Heming hunting
dnes je sobota,  27. apríl 2024,  meniny má Jaroslav,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:36,  dnes západ slnka: 18:51
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

puškohľad do pohonu - diskusia

autor: off sumcar
pridané: 20.12.2011 16:20

co si myslite aky je najvhodnesi puskohlad do pohonu co pouzivate ?

počet zobrazení: 28 055
počet hlasov: 1
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 103 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Zigi9, 21.12.2011 o 22:48

vlciskala to nemáš pravdu, rozpohybovat je musí dobří psi, né výstřely honců :-) ted si mě pobavil, asi nemáš tolik zkušeností :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 21.12.2011 o 22:47

tak ja som potom blb , lebo ja sa o svojich psov bojím ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Nabel, 21.12.2011 o 22:47

mam dvoch a nezavidim nikomu nic, len nerad robim korena, preto uz velmi na spolocne nechodim. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlciaskala, 21.12.2011 o 22:46

nabel nato kolko mas rokov by si mohol vedied ze je lepsie ak sa po diviakoch streli uz v pohone aspon sa rozbyju a idu na viacerich strelcov cize je vedsia pravdepodobnost ze strelci nebudu robyt statistov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 21.12.2011 o 22:45

montaq: ted to vypadá, žes mě možná nepochopil, ale je to na trochu jiné téma, tak to sem nebudu tahat - o psa se ale rozhodně nebojím, ten kdo se bojí o psa, tak je podle mě blb ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 21.12.2011 o 22:44

Nabel, nezavid, kup si psa, urob z neho za uplatky PUP a chod do pohonu, budes to mat mozno zadarmo a aj si strelis ked to je tak ako vravis.... na poplatkovych polovackach je bezne, ale to som uz pisal, ze sa povie ze honci v pohone nestrielaju ked to nie je nevyhnutne, a co ja poznam vodicov psov co chodia na polovacky pre hosti tak s tym nemaju problem, ale ani na polovacke pre vyznamnych hosti sa nezakazuje brat do pohonu zbran...je to nestandardne podla mna... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 21.12.2011 o 22:41

a aby sme sa vratili k teme ja z vlastnej skusenosti vrelo odporucam kolimator...odskusane na stande a aj v pohone a uz ine ani neskusam, a v mojom okoli nie som sam...ale kazdy nech si vyberie co mu vyhovuje... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Nabel, 21.12.2011 o 22:40

Nenazrani su taki, co namiesto toho, aby vyhnali diviakov z hustin, tak ich tam postrielaju a poplatkovi strelci robia statistov. Polovacka je uspesna, na vyrade lezia diviaky, akurat, ze takmer vsetky strelili nenazrani honci, ktori si akoze zachranovali svojich PUP psov, co ich upotrebili za uplatky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 21.12.2011 o 22:38

kolega Mirko to napísal pekne a jasne . a Marcel ty len tej slaniny :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 21.12.2011 o 22:37

Zigi, tak to si este asi nevidel postrielanu svinu, ja poznam osobne cloveka co sa tento tyzden stal ucastnikom presne takej sceny s filmu ako si popisal, a ani flinta mu nepomohla, svina bola rychlejsia...o psa sa bat je naozaj prehnane, ak sa bojis neber ho do pohonu ale ide hlavne o tvoju bezpecnost. osobne si myslim, ze hlupost v pohone a hlavne pri dostrelovani urobi vacsinou honec co je bez psa a psi nema, su polovacky kde takych do pohonu ani nepustia, robotu maju robit hlavne psy... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlciaskala, 21.12.2011 o 22:35

zigi to je individualne a zalezi na kazdom polovnikovi ci uz je na stande alebo v povone ked je raz niekto chamtivi na ranu je nebespecny a z pravidla to byvaju ty poplatkovi strelci ktori ked si zaplatili tak chcu strelit za kazdu cenu a je im jedno ci bezi pes tesne za diviakom alebo je na nom zaveseny ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marceliusko, 21.12.2011 o 22:32

Zigi :) zmen si fotografiu v profile zrejme nevieš čo znamená simbol jing jang... a je evidentné že "nemáš ani paru" o čom je spoločná polovačka...Čo je Nenažraný? Mne ti ešte aj nábojový pás padá,chlapci si robia srandu že ak nepriberiem nevezmú ma na polovačku,tak som začal jesť ale čo ja viem dúfam že to pomôže? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 21.12.2011 o 22:21

Já to vidím jinak, ale vpohodě. Jestli máš strach o psa, tak se musím zasmát a pokud se mu něco stane, tak je to jen vizitka, že pes stál za hovno :-) A když kolem proběhne divočák, tak o něm člověk ví a vyhne se, uvažovat nad tím, že se do mě prase zakousne a nepřestane dokud ho někdo nezatřelí, to je zralé leda tak na celovečerní film ... (vím že přeháním). Flinta se tam hodí na dostřelování, to nepopírám, ale taky se s ní stane mnohdy víc škody jak užitku. Minulý týden tady nedaleko zařval pes v leči, a druhý postřelený, jen kvůli nenažranosti honců s flintou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 21.12.2011 o 22:20

presne ako píše motaq , nejde tu o nadržanosť vystreliť si na diviaky , ide hlavne o moju bezpečnosť a o bezpečnosť mojich psov , asi majú chlapi málo skúseností s postrielaním kancom alebo sviňou v pohone , v takej situácii sa tá puška zíde , a neber to že sme namyslený ak nám zakážu v pohone strielať ale ak mi zakážu zobrať si do pohonu zbraň vtedy som namyslený a odchádzam aj zo psami domov . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlciaskala, 21.12.2011 o 22:16

zigi presne tak to ma byt ked veduci polovacky vie byt mudri a zakazovat psovodom strielat v pohone tak nech si steka sam ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 21.12.2011 o 22:14

A já jsem snad na nějaké byl??? Chytáš se stébla chlapče :-) Ale nic proti nim nemám, mají spoustu výhod oproti běžným honům a kdo ví, možná i ve vašich podmínkách by měly úspěch. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 21.12.2011 o 22:14

Zigi bezne sa to robi tak ze sa dohodne ze honci v pohone nestrielaju pokial to nebude nevyhnutne, co je bezna prax a je to akceptovatelne, hlavne ak sa jedna o poplatkovu polovacku alebo hostovsku kde su vyznamny hostia, ale zakazat zobrat honcom do pohonu zbrane nie je podla mna standardne, osobne by som tam nesiel, clovek nikdy nevie a taky diviak sa tazko prehovara aby ta nenapadol a branit sa len rukami no neviem a nehovoriac, ze tam mas aj svojho PUP. tot moj nazor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 3006sprg, 21.12.2011 o 22:11

zigi ze sa ty aj s tvojimi organizovanymi cekanymi ozyvas o nadrzanosti... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 21.12.2011 o 22:09

to jste tak namyšlení a nenažraní po ráně, že když vám něco zakážou, tak se seberete a jedete domů??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marceliusko, 21.12.2011 o 22:04

A čo sa týka "do pohonu bez pušky" tak aj to sa už stalo ale len raz.Po tom čo to vedúci polovačky povedal naložili sme svojich PUP psov do auta a išli tátá a aj polovníci na štandoch išli tá tá domov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marceliusko, 21.12.2011 o 22:00

Tak sa priznám!Dávam ale len jeden hrubý toho roku som prišiel na chuť jednotnej strele Rottweil exact super presnosť a účinok na zver az som bol prekvapený určite si kúpim dalšie balenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 21.12.2011 o 21:56

Majo ja ani hrube broky nemam neviem ci ma na buduce pustia do pohonu asi pojdem bez pusky ako to MSmarian odporucal:) ale nozik si pre istotu zoberiem:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 21.12.2011 o 21:51

Fajn ste to tu prebrali. Môj príspevok zabral, mal prispieť k oživeniu, Je celkom logické, že si honci, ktorí vlastnia poľovný lístok vezmú do pohonu pušku a tí čo ho nevlastnia väčšinou len rapkáč. Myslím si, že brokovnica je do pohonu celkom vhodná zbraň. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 21.12.2011 o 21:49

Maco a ty tan nedávaš tie hrubé broky ? :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marceliusko, 21.12.2011 o 21:47

Chlapci! Ved Dedal:) toho odpoloval v pohonoch viac ako sa vám môže vôbec snívať tak nechápem čo sa donho a jeho skúseností z pohonov navážate!...A ja mám jeho príspevky rád,vždy sa schuti zasmejem!Ja nosím do pohonu tiež len brokovnicu čo ja viem?Mne vyhovuje a čuduj sa svete len jednotnú strelu používam a dokonca aj po líške vystrelím strelu jednotnú a už sa stalo že som aj trafil! Ideš Dedal :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 21.12.2011 o 21:40

Karči šak vidíš jeho peknú profilovú fotku :) ale odbočili sme od témy ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 21.12.2011 o 21:03

Majo urcite ho uz od ranneho detstva ucili ako sa treba slusne spravat k ostatnym ludom:) neboj urcite ich nie je vela:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 21.12.2011 o 20:58

Karči ale že je to milí a slušný človek ten dedal , len dúfam že neni takých polovníkov veľa ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 21.12.2011 o 20:46

dedal nepovedal som že len u nás sú , určite aj u vás ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 21.12.2011 o 20:44

Mam taky pocit ze aj ty to sledujes cez estonsku kameru ako Jóži:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 21.12.2011 o 20:41

hej dedal asi fakt považuje lúku za pohon , aj ja by som mu doprial sa raz zúčastniť pohonu v trnkách a černičí v Tríbečskom pohorí ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 21.12.2011 o 20:40

feri ja viem ze moja nie je 100% a vobec sa za to nehambim na to ze mam madarsku narodnost to hadam ujde, a co si o tom mysli nejaky supak je mi to ukradnute:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 21.12.2011 o 20:37

Par krat som bol aj ja kvoli tomu som si kupil aj kolimator ale po prvom pohone isiel dole, mal by sem raz dojst do luznych lesov 3m rakos 2m burina pod celym lesom a v druhom pohome by si mal brokovnicu ako kazdy u nas:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off motaq, 21.12.2011 o 20:23

karci neboj ani dedalova nie je 100% a o nejakej slusnosti ani nehovorim. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dedal, 21.12.2011 o 20:22

Niekolko krat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 21.12.2011 o 20:20

Prepac moja gramatika nie je 100% hadam nie je to az taky problem ale budem sa snazit:) aby sme sa vratili k teme bol si uz niekedy v pohone priatelu:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 21.12.2011 o 19:47

Neviem prečo by som nemal mať v pohone pušku. Som taký istý člen združenia ako aj strelci. Mám psíka a baví ma radšej sa prechádzať ako stáť na štande a čakať kedy mi honci priženú zver pod nos. A ak ma pozvú do iného združenia ešte som nezažil aby mi povedali flintu nechaj doma. PUP je v okolí veľmi málo a tak si honca so psíkom vážia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 21.12.2011 o 19:41

MSmarian, to ze ma honec flintu neznamena, ze musi lovit. tak ako tu bolo povedane jednak je to pre jeho bezpecnost, jednak pre potrebu dostrelenia zvery a koniec koncov aj pre lov ak je to dohodnute a umoznene honcom, to zalezi na dohode. Osobne by som do pohonu puskohlad netrepal, jednak je zbytocne velky, zvysuje vahu, vo vacsine pripadov zavadzia...osobne pouzivam kolimator a to vseobecne na spolocne ci uz na stand alebo do pohonu. strielat sa da na male vzdialenosti, mierenie rychle a hlavne z otvorenymi oboma ocami. Ideal je docter ale nie kazdy ma tolko penazi a moze sa mu zdat ze je to drahe na to aby ho v pohone poskodil. existuju aj kolimatory lacnejsie a aj napriek tomu kvalitou postacujuce napr. delta optical minidot. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off alvin, 21.12.2011 o 16:49

odkaz- a nemaj flintu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 21.12.2011 o 16:42

Mam taky pocit ze tu davaju rozumi odbornici co este neboli v pohone :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

zobrazené 41-80 z 103 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM