Heming hunting
dnes je nedeľa,  28. apríl 2024,  meniny má Jarmila,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:34,  dnes západ slnka: 18:53
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Výber pušky - guľovnice - diskusia

autor: off Mysho22
pridané: 25.12.2011 15:47

Dobrý deň Začínam s polovníctvom a poprosil by som vás o cenú radu pri výbere zbrane(gulovnice) podla čoho vyberať a akú značku voliť poprípade či by bola vhodnejšia puška s výmeními hlavnami? Loviť budem vačšinou zver: diviačiu,srnčiu a danielčiu. Cena by sa mala pohybovať okolo 800€ s optikou.

počet zobrazení: 152 187
počet hlasov: 7
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off rado100, 24.7.2015 o 15:37

Na 100% súhlasím s jastrabom. Práve včera som nastreľoval puškohľad Hawke Endurance tuším 2-6x40 na malorážke zkm 452 lux. Flinta aj puškohľad sú čisto nové tak že môžem k tomu niečo povedať. Je to presne tá istá česká malorážka ako kedysi. Záver drhne, spúšť na tomto kuse bola kupodivu celkom slušná určite nie super ale slušná, poistka otrasná. Ak si chceš nechať aj mechanické mieridlá a máš objektív puškohľadu 50mm treba vysokú montáž. Pri vysokej montáži a tvare pažby musí človek naťahovať krk ako žirafa aby videl do kukéra. Presnosť s nábojmi federal s dutinkou dostačujúca na tréning streľby do 100 metrov. Puškohľad a zbraň som nastrelil podľa želania majiteľa na 100 metrov na center. Na 50 metrov bol zásah 1,5 cm hore a na 150 metrov bol zásah o 13 cm dole. Na líšku je tento kaliber určite dostačujúci no limitujúca je v tomto prípade vzdialenosť. Pri bezvetrí sa dá použiť tak max do 100 metrov. Ďalej to už nehorázne padá a stráca energiu o bočnom vetre ani nehovorím. Takže podľa mňa za tie peniaze kúpiš slušnú 223ku do ktorej sú náboje len o málo drahšie a bez problémov môžeš loviť na vzdialenosti okolo 300 metrov (dobrý strelec samozrejme). Líška je zver škodiaca poľovníctvu to je pravda, ale tiež je to živý tvor a keď ho mám a chcem usmrtiť tak nech je to bez bolestne a to mi tieto malorážky s okrajovým zápalom s istotou nezabezpečia ani pri perfektnom zásahu.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 20

komentáre

zoradiť
zobrazené 961-1000 z 1016 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off jozef, 27.12.2011 o 14:07

mibe osobne by som tiež išiel do ZKK 601 602 v dobrom stave .. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 27.12.2011 o 14:04

Tajfi, keď prešli skúšobňou muisa zodpovedať slovenským normám. Jasne je, že nijaký zázrak to nebude. Tiež je možné, že sa niekde v návode nachádza poznámka "POZOR LEN NA JEDNO POUŽITIE" ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 27.12.2011 o 14:02

to teda neviem, co by povedal-rozumie sa tomu viacej a keby tu zbran videl, popripade ju rozobral, tak by povedal svoj nazor. Osobne ja by som za taku cenu kupil skorej zkk-cku s nevystrielanou hlavnou. Tych je v inzeratoch dost a ceny su tiez dobre. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tajfi, 27.12.2011 o 13:58

Bodaj by neboli lacné , keď nepochodili v USA. Boli označené armádou ako výrobné zmätky firmy a tak putovali na civilný trh za šrotovú cenu. Samozrejme ako to býva zvykom ,čo sa vo svete nepredá , kúpi sprostý slovák. A tak najlepšie idú na Slovensku. Osobne som bol pri tom keď dostávali naše skúšobné značky a videl som ako prechádzali skúšobňou. Nebudem to komentovať poviem to jednou vetou: 30% by sa za normálnych okolností vrátilo amíkom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 27.12.2011 o 13:56

Brať si odbornika koli puške za 500eur? nepoviem nejaku starožitnu zbran do ktorych sa nevyznam ale čo ti povie odbornik na toho remingtona ?To iste čo ty ak sa tomu aspon troška rozumieš. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 27.12.2011 o 13:53

podla mna si kvalitnu zbran za 400 eur nekupis, pokial tolko malo stoji, ci nebude mat nejaku skrytu vadu. Bol by som odozretnejsi pri kupe takej zbrane, popripade by som si zobral so sebou nejakeho odbornika zbrojara. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 27.12.2011 o 13:43

Je to veľmi zaujímavé, guľovnica v cene vzduchovky. Ja som dal viac za malorážku bez optiky a montáže. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 27.12.2011 o 13:18

Edu, uvádzaný model Remingtona s montážou a optikou Bushnel sa dá podľa vyjadrenia diskutujúcich na fóre kúpiť v SR nový aj za 400€, ba dokonca ktosi tvrdil, že kúpil nedávno pod 400€- myslím 390€ ( uviedol aj odkazy ), len neviem narýchlo, v ktorej téme to je. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 27.12.2011 o 12:34

jozef ok iba som chcel počuť tvoj názor čo konkretne ti vadí. Tvoja závada bola označená ako ochrana spúšte čo napríklad mne nevadí vôbec. Samozrejme rem 770 nie je žiadna superstar medzi zbranami ani po estetickej ani po mechanickej stanke . Je to iba fajn pomer kvalita cena pre ludí ktorí nemajú viac finančných možností môže postačiť ako pracovna puška za 449€ s montažou i optikou . Podľa mňa je to lepšia voľba ako kupiť nejaku staru vylietanu ZKK alebo nebodaj IŽ jednotku . Preto som sa riadil požiadovkou na zbraň + montáž + optika do 800€ ktoré požadoval Mysho22 . Samozrejme postupne by sme sa dostali po rosslera za 800 keby si priplatil už by vyšiel za 1200€ manlicher keby si ešte viac priplatil aj blaser of road by bol keby mal cez 2500€ už i R8 bola či merkel helix :-D a tak by sme sa dostali až po zbrane za desatisíce euro . Keď nevieš aká je kvalitná montáž budeš ťažko hodnotiť ako i puškohľad . Určite to nebude swarovski ani zeiss :-D to je fakt . Nebal by som sa však túto zbraň kupiť ani testovať v praxi . Keď sa naseriem sadnem do auta a idem si ju kupiť Igorovi Boledovičovi do Trenčína ešte dnes len aby som zistil čo za kúzla to amíci vyrobili v takej nenormálnej cene . Z fialky mi ešte aj vydajú slušne :-D a neviem či to aj neurobím za tú srandu to stojí :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 27.12.2011 o 12:18

Edu začnem od konca o zavere 770-tky som nič nehovoril (v zlom) to že som sa knej vyjadril slovnym spojenim(nieje mi po chuti) myslel som celok hlavne mi tam vadi ochrana spušte pre niekoho maličkosť mne by to vadilo...:) neviem aka je kvalitna montaž a puškohlad preto vravim len o zbrani a určite ma neodradza cena osobne si myslim a neviem čo stoji napriklad na blaser Super Exklusiv cca 15000 ide len o reklamu a meno pri predstave ake je za to auto :),,, tak cena ma neodradza ale celkovy vzhlad to čo sa pači jednemu sa nemusi druhemu..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 27.12.2011 o 12:15

Edu je len veľmi ťažko viesť diskusie s deťmi, ktoré videli guľovnicu len na obrázku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 27.12.2011 o 12:14

Mysho, v tom prípade si kúp český kvalitný klobúk TONAK, guľovnicu čo Ti doporučuje EDO a 300 EUR si odlož na neskoršie časy, a šetri na novú guľovnicu. Nie si jedininý, prvý ani posledný, kto prejde podobným procesom. Pár rokov si vystačíš s lacnou guľovnicou a keď zistíš, že poľovníctvo Ťa skutočne oslovilo, a stane sa Tvojim životným štýlom, kúpiš si kvalitnú guľovnicu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 27.12.2011 o 11:56

jozef samozrejme svoj názor môžeš mať i ako ešte dieťa . Práve ten som chcel počuť respektíve čítať , čo ti na rem 770 nevyhovuje a čo je tak diametrálne horšie od rem 700 ? Lebo vyjadrenie ,že nie je mi po chuti sa mi zdá argumentačne slabé . Do 18 rokov považujem ludí za deti to nie je urážka to je iba fakt . Preto som napísal ,že na kúpu guľovnice máš ešte kopec času . Vyjadriť sa však samozrejme môžeš neberiem tvoj názor . Ja poľujem cez 20 rokov a mal som v rukách všelijaké zbrane od blaserov až po jednotku iž stielal som z nich skúšal vlastnil som niekoľko guľovníc preto je môj názor možno viac z praxe ako o teorii . Nechcem tu glorifikovať rem 770 . Iba som sa vyjadril ,že je to priaznivá cena v pomere ku kvalite zbrane . Čo sa týka záveru mne sa nezdá že by bol vadný ani nebezpečný. Možno iba predsudky ceny ťa nechávajú v istej vsugerovanej rovine . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mysho22, 27.12.2011 o 11:53

MSMARIAN: Ako som už písal zbraň bude pre mňa najvačšia finančná tažoba. Oblečenie tebou dole popísané mám jediné čo z tvojho zoznamu mi chýba je ten klobúk :-D Pre tie ostatné výdavky lístok,ZP a ostatné veci mám rezervu preto som dal aj nižšiu cenu pušky. Len dúfam ,že sa aj vlastného hospodárskeho plánu budem striktne držať ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 27.12.2011 o 11:42

Ako nevedel som že ked niesom dospely nemožem mať nazor ... jednoducho 770 mi pride ako lacna vzduchovka zo zaverom tak isto Howa a podobne i ked nepochybujem o kvalite tych zbrani a samozrejme zbran za 500eur splni učel ako blaser za 10000eur hej ... len sa mi proste nepači a nedal by som za nu ani 500 i ked som ešte dieta ako si napisal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 27.12.2011 o 11:30

Šoltes ich má skladom prave som s ním dovolal .Je to made in USA . Žiadna čína ani nič podobné. Sám uznal ,že cena je smiešna ,ale takú stanovili . Vraj je to vysokokvalitná zbraň a predáva ich ako na páse bez jedinej reklamácie ! Momentálne sú skladom iba W 308 po novom roku budú i ďalšie cal. ako 30 - 06 či WM 300. Za tie peniaze 449€ guľovnica + optika + montáž je naozaj ako pracovná puška cenovo zaujímavá voľba . O presnosť ani kvalitu prevedenia by som sa tiež nestrachoval . V porovnaní s ruskou jednotkou IŽ + montáž + optika je to neporovnatelné po všetkých stránkach . Mylím že ta ruská jednotka by stála dokonca ešte viac po spočítaní . Tú by som však nechcel ani zdarma !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peter1985, 27.12.2011 o 11:15

Nj pravda , presne som cenu nevedel ale niesu to zle zbrane ako pre nenarocneho strelca dobra volba aj ked nieje zasobnik len schranka, ale je to v podstate modifikovany 700 zaver , hlaven je upnuta protizavitom ako Savage a ma to duralove lozko v pazbe takze taky fajn ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 27.12.2011 o 11:12

Tu je za 449 € odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 27.12.2011 o 11:09

Jozef Ty máš na to ešte dosť času .Ešte si len dieťa. Keď budeš dospelý to potrvá roky , potom budú iné zbrane ,iné ceny a iné možnosti .Neviem čo si predstavuješ pod tým po chuti ? Kúpou zbrane sa Ti je zbytočné teraz ešte zaťažovať . Kde predávajú 700 rem s optikou a montážou do 800€? A aký je zásadný rozdiel ? Respektíve čo ti na 770 rem nebolo oproti 700 po chuti ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peter1985, 27.12.2011 o 11:07

770 dobra za tie prachy , ale tiez dobry v tejto cene je Marlin XS7 odkaz za 500 eur je to trosku lepsia volba, spracovanie atd ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 27.12.2011 o 10:57

Dobre lebo mne nebola moc pochuti osobne ak remington tak by som išiel do 700-viek.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 27.12.2011 o 10:44

Ano mal som ju v ruke práve včera . Výborné sa drží v rukách je to zbraň vysokej presnosti !!! Bola v cal.308 W. Pomer kvalita cena hodnotím ako nadštandarný v prospech majiteľa . Pekná ,kvalitná super presná pracovná zbraň . Kamarát za túto holú zbraň rem. 770 dal 800€ pred rokmi i v tej cene si myslím ,že je to dobrá voľba . V cene 500€ s montážou a optikou je to naozaj cenová bomba ,ktorá splní účel poľovníka ktorý má rozpočet na guľovnicu + montáž + optiku 800€ a považujem to za lepšiu voľbu ako kupovať nejakú opotrebovanú zbraň bez záruky. Komu by klal oči plast môže si dať urobiť drevennú pažbu . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 27.12.2011 o 10:27

Edu mal si tu 770-tku v ruke a strieral si znej ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 27.12.2011 o 9:56

Edo, v podstate je to dobrá voľba, nakonec mám pocit, že Myshovi je to úplne jedno s čím začne poľovať. Cena pušky s puškohľadom za 500 je v tomto prípade dobrá voľba, a zostane mu ešte 300 EUR na ďaľšiu výbavu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 27.12.2011 o 9:52

Ešte aby si mal predstavu, čo stojí samotná účasť na poľovaní. Ak budeš mať šťastie a vezmú ťa do poľovného združenia ročne budeš platiť členský poplatok, je to rôzne cca od 100 do 200 EUR ročne, niekde aj viac. K tomu budeš musieť kupovať krmivo, alebo si ho zaobstarať. To je asi tak cca 100 a viac EUR ročne. Ak nebudeš členom,a pôjdeš na poplatkovú poľovačku, zaplatíš za lov, doprovod a ak bucdeš chcieť divinu aj za divinu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 27.12.2011 o 9:19

Ako som už uviedol super cena s puškohladom 3 - 9 x 40 a montažou je tu za 500€ odkaz Je to predná zbraň aj keď v plaste ale pracovná a v pomere kvalita cena super . Ruský polotovar IŽ jednotka sa na túto zbraň nechytá v ničom s montážou a optikou bude ešte iž drahšia . Takže tolko k cenovej kategorii do 800€ s montažou a oprikou . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 27.12.2011 o 9:18

Mysho, tu je zoznam výbavy pre poľovníka Topánky = 150 - 300 EUR Nohavice letné = 50 - 130 EUR Nohavice zimné= 100 a viac EUR Bunda letná = cca 100 - 300 EUR Bunda zimná = cca 200 - 400 EUR Termopradlo= cca 100EUR Kočala letná = cca 30 EUR Košeľa zimná = cca 30 EUR Klobúk = cca 30 EUR Zimná čapica= cca 30 EUR ZImný sveter = cca 50 EUR Poľovnícky nôž = cca 40 EUR Baterka = cca 50 EUR Ruksak = cca 50 EUR ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 27.12.2011 o 9:11

Mysho, pousmial som sa nad tvojim výrokom "vyhadzovať peniaze" za pušku. Skôr než si vôbec kúpiš pušku dobre sa nad tým zamysli, či ti to skutočne stojí zato venovať sa poľovníctvu. Puška to je len jedna zložka výbavy poľovníka. Keď zistíš koľko stojí kvalitné oblečie, obuv, môžno ťa aj chuť prejde poľovať. Pravdepodobne netušíš, koľko drahých drobností potrebuje poľovník. To sme len prí výbave, poľovníctvo nie je ln o love, je to tiež o starostrlivosti o zver. Tam je tiež treba "vyhodiť" nejaké euro. Aby si mal predstavu o výbave poľovníka napíšem Ti zoznam v ďaľšom príspevku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 27.12.2011 o 9:00

Za tých 800€ kúpiš použitú guľovnicu s optikou takmer "akú len chceš" a ešte si môžeš vyberať :-o)) Ceny použitých poľovných zbraní stále idú dole a je dokonca možné, že v blízkej budúcnosti sa budú predávať za cenu "šrotovného". Bohužiaľ, realita je taká. Časy, kedy sa použité zbrane predávali za "dobrú" cenu sú nenávratne preč! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mysho22, 27.12.2011 o 1:10

Pepes33: Bohužial tých 800€ je u mňa pomyselný strop. Polovníctvo nie je jediný finančne náročný koníček ktorý mám a ktorému sa budem venovať. Ako študentovi na VŠ ktorý si platí študium a všetko okolo toho zo svojho vrecka tiež nie je lahko vyhadzovať peniaze za pušky. Dalšia vec ako začiatočník prd poznám kvalitu a nebudem zbytočne vyhadzovať peniaze za niečo čomu sa ešte riadno nerozumiem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pepes33, 27.12.2011 o 0:24

Tak páni,moja osobná skúsenosť je taká, že pri kúpe svojej vlastnej flinty obetuj viac než 800 eur, pretože 800 eur neni ani na kvalitnú flintu ani optiku. V začiatkoch som mal guľobrok 7x65R/16, vcelku zrelá kombinácia, ale keďže na strelniciach a podobných úsekoch som nesúhlasil s použitím hlavne, tak som sa uchýlil k guľovnici ZKK 600 v 30-06 sprg, inak skvelá ráž, ale v čase som si vybral sólo guľovnicu 308W, a s tým nemám problém na 100 či 300 metrov.Inak, ak by som sa mal znovu rozhliadať, tak pozerám po 8x57JS...:D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off baxik, 26.12.2011 o 22:41

MSmarian neviem preco na to ty reagujes ja som to nepisal pre teba :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 26.12.2011 o 8:36

Ešte je možné kúpiť IZ - ku, za 300 EUR a za 500 optiku, sám by som do takejto kombinácie nešiel ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusab, 25.12.2011 o 20:55

Urcite do 800eur kup nejaku ZKK. Moze byt aj CZ. Zvysok investuj do lepsej optiky. ZKK sa daju zohnat este vo vybornom stave - ako nove, ale zober so sebou niekoho kto sa v puskach vyzna...hlavne ide o stav hlavne!!! Lebo tu ti bude kadekto ponukat skoro "nestrielanu" zbran, pricom je hlaven zrela na vymenu. Rossler, Voere...a podobne moderne vychytavky by som nebral...ale ak chces poistku, spust, zasobnik, lucik a ine suciastky z umelej hmoty tak si to kludne kup.... :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nils22, 25.12.2011 o 20:38

ja si myslím tiež že stará osvedčená ZKK 600.601 aj tu na tento stranke sú viaceré inzeráty na tieto zbrane za dobré ceny aj z optikou napr Zkk 601 - 308win. optika Meopta 6x42 za 550 e len otázne akom je stave lebo z fotky sa to nedá posudziť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horarik01, 25.12.2011 o 20:33

Mysho22 asi si to nepochopil,tá ZKK alebo CZ nebola rada ale... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mysho22, 25.12.2011 o 20:23

Chlapi ako tak čítam viacerí ste sa priklonili na stranu ZKK alebo CZ. Tak volba bude viacmenej jasná. Ale ešte by som chcel pár rád k optike. NAkoľko som aj rybár tak vačšinou kupujem veci z USA alebo GB kde sú o 30-60% lacnejšie ako u nás. Máte skúsenosti s nakupovaním zpoza mláky alebo zo zahraničných e-shopov? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horarik01, 25.12.2011 o 20:03

Za 800 Eur s optikou nezakladaj tému. voľba jasná ZKK alebo CZ+ nejaká s......a ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 25.12.2011 o 20:02

Edu ten rosler za 760 eur mali v Trnave 2 ks v 7x64rke, ale to mali nejaké staré zásoby a keď som tam volal asi pred pol rokom už boli rezervované. A aby som niečo napísal aj k téme, ak chceš investovať 800 Eur do pušky aj s kukerom kúp nejakú jazdenú, keď aj ZKK, tie sa dajú kúpiť za nejakých 300-400 eur a tých zvyšných 500 prípadne došetri 100-200 eur investuj do kvalitnejšej optiky a montáže. Pri kúpe staršej flinty si ju vyskúšaj na strelnici, či nerozhadzuje, vyskúšaj ako chodí záver. Či idú dobre náboje do komory pri zatvorení záveru. Vyskúšaj chod spúšte. Ak to má napináčik, tak nech Ti to ten majiteľ nastaví na najjemnejší chod a či to pri zatvorení záveru samovoľne neodpaluje a pod. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 25.12.2011 o 19:42

V danej cenovej kategori je najlepšia voľba rossler titan 6 . Staršiu by som si ja nekupoval ,ale ak to tebe nevadí je to tvoja voľba . K rossleru si môžeš dokupiť časom inú hlaveň iného kalibru za pár stoviek . Je to lahka pekna prepracovana zbraň . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 961-1000 z 1016 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov