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off forgipalo, 15.1.2018 o 19:02

jednoznačne odporúčam univerzálne zatváracie nožíky značky Wenger Ranger resp. teraz už Wictorinox. pri dobrej údržbe vás nikdy nesklamú. škoda je len, že firma Wictorinox nevyrába vo veľkosti čepele 10 cm čiže bývalí Ranger modeli určené len pre poľovníkov. momentálne je nemožné zohnať model v ktorom by bola len čepeľ, párak a pílka, prípadne len čepeľ a pílka nakoľko ja som párak ešte nikdy nepoužil...prípadne by tam ešte mohla byť tá vývrtka, ktorú poľovník sem-tam využije. ostatné náradie je v podstate pre poľovníka zbytočné a na nožíku slúži len na zachytávanie nečistôt a krvi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off gonzales, 9.10.2017 o 8:16

lantis,velmi pekne ti dakujem u wengera mi pilka vyhovuje aj drzanie a tvar ok len by to chcelo lepsiu cepel. Rad by som presiel na iny zatvarak s dobrou pilkou a samozrejme cepelou parak nemusi byt este pokukujem po Puma IP olivove crienky nie paroh kvoli cene ak by mi niekdo vedel doporucit dobry a na oko pekny zatvarak budem mu vdacny cenovo asi tak do 150e ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lantis, 8.10.2017 o 20:47

Používam zatvárací nôž Browning BIG GAME asi rok.Estetický vydarený výrobok, avšak držanie v ruke nie je úplne ideálne (sklopené časti noža pri práci trochu tlačia do ruky).Používanie samotného noža a páraka výborné, horšie je to však s pílkou. Jej prevedenie nie je ideálne a práca s ňou nie je dobrá. Ostrenie noža výborné , čepeľ dobre drží ostrie. Celkový dojem však kazí pílka, s ktorou sa mi naozaj nerobí dobre.Používam tiež Wenger ranger50 a u tohoto noža je pílka určite lepšia. Úprimne radšej robím s Wengerom i keď určite nedrží tak dobre ostrie čepele. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off gonzales, 8.10.2017 o 17:12

Priatelia je tu niekto co vlastni zatvaraci nôz Browning big game a vedel by mi v skratke napisat kratku recenciu resp.ako je s nim spokojny momentalne pouzivam wenger ranger50 , od browninga ocakavam ze bude tak o radu vyssie alebo sa mylim? Dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BEBE, 29.7.2017 o 15:34

knivesplus EYEBRAND-KNIVES ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off muska83, 13.4.2017 o 10:11

Fallkniven alebo enzo....pre mna. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Ondrik, 12.4.2017 o 14:24

nekupuj ten Mikov, budeš banovať ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off jagttiger, 12.4.2017 o 12:35

Tiež som na to myslel,možno vezmem ten Victorinox popr.skusim pohľadať ešte niečo podobné... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 12.4.2017 o 10:40

Jagttiger...aby som vysvetlil, že prečo je nepraktický...a keby len nepraktický, ale aj nebezpečný. Iba jeden jediný krát som s ním skúšal pomocou ,,pílky" rozrezať hrudník u vysokej. Keďže sa nedá zavreť jeho čepel, tak pri práci s pílkou, resp. vyvrhovákom smeruje čepel priamo na teba. Stačí, že sa ti šmykne ruka a porežeš sa. Pri rezaní pílkou treba občas použiť trochu sily a veru nemal som dobrý pocit, keď som sa do tej pílky ,,oprel" trochu silnejšie a tá čepel noža mi ,,kukala" rovno proti mne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Ondrik, 12.4.2017 o 10:36

jagttiger. ten Mikov má môj brat vo verzii s parohom. Je to ale totááááááálne nepraktický nôž. NEODPORÚČAM vôbec! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

on pavian, 11.4.2017 o 21:05

Tento Mikov mám, ale len vo vitríne (je to varianta v parohu, na ktorý som vysadený), je to bohužial blato :( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off tanak, 11.4.2017 o 18:00

ked sa ti pači tak treba kupit vyzera dobre mne osobne lepšie pasuju zatvaracie nože na opasku hlavne pre spratnost. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jagttiger, 11.4.2017 o 16:41

Tanak viem ze staci čo má.Victorinox som mal podobný aký si napísal no stratil som ho.Áno je to Mikov,dizajnovo aj prakticky sa mi páči, cena je o dosť vyššia oproti spomínanému preto by ma zaujímala kvalita... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tanak, 11.4.2017 o 15:36

jagttiger ,nemam , ale uplne stači čo ma viac nepotrebuješ mam podobnu zostavu Victorinox. To na fotke je Mikov lovecký nôž ? JA osobne som za Victorinox Hunter XT ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off jagttiger, 11.4.2017 o 15:02

Čo poviete na tento,má ho niekto? Lovecký nôž - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

on pavian, 11.3.2017 o 18:58

ideálne sú tyčkové keramické ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 11.3.2017 o 7:40

stačí kúpiť jednu plochú brúsku na čepel a druhú brúsku tyčkovú špicatú ... niekto používa len jednu tyčkovú ... tak v čom je problém ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

on pavian, 10.3.2017 o 23:35

Samozrejme, keby nie, tak to sem nenapíšem! Bol postačujúci ;) Poviem ti to aj takto: kosa je tiež zohnutá a nejako sa sem-tam pobrúsiť musí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mamilittt, 10.3.2017 o 10:29

Pavian ty si ten vyvrhovak tak brusil?zaujimal by ma vysledny efekt?vdaka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on pavian, 9.3.2017 o 23:39

lct-s: dá sa nabrúsiť oválnou ocieľkou alebo brúsnym papierom na nejakej tyčke s kruhovým prierezom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 9.3.2017 o 19:47

Presne ten čo dal Hekler......Mám....Spokojnost... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lct-S, 9.3.2017 o 19:09

Ten nôz, co dal Hekler 20.12.16. vyzerá dobre. Hekler píšeš, ze vyskúšaný ( :-) nemám najmenší dôvod neveriť Ti, ba skôr beriem ako spolahlivú informáciu ) Ale chcem sa spýtať - ten vyvrhovák, (vôbec vyvrhováky) ak vieš, alebo niekto viete , dá sa aj naostriť? A čím?(časom sa vsetko zatupí) Vďaka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off komanc, 9.3.2017 o 19:08

Skús nozirstvibares.Používam dlhé roky,vyskúšaných viacero modelov a super.Kvalita,spracovanie a ani cena nie je prehnaná. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 9.3.2017 o 14:19

Značiek je na trhu pomaly nespočetne, ale ak to má mať aj nôž aj pílku a má to byť v slušnej kvalite tak do 50 e moc toho na výber už nie je. Možno sa tam zmestí ešte niektorý model od Mikovu napr. Fixir. Prípadne niektoré americké značky ale neviem či sa zmestia do 50 éčok ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off hunter2010, 9.3.2017 o 13:54

A nejaká iná značka, ktorú by ste mi odporučili? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Poacher, 9.3.2017 o 13:47

Ak si bol spokojný s Wengerom tak nie je veľmi dôvod meniť. To že sa zmenila značka na Victorinox nie je veľká zmena, modely sú veľmi podobné, vyrábané v tom istom závode. Dokonca mám subjektívne pocit že pod Victorinoxom je ten istý model o máličko lepší, má pinzetu a páratko, zmenil sa otvárač na konzervy kde pribudol malý šrubováčik a plastové príložky na rúčke sú o niečo tenšie čo považujem za plus. Tak isto aj kovové príložky sú plochou väčšie čo tiež vnímam pozitívne. Mám oba takže to viem porovnať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter2010, 9.3.2017 o 13:28

Dobrý deň! Včera sa mi podarilo stratiť nôž Wenger. Nakoľko sa táto značka už nevyrába (prešla pod značku Victorinox), žiadam Vás o radu aký si mám kúpiť. Mal by byť v cenovej relácii cca 50 eur, nôž a pílka. Ďakujem! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 20.12.2016 o 9:06

poľovnícky nôž musí aj nejako vyzerať, nie ako nepodarená britva ... kúp si toto neoľutuješ, veľmi kvalitne spracovaná rúčka, výborná pílka a nožík drží ostrie a prijateľná cena (vyskúšaný) Lovecký nôž - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 5

off agbar, 20.12.2016 o 7:57

Keby ta EKA mala pilku namiesto paraka, bolo by to lepsie ucelnejsie riesenie a nozik by som uz mal, tiez som ho uz davnejsie obzeral. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off andy22, 20.12.2016 o 1:09

Zdravím chlapi, vedeli by ste mi poradiť nejaký kvalitný univerzálny lovecký nôž, ktorý by obsahoval (vyvrhovák, pílka, nôž) za prijateľnú cenu ? Mne sa pozdáva tento odkaz Eka Swingblade čo naň hovoríte ? Vopred ďakujem za radu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MiroSR, 12.7.2016 o 16:14

Nôž Manly Patirot - Má niekto skúsenosti s týmto nožom. Počul som na neho len chválu,oceľ D2 a cena je tiež prijateľná.(40 eur). Lovecký nôž - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LESLOV, 16.12.2014 o 8:14

BLEIKER: viem ze su aj lepsie a kvalitnejsie noze ale ja som si zvykol na Wenger a potom ten Outdoor Edge a vobec sa nemozem stazovat. Je to presne to co som hladal, sluzi mi to tak ako potrebujem a to je predsa najdolezitejsie. Mat nozik len na okrasu sa mi nezda ekonomicke. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 457 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM