Heming hunting
dnes je piatok,  29. marec 2024,  meniny má Miroslav,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:31,  dnes západ slnka: 18:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

puškohľad do pohonu - diskusia

autor: off sumcar
pridané: 20.12.2011 16:20

co si myslite aky je najvhodnesi puskohlad do pohonu co pouzivate ?

počet zobrazení: 27 953
počet hlasov: 1
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 103 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off lct-S, 5.12.2017 o 21:07

Bez uražky... Už ste mal neaku dobrú, kvalitnú flintu, čo aj niečo vydrží a neaky kvalitny aimpoint? (čo len v pleci, ked nie vlastnú) Ked vyhlasujete taketo nazory? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off citulik, 5.12.2017 o 15:57

do pohonu treba zbraň bez puškohladu a takú,ktorú môžeš otlkať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Blaser300VM, 24.12.2011 o 13:02

Asi si necital dost pozorne. Kym tuto temu vymazes, precitaj si ju este raz. Nie vzdy je najpouzivanensia vec ta najlepsia. Ani skodovky neboli nikdy najlepsie a predsa boli najpouzivanejsie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off sumcar, 24.12.2011 o 12:54

tak pani ako to zhrnieme ? mne z toho vychadza ze do pohonu je najpouzivanejsia brokovnica a na stand kolimator alebo puskohlad s co najmensim zvatsenim. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 24.12.2011 o 12:43

Napis mi prosim ta, az ked o tom poloautomate pouvazujes a budes ho mat doma, avsak napriek tomu si vyberies brokovnicu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 24.12.2011 o 11:29

Blaser nie sme rovnaky kazdy ma iny pohlad na tu istu vec! Co sa tyka kolim. tak ho pouzivam ked idem na stand to sa mi najviac osvedcilo ale do pohonu ked idem tak mi najviac vyhovuje brokovnica, poloautomat nemam ani som o nom vobec neuvazoval nemam dovod.Niekomu stacia aj gumaky a mohol by si dovolit aj nieco lepsie proste kazdy sme inaksi.Fajcit nefajcim v krcme som bol posledny krat asi v septembri s detmi na kofole:)Stastne a vesele!!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off walther, 24.12.2011 o 10:53

Ja beriem na spolocnu polovacku Browning BLR a Aimpoint 9000L. Aimpoint funguje dokonale, do tych 90 -100 metrov si cez neho pekne zamieris. Oci mas otvorene ako pri kolimatore, takze mas prehlad o vsetkom pred a za cielom na ktory strielas.... je to taky krizenec puskohladu a kolimatora. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlciaskala, 24.12.2011 o 8:24

v tomto ma blaser pravdu ja tiez chodim vela do pohonov a tak som sa rozhodol ze si kupim blasera r93 profesional v razi 9,3x62 a ktomu kolimator dokter a mam vistarane ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marceliusko, 23.12.2011 o 23:47

Brokovnica normálne holá ako taká. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 23.12.2011 o 10:47

ani 35x22 nie je zlá pneumatika ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.12.2011 o 21:31

Mne sa naj do pohonu vyhovuje 35 x 22 už sa mi zošúchal ten čínsky nápis tak neviem ako sa volá . Ale je pekný stále a dobre približuje . skvélé vianočné vlákno :-D Pobavil som sa na komentoch . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 22.12.2011 o 20:58

Nabel, poznám výhody kolimátora. Je pravda, že kolimátor nelastním a pravdepodobne ani vlastniť nebudem, ja do pohonu nechodím a ani chodiť nebudem. Na štande používm klasický puškohľad. Mal som možnosť vyskúšať nahánkový puškohľad, bol som veľmi milo prekvapený. Na štand určite doporučujem nahánkový puškohľad, je skutočne omnoho výhodnejší ako klasický puškohľad. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 22.12.2011 o 11:07

Už sa tu zase hádate ako malé deti na pieskovisku o lopatičku. Ja by som len zhrnul niekoľko poznatkov z tejto diskusie. Do pohonu sa nehodí klasický puškohľad, lepšie sú voľné mieridlá alebo kolimátor. Ja si osobne myslím, že najoptimálnejšie sú voľné mierilá. Nakoniec, honec nie je do toho aby lovil zvlášť by toto pravidlo malo platiť na hosťovských a platených poľovačkách. Na poľovačkách poľovného združenia, by toto pravidlo malo byť vecou dohody v združení. Ja sa na to skôr pozerám z pohľadu hosťa alebo poplatkového lovca. Honec by mal skutočne len dostreliť zver.Na lov sú určení strelci. V každom prípade by mal mať honec na sebe reflexnú vestu, v pohone sa držať línie a vopred určeného smeru. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off binka, 22.12.2011 o 10:56

Nabel, jsem momentálně střízlivý, osvítil mě stejně jako tebe Černobil, jen jsem v tu chvíli byl očividně o něco dál než ty. Googla znám osobně a možná že jsem viděl víc kolimátorů za život než ty na obrázku. Zase jeden od Hujerů. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 22.12.2011 o 9:16

jednoznačne koli... nevýhody puškohľadu v pohone napísal motaq včera o 19:41...výhody nie sú žiadne. MSmarian - dobrá otázka... taká k veci... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 22.12.2011 o 8:31

vlciaskala, docter momentalne ponuka dva typy a to DOCTER sight III odkaz co je najnovsi model a Docter sight II odkaz co je starsi model. Su vsak aj kolimatory ovela lacnejsie a aj napriek tomu pomerne kvalitne, ktore sa daju rovnako dobre pouzivat napr. Delta Optical Mini dot odkaz, to to v podstate "kopia" Docter sight II ale za 1/3 ceny. do pohonu v pohode staci aj ten, nastrel drzi, presnost v pohode, bodka malicka, takze ak niekto nema alebo nechce vysolit 300 Euro za kolimator (napr. lebo sa boji, ze by ho v pohone poskodil) tak je to velmi dobra volba. Mam to odskusane a je to v pohode. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off binka, 22.12.2011 o 8:29

Cokoliv skleněného je na spoločnu. Když se prohání houštiny (samozřejmě někdo tam nemusí protože na to má psa) a je napadnutý sníh tak člověk nedělá nic jiného než otírá sklo. Ještě na otevřeném kolimátoru, budiž, ale v puškohledu nevím nevím. Te|´d jsme byl na spoločné a chlapi chodili v pohonu sice s variáblama, ale x42 možná x50. S tím tam myslím nemá co dělat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlciaskala, 21.12.2011 o 23:22

motaq ten kolimator od docteru je len jeden alebo ich je viac druhov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marceliusko, 21.12.2011 o 23:20

Ja som nič nevyzradil ja som to videl a aj si strelil tak podla mna je to funkčné? či?A aj pirát je dobrý do do prdele vopchať pár učastníkom... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 21.12.2011 o 23:14

Marceeel , prečo si to vyzradil ? :))) a ja im tu tvrdím že mám len holú brokovnicu :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marceliusko, 21.12.2011 o 23:13

Majo má svetlovodnú mušku! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 21.12.2011 o 23:11

tak tak , treba sa vrátiť k téme , odborníci nech sa vyjadria , ja som si svoj názor povedal na začiatku tak mi neostáva nič iné len vám zaželať Dobrú noc priatelia :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 21.12.2011 o 23:09

a co takto sa vratit spat k teme, lebo uz sa to zacina zvrhavat v niektorych prispevkoch na urazky.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off marceliusko, 21.12.2011 o 23:08

A to som nechcel skĺznut na túto "úbohú" rovinu ospravedlnujem sa viac sa to nestane :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 21.12.2011 o 23:06

vlciaskala: ted se tu motáme úplně mimo tému vlákna, takže na to kašlu, tvé přesvědčení ti neberu :-) Mysli si to dále, je mi to fuk ... Já osobně bych do pohonu flintu s puškohledem vůbec nebral, to už raději tu zlomenou hokejku nebo jiný čagan ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marceliusko, 21.12.2011 o 23:05

Asi tak toto je obraz aký si človek urobí ked to číta ale radí fundovane má odpolované! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Nabel, 21.12.2011 o 23:04

Marcelko kadernicke. A najlepsie posluchaju povel Zozer, tak ako tvoji podvrataci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlciaskala, 21.12.2011 o 23:02

marcel vedia sa nazrat a potom to v....t ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 21.12.2011 o 23:01

chvala bohu, osobne nemam nic proti teba ale zato mam nieco proti piratom v pohone... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marceliusko, 21.12.2011 o 23:01

marceliusko, dnes o 22:54 Nabel a aké majú tvoje psy skúšky? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Nabel, 21.12.2011 o 23:00

motaq, to ze sa ja objavim u teba v pohone a ty ma nakopes je naozaj velmi nepravdepodobne. Vylucene je jedno aj druhe, by som povedal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 21.12.2011 o 22:57

Nabel, piraty do pohonu nepatria, tak ako napisal zigi na to su psy aby zdvihli a rozpohybovali diviaky, s piratmi by si sa len raz objavil a osobne by som ta kopal von z pohonu keby to bolo v mojej honitbe... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlciaskala, 21.12.2011 o 22:57

zigi tak teras si ma nepochopil nejde o to aby sa diviaky pohli dopredu na jedneho strelca ale oto aby sa rozprchli na viac smerov aby mohli viaceri strelci strielat a co sa tika skusenosti ty si nebol ani na tolkich polovackac co ja mam strelenich diviakov a uz zopar mam aj zarezanich pri psoch ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Nabel, 21.12.2011 o 22:57

Vidis JU a HELE. (Majko a Mirko) musite chodit aj do prvych pohonov, nielen do posledneho pohonu. Tam sa uz nic nenaucite, len este viac osprostiete. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marceliusko, 21.12.2011 o 22:55

TY už ho vidíš ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marceliusko, 21.12.2011 o 22:54

Nabel a aké majú tvoje psy skúšky? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marceliusko, 21.12.2011 o 22:52

Priatelia kolko spoločných polovačiek odpolujete v pohone ročne?Majo TY nemusíš :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off majko82, 21.12.2011 o 22:52

Miro , škoda že týto dvaja chlapi nechodia s nami do pohonov , by sme sa ešte kopec toho naučili :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Nabel, 21.12.2011 o 22:51

Majko pod to sa ti podpisem, ze ano. Naco je taky pes, ktoreho treba ochranovat a hladat? Nikdy som psa nehladal. Pes nech hlada mna. A vlcia skala, existuju aj pirati, nejake si usetri na Silvestra. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 103 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM