Heming hunting
dnes je sobota,  27. apríl 2024,  meniny má Jaroslav,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:36,  dnes západ slnka: 18:51
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

puškohľad do pohonu - diskusia

autor: off sumcar
pridané: 20.12.2011 16:20

co si myslite aky je najvhodnesi puskohlad do pohonu co pouzivate ?

počet zobrazení: 28 054
počet hlasov: 1
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 81-103 z 103 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off alvin, 21.12.2011 o 16:41

MSmarian koľkokrát sa nám diviaky otočili a poďho od strelcov k honcom , čo potom bez flinty? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 21.12.2011 o 16:39

MSmarian co tak dostrelit postrielanu zver? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off binka, 21.12.2011 o 16:39

dedal bude myslím od Hujerů. Kdo je tu ještě od Hujerů??? Blaser 300VM. Myslím že do pohonu nemá cenu dávat kukr, možná ani kolimátor. jde o to na jakou vzdálenost se má lovit (bezpečně) jetsli do 30-40 tak myslím že pouze mechanická mířidla. A dobrému střelci a tomu kdo není lačný po masu aby chodil s Benelli Argo stačí na dostřel zvěře,nebo vlastní lov jednuška ruské provenience. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 21.12.2011 o 15:44

K čomu potrebuje honec pušku, veď honec má honiť a nie loviť. Lovci stoja na stanovištiach. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dedal, 21.12.2011 o 14:23

Mlady priatel sa pytal na puskohlad alebo kolimator. Keby ho zaujimala zbran, tak mu poradim do pohonu samonabijaci poloautomat Benelli Argo alebo Browning BAR s kolimatorom. Ked raz skusis tie, tak zabudnes aj na jednotnu strelu a brokovnicu. Aj tak tie brokovnice len preto nosite, lebo do nich hrube broky tlacite. Akoze na lisku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlastimidurcik, 21.12.2011 o 12:49

Ak dovolíte: zúčastňujem sa dosť poľovačiek na diviaky a radšej idem do pohonu s mojimi psami. Vyskúšal som už kadečo čo sa týka zbrane a optiky. Otázka je: najvhodnejší puškohľad? Jednoznačne kolimátor Dokter a vyššie. Ale nie je honec ako honec. Niekto to berie poctivo a s prihliadnutím na terén často musí prekonávať rôzne prekážky, ploty, husté zarastené časti, často skoro neprekonateľné, kde Ti každá vec navyše zavadzia. Tam puškohľad určite nie a je aj otázne kolimátor. Z toho dôvodu, že sa poškodí, zaserinká a pod. Ja odporúčam do pohonu krátku pohonovú guľovnicu ( hrubá šína so zvýraznenými mieridlami). Ale najlepšiu skúsenosť mám s brokovnicou a jednotnou strelou. Toto je môj názor a skúsenosti. Prajem lovu zdar ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off alvin, 21.12.2011 o 8:40

viacerí sme asi chybili :-))) nič si z toho nerob majko ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 20.12.2011 o 18:20

tak sa ospravedlňujem že som sa zapojil do diskusie a pokazil vám náladu , viac sa to nebude opakovať , budem si dávať pozor :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dedal, 20.12.2011 o 18:19

Ja mam vzdy pokazenu naladu, ked niekto prekruca fakty. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off alvin, 20.12.2011 o 18:12

aha, to som rád , nejak som to tak nevidel.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 20.12.2011 o 18:07

alvin každý sa chce podeliť len o svoj názor , nato tu tá diskusia je , len dedal má dnes asi zlú náladu :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off alvin, 20.12.2011 o 18:04

super , ďalšia plodná diskusia o tom , ako sa pohádať a nie o tom čo si zobrať do pohonu. jaaj jasné že otvorené sú dobré a dá sa v poho strieľať kolimátor sa dá kúpiť aj odolný aj taký čo do neho len tak sneh nenapadá skúsme sem dať svoje skúsenosti a nie sa vkuse osočovať----aký to má prínos? budú tie kolimátory potom lepšie, lacnejšie alebo čo? lesu, lovu zdar... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off bracho, 20.12.2011 o 17:46

yegi teraz si podcenil dedalovu /Blaser300VM/ vybavu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spito270, 20.12.2011 o 17:42

cistit kolimator, alebo puskohlad od snehu napadaneho z konarov kazdych 5 minut tiez nieje ziadna slava ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off yegi, 20.12.2011 o 17:40

dedal,ty chodíš do pohonu a máš kolimátor?to asi poľujete na lúkach..ja ho používam túto sezonu,asi 6poľovačiek a už je dobitý,stratil som krytku,2x s ním spadol,teda asi tak... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 20.12.2011 o 17:31

ale ja na tvoj kolimátor vôbec nenarážam tak neviem čo sa tu rozčuluješ , ja som napísal svoj názor na ďalšie príspevky ,, a dík za radu , idem si ,,vygogliť,, čo je to ten kolimátor :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dedal, 20.12.2011 o 17:30

Kolimator k vam este neprisiel? Ja tu ziadny pohonovy puskohlad nespominam. Ked k vam dorazi kolimator, tak zistis, co je dobre. Pri mieridlach davas do roviny 3 body a pri kolimatore len bodku das tam, kam chces strelit. A oci mas obe otvorene, co by som aj tebe doporucil. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 20.12.2011 o 17:25

dedal , teba nech netrápi čo oslovilo mňa , ja sa budem rád vzdelávať . to čo som napísal odporúčam z bezpečnostného hladiska , a hej padla mi sánka keď sa strelec v pohone pekne pozeral cez pohonový puškohlad a strielal na prasiatka , len si trošku nevšimol že medzi prasiatkami bol aj kopov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off majko82, 20.12.2011 o 16:58

do pohonu by som radšej volil brokovnicu s jednotnou strelou a keď gulovnicu tak s volnými mieridlami ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off stefa, 20.12.2011 o 16:49

Keď Tvoja otázka znamenala PRIAMO DO POHONU, tak ako píšu dedal a Hekler - Docter, a keď na stanovište na spoločnú tak tzv. pohonový puškohľad, alebo Aimpoint. Do pohonu sú výborné aj špeciálne pohonové mieridlá so svetlovodnou muškou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 20.12.2011 o 16:46

Kolimator je lepsia volba, ci uz docter alebo nejaky od neho odvodeny za 1/3 cenu napr delta optikal. a ak teda niekto trva na puskohlade tak je to nejak tak ako si napisal ideal je 1x -... alebo 1.25 - ....znacka az tak nerozhoduje ale horsie ako delta optical by som neriesil. Osobne by som siahol napr. po Leupolde. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 20.12.2011 o 16:40

akýkoľvek kvalitnejší od 1 až ...., na spoločnej si nastavíš 1x a máš to ako kolimátor s jednou montážou, ale kolimátor Docter je najlepšie riešenie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dedal, 20.12.2011 o 16:20

Kolimator Docter. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 81-103 z 103 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM