Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Svietidla - diskusia

autor: off Kanny202
pridané: 28.11.2011 15:26

Dobrý deň prajem,


chcel by som sa poradiť, tu s prítomními poľovníkmi, o pár faktov o svietidlách. Mám záujem si kúpiť nejaké výkonne svietidlo, mal som Nextorch Z9, ale to bolo slabé. Máte prehľad, alebo ste vlastníkom niekto nejakého kvalitného LED svietidla s vykonom nad 500 lumenov?

počet zobrazení: 45 757
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off soson, 28.4.2017 o 6:57

Po negatívnych skúsenostiach s výrobcom „špičkových bateriek“, ktoré vyrába na kolene ... som klikol na e-shop čo má reklamu na tejto stránke vpravo dole. Vybral som si lampu nabijatelna-wolf-eyes-ranger za nejakých 119 € bez dane mi prišla na druhý deň perfektná lampa dosah cez 500 m zoomovateľná, s mini USB nabíjaním vrátane nabíjačiek do siete aj auta plus šnúrka, záruka 5 rokov. Ku tej baterke si môžete vybrať aj darček, ja som si vybral led baterka tank . A to som teda čumel ako to malé čudo svieti, má aj zoom, ako záložné núdzové svietidlo paráda. Akurát som si pri objednávaní baterky nevšimol že sa dá vybrať ešte aj režimy aké chcem. A prišla mi baterka s jedným módom max. Tak som klikol na stránku, kde majú online poradňu. Pán okamžite navrhol že nie je problém, že vymenia. Po dotaze že by som mal záujem aj o nejakú čelovku, po upresnení mojich požiadaviek mi navrhol niekoľko variant. Nakoniec som si vybral led celovku armytek-wizard 10 ročná záruka, USB nabíjanie plus klip na opasok vynikajúce intuitívne ovládanie režimov. K tomu zase darček vybral ďalšiu led baterku A priobjednal som si aj originál nylon puzdro k tej Wolf eye. Celá komunikácia mi zabrala cca 5 – 10 minút, kde som aj všetko dostal vysvetlené čo som chcel ohľadom svietidiel bateriek údržby atď . Nakoniec som nemal žiadnu starosť ani s výmenou a poslaním baterky, pretože mi navrhli keď mi príde čelovka, aby som kuriérovi dal tu baterku s jedným módom . Vybavené. Tomuto poviem služby a NÁŠ ZÁKAZNÍK – NÁŠ PÁN platí v tomto e-shope na 100 %. V skratke zhrnuté za nejakých 166 € bez dane som dostal špičkové baterky s komplet original príslušenstvom vrátane náhradných tesnení, s dvoma ďalšími záložnými baterkami a orig. púzdrom . Pokiaľ chcete akékoľvek svietidlo poradia vám a určite si vyberiete a na druhý deň máte doma. Môžem len DOPORUČIŤ . Svietidla - diskusia

dať hlas príspevku | počet hlasov: 9

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 212 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Polovnicok35, 13.11.2020 o 13:11

Môžem odporučiť každé svietidlo od značky Olight, osobne mám Olight Baton Pro a je to super svietidlo v pomere cena:výkon. Pre inú značku svietidla by som sa nerozhodol :). Aj recenzie na značku Olight sú samé pozitívne :) . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 13.4.2020 o 9:06

Prosim vas, ma niekto doma svietidlo olight x9R marauder, alebo Fenix TK75 4xCree XHP35 HI? Reagujte iba ti, co to mate realne doma, popripade mate s tym skusenosti. Reakcie typu-naco ti to bude poprosim admina, aby hned blokoval. Kludne mozete pisat aj do posty. Chcem si totiz tie svietidla vyskusat. Zaujimaju ma iba tieto dva modely. Ziadne ine. Reagujte preto prosim priamo k veci. Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hyperon, 7.6.2017 o 19:57

Mysho22, ja som si napriklad od domaceho "fusera" baterku asi dva roky dozadu kupil. Vyskladal mi ju presne podla mojich poziadaviek. Trvalo to sice nejaky cas kym sa mu podarilo pozhanat suciastky, aby to vsetko pasovalo a fungovalo spravne, ale nakoniec sa mu to podarilo. Komunikacia bola uplne v pohode a rovno mi povedal, ze takuto konfiguraciu este neskladal, takze mi nevedel povedat ci to nieco vydrzi, ale v pripade problemu, bol ochotny to prerobit. Nastastie ani nebolo treba. Je sice fajnovsia na baterie, ale uz mi dost krat posluzila. Preto by som zas vsetkych do jedneho vreca nehadzal, urcite sa najdu aj taki, ktori vedia co robia... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dede, 7.6.2017 o 14:36

Zbiňku- akú máš nadmorskú výšku, keď Ti čelovka nedosvieti na kolená ? Na rozparok nohavíc ti dosvieti ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off binka, 7.6.2017 o 14:28

Jaké používáte do čelovek baterie AAA? Chtěl bych dobíjecí, případně poraďte nějakou šikovnou nabíječku. Moje plečka odchází a čelovka mi po pár minutách svícení nedosvítí na kolena. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 28.4.2017 o 13:19

Rasťo , ale šak im to dodáva istý nemenovaný výrobca špičkových "bateriek" 3 generácie s čipom 4 generácie, zdrojom panasonic. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off tanak, 28.4.2017 o 6:58

Nie som taký bohatý, aby som si kupoval lacné veci . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Mysho22, 28.4.2017 o 6:58

soson: Len tam si to mal z riadnou pridanou hodnotou kdežto u pána Krnáča ejkejej dusa2 či fleshleada kde si účtoval pár drobných to bolo skoro zadarmeko a navyše Made in Slovakia. Práve kvôli takýmto prípadom by som elektroniku nikdy nekupoval z druhej ruky či domáckeho fušera. Už dlhé roky kupujem z baterky-noze. a nemôžem sa sťažovať vieme sa dohodnúť na cene, ľudský prístup a bezplatný servis a hlavne ako si spomenul držia sa hesla: Náš zákazník náš Pán. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off soson, 28.4.2017 o 6:57

Po negatívnych skúsenostiach s výrobcom „špičkových bateriek“, ktoré vyrába na kolene ... som klikol na e-shop čo má reklamu na tejto stránke vpravo dole. Vybral som si lampu nabijatelna-wolf-eyes-ranger za nejakých 119 € bez dane mi prišla na druhý deň perfektná lampa dosah cez 500 m zoomovateľná, s mini USB nabíjaním vrátane nabíjačiek do siete aj auta plus šnúrka, záruka 5 rokov. Ku tej baterke si môžete vybrať aj darček, ja som si vybral led baterka tank . A to som teda čumel ako to malé čudo svieti, má aj zoom, ako záložné núdzové svietidlo paráda. Akurát som si pri objednávaní baterky nevšimol že sa dá vybrať ešte aj režimy aké chcem. A prišla mi baterka s jedným módom max. Tak som klikol na stránku, kde majú online poradňu. Pán okamžite navrhol že nie je problém, že vymenia. Po dotaze že by som mal záujem aj o nejakú čelovku, po upresnení mojich požiadaviek mi navrhol niekoľko variant. Nakoniec som si vybral led celovku armytek-wizard 10 ročná záruka, USB nabíjanie plus klip na opasok vynikajúce intuitívne ovládanie režimov. K tomu zase darček vybral ďalšiu led baterku A priobjednal som si aj originál nylon puzdro k tej Wolf eye. Celá komunikácia mi zabrala cca 5 – 10 minút, kde som aj všetko dostal vysvetlené čo som chcel ohľadom svietidiel bateriek údržby atď . Nakoniec som nemal žiadnu starosť ani s výmenou a poslaním baterky, pretože mi navrhli keď mi príde čelovka, aby som kuriérovi dal tu baterku s jedným módom . Vybavené. Tomuto poviem služby a NÁŠ ZÁKAZNÍK – NÁŠ PÁN platí v tomto e-shope na 100 %. V skratke zhrnuté za nejakých 166 € bez dane som dostal špičkové baterky s komplet original príslušenstvom vrátane náhradných tesnení, s dvoma ďalšími záložnými baterkami a orig. púzdrom . Pokiaľ chcete akékoľvek svietidlo poradia vám a určite si vyberiete a na druhý deň máte doma. Môžem len DOPORUČIŤ . Svietidla - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 9

off fleshled, 25.11.2016 o 13:56

Ano potvrdzujem lovcov postreh. Farebny filter je najvacsia hlupost, odreze farby spektra a stracas dve tretiny vykonu. Do hmly a dazda je najlepsie zlty cip LED. Cervene, zelene LED je na neplasenie zveri a modra LED na dohladavku zveri, ked zvyraznuje krv na zeleni. Ja mam svietidlo lahucke, kompakt viac na maili. S pozdravom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec1967, 21.11.2016 o 20:01

Ešte toľko že filter je najväčia hlúposť ale originál červená alebo zelená ledka je iné. Keď pouzijes filter tak akurát zoslabne intenzita svetla a svietidlá ktoré majú dosvit 400 _ 500m tak pri používaní filtra svieti 100-130m. A ešte jedna rada v období keď sú sú hmly alebo nejaký opar tak čím silnejšie biele svetlo tak tým menej vidíš a vtedy je veľmi dobre farebné svetlo ale nie filter. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lovec1967, 21.11.2016 o 19:49

Zdravím ťa severalhunter k tvojmu príspevku tolko:musíš sa rozhodnúť sám aké svietidlo chceš používať nie vždy sú rozhodujúce "lumeny". Keď chceš biele svetlo tak tie svietidlá čo popisuje sú naozaj dobre ale pridal by som Klarus xt 11 gt usb má až 2000lm. Ja mám 3 ročné skúsenosti a wolf-eyes x-bean biela a červená ale aj biela a zelená je dobrá. Ešte majú a kombináciu biela a IR 850, to je prisvit k nočnému videniu a kombinácia biela a modrá je na dohladavanie,krv sfarbi do čierna ale to je hlúposť. Tá červená je lepšia pri diviačej zvery. Dobré ceny a ponuky nájdeš na www:poľovníctvo diania.sk S pozdravom Lovu zdar! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off severalhunter, 18.11.2016 o 22:21

ahojte Páni Chcem si kúpiť baterku na flintu, cena okolo 150 €, pri veľkom sebazapretí do 200 €, mala by byť s vypuklou šošovkou a zoomovateľná s dalekym dosvitom... riešil by som najskôr nejaký set, prípadne by som si to vyskladal. Rád by som si od Vás profi hunterov nechal poradiť do akej farby svetla ísť, studená, teplá, aké sú vyhody a nevýhody... Z bateriek sa mi páči Wolf-Eyes Ranger XP-L HI V2, Klarus FH10, Wolf-Eyes Nite Hunter XP-L V5 v.2 2016... a ešte ma zaujíma Váš názor na kombináciu farby svetla v baterke na biela + modrá farba, pretože je normálne, že baterka je biela + zelená, alebo biela + červená... ale takú zvláštnu kombináciu som nevidel... ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fleshled, 8.11.2016 o 16:56

Pani treba mat maunal fotak kde sa da nastavit clona, zavierka. A dat exponovat na statice aspon 2 sec. Ide to aj mobilom. Pozrite tam ma starsie beamshoty s prelomovou XML-U3 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 7.11.2016 o 15:31

A tu davam dalsiu fotku, zlava xpl-hi a xhp35... Svietidla - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 7.11.2016 o 15:29

Zlava svietidla armytek barracuha xpl-hi, xhp35, svietidlo od fleshleda s asferickou vypuklou sosovkou kopirujucu samotnu led, ale neviem akka, mozno u2...datasheety na stranke cree....xhp35 velmi jasna led, fotene je to na modrej stene, nie na bielej. Fotka nie je nijak upravovana, fotene mobilom... Svietidla - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 5.11.2016 o 17:41

No skúšal som to fotiť teraz, ale nedá sa s mobilom....foťák mám pokazený...každopádne xhp35 vedie o 100% ten rozdiel je úžasný... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 5.11.2016 o 12:13

Ja skúsim za tmy nafotiť a skúsim sem dať foto všetkých troch svietidiel ešte dnes...škoda, že večer je už opar, takže real foto dosvitu až v zime na snehu.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 5.11.2016 o 12:10

Pre fleshled... mám aj armytek barracuda xpl hi a aj verziu xhp 35. Xhp35 jednoznačne vedie, je oveľa jasnejšia a xpl hi vyzerá oproti tomu, ako slabý odvar. Ten reflekfor na armytek je riadne hlboký...ale armytek osvetľujú aj do šírky, kdežto tvoje svietidlo kopíruje samotnú ledku....všetky svietia ďaleko a parádne. Nerobil si aj niečo s mt-g2 ??? Poprípade skúsiť xhp50 alebo xhp70 do tvojich svietidiel....to by bol brutal....extra silný výkon na krátkodobé prisvietenie.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off fleshled, 5.11.2016 o 8:54

Mibe nemusis mi posielat datasheety od Cree??? Tie doverne poznam. Hladam niekoho co ma real XPL na lampe. Ja to odfotim coskoro ked sa dostanem do reviru. O. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 4.11.2016 o 8:24

Pre fleshled odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fleshled, 4.11.2016 o 7:36

Co to je, to neni Cree led cip ci sa mylim? Ta XPL je spica, nafotim najblizsie v reviri, ked zoberem stativ. Ale svieti to ako laser!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 3.11.2016 o 15:24

Fleshled, skús tam dať xhp 35, alebo xhp50 čo to spraví... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fleshled, 3.11.2016 o 6:14

Pani ma tu niekto svietdlo co ma cip Cree XPL? Ono uvazujem ho dat do mojej. Myslim,ze to bude svietit aj cez 1 km, otazka je ci to ma zmysel. Avsak uz mi nejedem polovik povedal, ze to pouziva spolu z dalekohladom... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pali1, 4.10.2016 o 18:44

aj ja mám od Fleshleda svetlo - plná spokojnosť cca 2 roky ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 4.10.2016 o 17:22

Zabudol som napisat, ze svietidlo sa napaja jednym akumulatorom typu 18650, je dlhe 12 cm a ma ozaj paradny vykon. Šnúrka je zo svietidlá tank 007... Svietidla - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mibe74, 4.10.2016 o 16:30

Od fleshleda mam svietidlo, ma dva rezimy slabsi a plny vykon, ziadne strobo a podobne blbosti. To svietidlo svieti neskutocne silno a daleko. Z balkona na vrch kopca nad dedinou dosvieti hravo a dosvieti urcite dalej...kilometer naisto. Pridavam fotky a mozte si vsimnut, ze na google mapach som odmeral vzdialenost z domu az po les nad dedinou a vzdialenost je 875 metrov podla google merania. Svitidlo tam hravo dosvieti. Pre porovnanie...mam aj armytek barracuda v2 xpl-hi a ta takisto tam v pohode dosvieti, ale svietidlo od fleshleda ma teplejsi odtien a vrha stvorec, kdezto armytek kruh. Oba su velmi kvalitne. Pridavam fotky... Svietidla - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off borgeo, 4.10.2016 o 15:47

O zázračnej baterke s červeným alebo zeleným svetlom čo neruší zver sa tu už toho popísalo. Ide o to, že zver svetlo vždy registruje, či je také alebo onaké. Ak je na svetlo zvyknutá a vie že jej neublíži tak zostane. Ale ak je naučená, že so svetlom prichádza rana, tak si po zabliknutí ide nohy polámať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fleshled, 4.10.2016 o 12:36

Zle sa to foti.Nafotim nove z XPL.Musis uznat ze to svieti vytecne.Mam novy cip XPL.Dosvieti to cez 500m. Na snehu aj viac. Farby svetla viem vykoumat. Zlta do hmly dazda, modra na dohladavku krv, biela pecka na sucho a sneh a zelena,cervena na nerusenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 4.10.2016 o 8:13

fleshled - Nič v zlom,ale ten tvoj obrázok je starý takmer 4 roky ,takže je to skôr anti-reklama ! Inak podľa mňa bohato stačí aj 300 m ,ale so správnou farbou svetla !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fleshled, 4.10.2016 o 5:15

Pani chcem dat do povedomia,ze Cree opat povysil svoje cipy a mame Cree XPL,ktory hravo svieti aj cez 500 metrov s asferickou sosovkou. Viac info na sukromnej poste. F. Svietidla - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off duso2, 13.9.2016 o 10:34

Ja by som bral armytek,je to spracovanie na urovni vojenskej vybavy.Ked ale cloveku ide o dosvit a kompaktnost,tak neprekonane je hoci cinske tiablo... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off buki7, 9.9.2016 o 13:51

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať ktorý z nasledujúcich svietidiel by ste vybrali. Pozdáva sa mi Armytrek (čo ste tu už spomínaly), Xtar a ešte Acebeam alebo Tank 007. Cena okolo 100 e. Jediná výhrada pri výbere je to že chcem svietidlo bez režimu strobo, čiže bez zábleskového režimu. Xtar TZ20 XM-L2 U2 Full Set alebo LED Baterka ArmyTek Predator v2.5 XP-G2 Full Set ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hartge30, 8.9.2016 o 20:39

mám armytek dobermann, prešiel som zo studenej práve na teplú bielu z dôvodov popisovanych lanusom. môžem odporučiť mala ľahká a dostatočne vykonna ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off skorpion71, 8.9.2016 o 20:17

Aj mne sa od samého začiatku čo som začal pozerať tie baterky pozdaval ten armytek predator pro a oslovil som jedného predajcu a ten ma od toho odhovoril a ponúkol mi Wolf-Eyes Ranger XP full set za 120euro,ale asi kúpim ten armytek keď máte s tým dobré skúsenosti a Ďakujem za pomoc pri výbere ktorí sa zapojili do diskusie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on agbar, 8.9.2016 o 13:53

ta c8 sa da objednat z 5 roznych "teplot bielej, ja mam studenu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 8.9.2016 o 13:31

Pre univerzálné použitie pri love je svietidlo zo studeným svetlom nie dobré ,nakoľko "schováva" farbu !!!. Podstatne lepšou voľbou s dostatočným výkonom a rozumnou cenou je napr.: odkaz ( odkaz na českú stránku som dal preto ,lebo na našich stránkach 2.najvyšší výkonový stupeň t.j. 410 lm z neznámych dôvodov neudávajú !) . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off borgeo, 8.9.2016 o 12:55

Je to presne ako píše mibe74. Predajca sa najskôr potrebuje asi zbaviť starých zásob niečoho iného, prípadne mu iná značka ponúka vyššiu maržu z predaja. Armytek je naozaj veľmi kvalitné svietidlo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 8.9.2016 o 12:29

Skorpion, ten predajca ti povedal hlupost...armytek su vyborne svietidla a uistujem ta, ze zoom nepotrebujes, kedze svietidlo vrha aj svetelny kuzel okolo dalekeho dosvitu. Je to kvalitka. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 212 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov