Heming hunting
dnes je štvrtok,  18. apríl 2024,  meniny má Valér,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:52,  dnes západ slnka: 18:38
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

POŽADOVANÁ VÝSTROJ POĽOVNÍKA. - diskusia

autor: off Orol24
pridané: 28.12.2011 0:02

Počas návštevy revíru, pri výkone práva poľovníctva používam túto výstroj :


- kožené puzdro na 10 ks nábojov, nôž – Victorinox s pílkou a vyvrhovakom, pričom v koženom puzdre je ešte Victorinox, ceruzková brúska, v ďalšom puzdre je baterka TANK 007 TK737 Q5 – päť režimov a ďalšom puzdre je malá baterka LED LENSER P3 s náhradnou baterkou AAA, aj náhradnou baterkou 18650 UltraFire 3600 mAh do baterky TANK. Samozrejme aj doklady, ďalekohľad, silnú šnúru na ťahanie v lete podušku na sedenie, v zime trojnožku. Foto vyhotovím a priložím.


Mate odporúčania na ďalšie doplnenie výstroja ???

počet zobrazení: 13 982
počet hlasov: 1
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off fedak, 22.5.2014 o 8:41

Ja by som Ti doporučil toto. za to Ťa nemôže podrbať nikto.. POŽADOVANÁ VÝSTROJ POĽOVNÍKA. - diskusia

dať hlas príspevku | počet hlasov: 9

komentáre

zoradiť
zobrazené 121-152 z 152 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off MSmarian, 28.12.2011 o 21:58

Máte niekto s týmto telefónom skúsenosti?odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Orol24, 28.12.2011 o 20:31

operak, na fotenie používam mobil, ktorý má 8 MP a slúži aj ako slušná kamera v kvalite HD. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Orol24, 28.12.2011 o 20:28

Brandys, to si fakt BOREC a zaslúžiš si pochvalu. Baterka Tank 007 ma päť režimov. Silný 240 lm, svieti 4 hodiny, stredný 150 lm, svieti 15 hodín a slabý 20 lm svieti 90 hodín, potom stroboskop a SOS blikanie, aby si mohol privolať pomoc na diaľku, alebo aj z lietadla. Malá baterka je na nasunutie na šiltovku a svietenie pod nohy, aby si mohol dojesť tu slaninu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off operak, 28.12.2011 o 19:04

Fotoaparát ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 28.12.2011 o 19:03

Orol ja so sebou beriem ešte nepremokavý plášť a dva telefóny. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 28.12.2011 o 19:01

Orol, ja zastúpim Slovensko aj Cesko, žijem v oboch štátoch, na aute mám pražskú značku ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off brandys, 28.12.2011 o 18:36

Orol24.Neprehánaš to.Ja nosim do lesa jednu baterku ktorá vydrží svietit 80 hodin,takže 2 dalšie by boli zbytočne,dalekohľad,rupsak v krotom mám šnúru na tahanie,podsedák ktorý sa hodí hlavne v zime,vreckovky miesto toaletného papiera,igelitové vrecko,čisté ponožky,brusku od victorinoxu a samozrejme nož od stejného výrobcu,občas slaninu,chleba,cesnak,a termosku z čajom a to len v zime ak idem na dlhšiu dobu do revíru.Inak flintu ZKK a maximálne 5 ks nábojov,viac nábojov je zbytočná ťarcha. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Orol24, 28.12.2011 o 17:32

Tak som sa z lesa vrátil, bez úlovku, ušla mi aj jelenia aj diviačia. Sneh veľmi praskal. Keď ste venovali takú pozornosť toaletnému papieru, ktorý je samozrejme veľmi dôležitý, no v lete ho úspešne nahradí aj krásny zelenučký mach, ktorý má aj primeranú vlhkosť a hlavné, že je jemný. Neberie so sebou nikto z Vás na poľovačku, tak napríklad maskovací stan, alebo montovateľný posed ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on mibe74, 28.12.2011 o 13:32

zigi9-ja ked som pracoval na lesnej sprave a siel som pytat toaletny papier, pretoze som ho potreboval surne, tak dotycny vydajca veci na fasovanie mi povedal-sak v lese mas lopuchy, naco ti je toaletny papier. To mas tak... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tuxak, 28.12.2011 o 13:26

v zime si vzdy pribalim aj dvojdecku s dobrou domacou slivkou :-). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Orol24, 28.12.2011 o 13:25

Vlado2406, zapamätaj si aj ostatní – „Poľovačka je do vtedy, kým nevystreliť, potom sú to už len starosti“. Veci doriešené, ťahám do lesa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vlado2406, 28.12.2011 o 13:20

zigi,s tym toaletnym papierom si ma teda dostal,ale je to vazne vec,ktora by nemala chybat v ruksaku :) tiez ma uz x-krat zachranil ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vlado2406, 28.12.2011 o 13:16

orol,ale tym,ze budes sediet na posede aj celu noc nic neporusis,kym nevystrelis na zver,pozorovat a spoznavat zver zakon a ani ziadny iny predpis o polovnictve nezakazuje ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Orol24, 28.12.2011 o 11:59

Zigi9 – musím už isť plniť pracovné povinnosti. Mojou srdcovou záležitosťou je Vsetinsko a Valašsko. Poľovačky na Juřince a Veľkých Karloviciach sa nedajú slovami opísať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 28.12.2011 o 11:43

samo7227: ale k tomu jsme nedospěli, takto to funguje odjakživa, spíše bychom měli dospět k tomu, aby to za úchylku bráno nebylo :-) Ale to už je na jinou debatu, takže to netřeba rozebírat v tomto vlákně. Ale pěkně jsi to napsal, to se mi líbí :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off samo7227, 28.12.2011 o 11:39

je smutné, že sme dospeli do stavu, keď dodržiavanie pravidiel je považované za takmer úchylku... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Orol24, 28.12.2011 o 11:30

Zigi9 - perfektný príspevok. Ako náhrada za toaletný papier môže byť v zime, ak je sneh, že po potrebe sa šmýkaš holým zadkom po snehu. Vieš zigi9, tieto a podobné fóra čítam už niekoľko rokov, ale iba pasívne, lebo keď sa zapojiť, už lovci idú po Tvojej identite, napádajú Ťa a stále si nájdu domnienku na spochybnenie, alebo až na tvrdú urážku. Ja v posledných rokoch dodržiavam tak poľovníčky zákon a predpisy, že to robí málo kto z prítomných. Som až taký „vúl“, že po hodine, od západu slnka vstávam, s baterkou bliknem na každú stranu a idem s malou baterkou pripnutou na šiltovke k autu. V mobile mám program, ktorý mi to presné ukáže. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 28.12.2011 o 11:06

Taky jsem rád, že se to tu rozepsalo, sice to člověk musí nějak nakopnout a vystavit svoji kůži na trh, ale nedělá mi to problém :-) Jsem rád, že i ty vyjdeš do revíru nakrmit, měl jsem strach, že jsi typický bouchal, který založil tému a v galerii má jen 3 terče :-) Ale asi je tomu jinak a to je dobře. Dokonce jarodt se zamyslel hlouběji a má odmene palec nahoru. Nejdůležitější věc, kterou je mít v lese pořád u sebe je ovšem TOALETNÍ PAPÍR a to si nedělám srandu. Nic to neváží a do kapsy se to vejde, jen je potřeba to vyndat dříve, než pak prádlo hodíš manželce do pračky, ty žmolky se pak blbě obírají. Místo lékárničky stačí obvaz v kapse (né jen kvůli sobě) a malou náplast nosím v peněžence. Jinak myslím,že toho bylo řečeno dost a i Macgyver by to ocenil. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Orol24, 28.12.2011 o 10:55

No pánove, diskusia sa nám pekné rozbehla, cítiť aj ducha tolerancie a pevne verím, že v roku 2012 sa stretneme na spoločnej poľovačke, ako dobrý priatelia. Veď 183 zobrazení za cca 3 hodiny je super a nehovorím o mojej téme Hawke, kde je už cez 1000 zarazení za necelých 48 hodín. Málo tu cítim našich priateľov z Česka, poprosím pridajte sa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 28.12.2011 o 10:28

belson tie tvoje arogantné bonmoty, ktoré omylom vymazal orol v inej téme by som si tiež nedal za klobúk. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 28.12.2011 o 10:25

orol, dole pod témou mám na zelenej lište napísané : okruh tém : zbrane a poľovnícke príslušenstvo, ale až teraz som si všimol, že to si nedával ty ale že je to predom nainšalovaná lišta, takže áno dokážem sa ospravedlniť za svoju chybu, nie som tu zas až tak dlho. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 28.12.2011 o 10:24

Ak sa pohybuješ ďalej od civilizácie, môžeš si pribaliť minilekárničku s náplasťami, elasťákom, šitím a tab. proti bolesti. Ja v nej mám i zápalky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off samo7227, 28.12.2011 o 10:21

určite by som nevynechal ten ruksak /pytel,batoh/, keď už pre nič iné, tak na uloženie suchej košele a trička...keď vyšlapem so svojimi 110 kg do revíru, som spotený ako myš a vtedy prezlečenie do suchého náramne ocením... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vlado2406, 28.12.2011 o 10:17

ale zigi nenapisal,ze ma chodit polovnik bez pusky...len ako vidim jeho vety ste nepochopili ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Orol24, 28.12.2011 o 10:17

No jarodt, zabodoval si. Áno, tak by to malo byť. Loviť môžem len to, čo mám zapísané v povolenke. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 28.12.2011 o 10:10

Zigi, skús toto : pred očami ti 2 cigánske vlčiaky strhnú malé srnča, to sa stalo mne osobne keď som chodil pískajúc si s ruksakom a rukami vo vreckách ako mladý začínajúci poľovník a keď som ich chcel odplašiť mal som čo robiť, aby som vyliezol na najbližší strom. Podľa teba rozumný poľovník: 1. sere na to a chodí naďalej bez pušky 2. zoberie si ponaučenie a chodí s puškou. Ochrana poľovníctva spočíva aj v ochrane voľne žijúcej zveri pred pytliačiacimi psami a mačkami, darmo ty budeš prikrmovať ak sa ti po revíri premáva škodná, ja okrem toho, že prikrmujem nosím vždy pri sebe zbraň a niekoľkokrát som ju využil práve keď som išiel prikrmovať v blízkosti krmelcov, ktoré vyhľadávajú okrem zveri aj pytliačiace psy. Ak si všimneš staré filmy puška bola bežná každodenná výstroj aj u starých horárov, ale nie preto, aby strieľali po zveri, ale preto aby chránili poľovníctvo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Orol24, 28.12.2011 o 9:55

Jarodt , ja som založil tému výstroja a nie vyzbroja, lebo som nechcel aj tú chváliť svoju novú vec. Zigi9 , aký si hrdina. U nás každá dvojica má krmelec o ktorý sa stará každoročné. Okrem toho máme tri centrálne a veľké kŕmne miesta, kde počas zimného prikrmovania, ktoré už začalo od 01.12.2011, dvojica, ktorá má službu v priebehu týždňa minimálne cca tri krát príkrmy. Ja som toho roku do lesa vyviezol tri vrecia kukurice, tri slnečnice, jeden jačmeňa, kapišto. „Pytel“ nosia do lesa skôr pitl..ci, šnúru na priblíženie zveri poľovníci, baterku, aby sa mohla zver v lesnom revíry vyvrhnúť, aby sa nezaparila, kým sa zvezie do dediny na rozdelenie, alebo dodávku. Skôr som čakal, že pridáte ešte aj streleckú palici, ktorú som zámerne neuviedol a tiež ju nosím na presné zamierenie, ale hneď už je tú výpal. Tej kultúry a tolerancie sa Vám skutočné veľmi málo dostalo, keď ju Pán Boh rozdával. Museli ste chýbať, no čo už trochu ju na vás nalepím. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Belson, 28.12.2011 o 9:51

Úprimne povedané, táto téma mi nejak nazarezonovala, ale mne je jedno, kto si čo vypisuje pokiaľ nevyrýva. Ale pokiaľ nejaký arogantný dreveňák nepozná aký je rozdiel medzi slovami výstroj a VÝZBROJ a ešte je aj sprostý, tak to už provokuje. A ty Zigi9, ak používaš hlavu na myslenie, tak asi vieš, že na kŕmenie žiadnu špeciálnu výstroj nepotrebuješ, čo nie je prípad lovu. Či si popil veľa mysliveckej cez sviatky? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on mibe74, 28.12.2011 o 9:49

vlado2406-sak treba prisvietit nie? xi, xi ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vlado2406, 28.12.2011 o 9:46

baterka TANK 007 TK737 Q5 – päť režimov a ďalšom puzdre je malá baterka LED LENSER P3 s náhradnou baterkou AAA, aj náhradnou baterkou 18650 UltraFire 3600 mAh do baterky TANK...toto je dnes pre vykon prava polovnictva to naj,mat co najsilnejsiu baterku ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 28.12.2011 o 9:28

já teda většinou batoh na záda, nějaký pytel, to abych mohl zvěři donést do krmelce ... o tom je myslivost, zejména pro ty mladé by to mělo platit!!! No každý podlé své chuti, ale je patrné, že ty jsi spíše lovec než myslivec. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 28.12.2011 o 7:45

Ta už len taká maličkosť, že puška s puškohľadom, ale to je prkotina to nestojí ani za reč ... :-) Základ je kožené púzdro na 10 nábojov a silná šnúrka na ťahanie :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 121-152 z 152 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM