Heming hunting
dnes je piatok,  29. marec 2024,  meniny má Miroslav,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:31,  dnes západ slnka: 18:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Výber pušky - guľovnice - diskusia

autor: on Mysho22
pridané: 25.12.2011 15:47

Dobrý deň Začínam s polovníctvom a poprosil by som vás o cenú radu pri výbere zbrane(gulovnice) podla čoho vyberať a akú značku voliť poprípade či by bola vhodnejšia puška s výmeními hlavnami? Loviť budem vačšinou zver: diviačiu,srnčiu a danielčiu. Cena by sa mala pohybovať okolo 800€ s optikou.

počet zobrazení: 151 669
počet hlasov: 7
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off rado100, 24.7.2015 o 15:37

Na 100% súhlasím s jastrabom. Práve včera som nastreľoval puškohľad Hawke Endurance tuším 2-6x40 na malorážke zkm 452 lux. Flinta aj puškohľad sú čisto nové tak že môžem k tomu niečo povedať. Je to presne tá istá česká malorážka ako kedysi. Záver drhne, spúšť na tomto kuse bola kupodivu celkom slušná určite nie super ale slušná, poistka otrasná. Ak si chceš nechať aj mechanické mieridlá a máš objektív puškohľadu 50mm treba vysokú montáž. Pri vysokej montáži a tvare pažby musí človek naťahovať krk ako žirafa aby videl do kukéra. Presnosť s nábojmi federal s dutinkou dostačujúca na tréning streľby do 100 metrov. Puškohľad a zbraň som nastrelil podľa želania majiteľa na 100 metrov na center. Na 50 metrov bol zásah 1,5 cm hore a na 150 metrov bol zásah o 13 cm dole. Na líšku je tento kaliber určite dostačujúci no limitujúca je v tomto prípade vzdialenosť. Pri bezvetrí sa dá použiť tak max do 100 metrov. Ďalej to už nehorázne padá a stráca energiu o bočnom vetre ani nehovorím. Takže podľa mňa za tie peniaze kúpiš slušnú 223ku do ktorej sú náboje len o málo drahšie a bez problémov môžeš loviť na vzdialenosti okolo 300 metrov (dobrý strelec samozrejme). Líška je zver škodiaca poľovníctvu to je pravda, ale tiež je to živý tvor a keď ho mám a chcem usmrtiť tak nech je to bez bolestne a to mi tieto malorážky s okrajovým zápalom s istotou nezabezpečia ani pri perfektnom zásahu.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 20

komentáre

zoradiť
zobrazené 1001-1016 z 1016 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off MSmarian, 25.12.2011 o 19:40

Mysho22, ak by som Ti moholo poradiť, došetri si ešte pár stoviek a kúp si novú pušku, ver tomu ,ak si kúpiš kvalitnú pušku budeš ju mať na celý život. Puška ti vydrží minimálne 100 rokov. Je to skutočná investícia, po skúsenostiach mojich sa na puške neoplatí šetriť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Mysho22, 25.12.2011 o 19:31

Chlapci k výberu asi toľko napísal som 800€ ,ale zasadne nemusí to byť funglovka z obchodu. Čo som vačšinou pozeral na bazoši tak sa ponúkali zbrane 1-2ročné o tretinu menej ako je pultová cena v kamenom obchode. Tiež by som bol povdačný keby mi niekto poradil na čo si dávať pozor pri výbere pušky.Lepšie horšie značky prevedenie material. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 25.12.2011 o 18:40

Priatelia, chcete sa mať dobre v Európe a pritom kupujete americké zbrane. V Európe je niekoľko veľmi kvalitných výrobcov guľovníc. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 25.12.2011 o 18:37

Baxik, konečne si to pochopil aká je na najlepšia lovecká guľovnica. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 25.12.2011 o 18:01

Marco2204 máš pravdu nemusí byť bazarová puška vylágrovaná ale i môže a tiež bude bez záruky . Kto však chce samozrejme je možnosť i bazaru. Ja som dal odkaz na zbraň novu s montážou i optikou za 500€ len preto ,že existuje i takáto nová guľovnica . Nils22 tak to pohladaj kde si to čítal ja takúto znalosť nemám . To však neznamená ,že to nie je pravda . Podľa mňa je tento remington americkej výroby . Napokon je málo vecí čo sa nerobí v číne :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nils22, 25.12.2011 o 17:49

Remington je Americka firma a remington 700 je vyrábaná v USA a kdesi som čítal že Čínania kúpili licenciu a vyrábajú remington 770 a rozdiel je kvalitou a hlavne cenou ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Marco2204, 25.12.2011 o 17:41

nie kazda puska musi byt hned vylagrovana a vystrielana teraz som cital inzerat na rocneho roslera za 600eur a verim ze to bude lepsia volba ako zakladny model remingtona ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 25.12.2011 o 17:37

Marco2204 nemusí si kupiť vystrielanú starú guľovnicu ale kludne novú s montážou i namontovanou optikou za 500€ odkaz za tých 300€ čo mu zostane si môže dať vyrobiť napríklad drevennú pažbu a ešte mu i zostane . A bude mať funglovicu guľovnicu slušnej kvality voči cene .Nie vylagrovanú odrhnutú veteš . Hlavne presnú!!! Excelentnú pažbu vie vyrobiť nick istok . Tu je jeho práca odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 25.12.2011 o 17:28

nils22 nepochopil som otázku . Zbraň na ktorej je vyrazené made in USA by podľa mojich vedomostí mala byť vyrobená v USA . Máš nejaké iné poznatky ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Marco2204, 25.12.2011 o 17:14

edu chlapec sa tam chcel zmestit aj s optikou a to mu nezostava nic ine ako pozriet bazar a dnes je tam pretlak zbrani takze je s coho vyberat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nils22, 25.12.2011 o 17:07

neni ten remington 770 robený v Číne ?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 25.12.2011 o 17:02

Tu je slušná guľovnica síce v plaste za 500€ s montážou i optikou . odkaz Nick istok Ti vyrobí na to vkusnú drevennú pažbu ak ti plast prekáža a vmestíš sa hravo do 800€ ešte aj s remeňom a nábojmi . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 25.12.2011 o 16:52

Niet guľovnice pre žačiatočníka a pokročilého . Najlepšie je si kúpiť guľovnicu kvalitnú podľa svojich finančných možností . odkaz odkaz Niekde som videl predávať túto guľovnicu už od 760 € Tu sú nejaké podrobnosti ohladne tejto zbrane : odkaz odkaz Vyskokvalitná hlaveň od renomneho výrobcu sa samozrejme vymienať a dokúpiť si kaliber podľa svojho gusta . Tu je jedna nová za 750€ Každopádne je veľa iných značiek na trhu toto je iba môj naj typ na zbraň okolo 800€ samozrejme bez optiky . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off baxik, 25.12.2011 o 16:47

samozrejme blaser R93 v razi 9,3x62 a strelivo RWS evolution ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off exc125, 25.12.2011 o 16:44

čo je to kvalitná puška ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 25.12.2011 o 15:53

Novú kvalitnú pušku za 800 EUR aj s optikou nekúpiš. Ak by si ja išiel do použitch zbraní, za túto cenu nekúpiš ani použitú kvalitnú pušku. Za túto cenu nekúpiš nič. Ak Ti môžem doporučiť, kúp si hneď kvalitnú pušku, ušetríš si starosti s predajom nejakého krámu, a nakoniec aj ušetríš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1001-1016 z 1016 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov