Heming hunting
dnes je nedeľa,  19. máj 2024,  meniny má Gertrúda,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:04,  dnes západ slnka: 19:21
IBO výpredaj

prebíjanie guľovnicového streliva - diskusia

autor: off iboo
pridané: 7.1.2008 2:02
vaše skúsenosti, postrehy,dosiahnuté výsledky,možnosti nákupu komponentov na Slovensku
počet zobrazení: 67 556
počet hlasov: 3
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off BLEIKER, 22.8.2013 o 19:51

zekon-ahoj kamarát,vitaj spat v týchto pohnutých časoch,ked viacerí uvažujú o odchode... .Ale k téme-rado 100-21.08.-20:06nechcel som povodne reagovat,ale musím.Zmojho pohladu jeden absolutne výstižný komentár k danej téme,plne vystihujúci problematiku prebíjania.Je totiž niekolko dovodov,prečo chce niekto prebíjat.Na Slovensku najčastejší-ušetrit.Aj to je v poriadku,pokial sa jedná o športového strelca,ktorý potrebuje velké množstvo streliva na trening a kvalitu na pretek-ale to sem nepatrí.Potom sú takí,ktorí nakúpia prebíjacie komponenty-ako uvádzaš-pokial možno čo najlacnejšie,čosi prebijú,akosi to lieta,nič viac nemusím kupovat a ide sa polovat.Dalšou skupinou sú takí,čo síce toho vela nevystrielajú-čo je aj drvivá vačšina polovníkov u nás,takže by nemali ekonomický dovod prebíjat a oni napriek tomu nakúpia kvalitné vybavenie a prebíjajú-častokrát s maximálnou precíznostou-je to totiž ich koníček,únik z reality všedného dna relax navyše okorenený nutnostou íst to vyskúšat na strelnicu,ako to lieta.Niekto relaxuje v krčme,niekto za lisom.To,že to možno stojí viac ako tá krčma-je fakt,ale organizmus to vníma trochu inak.A manželka je určite tiež rada ked je chlap doma-když si chlap hrá,tak nezlobí!I ked to niečo stojí.Poslednou skupinou sú v očiach niektorých polovníkov divní ludia,čudáci?To sú tí,čo sa neuspokoja,ked im to z 3-5rán lieta na 100m do 3cm,ale sú to maximalisti a chcú z toho laufu vyžmýkat pomocou streliva nalaborovaného na svoju hlaven maximum.Prípadne zistia,že na 100m je to super,avšak na tých 300m a niektorí aj daleko viac-že MMasska-im to už tak nelieta a laboruje sa znova.No a ked už majú super rozptyl,možno zistia,že zasa ranivost a stop efekt nie su optimálne-a nové navážky na seba nenechajú dlho čakat.Avšak aj toto je uplne v poriadku,len prebíjanie nesmie plnit iba jednu jedinú funkciu pri výkone polovania-ušetrit.Na to tento "šport" nebol vyvinutý.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 30

komentáre

zoradiť
zobrazené 201-240 z 314 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
on mibe74, 16.12.2012 o 12:36

njo ja s holandkou nabucham v sede s poprou do 3 cm na 100 m. poznam chlapa, co prebija aj 375H&H, telefonujeme si raz za cas a vravel mi, ze jemu sa nikdy nepodarilo s prebitym strelivom dosiahnut taky rozptyl. Gulovnicu ma taku istu ako ja CZ 550 magnum lux. docela ho prekvapilo, ze z takeho kalibru sa da tak presne nastrielat, co ja som povazoval za samozrejmost s kvalitnymi nabojmi. On mal prebijane fuu, no teraz mozno si uz nespominam presne, ale prach neviem, strely hornady RN, nabojnica Norma a zapalky neviem, ale jemu sa nepodarilo najst spravnu navazku aby s nou dosiahol uspokojivy rozptyl na 100 metrov a ja som to spravil s fabrickym strelivom hornady superformance. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zekon, 16.12.2012 o 12:35

mibe74 náboje si zo zákona nemáš čo komu dávať prebíjať, náboje si máš prebiť sám, ak to nedokážeš, nemáš vybavenie, nemáš záujem ani potrebu tak nemá cenu aby si sa zapájal do diskusie... načo diskutuješ o niečom čomu nerozumieš a nemáš žiadnu skúsenosť ??? prečo nejdete diskutovať do iného fóra kde máte čo povedať a priniesť niečo nové lebo tu zbytočne strácate čas, všetci už váš názor poznáme prínos nula len to jedno a to isté dokola a keď vás volám aby sme si to na strelnici rozdali to nie... inak pre vašu informáciu muničky komponenty na prebíjanie vyrábajú a sú bežne dostupné... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 16.12.2012 o 12:31

zekon ved o tom je to ja proste nechcem objavovať objavené . Po prvé vyšlo by ma to oveľa drahšie ako ked si kúpim náboje od renomných muničiek vyrobených na špičkových cnc strojoch s najšpičkovejším vývojom . Po druhé nebavilo by ma to . Proste by som stále trpel tým ,že nemám doma správnu prašnosť ani správnu vlhkosť prachu ani výrobného priestoru a veci o ktorých ako amater prebíjač nemám ani len tušenia a ktorú maju renomne muničky zmáknuté do posledného detailu . V dnešnej dobe nanotechnologii si plnit doma patron nie to nechcem . Samozrejme koho to baví nech si prebíja . Moja zbraň na 100m striela v rozptyle 2-3 cm ak ma niekto chce presvečiť ,že mi naváži niečo presnejšie nepotrebujem . A už neviem o koľko presnejšie by mi to vlatne navážil ? o 5mm ? či ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on mibe74, 16.12.2012 o 12:18

moja nedovera spociva v tom, ze ked dam niekomu prebit naboje, tak by som chcel mat to spravene spolahlivo. Otazka je, aky spolahlivy a skuseny je prebijac...kazdy by chvalil svoje vytvory a osobne by som nevedel rozoznat zaciatocnika od skuseneho prebijaca. Pre beznu polovnicku prax netreba prebijat naboje-to by potom municky ziadne nevyrabali, len komponenty a polovnik by doma vymyslal nove naboje a kadeco ine. Municky maju urcite spolahlive masiny aby naboj fungoval jak ma. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zekon, 16.12.2012 o 11:57

Edu ale veď nech sa pýtajú, aj tu odkaz sa pýtajú a je tam toho už 80 strán a nakoniec sa dopátrajú k tomu čo potrebujú... keby si to tam mal čítať tak by si sa zbláznil aj ja som u niektorých vecí krútil hlavou :-) ale na to je internet... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 16.12.2012 o 11:51

zekon moja nedôvera pramení v praktických skúsenostiach v otázkach aké tu kladú prebíjači v ich neznalosti a výsledkoch ich práce . Tym ťa samozrejme nechcem zaradiť do kategórie prebíjačov ,ktorí nevedia ako na to . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zekon, 16.12.2012 o 11:33

mibe74 tvoja nedôvera pramení z neznalosti, vedieme tu diskusiu o ničom, ja môžem porovnať to čo vy nie poľoval som roky s fabrickým a teraz roky s prebíjaným... to že niekto ťahá z origo. krabičky náboj ešte nutne neznamená, že je origo. ja to robím na spoločných bežne že ťahám z krabičky od Normy náboj čo sa okolo Normy ani len neobtrel ale to je o krabičke aby mi nehrkali v batohu nie o náboji :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on mibe74, 16.12.2012 o 9:12

zekon, kto prebija, tak je to jeho vec-neberiem to nikomu. Ja osobne by som do svojej gulovnice nedal prebity naboj, ani keby mi ho prebil majster sveta. proste nemam k tomu doveru. Zatial co som skusal nejake druhy streliva u mna do 375H&H a aj do otcovej 30-06 jednoznacne Hornady. Presnejsiu seriovo vyrabanu municiu som este nemal-je fakt super a tato municka to ma zmaknute doslova. Oni investju vela penazi do vyvoja, sak si kukni ich stranku. ja pouzivam superformance a po vystrele som kukol do hlavne a mozem ti povedat, ze tak cistu hlaven po vystrele som este nevidel-proste to dokonale vyhorelo takmer bez zbytkov. Norma napriklad je tiez fajne strelivo, ale ostava trochu viac spalin v hlavni, pri superformance bola takmer cista-to myslim doslova. Neviem, aky strelny prach to vyvinuli, ale je to tak, ako pisem-podaril sa im. Keby som mal porovnat napr. prvi partizan a hornady superformance, tak to ako keby som zrovnaval skodu 120 a bmw-asi tak. Ja pre svoju potrebu nepotrebujem hladat spravnu navazku strelneho prachu, za mna to vyriesila municka s bohatou historiou. Na druhu stranu poznam par sportovych strelcov, co s prebitym strelivom dosahuju vyborne vysledky, ale aj tak je to viac na strelcovi, pretoze s chvejucou sa rukou spravim ovela vacsi rozptyl, ako moze dosiahnut zbran a strelivo samo o sebe. Inak s prebitym strelivom som uz videl aj u nas polovnika s sauer S 303-nejak mu to nechcelo nabit, ale mal len asi 3 naboje na skusku od dakoho. Stalo sa to minuleho roku na polovacke a odvtedy som ho nevidel davat do sauerky prebite strelivo-vzdy pekne vybali fabricke z krabicky. nechcem sa tym dotknut tych, co prebijaju, ale za mna prebijane strelivo jednoznacne do mojej zbrane ma zakaz vstupu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 16.12.2012 o 9:07

Našťastie kamarat je ušetrený toho aby nejaký šikovný prebíjač otváral za 15 sekund zaver jeho guľovnice po použití doma plneheho streliva . Už ho totiž nepoužíva a nič sa mu nepripeká čiže túto medvediu službu nepotrebuje . Záver si otvorí spolahlivo sám a nemusí premýšlať čo prebíjač zabudol orezať koľko tam nasypal prachu čo mu to náhodou neurve pol hlavy alebo nepoškodí zbraň atď. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zekon, 16.12.2012 o 8:57

mibe74 ty nepoznáš tú otrepanú historku od Edu ???? tak to si tu jediný veď to tu prezentuje stále... v skratke nejaký jeho kámoš si nechal prebiť náboje nejakému ,,prebíjačovi no name,, a náboj sa mu ,,pripiekol,, v komore takže nemohol otvoriť záver to je všetko, to je celá tragédia... vsadil by som sa že odstránenie nábojnice šikovnému a veci znalému človeku by zabralo cca. 15 sekúnd a to som možno ešte prehnal... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sailormoon81, 15.12.2012 o 15:47

Turbiak, vďaka za radu to by mohlo fungovať, Koľko mm by som mal pre začiatok zbrúsiť? Zatiaľ to robiť ale ešte nebudem, kým otočím tú stovku nábojníc pár krát z collet matricou, tak to mi na lovecké účely nejaký čas vydrží. Ale v budúcnosti sa k tomu určite dostanem. Zatial používam tie hORNADY ib 165GR A spokojnosť mam aj interlocky a siery fameginf sbt ale tie som zatial neskušal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Jager68, 15.12.2012 o 14:14

Prebijane strelivo:...nic proti nemu nemam...ak by som mal preistor,urcite by som si prebijal strelivo..nemusi to byt ortodoxne len preto,aby sa to vyplatilo...jednoducho konicek...k polovnictvu ako doplnkovy,,šport"... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on mibe74, 15.12.2012 o 11:32

chcel by som vediet aj ja, co sa stalo s tym blaserom R93, teda neviem, ako sa to da dosiahnut-taky fatalny vysledok s prebitym strelivom, ked dotycny musi podla dacoho plnit tie naboje-nie len tak od oka nasypat strelny prach a hotovo-rad by som vedel, ako sa to da presvihnut :-D ja neprebijam-urcite by som v pivnici vybuchol :-D poznam sa... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 14.12.2012 o 20:44

Trubiak súhalsím naozaj prebíjat strelivo pre mna nemá žiaden význam . Strelivo 9,3x80 R , 9,3x82 R a pod.určite opodstatnenie má. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Turbiak, 14.12.2012 o 20:32

richard99 iba ta poopravim a napisem ze tovarensky naboj nikdy nedosiahne presnost prebijaneho streliva robeneho na mieru na konkretnu zbran , ale treba povedat ze pre bezneho polovnika ktory vystreli rocne 20-100 ran na bezne lovecke vzdialenosti nema prebijane velky vyznam,zase je tu aj dalsi aspekt starych vybehovych kalibrov kde sa tovarenske strelivo ani neda kupit, napr. taka 9,3x80 R , 9,3x82 R a pod. trojakove kalibre... poznam ludi co maju tie zbrane a su odkazany vyslovene na vlastne strelivo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off richard99, 14.12.2012 o 20:12

Nie som zástanca prebíjaných nábojov, radšej dám 3,éčka za náboj od renomovaného výrobcu a mám istotu, že ma nesklame. Avšak videl som násterelné terče na 100 m s prbíjaným strelivom, kde bol nástrel veľmi slušný, zásahy sa takmer dotíkali. Takže verím tomu, že sa dá urobiť aj dobrý prebíjaný náboj. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zekon, 14.12.2012 o 19:50

Turbiak - vítam ťa v klube :-) Edu teraz to budeš mať ťažké :-) on je v prebíjanie macher... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Turbiak, 14.12.2012 o 18:52

Ano , suhlasim ze prebijat by mal clovek ktory sa vyzna a rozumie tomu inak to moze mat fatalne nasledky, a co sa mu stalo s R93 ?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 14.12.2012 o 18:46

Turbiak ja by som si do gulovnice taký náboj nikdy nevložil. Videl som čo to kamošovi urobilo na blaseri R93 a ďakujem pekne . Ja mám dôveru v renomne muničky ,ktoré majú zmáknuty vývoj i laboráciu a po pravde i iné plničky . Kto chce nech si plní . Ja do pušky nejakú sformovanú starú nabojnicu zrezávanu nedam nikdy . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 14.12.2012 o 18:35

Turbiak vitaj v klube. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Turbiak, 14.12.2012 o 17:40

sailormoon81: Pokial skalibrujes nabojnicu FL , mas ju spravne skratenu , matricu mas spravne nastavenu - Shellholder mas nadoraz k matrici tak ze sa opiera - ostava ti jedine a to matricu naspodku obrusit, tym padom ju mozes hlbsie zaskrutkovat do lisu - viac skalibrujes nabojnicu a budes ju moct bez problemu nabit, inak toto sa stava na zbraniach ktore maju tzv. malu zaverovu volu , zle urobena vsak moze byt aj matrica- preto ju musis naspodku obrusit-skratit, vyrabaju sa aj matrice oznacene Small Base - pouzivaju sa hlavne pri semi auto zbraniach - viac skalibruju- stacia nabojicu a tym padom sa spolahnivo nabijaju do komory EDU : Neviem co mas proti prebijaniu ale najkvalitnejsi a najpresnejsi naboj je taky ktory si strelec sam nalaboruje na svoju konkretnu zbran a pouzije pritom nabojnicu uz vystrelenu z tej jeho konkretnej zbrane ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off michal89, 7.12.2012 o 20:46

prebija niekto kaliber 338 WINCHESTER?... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 28.9.2012 o 20:17

švagor prezident SNROA Peter Kopunec striela asi iný level odkaz Ano čínske vážky má a je nefajčiar .Plní to v garáži . Pohárov má viac ako ty prázdných nábojníc . Ale to by bolo na dlhú debatu ,ktorá nemá nič spoločné s polovníctvom . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 28.9.2012 o 9:17

Edu tak isto je zbytočné tu preberať automatický lis Ammo Plant kedže automat sa väčšinou používa na prebíjanie pištoľových nábojov. Tému automatického lisu a jeho cenu ste tu nadhodili ty a mibe74 ja len reagujem. A mimochodom aj švagor má čínske vážky a fajčí pri navažovaní prachu? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BR-RADKO, 27.9.2012 o 20:26

EDU Prebíjanie ako prebíjanie... akurát nie nábojnice sú viac krát "naduté"... Mal by si sa Petra opýtať na prebíjanie a vplyv streliva na zmenu nástrelu. Lebo tebe je čokoľvek márne písať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 27.9.2012 o 20:14

aj moj švagor striela z pištole Peter Kopunec tiez si prebíja . Pištol je však na polovníckej stranke zbytočné rozoberat . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 27.9.2012 o 19:17

To by si sa čudoval koľko poľovníkov strieľa s pištole aj súťažne. Ja som len odpovedal načo sa dá taký automat v pohode využiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 27.9.2012 o 19:00

rado100 ja nestrielam pištol a predpokladám ,že na polovníckom servri nestriela nikto pištol. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BLEIKER, 27.9.2012 o 18:38

Rado 100-vysvetluj niekomu,kto vystrelí par nabojov z gulobroku za rok,že pri vystrielaní desiatok a stoviek nabojov či už na strelnici alebo pretekoch je prebíjanie nutnost.MARNA SNAHA. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 27.9.2012 o 10:22

Páni nedá mi to a ešte raz si dovolím zapojiť sa do vášho vysoko odborného dialógu iba s poznámkou, že ste zabudli na strelcov čo strieľajú pištoľ. Pre nich nie je žiadny problém vystrieľať za rok 10000nábojov i viac. Pri cene náboja cca 10centov ho dokážu spraviť za polovicu a ak sa dajú taký traja dokopy a kúpia si ten automat ľahko si dokážete spočítať za ako dlho sa im to vráti. Pri takýchto strelcoch už je prebíjanie viac nutnosť ako koníček. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on mibe74, 26.9.2012 o 21:07

no sakra, este by som vybuchol :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 26.9.2012 o 21:01

ale ked budeš chciet na 1000 rokov náboje už sa investíci začne vracat ak to teda nedrbne v pivnici . Iskra to je svina ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Edu, 26.9.2012 o 20:38

prečo privela ? 80 krabičiek nábojov priemernej kvality. Pri tvojej spotrebe to máš bez práce na 80 rokov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on mibe74, 26.9.2012 o 19:49

fuuu, ale ta cena.... 37 300 ceskych...to sa mi zda privela ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 26.9.2012 o 19:45

mibe74 chalani maju omnoho lacnejšie čínske a ovela kvalitnejšie . Tá zostava je pre šuplikantov :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on mibe74, 26.9.2012 o 19:41

teraz som sa vratil z rybacky a nasiel som tento mail: Máme k prodeji automatické lisy pro přebíjení Hornady L-N-L Ammo Plant ! V současné době jeden z nejrychlejších a nejefektivnější přebíjecích automatů ! V USA je v současné době tato sestava v prodejích před Dillon XL650 a XL1050 !! · El. Podavač nábojnic 220V · El. Podavač střel 220V · Precizní dávkovač prachu · 5 pozic · Vložky pro rychlé zámeny matric bez nutnosti opětovného nastavování · Sada náhradních dílů · Trubičky pro malé a velké zápalky · Montážní klíč · Atd. Por přebíjení dané ráže je zapotřebí pouze stroj dovybavit: · Matricemi · Matricí pro podavač střel · Držákem nábojnic · Talířem do podavače nábojnic Cena: 37 300,- netusil som, ze to tolko stoji ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 26.9.2012 o 19:15

a to som ešte nenapísal ruky hore . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 26.9.2012 o 13:00

V odkaze som nenašiel že demoláciu zbrane spôsobil prebíjaný náboj. A už to vzdávam aj ja. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 26.9.2012 o 6:04

rado100 nie vždy musí byt ohrozené len zdravie prebíjača odkaz veštice tvrdia že vidia budúcnost prebíjači zase že v prebíjaní je budúcnost. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 201-240 z 314 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel
Poľovníctvo TEREM