Heming hunting
dnes je nedeľa,  5. máj 2024,  meniny má Lesana/Lesia,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:23,  dnes západ slnka: 19:03
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Svietidla - diskusia

autor: off Kanny202
pridané: 28.11.2011 15:26

Dobrý deň prajem,


chcel by som sa poradiť, tu s prítomními poľovníkmi, o pár faktov o svietidlách. Mám záujem si kúpiť nejaké výkonne svietidlo, mal som Nextorch Z9, ale to bolo slabé. Máte prehľad, alebo ste vlastníkom niekto nejakého kvalitného LED svietidla s vykonom nad 500 lumenov?

počet zobrazení: 45 799
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off soson, 28.4.2017 o 6:57

Po negatívnych skúsenostiach s výrobcom „špičkových bateriek“, ktoré vyrába na kolene ... som klikol na e-shop čo má reklamu na tejto stránke vpravo dole. Vybral som si lampu nabijatelna-wolf-eyes-ranger za nejakých 119 € bez dane mi prišla na druhý deň perfektná lampa dosah cez 500 m zoomovateľná, s mini USB nabíjaním vrátane nabíjačiek do siete aj auta plus šnúrka, záruka 5 rokov. Ku tej baterke si môžete vybrať aj darček, ja som si vybral led baterka tank . A to som teda čumel ako to malé čudo svieti, má aj zoom, ako záložné núdzové svietidlo paráda. Akurát som si pri objednávaní baterky nevšimol že sa dá vybrať ešte aj režimy aké chcem. A prišla mi baterka s jedným módom max. Tak som klikol na stránku, kde majú online poradňu. Pán okamžite navrhol že nie je problém, že vymenia. Po dotaze že by som mal záujem aj o nejakú čelovku, po upresnení mojich požiadaviek mi navrhol niekoľko variant. Nakoniec som si vybral led celovku armytek-wizard 10 ročná záruka, USB nabíjanie plus klip na opasok vynikajúce intuitívne ovládanie režimov. K tomu zase darček vybral ďalšiu led baterku A priobjednal som si aj originál nylon puzdro k tej Wolf eye. Celá komunikácia mi zabrala cca 5 – 10 minút, kde som aj všetko dostal vysvetlené čo som chcel ohľadom svietidiel bateriek údržby atď . Nakoniec som nemal žiadnu starosť ani s výmenou a poslaním baterky, pretože mi navrhli keď mi príde čelovka, aby som kuriérovi dal tu baterku s jedným módom . Vybavené. Tomuto poviem služby a NÁŠ ZÁKAZNÍK – NÁŠ PÁN platí v tomto e-shope na 100 %. V skratke zhrnuté za nejakých 166 € bez dane som dostal špičkové baterky s komplet original príslušenstvom vrátane náhradných tesnení, s dvoma ďalšími záložnými baterkami a orig. púzdrom . Pokiaľ chcete akékoľvek svietidlo poradia vám a určite si vyberiete a na druhý deň máte doma. Môžem len DOPORUČIŤ . Svietidla - diskusia

dať hlas príspevku | počet hlasov: 9

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 212 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off agbar, 8.9.2016 o 11:46

Convoy C8 som len tak kupil z alliexpres za 17 ecok po vzhliadnuti par videi a ked dosla bol som z nej paf. Ma 5 rezimov, posledny si pamata, telo podobne tiablu a9, fakt presne spracovane. Uz ju maju aj kamosi. Mam aj tiablo a9 aj najnovsiu a9x s kolimatormi, objednal som dalsie tri C8. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off skorpion71, 8.9.2016 o 11:25

Povedal mi,že najvhodnejšie je zo zoom optikou na poľovné účely ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borgeo, 8.9.2016 o 10:40

Skorpion a povedal ti ten predajca, že prečo nie sú vhodné na polovne účely? To že je v názve Army, neznamená,že sa dá nosiť len k samopalu a prilbe. Ja mám tiež Armytek Predator a uistujem ťa, že je výborná a spoľahlivá. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off michalisko, 8.9.2016 o 8:50

Ja mam taktiež armytek predator pro, a úplna spokojnosť. Odporúčam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off skorpion71, 8.9.2016 o 8:47

mibe74, jeden predajca svietidiel mi povedal,že baterky značky armytek nie sú vhodné na poľovné účely,ale sú pre ozbrojené zložky ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 7.9.2016 o 22:12

Skorpion, ja mam aj svietidlo a aj celovku armytek, konkretne modely barracuda najnovsi a celovku tiez najnovsius vykonom 2300 lumenov. Nosim ich furt do lesa a mozem pogedat, ze su to perfektne svietidla. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off skorpion71, 7.9.2016 o 21:40

Zdravím Vás priatelia. Potreboval by som poradiť nejakú dobrú baterku doteraz som používal Tank 737 a začal tam blbnúť vypīnač tak rozmýšľam kúpiť niečo nové a neviem si výbrať z toľkých značiek tak do 100eur poraďte z vlastných skúsenosti...Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off colt45, 9.6.2016 o 23:37

Wolf eyes xbeam white/green - Dobrý deň. Chcel by som sa opýtať, či sa predáva svietidlo wolf eyes xbeam white/green aj osobitne. Všade som to našiel len ako set, ale ja nepotrebujem dialkovú spúšť ani montáž. Potrebujem to ako klasické svietidlo. Vďaka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusan3, 24.3.2016 o 17:24

Tak ten príspevok fleshled z 21.11.2012 ohľadom porovnania svietidiel a objektívov fotoaparátov je teda dobrý úlet. Je to sprostosť ako autobus. Skúsim pre jednoduchšie pochopenie úplne laickými slovami. Na plochu objektívu dopadne svetlo s nejakou intenzitou, ktorá je daná svetelnými podmienkami foteného predmetu. Napr. 3x väčšia plocha šošovky objektívu znamená 3x väčšie množstvo odrazeného svetla od fotografovaného predmetu, ktoré dopadne na čip. U baterky je množstvo svetla raz a navždy dané LED diódou a veľkosť skla v ideálnom prípade tu nehrá absolútne žiadnu úlohu. Veľký reflektor akurát lepšie rieši tepelné straty LED (ak je to nutné) a menej sa u neho prejaví jeho zlé navrhnutý tvar resp. zlé umiestnenie LED. Ak je ale malý reflektor dobre urobený, niet čo riešiť. Spokojne takú baterku kúpte. Väčší reflektor má opodstatnenie pri použití výkonnejších LED. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off patrikseven, 5.12.2015 o 13:12

Veru tak,ja mám to druhé svetlo,potom som si k nemu dokupil diaľkovú spúšť a montáž,inak pri tom zelenom 2%,čiže najslabšom sa zver dobré pozoruje,vôbec neodskakuje,samozrejme záleží od podkladu.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borgeo, 4.12.2015 o 22:29

Tu sa píše, že má len jeden režim: odkaz. Ale ďalší model už má viac režimov, tak ako píše patrikseven odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off patrikseven, 4.12.2015 o 21:22

Má niekoľko režimov,stroboskop 1,2,high,médium a low,vzadu je otočný prepínač,ktorým sa to reguluje,samozrejme,že to nefunguje s diaľkovou spúšťou.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borgeo, 4.12.2015 o 19:57

Wolf Eyes x-beam nemá možnosť nastavovania intenzity svetla. Má len jeden režim, v rámci ktorého môžeš prepínať medzi zeleným a bielym svetlom a svetelný lúč zoomovať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hoghunter, 4.12.2015 o 19:17

Zdravím. Povedz mi že ako si vieš nastavovať intenzitu, lebo ja som nato doteraz neprišiel. Viem iba nastavovať lúč. Buď na široko alebo kocku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off patrikseven, 4.12.2015 o 16:09

Mám wolf eyes x beam biela/zelená asi rok a zatiaľ úplná spokojnosť,dobré je,že si tam môžeš nastaviť intenzitu svietenia,keď si dáš na najslabšie zelené ani nevidno,že svietiš,no v puškohĺade to úplne postačuje aby si rozpoznal zver..Svietivosť je do 200 metrov zelená a nejakých 350 metrov biela čo určite stačí.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borgeo, 4.12.2015 o 13:59

Reakcia zveri na svetlo je individuálna kus od kusu a od miesta. A je jedno či máš svetlo zelené alebo červené alebo hociaké. Veľa závisí od toho, či je zver na svetlo zvyknutá, alebo či má v pamäťovej stope uložené, že po zasvietení príde rana. Niekedy starý kus hneď po zabliknutí odbehne, že si ide nohy dolámať a za pol hodinu prídu na to isté miesto mladé kusy, na ktoré môžeš svietiť koľko chceš a absolútne nereagujú. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Kvarto, 4.12.2015 o 11:22

wolf eyes x-beam white/green - Dobrý deň chcel by som sa poradiť pri kúpe wolf eyes x-beam white/green. Reakcie na zver ako to v skutočnosti svieti. ďakujem za každú radu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec1967, 25.11.2014 o 14:44

Zdravím Vás páni. Nedá mi pripojiť sa do diskusie, nakoľko som mal možnosť vyskúšať skutočne veľa druhov a typov značiek a možnosť porovnať aj výkon svietidiel. Každú chvíľu sa objaví niečo nové a výkonnejšie, začínalo to spájaním monočlánkov za sebou, potom kača lampou potom prišiel Nextorch 6-9, fénix 9-11, ultra-fire, olight 20-30, tiablo A9-10, wolf eyes atď. Veľa závisí od ceny a kvality a aj od výkonu /lumenov/, ale nie vždy svietidlo ktoré má viac lumenov aj ďalej do svieti. Momentálne čo je na trhu pre poľovníka najvýhodnejšie je podľa mňa wolf eyes x beam, nakoľko má dobrý výkon, zoom optika a možnosť dvoch farebných lediek. Z vlastnej skúsenosti vám môžem povedať, že na farebnú červenú alebo zelenú ledku, zver tak nereaguje ako keď zasvietite bielim svetlom, nakoľko tieto ledky fungujú na inej vlnovej dĺžke, ako biele svetlo.Zdôrazňujem farebnú ledku, nie farebné sklíčko/filter/, lebo zver nemá vyvinutý farbocit, takže vidí čierno-bielo a preto je úplne jedno aké máte sklíčko na bielom svetle. Samozrejme, že aj mne sa stáva, že keď zapnem zelenú alebo červenú ledku tak zver odskočí na pár metrov, ale za pár sekúnd je zver späť a potom si môžete skutočne prezerať aj celé stádo. Čo sa týka svietidiel s bielim svetlom v cenovej relácii od 60-100€ by som odporučil: Tank007 typ 736, Olight M21-X L2, Olight M22 Wariorr, Wolf-Eyes Defender-III XM-L2 CR, a s tých výkonnejších do 200€, Wolf Eyes Night Hunter XM-L U2, Olight M3X Triton XM-L2 a môj asi najobľúbenejší typ Wolf Eyes X-Beam White/Red alebo Wolf Eyes X-Beam White/Green. Ale možno o mesiac bude zasa niečo lepšie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off LESLOV, 25.11.2014 o 10:52

ND30 ako pisal borza222 je naozaj nezmysel. Ja som mal tu moznost dokonalo ho vyskusat v praxi a vysledky su aspon pre mna neuspokojive resp. tvrdenie vyrobcu alebo predajcu ze zver na to nereaguje je nepravdive. Skor by som podotkol ze vysledky mozu a su skreslene pri pouziti ND30 alebo podobnych zariadeni v roznych lokalitach. Velmi zalezi ci svetlom alebo ND 30 osvietime zver v ktora do styku so svetlom prichadza castejsie alebo zver vysoko v horach kde na svetlo reaguje ihned odskokom. A tiez treba spomenut dolezity fakt ze zver ktora nema dobre skusenosti s pouzitim svetelnych zdrojov alebo inych zariadeni bude reagovat inak ako zver ktorej sa pri svetle a podobnych zariadeni nic nestalo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borza222, 25.11.2014 o 10:30

Nezmysel...neexistuje žiadny rozumný argument prečo by mala naň zver reagovať inak na akýkoľvek iný svetelný zdroj. A navyše 199 je prehnaná cena. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off gaspar237517, 24.11.2014 o 22:12

Dobrý deň chcem sa spýtať na skúsenosti s laserovým svietidlom ND30, ktoré je momentálne v ponukách za 199€. Označujuho ako výborne a že zvera naň príliš neraguje. Som vďačný za Vaše postrehy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 12.11.2014 o 14:49

binka - ak sa nemýlim, tak práve na tento účel slúži modrý filter, ktorý je buď súčasťou baterky alebo by sa mal dať dokúpiť. nech ma prosím niekto opraví ak sa mýlim... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off patrikseven, 12.11.2014 o 14:02

Wolf eyes X-beam,mám ju asi mesiac a super,samozrejme aj na farbu.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off binka, 12.11.2014 o 13:53

Psal jsem tento dotaz už dřív v jiné diskuzi.....Mě by u svítilny víc než dosvit zajímala viditelnost barvy (krve) na trávě, listech, jehličí apod. Většina nových led svítilen má studené modré, nebo doběla světlo. V tom světle je špatně, někdy dá se říci vůbec není vidět barva při dosledu. Mám pocit, že na viditelnost barvy je lepší žluté světlo ze starých klasických žárovek. Máte někdo typ na vyzkoušenou svítilnu, pod kterou je dobře v noci vidět barva (po)střelené zvěře? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off akos308W, 12.11.2014 o 6:53

Zdravím náhodou niekto skusenosti LED Baterka Wolf-Eyes Defender-III XM-L2 CR Hunting Set ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Baterka/y OLIGHT , čo vy na to? (autor: Bullets).

off Lubo138, 9.8.2014 o 22:24

na narodky som dostal Nextorch 9.zatial max.spokojnost.Teraz je velky vyber svietidiel,len si dobre vybrat,aj za rozumnu cenu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Baterka/y OLIGHT , čo vy na to? (autor: Bullets).

off goret, 9.4.2014 o 11:33

mihi, to nebolo upozornenie pre teba. Ty už baterku máš, tak nech ti slúži dlho bez poruchy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Baterka/y OLIGHT , čo vy na to? (autor: Bullets).

off mihi84, 9.4.2014 o 10:00

goret..No tak to by som chcel vidiet kde je ten polovnicky set olight M20S-HS lacnejsi??Nazdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Baterka/y OLIGHT , čo vy na to? (autor: Bullets).

off Mysho22, 9.4.2014 o 10:00

Možno mimo tému ,ale predsa sa spýtam. Dole ste spomínali magnetickú montáž na hlaveň od Olightu máte niekto s ňou skúsenosti ,že by vám škriabala hlaveň? Ak áno skúšali ste ju podložit či inak predijisť poškodeniu od montáže? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Baterka/y OLIGHT , čo vy na to? (autor: Bullets).

off goret, 9.4.2014 o 9:35

mihi, všimol som si, že ty si čakal 5 týždňov na M20S-G2 s Cree XP-G2 R5 LED, ktorá je lacnejšia aj u našich dodávateľov, než M20S-X s novšou a výkonnejšou Cree XM-L2 LED. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Baterka/y OLIGHT , čo vy na to? (autor: Bullets).

off mihi84, 9.4.2014 o 8:43

goret to je mi jasne ze sa moze vsetko pokazit.Ja som myslel ze oprava toho svetla nieje taka nakladna.A pri beznom pouzivani nehrozi prasknute sklo.To by uz musel byt extrem.A kazdy kto si chce kupit baterku,musi vediet v akych podmienkach ju bude pouzivat a podla toho sa rozhodnut. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Baterka/y OLIGHT , čo vy na to? (autor: Bullets).

off goret, 9.4.2014 o 2:21

Všetko sa môže pokaziť, aj raketoplán. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Baterka/y OLIGHT , čo vy na to? (autor: Bullets).

off mihi84, 8.4.2014 o 22:57

Asi tak ako napisal hyperon....Ja ked si kupujem znackovu vec tak neratam s tym ze sa pokazi.A ked tak ju dam opravit.Na nej moze prasknut jedine sklo.A to je detail. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Baterka/y OLIGHT , čo vy na to? (autor: Bullets).

off hyperon, 8.4.2014 o 10:23

ked mu baterka padla a rozbila sa, tak na to by sa zaruka nemala nevztahovat. to znamena, ze platenu opravu ti spravia v akomkolvek servise, nezavisle od toho, kde bola baterka kupena. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Baterka/y OLIGHT , čo vy na to? (autor: Bullets).

off Bullets, 8.4.2014 o 9:25

mihi84 cena dobra ale keby dačo stalo so svietidlom tak čo potom .... ??? Olight ma zaujal tým , že znesie veľké zaťaženie ale môže sa stať a potom čo ... Radšej si priplatím a mam tam doživotnú záruku u výhradného dovozcu pre SR. Kolegovi spadla m21 warior a puklo mu sklo tak mu ho TN na počkanie vymenili. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Baterka/y OLIGHT , čo vy na to? (autor: Bullets).

off urssus, 2.4.2014 o 15:57

Ja mam M3x triton, tu novsiu. Je to vynikajuce svietidlo. Svieti o dost dalej ako potrebujem, okolo stredoveho kuzela je dost siroka aura, takze osvetli velky priestor. Vyborna na nocne dohladavky. Pre tych ktori by chceli ist polovat napr. do Madarska kde je svetlo povinnou vybavou by som nedoporucoval kupu setu kvoli montazi. Montovat si cokolvek napevno na hlaven (okrem ustovej brzdy a pod.) skrutkami je podla mna zle kvoli kmitom hlavne, puskohlad by som sa bal ze sa mi poskodi a navyse casto nie je mozne vystrcit pusku aj s puskohladom von z okna posedu a v tom pripade by ste sa oslnili odrazom svetla zvnutra posedu. Ja som to vyriesil olight magnetickou montazou, ktorou pripevnim svetlo na hlaven pusky len ked potrebujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

Príspevok presunutý z diskusie Baterka/y OLIGHT , čo vy na to? (autor: Bullets).

off Bullets, 2.4.2014 o 15:32

Ja som práve rozmýšľal nad nad Hunting setom, ten je podla mňa zaujímavo poskladaný za rozumnú cenu. Poprípade M3X Triton... . Som zvedavý aké skúsenosti sú s týmito svietidlami , vyzerajú byť dobre super po tom čo som videl na nete. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Baterka/y OLIGHT , čo vy na to? (autor: Bullets).

off mihi84, 2.4.2014 o 15:31

Ja vlastnim tiez M20-X a som s nim spokojny..Ja som ho kupoval tu odkaz vyjde neakych 85 ecok len si na to musis pockat neakych 5 tyzdnou.Plus si musis objednat neaku tu baterku s nabijackou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Baterka/y OLIGHT , čo vy na to? (autor: Bullets).

off pavelb, 2.4.2014 o 11:50

súhlasím s hyperonom, mám ju tiež. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 212 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov